Densetsu no Stafy 1-3

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: ashka » 2007-06-23, 19:19

15$ pozwolilo mi zostac wlascicielka nowego i pachnacego (nowoscia ;> ) "Densetsu no Stafi 2" czyli "Legendy o Stafim". Wybor spomiedzy czterech dostepnych czesci byl podyktowany wylacznie cena, ale teraz nie powiem, chetnie zgarne i pozostale 3 czesci, lacznie ze zbierajaca slabe recenzje czworka.
O pudeleczku moge wam tylko napisac ze jest, jest cudne, i znowu dodali naklejki. Hyhy.
Obrazek
Tytulowy Stafi jest bezwolna, zolta rozgwiazda, ktora po kolejnych krainach gna nie tyle wola czynienia dobra, a gadatliwa, niewychowana, zadufana w sobie (i zboczona) malza imieniem Kyourosuke. Malza gledzi, wkurza sie, podrywa wszystkie "kociaki" i robi za bohatera, a durnie usmiechniety Stafi robi za chlopca na posylki. Nie powiem, dialogi czyta sie dobrze, z tym ze Stafi zawsze jest tam tylko kibicem.

Wyglada to mniej wiecej tak -> Obrazek

No wlasnie, dochodzimy do dialogow. Jest ich w grze masa, choc gra uchodzi za platformowke. Niektore dialogi, jesli nie wiekszosc, mozna po prostu 'przeklikac' - tracac jednak czesc uroku gry: a raczej cyrku, jaki wokol robi malza - ale jednoczesnie stracimy wszystkie podpowiedzi, ktorych Kyorosuke udziela przed kazda plansza, zwlaszcza rady na pokonanie kolejnych bosow.
Problemem bedzie tez wykonywanie zadan dla napotykanych zwierzatek, a juz kosmosem totalnym beda zagadki na laczenie slow. Gra nie jest trudna, wiec pewnie i zadania, i zagadki da sie w koncu rozwiazac klikajac w ciemno, ale mniej cierpliwym poziom frustracji moze skoczyc :angry:

Jak juz wspomnialam, gra jest prosta. Sluchajac rad Kyourosuke nie mialam wiekszych problemow z pokonaniem 4 kolejnych bosow (teraz jestem w piatym swiecie). W kazdym kolejnym swiecie (nie wiem ile ich jest, ale kazdy sklada sie z 5 czesci czy misji) uczymy sie nowych ruchow i tak na przyklad na poczatku Stafi potrafi wylacznie skakac i plywac, a dopiero pozniej uczy sie atakowac (krecac sie wokol osi), szybowac czy wykonywac podwojny skok. Urozmaica to akcje, a graczowi pozwala oswoic sie z kolejnymi kombinacjami przyciskow.

Dash -> jeden z ruchow dostepnych od poczatku gry: Stafi robi wielkie oczy i zageszcza ruchy :lol: Obrazek

Grafika jest cudna, kolorowa, troche jak w grach z Yoshim, a muzyka jest niewnerwiajaca (muzyke na GBA potrafie ocenic wylacznie w tej kategorii :D ). Obecnie jestem w 5 swiecie, zwiedzilam juz morze, skorupe wielkiego zolwia, kraine lodowa, wydmy (albo skalki ... cos NAD woda), a teraz jestem w lesie.
Kazda kraina ma swoje potworki, wprowadzane sa tez nowe elementy - ruchome kladki, opadajace sople czy plujace ogniem lub lodem syfony. Zabawa jest przednia, ale plansze wydaja sie KROTKIE. Takie okrutnie krotkie. Czasem w ramach jednej misji jestesmy przenoszeni miedzy kilkoma planszami, ale kazda jest raczej niewielka - platformowkowi weterani moga byc zawiedzeni.

W grze jest watek kolekcjonerski: za ukonczenie planszy dostajemy skrzynie z jakims ubrankiem i mozna sobie Stafiego poprzebierac :P Nie ma to zadnego wplywu na przebieg gry, ale czy komus szkodzi? ;)
Wszystkie zdobyte (czy kupione) ubranka i zdjecia oraz poznane ruchy czy napotkane pojazdy sa dostepne w przejrzystym menu, w ktorym wyswietlane sa takze podpowiedzi :lol: (to juz chyba dla takich bardzo zagubionych).

