"Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Awatar użytkownika
haz111
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 243
Rejestracja: 2011-10-05, 20:14

"Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: haz111 » 2012-01-03, 09:12

Dwa tygodnie temu kiedy otrzymałem paczkę z grami na SMS'a bardzo się ucieszyłem... za chwilę dowiedział się, że nie mogę (przynajmniej na razie) kupować więcej "staroci". Wtedy cieszyłem się trochę mniej.

Jeżeli zarys fabuły już znacie, wyjaśnię o co dokładnie chodzi. Z podanych wyżej powodów postanowiłem zakupić konsolę szóstej generacji. Nie mogę się jednak zdecydować czy ma to być NGC, Sega DC, czy może pierwszy Xbox (PS 2 odpada). Moglibyście opisać wrażenia z grania na tych konsolkach? Co może zaoferować mi lepszą/fajniejszą bazę gier. Po prostu co sądzicie w tym temacie? A może jednak cofnąć się do piątej generacji po Segę Saturn lub PSX'a?

Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi.
Posiadam: Sega Master System II, GameBoy Advance, Nintendo GameCube
Chcę: w pierwszej kolejności Sega MegaDrive i Atari 2600 (oczywiście wersja pierwsza z drewnem), a później całą resztę :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: Axi0maT » 2012-01-03, 09:46

Olej zakaz!!! Wytocz dziala z ciezkimi argumentami. Starsze gry sa lepsze od nowszych - maja dusze! Sa tez tansze (wiadomo ze nie wszystkie, ale nikt nie musi o tym wiedzeic, wystarczy pokazac allegro zasypane grami po 10pln :) A tak to kupisz nowosc za 200pln i za rok sprzedasz za 30... jaki to interes? Do tego gry na kartridzach sa trwalsze niz te na CD/DVD. Od siebie polecam SMD lub SNESa - wspaniale czasygierek 2D. Z pewnoscia uda ci sie dojsc do porozumienia :)

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: Blackie » 2012-01-03, 11:48

Axiu, Ty jak zwykle masz rade z dupy.
Chcesz konsole poprzedniej generacji? Hmm... Moja pierwsza konsola z tamtego okresu byl NGC i bardzo bardzo bylem zawodolony z zakupu, wiec polecam Ci ja takze. Jest tania (ok. 70zl), Metroid Prime (imo najlepsza gra na ten sprzet) to wydatek rzedu 30zl. Fajne exclusivy, fajny sprzet.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: Axi0maT » 2012-01-03, 11:58

Blackie pisze:Axiu, Ty jak zwykle masz rade z dupy.
Nie z dupy, tylko chce zeby powalczyl jeszcze o retro, a ty widze chcesz go karmic stosunkowo swiezym softem. Wstydz sie!

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: mcfly12 » 2012-01-03, 12:25

Ja obecnie mam NGC, Xbox'a i PS2, ta ostatnia Cię nie interesuje więc skupimy się na tych dwóch pierwszych.

Kostka jest niedroga i bardzo solidna. Jeśli chodzi o gry to masz fajne tytuły na wyłączność jak: Eternal Darkness, Geist, Mariany itd. oraz część multiplatform, niestety znacznie droższych niż u konkurencji. Za jakiegoś przeciętniaka który na X'ie zamknie się w dyszce trzeba zapłacić 2 albo 3 razy więcej.

Xbox to potężne bydle. Nie dość że pograsz sobie w multiplatformy z najlepszą grafiką to kupisz je za grosze. Exclusivów też jest sporo bo wystarczy wymienić chociaż: Halo 1 i 2, Forza, Dead or Alive 3, Conker, i wiele innych które zostały wydane tylko na PC i Xa ( Thief 3, Unreal II). Dodatkowo możesz do konsoli wrzucić większy dysk i obejrzeć sobie jakiś film czy posłuchać muzyki. Dla mnie mega zaletą jest właśnie dysk. Wystarczy sobie skopiować grę a oryginalna płyta może leżeć sobie spokojnie na półeczce.

