Seria Harvest Moon

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Seria Harvest Moon

Post autor: SennseJ » 2013-04-26, 12:08

Chętnie bym poczytał jakie macie opinie o tej serii i którą część uważacie za najlepszą. Nie zauważyłem żadnego tematu o tych grach więc zakładam. Może się dyskusja pojawi :) Albo chociaż przyjacielskie przytakiwanie że ta jedna część jest naj naj :)

Sam zamierzam się zaopatrzyć w którąś z nich i ze wstępnie przeprowadzonych poszukiwań przekonałem się do Harvest Moon: Friends of Mineral Town. Miałem przyjemność pograć w nią kiedyś i była bardzo przyjemna. Tak naprawdę rozważam wersje GBA i DS. Ciekawi mnie wasza opinia o More Friends of Mineral Town która jawi mi się jako jakieś rozwinięcie pierwszej ale nie jestem pewien.

Aha i jeszcze bardzo zaciekawił mnie tytuł - Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon (DS). Wiecie coś na jego temat?

Takie małe (niepełne) zestawienie gier z serii które mnie interesują.
Harvest Moon: Friends of Mineral Town (GBA) 2003
Harvest Moon: More Friends of Mineral Town (GBA) 2005
Harvest Moon DS (DS) 2006
Harvest Moon DS: Island of Happiness (DS) 2008
Harvest Moon DS: Sunshine Islands (DS) 2009
Harvest Moon: The Tale of Two Towns (DS) 2011

Inne dla ciekawskich :)
Harvest Moon (GB)
Harvest Moon 2 (GBC)
Harvest Moon 3 (GBC)
Harvest Moon (SNES)
Harvest Moon 64 (N64)
Harvest Moon: Magical Melody (GC)
Harvest Moon: A Wonderful Life (GC)
Harvest Moon: Back To Nature (PS)
Harvest Moon 3D: A New Beginning (3DS)

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: Don » 2013-04-26, 13:14

Grałem tylko w Harvest Moon: Back To Nature na PSX. Nigdy nie sądziłem, że zabawa w rolnika przyniesie mi tyle radości. Kiedyś (okolice 2004-2005 roku) w poznańskim Empiku widziałem Harvest Moon: Back To Nature za jakieś 39 PLN. Niestety byłem głupi i nei kupiłem (dziś używana wersja na PSX kosztuje pod 150 PLN)... :(

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: SennseJ » 2013-04-26, 13:43

A właśnie. Czy te gry mają koniec? Znaczy jakieś zakończenie? Np. scenka że siedzimy w fotelu, biegają dzieci a żona podaje kolację :D ale mimo to możemy dalej na farmie robić. Czy to taka niekończąca się opowieść?

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: nvd96 » 2013-04-26, 13:46

Friends of Mineral Town na GBA ^^
More Friends to chyba tylko zmiana płci bohatera/-rki i MOŻE jakieś drobne zmianki ;)
Niby symulator farmy, ale straszliwie wciąga, przystępny gameplay, przyjemna dla oka grafika. No cóż, polecam ;)


Może zrobisz też o tym Piwną recenzję? :D

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: Storms » 2013-04-26, 14:46

Był tu taki Spyro1993, dość ogarnięty w temacie serii ale ostatnio coś rzadko zagląda.

Ja grałem w Harvest Moon 64 (N64) oraz Harvest Moon: Tree of Tranquility (Wii).

Ta druga mnie nie zaciekawiła, chociaż dość rozbudowana fabuła polegająca na ożywieniu jakiegoś tam pradawnego drzewa.

Natomiast wersja na N64 swojego czasu wessała mnie razem z butami. Trochę taka surowa, ale naprawdę fajnie się gra. W odpowiedzi na pytanie, odpowiem że to niekończąca się opowieść z cyklem 3 letnim. Zresztą grę rozłożyłem na łopatki w solucji, która została zakopana w serwisie. Kiedyś się zrobi porządek to pewnie moje solucje wrócą.

Solucja HM64

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: SennseJ » 2013-04-26, 15:16

Szkoda że już się chłopak nie udziela. Chętnie bym poczytał :)

Szkoda również że nie ma jakiejś animacji jak się wykona jakieś główne zadanie ale i tak chyba warto.