Ogolnie gra jest wykonana bardzo przyjaznie i ciezko sie w niej pogubic (choc mnie sie udalo, gdy z uporem maniaka twierdzilam, ze melon zaczyna sie na ME, a nie na SU).

Juz mi weny na zakonczenie nie starcza, wiec dodam, ze polecam :)

Edycja: Poprawilem nazwe tematu tak, zeby traktowala nie tylko o drugiej czesci gry. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-09, 16:29 przez ashka, łącznie zmieniany 2 razy.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-23, 20:04

Ha, wiec nie tylko ja sie na te gre skusilem! :P

Tez zaczalem od drugiej czesci z powodu jej ceny na Play-Asia (14,90 USD), a w tej chwili juz leci do mnie czesc pierwsza (19,90 USD) i trzecia (24,90 USD), linki do nich na koncu posta.

Jak dla mnie Densetsu no Stafi jest jedna z najlepszych (lub najlepsza) z platformowek na GBA. To wstyd, ze taka gra nie opuscila Japonii. Nie jest bezposrednio podobna do zadnej innej platformowki spod znaku Nintendo, a najblizej byloby jej do czegos pomiedzy Mario, Kirbym i Super Princess Peach (Peach rowniez robilo TOSE), ale z wlasnym, mocnym charakterem.
ashka pisze:Tytulowy Stafi jest bezwolna, zolta rozgwiazda
A czy on nie jest gwiazda wygladajaca tylko - wsrod morskich stworzen i tozsamego otoczenia - jak rozgwiazda? Jego pochodzenie rowniez by to sugerowalo.
ashka pisze:Problemem bedzie tez wykonywanie zadan dla napotykanych zwierzatek, a juz kosmosem totalnym beda zagadki na laczenie slow.
Nie znam japonskiego, a nie mialem absolutnie zadnych problemow ani z bossami, ani z zadaniami (poza jednym, w ktorym trzeba bylo w kolejnosci wybierac jedzenie, czy to w nim chodzilo o to laczenie slow?).
ashka pisze:Dash -> jeden z ruchow dostepnych od poczatku gry: Stafi robi wielkie oczy i zageszcza ruchy :lol:
Animacja biegnacego Stafi jest tak piekna i jajcarska ("ratunku, biegne i nie wiem jak sie zatrzymac!"), ze uzywam tej mozliwosci, kiedy tylko moge.
ashka pisze:Obecnie jestem w 5 swiecie, zwiedzilam juz morze, skorupe wielkiego zolwia, kraine lodowa, wydmy (albo skalki ... cos NAD woda), a teraz jestem w lesie. (...) Zabawa jest przednia, ale plansze wydaja sie KROTKIE. Takie okrutnie krotkie. Czasem w ramach jednej misji jestesmy przenoszeni miedzy kilkoma planszami, ale kazda jest raczej niewielka - platformowkowi weterani moga byc zawiedzeni.
Co do dlugosci plansz, to bez przesady, im dalej tym lepiej, a mam wrazenie, ze w New Super Mario Bros. czy Super Princess Peach wcale nie byly one dluzsze, ani nie bylo ich wiecej (o czym dalej).

Jako, ze jestem troszke dalej, to moge powiedziec cos wiecej na temat dlugosci gry i jej zywotnosci (replayability jesli ktos woli).

Co do liczby swiatow, to jest ich 11, czego mozna sie domyslac po intro (10 malych bossow plus 1 duzy). Niemalo, a najlepsze jest to, ze po ukonczeniu gry dostaje sie: 1) Mozliwosc swobodnego wedrowania po mapie (przed ukonczeniem gry tego nie ma). 2) Wszystkie plansze sa od tej pory w wersji hard (wiecej przeciwnikow, trudniejsi bossowie i wiecej innych utrudnien). 3) Graczowi udostepniane sa nowe plansze (z czego ucieszylem sie ogromnie, bo jest co robic i sa elegancko trudne). 4) Nowe rzeczy do zbierania: "pokedex" przeciwnikow, muzyka z leveli i kilka innych smaczkow.

