The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pegasus)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pegasus)

Post autor: Axi0maT » 2015-10-14, 07:10

Drodzy retrogracze - juz w najblizsza sobote premiera nowej gry na NES/Famicom/Pegasus: The Wizard - Story Unknown. Nie byloby w tym nic szczegolnego bo przeciez gry na te platforme wciaz powstaja, gdyby nie fakt ze jest to gra serwisu retroage, a oficjalna premiera odbedzie sie w Gdansku na RETROKOMP GAMEDEV COMPETITION 17 pazdziernika 2015 - gdzie bedzie mozna zagrac w owy tytul (oczywiscie na oryginalnym NESie).

Gra jest prosta platformowka (co nie znaczy ze latwa), zostalo jeszcze troche do doszlifowania ale na chwile obecna jest juz w pelni grywalna. Ponizej link do gameplayu z wersji beta:

https://youtu.be/zPJTfDvZQXA

PS: Po premierze gra bedzie dostepna na licencji public domain - wiec kazdy za darmo bedzie mogl sobie ja pobrac i w nia zagrac.

EDIT:
gameplay:
https://www.youtube.com/watch?v=wjDlgie-JJ8

rom gry + instrukcja
www.retroage.net/pliki/The_Wizard_1.00.zip
Ostatnio zmieniony 2015-10-23, 07:12 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: mrSin » 2015-10-14, 08:23

Brawo! Przyjadę specjalnie obaczyć!

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: ufix » 2015-10-14, 08:33

Wow, super! Liczę na obszerny opis procesu tworzenia gry ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Ukukuki » 2015-10-14, 08:36

Wygląda świetnie, czekam na więcej informacji :-)
Famicom!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Kwaśny » 2015-10-14, 18:43

Jestem mega zaskoczony, nic nie wiedziałem :)
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Bodzio » 2015-10-14, 19:35

Axi0maT pisze:Nie byloby w tym nic szczegolnego bo przeciez gry na te platforme wciaz powstaja, gdyby nie fakt ze jest to gra serwisu retroage
Wygląda fajnie, ale ciekawi mnie co znaczy to, że "to gra serwisu retroage"? Jest w niej to jakoś zaznaczone? wyróżnione? Czy chodzi wyłącznie o to, że ktoś z RA ją stworzył?

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Baieros » 2015-10-14, 19:46

Podejrzewam, że Axio z tbxx dłubali :) Proponowałbym informacje na główną takimi projektami możemy się chwalić, może jakiś wykop po premierze?

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Mniamniacz » 2015-10-14, 19:46

No no, fiu fiu, życzliwie zazdroszczę umiejętności i samozaparcia! Chętnie zagram i trzymam kciuki za przyszłe tego typu inicjatywy!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-14, 20:06

Dzieki za wszystkie mile slowa. Nie spodziewalem sie az tak pozytywnego odzewu po takiej malej gierce.
Bodzio pisze: ciekawi mnie co znaczy to, że "to gra serwisu retroage"? Jest w niej to jakoś zaznaczone? wyróżnione? Czy chodzi wyłącznie o to, że ktoś z RA ją stworzył?
Jak slusznie zauwazyl Baieros - podobnie jak w przypadku innych gier firmowanych "znakiem" retroage (a tych jest juz 4 sztuki, ta opisywana jest piata a wiem ze kolejna jest juz na ukonczeniu i pojawi sie jeszcze w tym roku) tworza je osoby zwiazane z serwisem retroage. W Wizardzie ja odpowiadam za kod i grafike (przyznaje sie ze mocno wzorowana - co nie znaczy ze ordynarnie ripowana) na wielu innych produkcjach ktore byly inspiracja przy jej tworzeniu. tbxx testowal, natomiast za muzyke odpowiedzialny bedzie (dopiero bedzie - bo w filmiku jest jeszcze roboczo darmowa muzyka z netu) AceMan z demoscenowej grupy Appendix.

Jesli chodzi o jakies zaznaczenie/wyroznienie serwisu - tak na poczatku jako logo "producenta" - jest RETROAGE.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Ukukuki » 2015-10-14, 20:48

Tak mi się wydawało ,że ten wodospad gdzieś już widziałem, mam racje:P? 17 Października będzie premiera oficjalnej wersji czy dalej beta?
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: kolo » 2015-10-14, 21:10

To teraz pora na sławny Wrath of Shargaas? :roll:
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-14, 21:37

Ukukuki pisze:Tak mi się wydawało ,że ten wodospad gdzieś już widziałem, mam racje:P?
Dokladnie o tej samej grze myslimy :) Grafika nieco sie rozni co prawda, ale sam efekt plynacej wody zrobiony jest identycznie wiec ciezko wyzbyc sie porownania do tego hitu :)
Ukukuki pisze: 17 Października będzie premiera oficjalnej wersji czy dalej beta?
Teoretycznie oficjalna.. a przynajmniej ta ktora wezmie udzial w konkursie. Znajac zycie nie uda sie do tego czasu poprawic wszystkich bledow wystepujacych w grze, oraz dodac wszystkiego co bysmy chcieli, dlatego juz teraz moge powiedziec ze wysoce prawdopodobna jest wersja "Deluxe" ktora pojawi sie w pozniejszym czasie :)
kolo pisze:To teraz pora na sławny Wrath of Shargaas? :roll:
Szczerze, to byl pierwszy pomysl jaki przyszedl mi do glowy ale zrobienie takiej gry jest piekielnie trudne z racji sposobu wyswietlania grafiki na NESie... co nie znaczy ze niemozliwe.. pewnie kwestia optymalizacji :) Co by nie bylo zamierzam podjac sie w przyszlosci tego wyzwania. Kolejny z pomyslow to klon Space Invaders, tyle ze mocno podrasowany... chcialbym zlozyc taki swoisty hold pierwszej grze w ktora zagralemw zyciu :) Co z tego bedzie - zobaczymy. Duzo zalezy od zainteresowania ludzi i tego czy ktos dodatkowo zaangazuje sie w produkcje, bo samemu to niestety "orka na ugorze" - 3 miechy wyciete z zyciorysu :yell:

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: PapaHerbal » 2015-10-15, 16:38

Kawał bardzo dobrej roboty! Gratuluję samozaparcia! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Axi0maT » 2015-10-19, 18:32

Jest mi niezmiernie milo poinformowac ze gra The Wizard zdobyla pierwsze miejsce w konkursie RETROKOMP GAMEDEV COMPETITION 2015, pokonujac 15 innych pozycji na najrozmaitsze platformy sprzetowe. Moglbym udostepnic gre juz teraz ale jestem w trakcie nanoszenia ostatnich szlifow i poprawek i mysle ze finalny produkt bedzie dla zainteresowanych o wiele ciekawszy niz gra z kilkoma bugami.

Na oslode w w trakcie oczekiwania - video z kolejnym gameplayem (tym razem juz z nowa oryginalna muzyka):
https://youtu.be/wjDlgie-JJ8

PS: Pojawila sie opcja wydania gry w edycji kolekcjonerskiej na kartridzu w postaci najbardziej przyswajalnej dla nas Polakow - czyli w wersji dla Pegasusa. Jeszcze nie chce zapeszac, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: The Wizard - Story Unknown (nowa gra na NES/Famicom/Pega

Post autor: Ukukuki » 2015-10-19, 19:11

W grze będzie kilka utworów?

Zapisuje się na kartridża:P
Famicom!

ODPOWIEDZ