Zmiany, zmiany...

ODPOWIEDZ
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: ramzes64 » 2008-04-17, 14:55

A kiedy bedzie cos mojego? - Gimiak :angry:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-04-17, 15:18

ramzes64 pisze:A kiedy bedzie cos mojego? - Gimiak :angry:
Spokojnie... Mielismy maly poslizg z mojego powodu. Mam nadzieje ze dzis ruszymy dalej. Na wieczor planowana jest recka gry na PS2 autorstwa Snake'a. Twoja recka ramzesku zalapie sie prawdopodobnie na weekend. Pojawi sie tez jakis artykul ode mnie... Jak widac bedzie po co zajrzec na retroage :grin:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2008-04-17, 22:11

ramzes64 pisze:A kiedy bedzie cos mojego? - Gimiak :angry:
Cierpliwosci kolego, postaram sie wrzucic recenzje niebawem, tak aby pojawila sie w sobote. Ze swojej strony napisze, ze do konca kwietnia nic nie dodam procz dzialu z grami GBA. Z dwoch powodow:
1. remont mieszkania;
2. i tak tego nikt nie czyta, wiec nie bede sie produkowal. :P
Tyle.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Mejs » 2008-04-17, 22:17

Kochani moi drodzy panowie. Chcialem zwrocic uwage ze autor recenzji to najmniej widoczny element w recenzji (chodzi o samo: "Redaktor: xxx"). Czulem ze te dwie sa Axiomata, inny styl, lepiej sie czyta (gin Panie Gimczyslawie :lol: ).

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: ramzes64 » 2008-04-17, 22:26

Gimiak pisze: 2. i tak tego nikt nie czyta, wiec nie bede sie produkowal. :P
Tyle.
Ja czytam, o SNESach/ NESach, SEGach, AMIGach nie czytam
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Mejs » 2008-04-17, 22:27

ramzes64 pisze:
Gimiak pisze: 2. i tak tego nikt nie czyta, wiec nie bede sie produkowal. :P
Tyle.
Ja czytam, o SNESach/ NESach, SEGach, AMIGach nie czytam
Kurde Ramzes, kolejny raz Cie nie rozumiem.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: soberpl » 2008-04-17, 22:29

Mejs pisze:
ramzes64 pisze:
Gimiak pisze: 2. i tak tego nikt nie czyta, wiec nie bede sie produkowal. :P
Tyle.
Ja czytam, o SNESach/ NESach, SEGach, AMIGach nie czytam
Kurde Ramzes, kolejny raz Cie nie rozumiem.
Nie ty jeden, nie ty jeden...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-04-18, 06:27

Widze ze tlumacza potrzebujecie... Mowiac w skrocie ramzes czyta wszystko poza informacjami o SNESach/ NESach, SEGach, AMIGach... proste :P
Mejs pisze:Czulem ze te dwie sa Axiomata, inny styl, lepiej sie czyta (gin Panie Gimczyslawie :lol: ).
Wyrywa mi sie niesmiale "Axi0maT na prezydenta" 8)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: ramzes64 » 2008-04-18, 10:17

Axi0maT pisze:Wyrywa mi sie niesmiale "Axi0maT na prezydenta" 8)
No chyba tak - skoro rozumie glos ludu i potrafi przetlumaczyc na nasze (tzn Wasze) ;)


Gimiak napisal ze po drugie (i tu nie powie bo i tak nikt nie czyta) - wiec ja czytam i znac chcialbym drugi powod. ... A nie sledze dzialow ktore wymienilem
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Inlagd sill » 2008-04-19, 05:21

Gimiak pisze:Czy aby przypadkiem poszerzajac swoj horyzont nie odeszlismy troche od tematu glownego, dla ktorego powstal ten serwis, czyli Nintendo. Mamy gry na PS/PS2 oraz na Xboxa, ale czy nie jest to aby troche "toksyczne" dla nas?