Podsumujmy wiec: po skonczeniu gry jest mnostwo nowych rzeczy do zebrania, wszystkie plansze sa do przejscia jeszcze raz w wersji hard, oraz dostaje sie 4 dodatkowe plansze na kazdy swiat (44 nowe plansze po skonczeniu gry!). Wszystko to sprawia, ze naprawde jest w co dlugo grac.

P.S. Malz towarzyszacy graczowi przez cala gre jest tak charakterny, ze widac to golym okiem nawet bez znajomosci japonskiego. Kilka momentow z nim jest tak zabawnych, ze az milo (a najlepszy jest ten z rozowa kaseta w ostatnim swiecie).

P.S. (2) Zapowiedziane na poczatku linki:

Densetsu no Stafi (19,90 USD):
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... 0-8qb.html

Densetsu no Stafi 2 (14,90 USD):
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... 0-2kl.html

Densetsu no Stafi 3 (24,90 USD):
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... 0-57n.html

Densetsu na Stafi 4 (29,90 USD):
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... -16qq.html
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: ashka » 2007-06-23, 20:31

Inlagd sill pisze:
ashka pisze:Tytulowy Stafi jest bezwolna, zolta rozgwiazda
A czy on nie jest gwiazda wygladajaca tylko - wsrod morskich stworzen i tozsamego otoczenia - jak rozgwiazda? Jego pochodzenie rowniez by to sugerowalo.
No faktycznie: wg czolowki pochodzi z niebianskiego krolestwa czy cos takiego. Ale jest bezwolny i juz :twisted:

A co do tej zagadki z "owocami": (to w ogole byla swietna plansza - mysl przewodnia - miod daje nadludzkie moce ^^), to w koncu poszlam po slownik. Za Chiny nie chcialoby mi sie probowac do skutku. Mialam problem tam, gdzie byl kalmar, muszla, dynia i ten &$^#% melon.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-24, 04:43

Policzylem wszystkie plansze:

Standardowe przejscie gry to 56 plansz w 11 swiatach (nie jest ich tyle samo w kazdym swiecie). Po przejsciu gry plansze te sa do przejscia ponownie (trudniejsze, ale bez zadan, chociaz i tak trzeba przeszukac cale plansze w poszukiwaniu jakiegos unikalnego potwora do galerii, ktory wystepuje tylko w jednym jedynym zakamarku w calej grze), oraz 44 zupelnie nowe plansze. Wychodzi wiec 100 plansz, z ktorych ponad polowe trzeba przejsc jeszcze raz w zmienionej wersji. Zywotnosc to mocna strona gry i wiele platformowek wypada pod tym wzgledem (i nie tylko pod tym) blado w porownaniu ze Stafi 2. Mam nadzieje, ze podobnie bedzie to wygladalo w pozostalych czesciach serii.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: ashka » 2007-07-03, 13:49

Doszlam do boss'a, na ktorym ..... ZGINELAM :?
Na tym 6stym puchoougura, tym przebranym za silacza, mowiacym o sobie watakushi :lol: To jakis kosmos ... co go walne, to sama tez trace energie. :cry:

BTW wiecie ze do Densetsu no Stafi sa oficjalne guide-book'i? Np tutaj, 1300 jenow za nowke.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-06, 13:02

Z ostatnim bossem Stafy 2 (i z doswiadczenia powiem, ze pierwsza czesc tez) bardzo przypomina ostatnich bossow z Kirby'ego, czyli duzy i dlugi koles na sam koniec wydajacy sie na pierwszy rzut oka (konsolki) nie do pokonania. Jedyny sposob to nauka odpierania i unikania jego atakow. A wiec mini-FAQ:

Podstawowa rzecz: wali sie w oczy oraz w rece. Ja na poczatek przywalam po galach i wale w prawa reke az mu odpadnie, a potem rozwalam ja za kazdym razem, kiedy on ja zregeneruje, bo lodowe kierowane pociski z niej to prawdziwy pain in the ass, w przeciwienstwie do ognistych kulek wypuszczanych z lewej reki, o bardzo latwym patternie do unikania, wiec podczas tego ataku wale po galach.

