Kupić ponownie ?

ODPOWIEDZ
Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Kupić ponownie ?

Post autor: Kurt » 2009-03-21, 09:47

Rok temu sprzedałem gamecube i kupiłem ps2. Nie żałuje tego wyboru, gdyż konsola
Sony zapewniła mi swoją biblioteką gier niesamowite emocje...
Teraz jednak zastnawiam się nad ponownym kupieniem GC.
W zeszlym roku sprzedalem go, gdyz ceny gier byly kosmiczne i maly byl wybor na
polskim rynku. Grałem w Metroida, SMS i pare innych. Do zaliczenia mialbym Pikmina,
Luigi i jeszcze jakies. Tylko, ze chcialbym kupic konsole z chipem ...

Co o tym myslicie ? Czy wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki ? Czy gc z chipem
szybko sie psuje ?

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: Spyro1993 » 2009-03-21, 10:05

Moim zdaniem kup GC, bo to świetny sprzęt. :smile: Co do chip'a: nie wiem, nie korzystałem z niego.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
NeYo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2009-03-01, 20:52

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: NeYo » 2009-03-21, 10:10

Tu masz spis gier na GC http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ni ... Cube_games , dla dwóch gier raczej nie warto kupować ponownie, ale przejrzyj tą listę i sam podejmiesz decyzje, na pewno wiele gier jeszcze cie czeka 8) Obecnie GC dostaniesz na allegro za okolo 200 zł i to już z Xeno. ( wersje ntsc gier to wtedy nie problem ) Czasem ciekawsza okazja sie trafi, typu wersja RE, czy z oryginalną kartą. Psuć się nie psuje, oryginały GC bezproblemu bardzo długo czyta, chyba, że będziesz nie odpowiednio przy nim majstrował :P Ja myślę, że warto :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: Axi0maT » 2009-03-21, 10:19

Jesli chcesz kupic z chipem zeby pograc na "kopiach zapasowych" to jak dla mnie zabawa nie warta zachodu. Cale to trymowanie lasera, potem sciaganie obudowy, nastepnie probuj ktore plytki ci beda dzialac... Znow trymuj laser, znow nagrywaj. Szkoda nerwow jak dla mnie. Jesli chcesz chip po to zeby moc odpalac importy (ja tak wlasnie mam), to polecam - najlepsze rozwiazanie. Wszystko dziala, nie musisz bawic sie z przekladaniem plytek (via Free Loader). Obecnie raczej sredni moment na zakup Gacka, ale za jakis czas pewnie bedzie lepiej. Polecam kupic konsolke z chipem i sciagac gry z USA (jak dolar stanieje, bo teraz raczej nie jest to interes godny uwagi), a dodatkowo lapac okazje na Allegro. Samego Gacka zdobedziesz stosunkowo tanio - mysle ze z chipem powinienes kupic za max 150pln. A jak nie znajdziesz takiego to kupo gola konsolke - chipa dokupisz za grosze, zamontowac mozna samemu i zaoszczedzic w ten sposob kase.
NeYo pisze:Obecnie GC dostaniesz na allegro za okolo 200 zł i to już z Xeno. ( wersje ntsc gier to wtedy nie problem )
Jakiego chipa by nie mial to gierki z kazdego regionu i tak mu rusza.

Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: Shadowpl » 2009-03-21, 14:09

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet taniej, ja ntsc bez kabli(samą konsolę) kupiłem za 40zł.
Nawet niedawno za 130zł odnalazłem fajny zestawik: ngc pal przerobiona, wszystkie kable plus kabel do gba, 2 oryginalne pady, memorka, minusem była pocięta obudowa, niedziałający laser i 80 kopii zapasowych(no chociaż te to pomagają mi w wyborze gier, przed kupnem można pograc 20min i zobaczyc czy warto). Zapłaciłem 190zł przy czym nie muszę się już martwic o brak jakiegoś pada itp, przełożyłem obudowę i laser i ntsc i jestem zadowolony. Jedyny minus to to że nie dostaniesz na allegro każdej gry jakiej byś chciał, ale poza perełkami te obecne są tanie 10-40zł.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: artemis » 2009-03-21, 14:36

Kombinujecie pod wiatr :P . Dolar jest drogi, sam GC bez chipa w dobrym stanie z padem itp to wydatek ok 150 zł. A gry na Allegro też nie są w jakichś zawrotnych cenach :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: ramzes64 » 2009-03-22, 00:39

artemis pisze:Kombinujecie pod wiatr :P . Dolar jest drogi, sam GC bez chipa w dobrym stanie z padem itp to wydatek ok 150 zł. A gry na Allegro też nie są w jakichś zawrotnych cenach :P
no ja ostatnio kupilem Donkey Kong Jubgle Beat za jakies 112zl - no ale to rarytasik no i z bebnami - chcialem tez tyle wydac, bo w ta gre po prostu chcialem zagrac (po ograniu jej - mam zamiar sprzedac - bo pozniej juz nie bedzie mi potrzebna).

inne gry sa oczywiscie tanie (w miare) - zalezy jakie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: kawka » 2009-03-22, 13:10

Ja bym kupił ponownie kostkę. Sam niedawno kupiłem. Zastanawiałem się też długo czy może jednak nie wybrać PS2 (głównie właśnie dla obszernej biblioteki gier). Doszedłem jednak do wniosku że nie mam aż tak dużo kasy, żeby sobie robić jakąś ogromną kolekcję wszelakiego rodzaju produkcji. Zaoszczędzoną kasę przeznaczę na urządzenie kącika do grania :smile:
ramzes64 pisze:
artemis pisze:Kombinujecie pod wiatr :P . Dolar jest drogi, sam GC bez chipa w dobrym stanie z padem itp to wydatek ok 150 zł. A gry na Allegro też nie są w jakichś zawrotnych cenach :P
no ja ostatnio kupilem Donkey Kong Jubgle Beat za jakies 112zl - no ale to rarytasik no i z bebnami - chcialem tez tyle wydac, bo w ta gre po prostu chcialem zagrac (po ograniu jej - mam zamiar sprzedac - bo pozniej juz nie bedzie mi potrzebna).

inne gry sa oczywiscie tanie (w miare) - zalezy jakie.
Mi się trafiła Zelda: WW za 50zł w idealnym stanie. To się nazywa fart :lol:

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: mrSin » 2009-03-23, 08:49

Kup, nie ma powodu aby się wahać. Kostka kosztuje grosze, większość gier ma już przyzwoite ceny a tytuł dobrych / bardzo dobrych jest całkiem sporo.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: Snake » 2009-03-23, 14:51

Choćby dla takich gier jak Zelda: WW i TP naprawdę warto Gacusia nabyć. No i ceny też są dość niskie. Innymi słowy - brać! :smile:
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Kupić ponownie ?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-15, 10:09

Jeśli masz ograniczony budżet to zawsze możesz kupić używaną. A jeśli chodzi o gry to zawsze możesz udać się na jakiś pchli targ czy coś w tym stylu.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