Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Bodzio » 2013-10-09, 15:17

Też planuję zakup MDK na PSXa choć pamiętam tę grę jedynie z PC. Powiedz mi jak się ona prezentuje na szaraku i jak ze sterowaniem?

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: K_slash » 2013-10-09, 15:34

Jakiś czas temu też udało mi się znaleźć taki komplet z plakatem za dwie dychy :) Kawał naprawdę dobrej gry. Wiecie jak tam może wersja MDK 2 Armageddon na PS2 ? Warto czy kicha w porównaniu z wersją PC/DC ?

@Bodzio - sterowanie jest naprawdę spoko - gra obsługuje gałki analogowe, strafe'uje się triggerami.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Manifesto » 2013-10-09, 17:44

Dzięki K_slash że mnie wyręczyłeś z odpowiedzią na pytanie Bodzia, gdyż niestety gra dojdzie do mnie pewnie dopiero w piątek, a gry w wersji na PSX nigdy w ręku nie miałem. Obojętnie jak on by się nie prezentowała to plusem wersji na PSX jest to, że nie trzeba kombinować tak jak w przypadku starych gier na PC aby ją odpalić. No chyba, że ktoś ma w domu ze dwa stare kompy z dwóch różnych epok, z dwoma systemami, aby odpalać stare gry, jednak nie każdy jest chętny na takie rozwiązanie (nie mam zamiaru trzymać w domu starych kompów i monitorów, mimo że na PC wyszło mnóstwo świetnych gier).

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: ping » 2013-10-09, 18:21

Wystarczy postawić wirtualną maszynę ze starym systemem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Bodzio » 2013-10-09, 19:16

Dzięki za odpowiedzi. Utwierdziliście mnie, że warto tę grę zdobyć. Zresztą MDK 2 np. na Dreamacast'a też by się przydało. Żeby dłużej nie offtopować to prezentuję moje nabytki z ostatniego czasu. FFIX uzupełnił moją kolekcję Final Fantasy na PSXa bo mam zarówno część VII, jak i VIII. Wielkim fanem serii nie jestem, ale takie pozycje w kolekcji trzeba mieć. Niestety FF VIII jest w NTSC i prędzej czy później pójdzie na sprzedaż jak upoluję tanio PAL. Co do Williams Pinball to ktoś kiedyś zachwalał więc wreszcie upolował premierowe wydanie w niskiej cenie. Wreszcie Wii Sports. Oczywiście mam tę grę, ale w wersji kopertowej i jakoś mi nie pasowała na półce więc skusiłem się na pudełkową ;) teraz czekać aż to wszystko dojdzie.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Bodzio » 2013-10-09, 20:27

@Keitaro dzięki, wszystko do obejrzenia w wiadomym temacie ;)

WilkBialy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2013-06-25, 22:05

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: WilkBialy » 2013-10-10, 17:05

Kupiony jako nie testowany, ale wszystko śmiga tylko szkoda że plomba uszkodzona reszta na dnie, ale za to śruba zalana i jeszcze nie była ruszana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Manifesto » 2013-10-13, 09:57

Gratulacje. W przyszłym roku również mam zamiar sprawić sobie C64, w końcu spędziłem za młodu przy tym sprzęcie ładnych parę lat :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejne rarytasy z Allegro kupione do mojej kolekcji. Tym razem za naprawdę niską cenę, gdyż całość kosztowała zaledwie 200 zł (wysyłka gratis). Biorąc pod uwagę że Parasite Eve (edycja kolekcjonerska z demem Xenogears) w takim stanie na Allegro kosztuje grubo ponad stówę (a RE 1 DC niewiele mniej), wydaje mi się że to jeden z moich najlepszych zakupów jakie dokonałem od początku kolekcjonowania gier na PSX. Wszystkie gry w stanie bdb/bdb+/idealnym. Oczywiście 3xA.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ostatnio zmieniony 2013-10-13, 12:07 przez hat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Z dużo myślników

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: K_slash » 2013-10-13, 11:27

Parasite Eve ! Gdybym tego nie przeszedł na wszystkie sposoby dawno temu pewnie by był na mojej wishliście :) Powodzenia w Chrysler Building ;)

