Początek zabawy z GameCube

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Początek zabawy z GameCube

Post autor: darksavant » 2014-05-15, 23:15

Przy okazji swojego pierwszego postu chciałbym przywitać wszystkich posiadaczy i fanów GameCuba. Wczoraj kupiłem swojego pierwszego "gacka" (wersja PAL w klasycznej, niebieskiej obudwie). Jako kompletny nowicjusz prosiłbym o odpowiedzi na kilka krótkich, nurtujących mnie pytań.

1. Czy przy włączonej komsoli można podłączać i wciągać pady oraz karty pamięci.
2. Mam wersję z dwoma wyjściami audio-wideo: cyfrowym i analogwym. Jest to więc chyba wczesny model, bo z tego co się orientuję późniejsze wersje miały tylko wyjście analogowe. Poza tym czymś się one różniły?
3. Zastanawia mnie slot B karty pamięci. Po włożeniu do niego karty (oryginalna, 4MB) konsola jej nie widzi. Ta sama karta jest widoczna w slocie A. Czy slot B jest w takim razie uszkodzony, czy też poprostu GC tak ma, że slot B "działa" tylko gdy obsadzony jest też slot A (na razie mam tylko jedną kartę, więc nie mogę tego sam sprawdzić).

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Axi0maT » 2014-05-16, 06:45

darksavant pisze:Przy okazji swojego pierwszego postu chciałbym przywitać wszystkich posiadaczy i fanów GameCuba.
Witamy GameCubowa swiezynke :)
darksavant pisze:w klasycznej, niebieskiej obudwie
Znaczy sie "Purple". Niebieskiej nie bylo z tego co kojarze (chyba ze masz jakiegos customa IceCube czy cos)
darksavant pisze: 1. Czy przy włączonej komsoli można podłączać i wciągać pady oraz karty pamięci.
2. Mam wersję z dwoma wyjściami audio-wideo: cyfrowym i analogwym. Jest to więc chyba wczesny model, bo z tego co się orientuję późniejsze wersje miały tylko wyjście analogowe. Poza tym czymś się one różniły?
3. Zastanawia mnie slot B karty pamięci. Po włożeniu do niego karty (oryginalna, 4MB) konsola jej nie widzi. Ta sama karta jest widoczna w slocie A. Czy slot B jest w takim razie uszkodzony, czy też poprostu GC tak ma, że slot B "działa" tylko gdy obsadzony jest też slot A (na razie mam tylko jedną kartę, więc nie mogę tego sam sprawdzić).
1. Smialo... nie krepuj sie.
2. Poza numerem wersji na naklejce znamionowej raczej niczym z tego co mi wiadomo.
3. Z tego co kojarze to nie ma znaczenia do ktorego portu wsadzisz karte. Roznica jest taka ze niektore gry (czyt. zdecydowana wiekszosc) moga nie obslugiwac karty w slocie B. Najlepiej sprawdz to z poziomu menu konsoli - tam powinno od razu wykryc wlozona karte pamieci, bez wzgledu czy w slocie A czy w slocie B.

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: darksavant » 2014-05-17, 04:46

Dzięki za odpowiedzi. Kolor to oczywiście purple. Wątpliwości dotyczące karty już się wyjaśniły. W locie B muszę ją poprostu nieco mocniej docisnąć żeby "zaskoczyła".

Jeżeli chodzi o "gamecubową świeżynkę" to jest dokładnie jak piszesz. Decyzję o zakupie "gacka" podjąłem całkiem spontanicznie, dokładnie tydzień temu. Wcześniej nawet nie pomyślałem o zakupie konsoli. Uwielbiam gry retro (C64, Amiga oraz DOS-owe rpg i strategie) i pomyślałem, że może spróbuje jakiejś niezbyt starej retrokonsoli - tak dla odmiany. O wyborze zdecydwała głównie Zelda Wind Waker. Nie bez znaczenia był też rewelacyjny i dość orygialny design konsoli oraz gamepad mający opinię superwygodnego. Wcześniej miałem w łapach pady ze SNES, PSX (klasyczny jeszcze ujdzie, ale analog strasznie mnie męczył), CD32 oraz N64 i skutecznie trzymały mnie one z dala od konsol. Jak na razie GC mnie nie zawodzi. Świetnie wygląda, pad jest wygodny (pograłem trochę w FIFA 2004) i teraz czekam na Zeldę, którą powinienem dostać w połowie przyszłego tygodnia.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: mrSin » 2014-05-22, 08:31

Kilka perełek jest, niestety niedługo odkryjesz pewna zmorę GC w Polsce, fatalna dostępność gier, szczególnie tych unikatowych pokroju Fire Emblem czy Batten Kaitos. Z litości ( ciesz się zakupem ) nie wspomnę o tytułach, które nie pojawiły się w palu.... :x

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: darksavant » 2014-05-23, 12:44