Wszystko co kończę recenzuję :) Jak uda mi się zdobyć egzemplarz Harvest Moon na GBA to może tym razem nawet coś na retroage skrobnę :) Może ma ktoś na zbyciu? :P

Awatar użytkownika
GBM_Fan
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 83
Rejestracja: 2011-11-29, 19:58
Lokalizacja: Pomorze

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: GBM_Fan » 2013-04-26, 20:34

Grałem w Harvest Moon: Friends of Mineral Town... i sprzedałem koledze z forum GBF :D

Nie mój film i nie moja bajka, ale gra wyglądała na dopracowaną i pewnie gdybym dał jej szanse to bym się wciągnął. Właśnie tego obawiałem się najbardziej... ;P

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: Spyro1993 » 2013-05-14, 21:58

Storms pisze:Był tu taki Spyro1993, dość ogarnięty w temacie serii ale ostatnio coś rzadko zagląda.
Miło, że jeszcze ktoś o mnie pamięta. Dadam! Oto zjawiłem się. Ciężko coś z czasem ostatnio - jak wracam to idę spać, uczę się, gram w piłke lub w coś na konsoli. :P

A wracając do tematu. Harvest Moon to seria w której się zakochałem gdy byłem małym bajtlem i grałem w BtN na PSone. Jeśli chodzi o moją ulubioną część, to tutaj już trudno wskazać, bo wachałbym się między HM Island of Happiness (DS) a HM Friends of Mineral Town (GBA). Obecnie (tzn. jakieś tydzień, 2 tygododnie temu) grałem w HM:GBC, ponieważ jest dostępne na eShop, a wcześniej nie miałęm oryginalnej wersji (ino za mrocznych czasów odpaliłem na emu - zgrzeszyłem). :P

Jeśli mam zrobić jakiś swój ranking z HM, w które grałem, to wygląda to tak:
1. HM Island of Happiness
1. HM Friends of Mineral Town
3. HM Back to Nature
4. HM A wonderful Life
5. HM DS
6. HM GBC
Poza tym zdarzyło mi się chwilę w czasach mrocznych (ciut wyżej wspomniałem o co chodzi) chwilę zagrać w GBC 2, GBC 3, 64, MFoMT, BtN for girls, snes).

Obecnie poluję na wersję na 3DS, aczkolwiek staram się wypatrzyć okazyjną cenę.


To w sumie tyle - chętnie odpowiem na każde pytanie odnośnie serii. :D
Ostatnio zmieniony 2013-05-15, 15:13 przez Spyro1993, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: SennseJ » 2013-05-15, 08:53

O to mnie zaciekawiłeś :) Szczerze mówiąc właśnie na DS chciałem zagrać w HM i jeżeli tak dobrze oceniasz Island of Happiness to muszę się zaopatrzyć. Wydaje mi się brzydsza niż HM: FOMT ale może tylko na screenach tak wygląda. Choć mi ogólnie takie proste 3d niezbyt podchodzi. Dlatego też jakoś mam straszną rezerwę co do Zeld na DS. Boję się że mi nie przypadną do gustu.

Nie poruszyłeś tematu Rune Factory czyli jak rozumiem nie grałeś?

Możesz napisać co Ci się najbardziej podobało w HM: Island of Happiness?

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Seria Harvest Moon

Post autor: Spyro1993 » 2013-05-15, 15:19

W Rune Factory nie grałem. W zestawieniu zapomniałem wspomnieć jeszcze o wersji HM DS - graficznie wygląda jak FoMT, miejscówka jest niemal identyczna jak z HM AWL.

Co do Harvest Moon Island of Happiness: moim zdaniem lepiej prezentuje się graficznie, szczególnie w ruchu, aczkolwiek o gustach się nie rozmawia. Plusem tej części jest fakt, że niejako mamy wpływ na to gdzie żyjemy - wraz z naszym postępem w grze, rozbudowywane jest miasteczko oraz zyskujemy dostęp do 3 okolicznych wysepek poprzez wybudowanie mostu. Kolejna zaleta to dość przystępne sterowanie. Jeśli o rozgrywkę chodzi, to generalnie to jest to co znamy z wszystkich serii - żniwa, zwierzęta, dziołchy i scenki. :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

ODPOWIEDZ