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Manifesto » 2013-10-13, 13:29

Dzięki, skąd wiedziałeś, że akurat w PE nigdy nie grałem? ;) Oba Residenty swego czasu wymasterowałem na wszystkie sposoby (RE 3 już mi się tak bardzo nie spodobało), ale w Director's Cut nigdy nie grałem - ciekawią mnie te "kosmetyczne" zmiany. Choć szczerze mówiąc, po tym jak dawno temu ukończyłem znakomity remake na GC boję się trochę próbować do tego wracać - graficznie gra dzisiaj ssie (no...może Resident Evil 2 jakoś się jeszcze trzyma), choć zdaję sobie sprawę, że w moim przypadku to pewnie kwestia kilkunastu minut aby na dobre się wciągnąć w ten tytuł i zapomnieć o grafice. Wczoraj właśnie tak miałem z PE - ciężko mi się od gry oderwać :D

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: K_slash » 2013-10-13, 17:49

PSX'owa grafika sprzed lat ma swój urok i klimat, który jest składową tego co tak przyciąga retrofanów. Mnie jakoś ciągle nie kręcą za bardzo te wszystkie next genowe "wodotryski" - na początku często jest zachwyt jednak po czasie wszystko się zlewa i widzę w większości tylko proste modele oblane mało istotnymi teksturami. Mocno przesadzam teraz, ale pewnie zrozumiesz o co mi chodzi :D

Co do remaków RE 1 - polecam też Deadly Silence na DSa ;)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Bodzio » 2013-10-13, 18:22

Konkretne łupy! RE2 mam w podobnym stanie, RE1 też, ale niestety w NTSC. Natomiast Parasite Eve zazdroszczę :)

Co do grafiki to faktycznie jedynka sporo odstaje, ale w końcu najstarsza część. Niemniej sam gameplay bardzo na plus. Planuję ją sobie odświeżyć, ale już grając w jakiś remake, chyba najlepiej i najtaniej na Wii :)

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Manifesto » 2013-10-13, 18:35

K_slash pisze:PSX'owa grafika sprzed lat ma swój urok i klimat, który jest składową tego co tak przyciąga retrofanów. Mnie jakoś ciągle nie kręcą za bardzo te wszystkie next genowe "wodotryski" - na początku często jest zachwyt jednak po czasie wszystko się zlewa i widzę w większości tylko proste modele oblane mało istotnymi teksturami. Mocno przesadzam teraz, ale pewnie zrozumiesz o co mi chodzi :D
Dlatego właśnie jest to dla mnie kwestia kilkunastu minut by przestać zwracać uwagę na grafikę. Tyle tylko, że w przypadku RE 1 i tak mam w pamięci znakomity remake na Gacku, który w moim odczuciu przebił oryginał pod względem klimatu i gameplayu (wiele usprawnień w rozgrywce jak np. broń defensywna). Szkoda że nie zrobiono tego samego z RE 2 i 3.

Bodzio -jeśli masz Wii (a widzę w podpisie że tak) to inwestuj w jedynkę bez zastanowienia. Ja również mam w planach kupno Wii (GC kiedyś miałem, ale inwestować w niego nie będę skoro i tak Wii odtwarza wszystkie gry z Gacka) i jak już to kiedyś zrealizuję REmake będzie tytułem nr 1 na mojej wish liście gier z GC. Polecam, bo to chyba najlepszy remake gry video jaki znam.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kanarekkk » 2013-10-13, 20:41

Manifesto pisze: Ja również mam w planach kupno Wii (GC kiedyś miałem, ale inwestować w niego nie będę skoro i tak Wii odtwarza wszystkie gry z Gacka)
To lepiej dwa razy sprawdź co kupujesz, żebyś się nie naciął na Wii Family Edition, która gier Gackowych nie obsługuje (Jest na to sposób, ale to długa i kręta droga) ;)
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Manifesto » 2013-10-13, 21:01

Dzięki za info, nie omieszkam zapytać w odpowiednim dziale o radę jak już będę kupował, ale do tego jeszcze daleka droga (czyt. na pewno nie w tym roku).

ODPOWIEDZ