Kiedy boss podnosi obie rece, to ma zamiar wsysac wode, co latwo uniknac jesli sie to zauwazy zawczasu, a potem zakonczyc uderzeniem w slipia.

Pozniej do asortymentu bossa dolacza wielki laser, ktory banalnie uniknac, bo przed nim pojawia sie wskazowka, czy cios pojdzie dolem, czy gora.

W tej czesci sa tez bomby (wlasnie skonczylem na 100% jedynke wiec moge sie mylic, bo boss jest podobny, ale ma inne ciosy)? Jesli tak, to trzeba tylko zauwazyc, ze spadaja albo losowo albo tam, gdzie sie stoi (nie pamietam).

Co do wielkich ognistych kul puszczanych jakby z tla, to ja staje w prawym gornym rogu i czekam do oporu, a potem w prawy dolny rog normalnym plynieciem, a nastepnie w lewy rog i do gory. Jak pozniej brakuje miejsca (wiecej kul), to robie na koniec szybki skosny ruch z ciosem i unikam wszystkich.

Troche praktyki i bestia padnie. Zycze powodzenia na HARD. :twisted:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Gosiek » 2007-07-13, 22:39

Chetni to zakupu kolejnych gier z serii Densetsu no Stafi powinni w najblizszych dniach odwiedzic play-asia. Pierwsza czesc zostala przeceniona na 12.90 $, a trzecia na 16.90. :]

Ja na razie mialam okazje pograc tylko przez kilkanascie minut i gra zauroczyla mnie grafika, kolorystyka i animacjami Stafiego, ktore wygladaja przepieknie. Ale jednak stwierdzam, ze bez znajomosci przynajmniej podstaw japonskiego raczej nie bede na razie probowala grac dalej - szkoda mi stracic co ciekawsze elementy fabuly (a wlasciwie jej wiekszosc ;p). Nie to, ze sie grac bez znajomosci "krzaczkow" nie da, ale to juz nie to samo...
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-18, 05:20

Gosiek pisze:Chetni to zakupu kolejnych gier z serii Densetsu no Stafi powinni w najblizszych dniach odwiedzic play-asia. Pierwsza czesc zostala przeceniona na 12.90 $, a trzecia na 16.90. :]
Lepiej, ostatnio przecenili tez druga czesc i ceny gier wygladaja teraz tak (porownujac do podanych w pierwszym moim poscie w tym temacie, to sa znacznie lepsze):

Densetsu no Stafy - 12,90 $:
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... 0-8qb.html

Densetsu no Stafy 2 - 9,90 $:
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... 0-2kl.html

Densetsu no Stafy 3 - 16,90 $:
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... 0-57n.html

Densetsu no Stafy 4 - 24,90 $:
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... -16qq.html
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-09, 15:05

W Densetsu no Stafy 3 przez caly jeden ze swiatow przewija sie... Wario! Na samym poczatku wyskakuje z psychodelicznego teleportu (znanego z Wario Land 4) i trzeba mu pomagac przechodzic kolejne plansze, wykorzystujac jego umiejetnosci (wlasciwosci?) znane rowniez z Wario Land 4 (podpalanie go, plywanie w bance powietrza, czy puchniecie po ukaszeniu, jak na zdjeciu ponizej). W przyslowiowym miedzyczasie uczy tez gracza jednego ze swoich ciosow. Pomysl i wykonanie - rewelacyjne.

Obrazek
Obrazek

Zdjecia sa wieksze i lepsze po ich kliknieciu.

PS Poprawilem nazwe tematu tak, zeby traktowala nie tylko o drugiej czesci gry.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Tasukete, sledz-san!

Post autor: ashka » 2007-08-11, 23:06

:cry: Utknelam. :cry:
W planszy 7-2, w drugiej czesci - mam jakos wykorzystac te spadajace kamienie, by dostac sie na gore - rzecz w tym ze za zadne skarby nie potrafie sie tak wysoko wybic, nawet z rozbiegu .... moze ja cos robie zle? Help?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Tasukete, sledz-san!

