Zmiany, zmiany...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2008-04-25, 15:11

Morden pisze:Chameleon Twist to ksiazkowy przyklad tytulu, ktorego sie po prostu czepiono. Pamietam recenzje w Neo i pamietam ich ocene. Gra tak naprawde wcale nie jest zla a mimo to czesto od czasu pojawienia sie recenzji czytam na polskich forach i serwisach teksty w ktorych okresla sie ten tytul jako kompletne dno.
Zeby bylo smieszniej: pamietam jak ktos na allegro reklamowal CT jako "najgorsza gra na N64, najnizsza ocena w Neo Plus". Dacie wiare?:)

Co do oceniania gier to ja sobie moge napisac, ze "slyszalam, ze taka a taka pozycja to dno, ale nie gralam", ale twardo oceniac ("najgorszy shit jaki wydano" cytat z jakiegos forum odnosnie CT) cos w co sie nie gral oto troche...kabaret no:)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-04-25, 16:08

Zgodze sie ze na N64 (i inne plaformy) ukazaly sie wieksze wtopy niz wspomniany Chameleon Twis (ja bym chyba obstawial Carmageddona 64 lub Supermana bo nic innego nie przychodzi mi do glowy). Ja w to za wiele nie gralem, ale radocha z obcowania z ta gra jest co najwyzej przecietna. Osobiscie objechalbym ja za grafike. Faktem pozostaje ze gra nei okazala sie az takim niewypalem jak sie o niej pisze bowiem powstal jej sequel, notabene calkiem przyjemny i co wazniejsze grywalny.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Morden » 2008-04-25, 16:27

Wiem ze offtopujemy, ale co tam. Chameleon jest moim zdaniem przyjemny. Jesli objechano Chameleona, mozna by rownie dobrze objechac Starshot'a, ktory jest moim zdaniem bardzo fajna gra, choc swiaty po ktorych sie poruszamy roznorodnoscia tekstur nie grzesza. Nie pamietam recensji z Neo az tak dokladnie i nie bede przetrzepywal starych numerow w jej poszukiwaniu, ale mam nadzieje ze wspomniano o muzyce, ktora w grze jest dosc porzadna i przede wszystkim wpada w ucho.
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: tbxx » 2008-04-25, 21:02

heh do F1 sie przyczepilem, bo dopiero co go zakupilem i jestem na biezaco :smile:
i masz racje najwiekszy crap na N64 to Superman. Odnosnie Chameleona to nie jest on najgozej oceniona gra w N+ - pamietam recke jakiegos crapa na psx z ocena 0/10.

W sprawie czy wolimy oceniac jakosc recenzji czy gre zawsze mozna zrobic aniekte na glownej :smile:

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: setezer » 2008-04-28, 21:56

Uwielbiam Neo Plus, ktore ocenia kierownice w skali chlodnosci. Chlodna kierownica to dobra kierownica. To jakby pisac, ze cos nie jest hardcore'owe, lecz twardo rdzeniowe. Zreszta jestesmy w Polsce i takie "zapozyczenia" nie sa dobre, mamy taki bogaty jezyk z pieknymi tradycjami.

Z tym zombie. W tamtym numerze (to byl chyba jakis jubileusz) chwalili sie chyba takze wdrozeniem slowa crap!

Co do Chameleon Twist - doskonaly przyklad tego, ze skala 1-10 jest niezbyt dobrym rozwiazaniem. Oceny 10-7 to dobre gry. 6 to srednia, zas 5 slaba. 4, 3, 2 nie istnieja, zas 1 czasem sie wrzuca dla hecy. Jeszcze lepiej lubie skale z Neo Plus, cyferki po przecinku, po prostu cudo. Czym sie rozni gra 7.7 sprzed miesiaca z 7.6 w biezacym numerze? Najchetniej w ogole bym wywalil oceny z recenzji, ale wiekszosc ludzi tekstu wcale nie czyta, a patrzy jedynie na oceny.