Moze powinnismy sie skupic tylko na grach, recenzjach i artykulach tylko o Nintendo, wypelniajac przy tym dziure, ktora powstala po upadlym serwisie?
Znasz moje zdanie w tej kwestii. :smile:
Axi0maT pisze:Jestem za wprowadzeniem dzialow Sega, Atari, Amiga itd.
I to nasuwa mi na mysl, ze po srodku faktycznie pozostac sie nie da. Albo wracajac do korzeni skupic sie na Nintendo, albo dodajac kolejne sprzety rozdrobnic sie do konca.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: tbxx » 2008-04-24, 21:41

1. Jak juz pisalem w komentarzu pod Atari Jagurem rowniez bylbym za wprowadzeniem dzialow z "egzotyka retro" (CD-i,3DO,CD32). Retro komputery Atari/Commodore/Amiga odpadaja. Osobiscie zlikwidowal bym dzialy WII i DS (konsolki fajne gram na obu ale retro to to nie jest :smile: ).
2. Odnosnie retro recenzji - f ajnie ze sa ale retro recenzja zawsze bedzie skazona duza dawka sentymentalnego subiektywizmu ( a to gra na ukochana pierwsza konsole,a to moja pierwsza gra itp..) Ponadto ciezko ocenic 1 czesc gry gdy juz gralismy w lepsza czesc druga... Dletego tez uwazam ze zamiast oceniac recenzje czytelnicy (ci co grali) powinni oceniac gre.
3. Wracajac do komentarza odnosnie Jaguara - jesli planowaliscie umieszczac filmiki na youtube to byloby bez sensu - praktycznie do kazdej gry opisanej na retro mozna juz znalezc na youtube filmik (po za tym jakosc filmikow z tuba jest tragiczna). Jesli mialby pojawic sie filmiki to najlepiej w pelnej rozdzielczosci SD (720x576) pakowane jakims dobrym kodekiem z duzym bitrate (polecam WMV9 z VBR). Problem bylby tylko z miejscem na taki filmik (2min. (bo i po co wiecej) zmontowanych fragmentow gameplay zajmuje od 20 do 30 mega). Chyba najlepszy bylby prywatny tracker torrent lub wykupienia konta premium na rapidshare... Po za tym z tego co pisal AxiOmaT to tylko On i ja mamy tunery TV... wiec pewnie nic z tego... a szkoda.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-04-25, 08:46

1. Retroage poszerza horyzonty. Ja sie niespecjalnie podpisuje pod tymi wszystkimi nowinkami, bo jestem konserwatywnym draniem przeciwnym wszelkim zaminom. Faktem jest jednak ze to recenzje i artykuly dotyczace nowosci (choc niekoniecznie newsow, mam na mysli materialy z dzialow PS2, Wii i DS) maja najwieksza ogladalnosc. No chyba ze nie trafiamy z reckami starszych gier i opisujemy jakis chlam zamiast fajne gierki o ktorych chcieliby poczytac odwiedzajacy.

2. Nie zgodze sie. Zawsze staram sie byc obiektywny. Nigdy nie oceniam gry pod wzgledem sentymentalnym, chociaz czasami mnie nachodza takie wlasnie mysli. Piszac recenzje podchodze do gry glownie od strony technicznej, co prezentuje pod wzgledem audiowizualnym i jakie "atrakcje" oferuje graczowi.

3. Temat filmikow wogole raczej nie bedzie poruszany w najblizszym czasie, bo mamy sporo pracy, a szykuje sie jeszcze wiecej... Szczegolow jednak zdradzic nie moge :angel:

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: tbxx » 2008-04-25, 11:57

ad2. Nie mam nic do twoich recenzji sa ok, ale kazda recenzja nawet w najbardziej fachowym serwisie/magazynie bedzie obarczona dawka subiektywizmu. Np. nasze fachowe Neo+ i tak dla przykladu Chameleon Twist i Tonic Trouble ocenki 1/10 i 4/10. Lubie ich recenzje ale oceny zawsze sprawdzam na gamerankings tam Chameleon ma srednia ocen 58,7% a Tonic 53,3%. Tak samo z ocenami na PSX - nawet sredniaki potrafily dostac w Neo 9/10.

Moze troche pokretnie to napisalem chodzilo mi tylko o to abysmy przy recenzjach nie oceniali recenzji tylko gre (dalej pozostawic system 5 gwiazdek).