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-12, 07:34

ashka pisze:W planszy 7-2, w drugiej czesci - mam jakos wykorzystac te spadajace kamienie, by dostac sie na gore - rzecz w tym ze za zadne skarby nie potrafie sie tak wysoko wybic, nawet z rozbiegu .... moze ja cos robie zle? Help?
Przeszedlem cala plansze i wykorzystujac podwojny skok w zadnym momencie nie musialem wykorzystywac spadajacych kamieni do skakania po nich, zeby dostac sie gdzies wysoko. Wszedzie da sie dostac, probuj. Same spadajace kamienie maja w grze dwa zastosowania:

1. Do rozwalania innych (wiekszych) kamieni blokujacych droge. Zawsze ma to miejsce pod woda, gdzie trzeba tak manewrowac opadajacym kamieniem, zeby trafil w duzy blokujacy droge. Jesli opadnie na cokolwiek innego, rozpada sie i trzeba probowac od nowa. Nie moge powiedziec, czy takie kamienie blokujace droge sa na levelu 7-2, bo po rozwaleniu nie ma ich juz wiecej (i dobrze).

2. Pod koniec planszy 7-2 jest mini-quest, w ktorym trzeba polaczyc wyspe-platforme z sowa z lezaca obok platforma z malymi sowami, do czego potrzeba kladki-stolika z lewej strony planszy. Cala zabawa polega na tym, ze stolik transportuje sie woda, a on sam zawsze wyplywa na powierzchnie, wiec trzeba wykorzystywac spadajace kamienie, zeby go czasem troche przytopic (zeby zmiescil sie w przejscia znajdujace sie pod powierzchnia wody).

Wiecej skomplikowanych zastosowan kamieni nie zauwazylem.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: ashka » 2007-08-15, 23:20

To jeszcze jedno: w planszy 9-1 trza poleciec smokiem przez obszar usiany kolczatkami. Na dodatek sa tam takie latajace ryby, co pluja czyms szkodliwym.
No i ja trzeciej ryby nie moge przejsc. Nie moge jej zabic, nie moge uniknac (jest dokladnie posrodku jedynego przejscia miedzy kolczatkami). Probowalam ja wyciagnac gdzies wyzej - figa, ona ma okreslony tor lotu. Aaaaaaaa.
Ale mnie wkurza umieranie raz po raz w tym samym miejscu x_X

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-16, 05:09

ashka pisze:To jeszcze jedno: w planszy 9-1 trza poleciec smokiem przez obszar usiany kolczatkami. Na dodatek sa tam takie latajace ryby, co pluja czyms szkodliwym.
Co do smoka, to oczywiste jest, ze pod jednym klawiszem ma tarcze, ktora chroni przed wszystkim, ale nie dziala od razu (tylko po jakiejs polowie sekundy), a pod drugim klawiszem ma strzal czyms w rodzaju fireballa.

Nie jest jednak tak oczywiste, ze przytrzymanie przez okolo sekunde klawisza od strzalu i puszczenie go daje nie tylko wiekszego, ale i naprowadzanego fireballa. Z nim wszystkie odcinki ze smokiem staja sie proste i uzywajac go na potege nie powinnas miec zadnych problemow ani na tej (sprawdzilem), ani na zadnej innej planszy ze smokiem.

Jest jeszcze mozliwosc, ze to naprowadzane strzelanie dostaje sie dopiero po upgrade'owaniu smoka po przejsciu gry (nie pamietam, a po zrobieniu tego mozna latac juz tylko upgrade'owanym). Wtedy i tak mozna przejsc ten fragment uzywajac tarczy i zwyklego strzelania (sprawdzilem).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: ashka » 2007-08-16, 08:42

Moj smok nie strzela, a z tarcza mi nie wychodzi, ale skoro to jedyna metoda, to bede walczyc dalej. Dzieki ci :)

/me chce szybkostrzelnego smoka :grin:

---- update
Popracowalam nad tarcza i sie udalo! THX! Wieczorem bede grac dalej ^_^
Ostatnio zmieniony 2007-08-16, 10:29 przez ashka, łącznie zmieniany 1 raz.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Densetsu no Stafy 1-3

Post autor: Gimiak » 2007-08-16, 10:26

Inlagd sill pisze:
Obrazek
Obrazek
sledziuuuu!!! Te zdjecia i opis namowily mnie do zakupu tej czesci. :angel:

ODPOWIEDZ