Przypomniala mi sie jeszcze ocena tej gierki na PS2: http://forum.freeware.info.pl/viewforum.php?f=4 , gdzie biegalo sie chlopakiem po rozwalajacym sie miescie i nalezalo sie opiekowac dziewczyna (nie ICO). Morden na blogu kiedys opisywal, ale zapomnialem tytulu. Otoz Neo Plus dal 7.7, dlaczego? NA SZCZEsCIE.

Osobiscie wyzej stawiam PE, ale juz nie wyrabiam z ich gimnazjalnym humorem.
Ostatnio zmieniony 2015-05-19, 12:52 przez setezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-04-29, 06:31

setezer pisze: Co do Chameleon Twist - doskonaly przyklad tego, ze skala 1-10 jest niezbyt dobrym rozwiazaniem. Oceny 10-7 to dobre gry. 6 to srednia, zas 5 slaba. 4, 3, 2 nie istnieja, zas 1 czasem sie wrzuca dla hecy.
Kompletnie sie nie zgodze, nie bede uzasadnial dlaczego bo bylo to juz nie raz walkowane. Kazdy ma swoja skale ocen i uzasadnienie do takich a nie innych not dlatego panthera ma skale 5cio stopniowa a retroage 10cio stopniowa... i niech tak pozostanie.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2008-04-29, 07:22

Jezeli chcecie znac moje zdanie, to wole skale 1-5 od tej co mamy obecnie (1-10). Nie widze sensu sie rozdrabniac, bo pozniej trudno jest znalezc roznice pomiedzy 6 a 7 itp. :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-04-29, 07:31

No (kwiatuszek)... ludzie... nie macie co robic? Problemy robicie ze skali ocen!!! Ciekawe kto to bedzie przerabial. Wezcie sie lepiej za konstuktywna prace zamiast pierdolenie z ktorego nic nie wynika :angry:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2008-04-29, 07:47

Axi0maT pisze:No (kwiatuszek)... ludzie... nie macie co robic? Problemy robicie ze skali ocen!!! Ciekawe kto to bedzie przerabial. Wezcie sie lepiej za konstuktywna prace zamiast pierdolenie z ktorego nic nie wynika :angry:
Nie zamierzam nic przerabiac. Po prostu wyrazilem swoje zdanie nerwusie ty! :P Aktywnie pracuje kazdego dnia gipsujac sciany. Jest niezle, moze, pracujac dzien w dzien, w niedziele uda sie skonczyc. Chcialbym.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Morden » 2008-04-29, 07:50

setezer pisze:Z tym zombie. W tamtym numerze (to byl chyba jakis jubileusz) chwalili sie chyba takze wdrozeniem slowa crap!
Tego nie pamietalem. Hehe. W sumie ciekaw jestem co jeszcze "wymyslili" i "wprowadzili"? Az dziwne, by pismo trabilo o tym czego to oni nie powprowadzali. Kogo oni chca przelicytowac i czego chca sobie dodac? Nie wiem.
skala 1-10 jest niezbyt dobrym rozwiazaniem. Oceny 10-7 to dobre gry. 6 to srednia, zas 5 slaba. 4, 3, 2 nie istnieja, zas 1 czasem sie wrzuca dla hecy.
W pewnym stopniu sie zgadzam. Bo niby kto chce wydawac pieniadze na gre ktora otrzymala ocene 1, 2 lub 3 w skali 1 - 10? Poza tym ocena i tak jest tylko i wylacznie punktem widzenia recenzenta. Turok na Xbox 360 to dla mnie ostra padaczka a glowny bohater wyglada z twarzy jak pobity przez kibicow. W dzungli teksturowanie jest tak monotonne ze idac sciezka mozemy nagle przywalic nosem w "sciane" [czyt. krzaki / brak przejscia] i dziwic sie jak to sie stalo? Mimo to PSX Extreme uznalo ze gra zasluguje na 8.
Przypomniala mi sie jeszcze ocena tej gierki na PS2, gdzie biegalo sie chlopakiem po rozwalajacym sie miescie i nalezalo sie opiekowac dziewczyna (nie ICO). Morden na blogu kiedys opisywal, ale zapomnialem tytulu. Otoz Neo Plus dal 7.7, dlaczego? NA SZCZEsCIE.
Zettai Zetsumei Toshi [絶対絶命都市] / S.O.S: The Final Escape / Disaster Report. Gra naprawde dobra. We wpisie na blogu mialem klipy, ale serwis na ktorym je umiescilem bezczelnie je skasowal. - > KLIK
Osobiscie wyzej stawiam PE, ale juz nie wyrabiam z ich gimnazjalnym humorem.
W PSX Extreme niesamowite jest jedno: Otworz pismo na jakimkolwiek tekscie i poczytaj chwile. Bankowo znajdziesz tam jakiegos byka. Bledy ortograficzne rzadziej, bo od tego jest word i autokorekta, ale skladniowe i logiczne to norma.