Wybór należy do Ciebie. Rozważ wszystkie plusy i minusy, a potem zobacz co najbardziej pasuje do Twojego profilu jako gracza.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: PapaHerbal » 2012-01-03, 13:21

Jeśli chodzi o szóstą generację, to moim drugim zakupem po PS2 był właśnie GaCek i powiem szczerze - kupa radochy z tego sprzętu, mnóstwo fajnych gier (choć skupiłem się głównie na exclusive'ach bo multiplatformery mogłem taniej dorwać na PS2). Polecam Ci Haz NGC z czystym sumieniem, a co do piątej generacji, to masa fajnych gier ale rozpixelowana grafika nie każdemu potrafi przypaść do gustu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: Spyro1993 » 2012-01-03, 13:43

Z czystym sumieniem polecam GameCube - bardzo wytrzymała, wygodny pad, świetne gry, generalnie cicho pracuje. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Pat1850
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 98
Rejestracja: 2011-12-27, 23:10

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: Pat1850 » 2012-01-03, 14:15

Ja również polecam od siebie GameCube'a ; P mała, niezawodna konsola z duszą, bardzo dobrym padem i wieloma świetnymi grami ; )

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: kolo » 2012-01-03, 17:36

Kup sobie DC. Dlaczego? A dlaczego nie? Konsola jest zajebista i tyle.
Gdzieś był temat kloc vs gacek i tam DC został ładnie przedstawiony.
Sega, Sega über alles
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: DizzyX » 2012-01-03, 18:10

kolo, po Tobie (jak to po lokalnym zwolenniku SEGI) nie spodziewałem się innej odpowiedzi :lol:
Ale i ja się do tego przychylę :) osobiście sam z tych trzech konsol (czyli GC/XBox/DC) wybrałem produkt firmy SEGA. Dlaczego? Konsola ma przede wszystkim swój klimat, jest jedyna w swoim rodzaju. Tylko tu pograsz w Jet Set Radio :twisted: i wiele innych gier, które nadal grywalne są przez sieć - a uwierz mi, przy odrobinie samozaparcia podłączysz DC do swojego internetu nawet jeśli posiadasz modem :) i nie mówię tu o korzystaniu stricte z modemu i łącza telefonicznego, a wykorzystaniu komputera i stałego łącza :)

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: emet96 » 2012-01-03, 18:41

Kloca osobiście nie polecam Mam go ze 2 miechy i myślę że popełniłem wielki błąd kupując kloca, dlaczego? Bo to WIELKI pecet pod tv, brakuje mu "duszy" oraz grzeje się niczym piekarnik na 250 stopniach. Jedyny jego atut to wygodny pad aczkolwiek mym skromnym zdaniem nie dorównuje do gacka.
/PSX/N64/X360/

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: Kwaśny » 2012-01-03, 20:29

No nie wiem czy bawienie się w retro jest takie tanie.
Na pewno to wyjebioza, ale tytuły które zazwyczaj mnie interesują mają ceny z kosmosu (może za dużo wybrzydzam :P). Szkoda, że to wszystko takie niedoceniane jest, przez co traci na popularności, a tym samym na dostępności gier itd.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: BigBoss » 2012-01-03, 21:49

emet96 pisze:Kloca osobiście nie polecam Mam go ze 2 miechy i myślę że popełniłem wielki błąd kupując kloca, dlaczego? Bo to WIELKI pecet pod tv, brakuje mu "duszy" oraz grzeje się niczym piekarnik na 250 stopniach. Jedyny jego atut to wygodny pad aczkolwiek mym skromnym zdaniem nie dorównuje do gacka.
To chyba coś jest nie tak z twoją konsolą. Mój X od 6 lat ani razu nie był gorący a grałem na nim naprawdę niezliczoną ilość godzin.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: mcfly12 » 2012-01-03, 22:32

emet96, Może masz coś nie tak z wentylatorkiem. Mój X też nie nagrzewa się jakoś specjalnie, pomimo że obroty wentylatora mam ustawione na 60%, a zdarza się grać po kilkanaście godzin...
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Przestań kupować te starocie!", czyli co?

Post autor: Axi0maT » 2012-01-03, 22:36

Kwaśny pisze:Na pewno to wyjebioza, ale tytuły które zazwyczaj mnie interesują mają ceny z kosmosu (może za dużo wybrzydzam :P ).
Moze nastawiles sie na jakies dziwne pozycje zalatujace fetyszem? Japonskie tekstowki o bzykaniu siostry i takie tam... Normalne gry sa zazwyczaj w normalnych cenach. Zaledwie kilka procent starych gier przekracza bariere 100pln, a te ktore przekraczaja to albo gry wybitne ale wydane u schylku zycia konsoli przez co zeszly w niewielkim nakladzie (via Conker's, Shenmue itd), albo byly tak gowniane ze nikt nie chcial ich kupowac, a teraz staly sie obiektem kultu dla zatwardzialych kolekcjonerow z racji trudnej dostepnosci (tu powinienem wymienic dluga liste syfiastych shumpow, ale zeby YukiDeSan nie plakal ze ktos zjechal jego ukochane gierki za ktore dal mnostwo kasy to sobie odpuszcze dalsze pastwienie).

ODPOWIEDZ