Jaki Gameboy kupić?

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-07-21, 12:38

Cześć wszystkim! :wink:
W obecnym momencie jakikolwiek Gameboy znajdujący się w mojej kolekcji jest tylko i jednyie w moich myślach lecz chcę to zmienić. Postanowiłem że na razie przy obecnych cenach zamiast kupować wszystkich Gameboyów zdecyduje się na kupno jednego tylko teraz takie pytanie.... jakiego gameboya kupić? Zaznaczę że posiadam Nintendo DS Lite który ma wsteczną kompatybilność z GBA więc raczej GBA nie będzie moim pierwszym gameboyem w kolekcji. Na razie myślę najbardziej o Gameboy color ale najpierw posłucham was jak możecie mi doradzić w tym temacie :wink:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
TankerPL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 78
Rejestracja: 2021-12-23, 05:32

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: TankerPL » 2022-07-21, 13:44

Jak Game Boy Advance odpada to pozostaje Game Boy Color, choć będę się upierał, że najlepszy byłby GBA SP AGS-101/ GBA ze zmodowanym ekranem. Uwierz na słowo, że przyjdzie wieczór gdzie brak podświetlenia wyjdzie, bo albo będą refleksy od lampki albo widać tyle, że wytężać będziesz wzrok.
Co do Game Boy Color- tutaj niewiele się różni, w zasadzie tylko kolorami :) mi osobiście zawsze się podobał Transparent Purple i Pokemon Edition. Jest też GB Boy Colour jest to chińczyk rzecz jasna, ale ma podświetlenie i kiedyś miałem takiego (w tym kolorze nawet Transparent Kiwi) i zdecydowanie robił robotę :) . Tutaj masz też recenzję z kanału Arhn.eu.
No i pamiętaj, że w GBA SP masz wbudowaną baterię i lepiej na szybkości podpiąć (np. grając w Pokemony) niż szukać baterii po mieszkaniu.
Wracając jednak do GBC to ma swój niepowtarzalny klimat to na pewno, kompatybilność z grami z GB Classic poszerza znacząco bibliotekę gier :). Listę gier do zakupów masz już pewnie zrobioną, ale jakbyś kiedyś szukał jakieś fajnej platformówki to polecam Tarzana i Aladdina.
Zeo Ranger Mode! Gold!

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-07-21, 13:56

Dzięki za takie rozpisanie się :wink:
Właśnie o tym GBC myślę właśnie ze względu na wspomniane przez ciebie możliwość grania w gry z GB Classic...
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: kolo » 2022-07-21, 22:04

GBA ponoć też jest kompatybilny z klasycznym GB (poza modelami Micro, ale to już teraz rarytas), ze względów praktycznych celuj w model GBA SP, ponoć model 101 z backligtem to w zasadzie współczesne doświadczenie, ale starsza wersja z frontlightem też na pewno jest lepsza niż starsze wersje które w ogóle nie miały podświetlenia ekranu.
Jeśli jednak upierasz się przy klasycznym łapaniu światła to moim zdaniem lepszy jest GBC, albo pierwsza wersja GBA - klasyczny GB to chyba największa konsola w rodzinie i ciągnie 4x AA zamiast 2x AA jak następcy (SP i kolejne przenośne konsole Nintendo mają już wbudowane akumulatorki).

Stare wersje bez podświetlenia zdecydowanie miały swój własny klimat, ale na dobrą sprawę są średnio praktyczne i zazwyczaj mocno męczą oczy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: kanarekkk » 2022-07-23, 08:50

GBA SP jest kompatybilny z GBC i GB. Pomimo posiadania DSa, to będzie najlepszy wybór, ze względu na podświetlenie ;-)
Obrazek

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-07-23, 12:00

Jak mam kupić GBA SP to tylko limitke z Zeldy (tą złotą) ale używki z brzydkim pudełkiem chodzą po kilkanaście tysięcy :cry: także na razie chyba poluje na GB Color ale w przyszłości też postaram się zakupić SP :wink:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Axi0maT » 2022-07-24, 07:14

Tomek Walancik pisze:
2022-07-23, 12:00
GBA SP to tylko limitke z Zeldy (tą złotą) ale używki z brzydkim pudełkiem chodzą po kilkanaście tysięcy :cry:
Powaznie? Jesli tak to musze sprzedac swoja. Mam full komplet w bardzo dobrym stanie. Zacheciles mnie do sprawdzenia tematu :)

EDIT: przesadziles Tomku z tymi kilkoma tysiacami. Od reki za 750 zyka da sie kupic z tego co widze.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-07-24, 08:38

Jeśli chodzi Ci o tą aukcję z Allegro to ona jest nowa a takto to tylko na eBayu było za tysiące :wink:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Axi0maT » 2022-07-24, 11:00

Na ebayu tez znalazlem bez problemu od reki za 1500 pln wiec nie wiem gdzie ty te tysiace widziales.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-07-24, 11:04

Faktycznie masz rację, wcześniej zapamiętałem tylko tą aukcję https://www.ebay.pl/itm/134089526472?mk ... media=COPY
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Axi0maT » 2022-07-24, 13:05

Hahaha, za tyle to swojego sprzedam z pocalowaniem reki (a zestaw wyglada tak samo) i dorzucam zupelnie gratis jeszcze ze 30 gier na gb/gbc/gba 😀

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-07-24, 13:07

Axi0maT pisze:
2022-07-24, 13:05
Hahaha, za tyle to swojego sprzedam z pocalowaniem reki (a zestaw wyglada tak samo) i dorzucam zupelnie gratis jeszcze ze 30 gier na gb/gbc/gba 😀
Nie szkoda ci się rozstać z taką ilością kolekcji? :undecided:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: Axi0maT » 2022-07-24, 13:11

Za takie pieniadze? No bez zartow. Tu nawet nie ma nad czym sie zastanawiac.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Jaki Gameboy kupić?

Post autor: siudym » 2022-07-25, 09:32

Podpinam się z pytaniem o GB. Kupiłem GBC i GBPocket, nigdy wcześniej ich nie miałem, ale dawno temu posiadałem GBClassic. Pamiętam, że stary GB miał dosyć mocny głośnik, natomiast GBC bardzo cichy. Pocket jest nieco głośniej, ale dalej rożnica między GB Classic ogromna. Tak jest normalnie? Bo czytałem, że GBC ma problemy z kondensatorami głosnika, stykami itd i często są nawet nieme i trzeba wymieniać. U mnie gra ok, słuchawki też ok, ale sam jest cicho.

ODPOWIEDZ