Po krotkim zastanowieniu sie przypomina mi sie jeden blad ortograficzny ktory wypatrzylem w ostatnim numerze, a nie zostal poprawiony jako ze bez kreski nad o bylo to po prostu inne slowo, poprawnie pisane [nie daje glowy czy byla to kreska nad o czy podmieniona literka, ale byla to tego typu pomylka].

Polska prasa sie nie popisuje. Recenzje to ciagle lanie wody, publicystyka nudzi i czesto jest czyms, co zywcem brane jest z sieci. Bo i po co opracowywac. Wszak samodzielna praca meczy. Czasem czytam mniejsze newsy ktore, dam glowe, sa zywcem tlumaczone z angielskiego, na co wskazuje koslawa skladnia. Ech. Tyle lat w branzy i co? Nic. Gulash pewnie nadal mysli ze jest gangsterem a ekipa PSX Extreme promuje samych siebie tanim humorem, choc chlopy maja pare lat na karku, zony, dzieci [o ktorych to czesto wspominaja i zdjecia daja, bo czytelnik musi wiedziec. "Bozenko, w przyszlym miesiacu nasz Macius bedzie w gazecie. Juz ja to zalatwie".].
Obrazek

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: setezer » 2008-04-30, 20:00

Tego nie pamietalem. Hehe. W sumie ciekaw jestem co jeszcze "wymyslili" i "wprowadzili"? Az dziwne, by pismo trabilo o tym czego to oni nie powprowadzali. Kogo oni chca przelicytowac i czego chca sobie dodac? Nie wiem.
I tak nie jest zle, przeciez ktos tam (nie wiem kto) moglby sie szczycic wymysleniem okreslenia szarak (o PS), czarnula (o PS2), x-kloc (o Xboksie), gacek (o GC)
W pewnym stopniu sie zgadzam. Bo niby kto chce wydawac pieniadze na gre ktora otrzymala ocene 1, 2 lub 3 w skali 1 - 10? Poza tym ocena i tak jest tylko i wylacznie punktem widzenia recenzenta.
Otoz to, recenzja jest subiektywna opinia, a takich przeciez nie da sie (nie powinno sie) przekladac na skale 100 stopniowa. Od 0.0 do 10.0. Komputer swiat cos tam kombinowalo, oceniali wszystko, rozbijajac gre i wszystko, co z nia zwiazane, na czynniki pierwsze. Pomoc techniczne producenta? Od 1 do 5, co w skali oceny wazne jest na 5%. Trudnosc z odinstalowaniem? Od 1 do 5, co w skali wazne jest na 10% itp. (grafika, muzyka, czy jest jezyk polski - brak = 0, napisy 3, a dubbing 5 itd.). Interesujace podejscie.
Turok na Xbox 360 to dla mnie ostra padaczka a glowny bohater wyglada z twarzy jak pobity przez kibicow. W dzungli teksturowanie jest tak monotonne ze idac sciezka mozemy nagle przywalic nosem w "sciane" [czyt. krzaki / brak przejscia] i dziwic sie jak to sie stalo? Mimo to PSX Extreme uznalo ze gra zasluguje na 8.
O to chodzi, jednym sie spodoba, a innym nie, ale wazne jest czy dany produkt jest w stanie sie spodobac. Dlatego lubie (przynajmniej ostatnio) definiowac potencjalnych odbiorcow gry w recenzji, sugerujac, ze osoby spoza tej grupy moga byc zawiedzione.
