Malowanie GB SP

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Malowanie GB SP

Post autor: Q@sor » 2009-06-15, 17:40

Witam serdecznie

Jako że ostatnimi czasy stałem się bardzo sentymentalny postanowiłem zakupić (znowu :smile: ) GameBoy'a. Wybór padł na jedyną słuszną - przynajmniej według mnie - wersję SP. Muszę przyznać, że cena była bardzo okazyjna, niestety odbiło się to na wyglądzie konsolki.

Przechodząc do rzeczy - obudowa w kolorze srebrnym z mnóstwem rys i obtarć. Zamierzam ją pomalować (prawdopodobnie kolor srebrny, bądź czarny) i tutaj zaczynają się schody :smile: . Zacznę od usunięcia starej wersji lakieru papierem wodnym, następnie pomaluję ustrojstwo od nowa - ale za bardzo nie wiem jak.

Problematycznych jest kilka kwestii. Po pierwsze - jaki lakier użyć, aby uzyskać chropowatość i połysk maksymalnie zbliżony do oryginału. Po drugie - w jaki sposób lakierować (spray, ilość warst, i wykończenie). Ostatni problem - kwestia tzw. zacieków oraz optymalnego czasu schnięcia farby.

Jeżeli ktoś posiada na swoim koncie taki zabieg kosmetyczny konsoli, bądź pomysł jak się do tego zabrać - byłbym chętny za pomoc, sugestie.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