PS. Pozatym piszac retro recenzje nie zawsze mamy dostep do intrukcji i nie jestesmy w stanie wszystkiego zauwazyc (np recenzja F1 World GP na N64 :P )

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-04-25, 13:17

tbxx pisze:ad2. Nie mam nic do twoich recenzji sa ok, ale kazda recenzja nawet w najbardziej fachowym serwisie/magazynie bedzie obarczona dawka subiektywizmu. Np. nasze fachowe Neo+ i tak dla przykladu Chameleon Twist i Tonic Trouble ocenki 1/10 i 4/10. Lubie ich recenzje ale oceny zawsze sprawdzam na gamerankings tam Chameleon ma srednia ocen 58,7% a Tonic 53,3%. Tak samo z ocenami na PSX - nawet sredniaki potrafily dostac w Neo 9/10.
Ja takiemu Cameleonowi z pewnoscia nie dalbym 1, choc nie ma co ukrywac ze to niezly shit. Fakt tego ze Neo+ ocenia inaczej niz my, powinien dac do myslenia - moze faktycznie jestesmy nadzwyczaj obiektywni? :grin:
tbxx pisze: Moze troche pokretnie to napisalem chodzilo mi tylko o to abysmy przy recenzjach nie oceniali recenzji tylko gre (dalej pozostawic system 5 gwiazdek).
Skoro ludzie nie maja ochoty oceniac jakosci wrzuconego materialu to nieliczylbym na to ze ktos zainteresuje sie ocenianiem gry. Ja wiem ze taki system jak np. na GameSpot jest fajny bo mozna zobaczyc ocene recenzentow i srednia ocen uzytkownikow. Na chwile obecna mamy jednak sporo pracy i nie wydaje mi sie zeby taki system oceniania cos zmienil. Chociaz... Jesli pojawi sie wiecej glosow za taka opcja to pewnie zostanie taka mozliwosc rozwazona.
tbxx pisze: PS. Pozatym piszac retro recenzje nie zawsze mamy dostep do intrukcji i nie jestesmy w stanie wszystkiego zauwazyc (np recenzja F1 World GP na N64 :P )
Recenzje piszemy na tyle na ile mozemy. Zawsze staramy sie dawac z siebie wszystko. Jednym wychodzi lepiej, a innym gorzej. Z tym F1 World Grand Prix to juz mnie niezle meczysz... Zreszta ta recka nie wiem skad jest wyciagnieta. Byla juz kiedys dawno temu poprawiana. Najwyrazniej przy przenoszeniu serwisu do nowej formy zostala skopiowana nie ta wersja co trzeba. W wolnym czasie przejrze material, ktory zostal przerzucony bo widzialem juz pare niepokojacych rzeczy (bledy) - trzeba do tego po prostu usiasc i to zrobic, bo podczas przenoszenia serwisu naprawde sporo elementow zniklo lub sie pochrzanilo

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Morden » 2008-04-25, 13:38

Chameleon Twist to ksiazkowy przyklad tytulu, ktorego sie po prostu czepiono. Pamietam recenzje w Neo i pamietam ich ocene. Gra tak naprawde wcale nie jest zla a mimo to czesto od czasu pojawienia sie recenzji czytam na polskich forach i serwisach teksty w ktorych okresla sie ten tytul jako kompletne dno.

Najzabawniejsze jest to ze jechanie po Chameleon Twist stalo sie tak powszechne, ze do tej gry inne kiepskie tytuly porownuja ludzie, ktorzy nawet w Chameleon'a nie grali. Kilka razy przekonalem sie o tym widzac wypowiedzi ludzi jezdzacych po Chameleon, ktorzy w innym miejscu pisali "Chcialbym miec N64. Tyle fajnych gier a ja nigdy nie gralem".

Gdy recenzja wyszla, posrod moich znajomych N64 nie mial nikt. Konsola nie byla az tak popularna a jesli ktos juz mial, kupowal tylko pare flagowych tytulow i na tym sie konczylo. Mimo to, kazdy mial wyrobiona opinie o Twist bo biblia mowi ze gra jest be.

To naprawde przykre, bo sa gry gorsze ktore dostaly o wiele lepsze oceny. Neo na pewno sie cieszy bo w stylu kazdego polskiego magazynu o grach, z checia promuja siebie i trendy jakie wyznaczyli. Nigdy nie zapomne numeru, w ktorym pisali ze slowo "zombiak" jest "ich". Do jednego gara mozna wrzucic zla slawe Chameleon Twist.
Obrazek

ODPOWIEDZ