Zettai Zetsumei Toshi [絶対絶命都市] / S.O.S: The Final Escape / Disaster Report. Gra naprawde dobra. We wpisie na blogu mialem klipy, ale serwis na ktorym je umiescilem bezczelnie je skasowal. - > KLIK
Swoja droga serwisy tego typu czesto cos tam usuwaja bez jakichs konkretnych powodow. Wywalenie 10 ciekawych zagran w Snookerze z powodu przemocy i wulgarnego jezyka? Slabo to do mnie trafia (ostatnio taki kwiatek spotkalem).
W PSX Extreme niesamowite jest jedno: Otworz pismo na jakimkolwiek tekscie i poczytaj chwile. Bankowo znajdziesz tam jakiegos byka. Bledy ortograficzne rzadziej, bo od tego jest word i autokorekta, ale skladniowe i logiczne to norma.
W Neo Plus calkiem niedawno dali wielgachnymi literami naglowek "sMIERTELNY BUJ". Dobrze, badzmy wspanialomyslni i uznajmy to za dowcip. Ale czy to jest smieszne? Celowe pisanie z bledami kojarzy mi sie z fotoblogami 12-latek.
Po krotkim zastanowieniu sie przypomina mi sie jeden blad ortograficzny ktory wypatrzylem w ostatnim numerze, a nie zostal poprawiony jako ze bez kreski nad o bylo to po prostu inne slowo, poprawnie pisane [nie daje glowy czy byla to kreska nad o czy podmieniona literka, ale byla to tego typu pomylka].
To zdarza sie czesto, nie tylko PSX Extreme. A bledy typu "(JA) Wyje z zachwytu" (bez e) czy "ta gre" zdarzaja sie nieustannie. Powinni zatrudnic profesjonalnego korektora, a nie bawic sie w "wydaje mi sie, ze dobrze znam sie na jezyku". Nie wspominam o emotikonach, ktore w gazecie sa zwyczajnym nieporozumieniem. Czyzby ich dowcipy byly tak slabe, ze musza czytelnikowi sugerowac kiedy ma sie smiac?
Czasem czytam mniejsze newsy ktore, dam glowe, sa zywcem tlumaczone z angielskiego, na co wskazuje koslawa skladnia. Ech. Tyle lat w branzy i co? Nic. Gulash pewnie nadal mysli ze jest gangsterem a ekipa PSX Extreme promuje samych siebie tanim humorem, choc chlopy maja pare lat na karku, zony, dzieci [o ktorych to czesto wspominaja i zdjecia daja, bo czytelnik musi wiedziec. "Bozenko, w przyszlym miesiacu nasz Macius bedzie w gazecie. Juz ja to zalatwie".].
Nie tylko w gazetach, takze w internecie, na polskich stronach, prawie wszystko nowosci sa po prostu tlumaczone z zagranicznych serwisow. Przeciez w Polsce prawie nikt nie ma informacji z pierwszej reki.

To "promowanie sie" podobalo mi sie 5 lat temu, teraz tak jakby... no, nie podoba mi sie. Co mnie obchodzi, ze Koso znowu sie spoznil na pociag i spal w umywalce, a Myszaq wpadl pod pociag, a recenzje GTA pisal w szpitalu. Fascynujace przygody, ale na potrzeby forum, grup dyskusyjnych, a nie gazety, gdzie powinny znajdowac sie rzetelne informacje i konkretne recenzje.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: tbxx » 2008-05-21, 19:15

W dziale Nintendo 64 natrafilem na 3 rodzaje gier z recenzjami:

