Luigi's Mansion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Boodyn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-18, 23:38

Luigi's Mansion

Post autor: Boodyn » 2007-02-20, 20:26

Jakos tak na poczatku miesiaca dokonalem zakupu roku :| a bylo nim 5 gier na GC za 50zl wszystkie :D Dobry utarg nie? :evil: Szczegolnie ze byly prosto ze sklepu ale tylko jedna w oryginalnej foli z paseczkiem Nintendo. Mniejsza o szczegoly natchniony po ukonczeniu jednej z nich napisalem taki o to tekst co by sie podzielic moimi wrazeniami zycze milej lektury:

Dawno, dawno temu gdy gdy nastal swit dla konsoli Game Cube dla Maria i Luigi'ego nastal zmierzch. Zapowiadal sie wieczor pelen ucztowania bo Luigi wygral wille! Rozochocony Marian wyprzedzajac swego zielonego brata pobiegl ja pozwiedzac... i tyle go widziano!

Willa pelna duchow wessala gdzies czerwonego hydraulika, wiec tym razem przyjdzie nam wcielic sie w role jego nie mniej wasatego choc dosc tchorzliwego brata. Uzbrojenie po zeby w najnowoczesniejszy sprzet AGD (Artykuly Gospodarstwa Duchownego), czyli odkurzacz Poltergust 3000 bedziemy sprzatac bez opamietania :lol: A polegac to bedzie na wciaganiu mniejszych i wiekszych duchow. Przy czym te drugie nie dadza sie zassac bez poglowkowania nad nimi. Jeszcze inne bedzie trzeba zneutralizowac jednym z 3 zywiolow jakimi bedzie w pozniejszym czasie dysponowac nasz z tuningowany sprzet. Rozswietlajac pochlonieta w mroku wille pokoj po pokoju zdobywac bedziemy klucze do kolejnych czesci nawiedzonego domostwa i odkrywac okrutna prawde o losie ukochanego rodzenstwa.

Moje odczucia z grania sa wysmienite z malym niedosytem. Do samego konca gra mnie wkrecala i w zadnym momencie sie nie przesycilem. Mimo iz rozgrywka prawie wylacznie toczy sie w okol lapania duchow jest to na tyle urozmaicone ze nie poczulem jak bym popadal w monotonie, ani nie meczyl mnie schemat. Wiele razy nucilem pod nosem glowny temat muzyczny gry razem z Lucjanem. Skradajac sie po ciemku latarenka w reku szybko lapalem klimat luzny "duszny" klimat. Gra was nie wystraszy ale nakarmi klasycznymi smaczkami starych nawiedzonych domow pelnych skrzypiacego drewna i innych charakterystycznych odglosow.

Komu polecam:
- Fanom Nintendo-wych klimatow z lekka nutka mroku
- szukajacym lajtowej rozgrywki bez brutalnej przemocy (Lucjan czasami dostaje kuksanca znienacka co jest bardziej zabawne niz agresywne)
- majacym ochote zapolowac na zasadzie mieszanki pomyslunku z odrobina zrecznosci

Komu odradzam:
- Hardcorowym fanom horrorow i innych ciezkich klimatow grozy - ta gra was nie wystraszy!
- szukajacym gry szybkiej akcji gdzie nie ma chwili na zastanowienie, bo tutaj trzeba zwolnic
- fanom powaznych "skradanek" - Lucjan to nie Solid Snake ani Sam Fisher

Twilight
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 34
Rejestracja: 2013-01-08, 18:38

Re: Luigi's Mansion

Post autor: Twilight » 2013-07-27, 09:26

Czy jeszcze ktoś jeszcze z forumowiczów grał w ten tytuł? Czy Luigi's Mansion jest warte zakupu?

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Luigi's Mansion

Post autor: Kurt » 2013-07-27, 09:32

Grałem w Luigiego i szczerze odradzam zakupu. Gra jest monotonna, szybko się nudzi, być może komuś się podoba, lecz jak dla mnie gra słaba.

Twilight
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 34
Rejestracja: 2013-01-08, 18:38

Re: Luigi's Mansion

Post autor: Twilight » 2013-07-27, 09:43

Ostatnio na 3DS'a wyszedł Luigi's Mansion: Dark Moon i sobie właśnie przypomniałem o Luigi's Mansion z GameCube'a, aha rozumiem, że ciebie ta gra nie porwała.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Luigi's Mansion

Post autor: ramzes64 » 2013-07-30, 23:04

ja kiedyś grałem, ale chce zagrać ponownie (jakos rok temu od Axi0maTa nabylem Luigi Mansion na GC). Nie wiem kiedy dam rade zagrac, ale jest inna - to nie platformowka.

Może sie znudzic, bo jest powolna - chyba ze komus sie spodoba - to znajdzie tam cos interesujacego. Ja po kilku latach zachcialem ja miec w kolekcji / no i kiedys zagram jeszcze raz
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

crash
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 17
Rejestracja: 2012-03-19, 21:57
Kontakt:

Re: Luigi's Mansion

Post autor: crash » 2013-09-07, 11:19

No nie wiem czy taki dobry,ja sobie ściągam gry na prawie wszystkie posiadane platformy,więc mam za darmo i bez wychodzenia z domu...

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Luigi's Mansion

Post autor: kanarekkk » 2013-09-07, 15:55

crash pisze:No nie wiem czy taki dobry,ja sobie ściągam gry na prawie wszystkie posiadane platformy,więc mam za darmo i bez wychodzenia z domu...
Mama zapomniala wylaczyc internet na rok szkolny?

Wracajac do sedna tematu... Przejrzalem gameplaye i chyba gierka trafi na wish liste ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Luigi's Mansion

Post autor: Axi0maT » 2013-09-08, 10:47

crash pisze:No nie wiem czy taki dobry,ja sobie ściągam gry na prawie wszystkie posiadane platformy,więc mam za darmo i bez wychodzenia z domu...
I za lamanie regulaminu ban i wypad z forum. Jednego osla mniej :D

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Luigi's Mansion

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-29, 18:04

@Twilight, Jak najbardziej gra jest warta zakupu.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