Na razie tak jak piszesz "cieszę się zakupem", nie przejmując się zbytnio dostępnością gier. Udało mi się dorwać to na czym mi najbardziej zależało (Zelda: WW) i w weekend mam zamiar się za to zabrać, a że czasu w tygodniu mam mało to gra wystarczy mi na długo. Mam też Starfoxa: Adventure, Black & Bruised i Metroid Prime (te kupiłem świadomie) oraz FIFA 2004, NBA 2004 i jakiś surfing (te dostałem w zestawie z konsolą), więc na razie mam w co grać i bez zbytniego spinania, będę się mógł spokojnie rozejrzeć co by mi jeszcze spasowało. Na pewno będę chciał dorwać coś z "Residentów", jakieś "Mario" i kolejną Zeldę. Póki co nic innego do głowy mi nie przychodzi. Poczytam recenzje, obejrzę filmiki na youtube i poszukam inspiracji.

Edit: do zakupionych gier doszły Resident Evil Zero oraz Mario Kart Double Dash

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Axi0maT » 2014-05-24, 13:50

Przejrzyj recki gackowe na retroage. Jest tam opisanych kilka ciekawszych gierek o ktorych nawet nie wspomniales (chocby Eternal Darkness, Prince of Persia, Donkey Kong, Wario World i inne) - na pewno cos ci wpadnie w oko.

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: darksavant » 2014-05-24, 16:36

Wario World był zawarty w "jakimś Mario" i na pewno będę go chciał mieć w kolekcji. Oprócz tego na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić, że na 100% będę chciał kupić F-Zero GX, Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader i Resident Evil 4. Wspomniane przez Ciebie Eternal Darkness jest jak najbardziej godne uwagi (dzięki za sugestie) i na pewno uważnie się przyjrzę temu tytułowi.

A na razie żyję sobie Zeldą: Wind Waker. Pograłem dopiero dwie godziny, ale już wiem, że weekend minie błyskawicznie.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Storms » 2014-05-24, 20:37

Polecam Pac-man VS. (recka na RA), trzeba trochę wydać i polować głównie na kabel, ale powiem ci że gra wymiata towarzyskie spotkania. Ostatnio wszystkim moim siostrzeńcom bardzo się spodobało chyba z przeszło godzinę szarpali jak Szarik niemiecką kiełbasę.

Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano. Ja swojego Pac-mana sztukowałem przez 10 miesięcy. W końcu się udało i teraz będzie można pograć na kilku retroimprezach na których jestem np. na najbliższym PixelHeaven w stolicy. ;)

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: szczupi26 » 2014-05-25, 07:27

Gratuluję zakupu, swego czasu konsolka dała mi kilkadziesiąt h przedniej zabawy. Zeldę WW polecam, kawał świetnej przygodówki z rpg, Residenty miodzio (remake i zero) do tego Metroidy i sporo czasu wyrwanego z życia ;)
Jedyne czego brakowało mi na kostce to "prawdziwy" Final Fantasy, Chronicles nie liczę bo ta gra imo nie nadaje się do singla.

Sent from my Lumia 625
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Don » 2014-05-25, 16:01

W dobie internetu i globalnej wioski z największą wadą - czyli brakiem dostępności gier bym nie przesadzał.

Ze swej strony mogę polecić Ci Viewtiful Joe i Pikimina (pierwsza dla miłośników pure arcade, druga dla lubiących strategie - niekoniecznie te poważne i na serio).

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Forte » 2014-05-25, 16:18

Zdecydowanie przy Gacku obowiązkowy jest Luigi's Mansion. Jeżeli grałeś w pierwszego RE bądź RE: Remake (także dostępny na GC) to gra powinna przypaść Ci do gustu, bo to po prostu Resident Evil Mario style :)

Ze swojej strony mogę Ci również gorąco polecić Sonic Adventure 2: Battle, najlepsza konsolowa wersja tego tytułu.
Sega!

MrMajst3r
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 105
Rejestracja: 2013-04-18, 20:33
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: MrMajst3r » 2014-05-26, 08:06

Ja też powoli kompletuję GameCube'a. Wpadł mi w ręce taki kabelek. Do czego to służy?

Obrazek

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Rafi » 2014-05-26, 08:17

Kabelek ten umożliwia podłączenie GBA pod GC. Korzystają z tego niektóre gry. Więcej informacji znajdziesz chociażby w tym miejscu: http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_G ... link_cable

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Storms » 2014-05-26, 08:19

To jest jakaś podróbka kabla DOL-11 łączącego Gameboye z portem kontrolera od Gamecuba. Tu masz arta o nim.

Rafi, ale wikipedie od razu? Przecież na RA też jest o nim art i po polsku. :P

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Początek zabawy z GameCube

Post autor: Rafi » 2014-05-26, 08:29

Storms, jestem trochę zaspany i nie chciało mi się już szukać, więc wklepałem w Google odpowiednią frazę i wziąłem pierwszy link z brzegu ; p. Poza tym jak ktoś chce to sam sobie znajdzie.

ODPOWIEDZ