1 np 1080 Snowboarding - Gra jest w RECENZJE nie ma jej w GRY

2 np Donkey Kong 64 - w RECENZJE jest pelna recenzja gry, w GRY jest fragment recenzji i link (Zobacz cala recenzje)

3 np Turok Disnosur Hunter - pelna recenzja w RECENZJE i GRY

czy nielepiej byloby scalic GRY i RECENZJE, dodajac przy tytule ikonki lub oznaczenie literowe np:
R-Recenzja
S-Screeny
Z-Zdjecia
F-Filmik

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2008-05-21, 21:28

tbxx pisze: 1 np 1080 Snowboarding - Gra jest w RECENZJE nie ma jej w GRY
Faktycznie ta jedna gra umknela naszej uwadze. Juz poprawilem - mozna znalez ja tutaj:
1080 Snowboarding
tbxx pisze: 2 np Donkey Kong 64 - w RECENZJE jest pelna recenzja gry, w GRY jest fragment recenzji i link (Zobacz cala recenzje)
Tak ma byc docelowo. Jestem w trakcie przerabiania galerii gier na taka wlasnie wersje, (aby ogladajac galerie uzytkownicy wiedzieli ze jest do niej recenzja w serwisie)
tbxx pisze: 3 np Turok Disnosur Hunter - pelna recenzja w RECENZJE i GRY
Tutaj jeszcze nie dotarlem ze zmianami... Wkrotce bedzie tu tak jak z powyzszym Donkey Kongiem 64.
tbxx pisze: czy nielepiej byloby scalic GRY i RECENZJE, dodajac przy tytule ikonki lub oznaczenie literowe np:
R-Recenzja
S-Screeny
Z-Zdjecia
F-Filmik
Tez mi sie tak wydaje, ale jest wiele aspektow przeciwko tej wersji. Kiedys bylo to juz na forum poruszane i okazalo sie ze serwis powinien byc czytelny i przejrzysty bo jest bardzo wysoki procent nowych odwiedzajacych, ktorzy niekoniecznie musza sie orientowac w serwisie i jego oznaczeniach. Obecna wersja jest posrednio wynikiem dotychczasowych zmian i ewolucji. Zgodnie z zyczeniem wiekszosci (byla chyba nawet ankieta w tej sprawie) rozdzielono galerie gier od recenzji. Tam gdzie gry - sa tylko zdjecia. Tam gdzie recenzje - komplet materialow. Zrobil sie swego rodzaju misz-masz, bo wydzielono dzial recenzje z istniejsacych materialow, ale w ten sposob okazalo sie ze w rezultacie material jest powielony (w 2 miejscach) wiec postanowilem ze bede wrzucal w galerii tylko kilka pierwszych zdan z recenzji. Jesli uzytkownik bedzie zainteresowany moze przejsc linkiem (zobacz cala recenzje) do dzialu recenzje i przeczytac sobie recke.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: ramzes64 » 2008-05-21, 21:55

tbxx pisze:czy nielepiej byloby scalic GRY i RECENZJE, dodajac przy tytule ikonki lub oznaczenie literowe np:
R-Recenzja
S-Screeny
Z-Zdjecia
F-Filmik
kiedys zastosowalem cos podobnego w portalu ktory juz tylko JEST i lezy, ale wygladalo to tak

http://koszalin.mhh.pl/produkcje.htm - INFO ma literki
http://koszalin.mhh.pl/imprezy.htm nizej jest tabelka relacji z imprez

nie mowie ze jest zle, ale tez ze nie moglo by tak byc - trzrba by zobaczyc, gdyby tozastowoswano jak by to wygladalo - bo o golnie jest w grach zdjecie, w recnezji zdjecie, gra itd i podzielone na dwie podstrony (recenzja i gra / screeny i komentarze) - takie namieszane troche - no ale ja tam nie marudze ;p )
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: tbxx » 2008-05-29, 21:56

Czy dalo by sie na forum dodac przycisk "zglos post do moderacji"? Mejs sam wszystkiego nie wypatrzy i pozniej rozne kfiatki sa na forum przez kilka dni.

ODPOWIEDZ