Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

ODPOWIEDZ
kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: kawka » 2007-11-13, 20:26

Ok. Oryginalne carty do GBA mialy napis NINTENDO na tzw. szynie, sloneczko ORIGINAL NINTENDO SEAL OF QUALITY, (a nie cos co wyglada jak zolty kleks :shock: ) wybity numer seryjny na naklejce, normalnej jakosci owa naklejke nio i wogole bylo od razu wiadome jak sie porownalo z piratem ze to ORIGINAL.
Zatem jakie znaki szczegolne maja oryginaly na DS? Czy cos zmieniono w odniesieniu do cartow GBA i starszych? :undecided:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: Inlagd sill » 2007-11-13, 22:17

Porownywanie obustronnych zdjec kartridzow z juz posiadanymi oryginalami i znajomosc wygladu oryginalnych grafik na kartridzu i pudelku powinny pomoc.

Najciekawsze na co sie natknalem w tej kwestii to Spotting Pirated Nintendo DS Carts na 4cr:

http://www.4colorrebellion.com/archives ... -ds-carts/
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: ashka » 2007-11-14, 14:20

Na allegro jest o tyle latwiej, ze jest okreslona grupa sprzedawcow pirackich gier :) Nie wazne co wystawia na DS'a czy GBA i tak wiadomo, ze pirat.

Warto pamietac, ze jeszcze nie pojawily sie piraty DS'owych gier w wydaniach PAL.
I tak jak napisal Inlagd - warto porownywac okladki i zdjecia kartridzy z zaufanego zrodla (np. mobygames) z tym, co oferuje aukcja - piraty maja na okladkach bledy: zle ratingi albo inne rozmieszczone elementy.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: ashka » 2007-12-07, 19:40

Moglibyscie w wolnym czasie obejrzec swoje carty z grami na DSa i zobaczyc, czy ktorys nie ma numeru seryjnego z tylu?
Bo wlasnie taka gre dostalam i zastanawiam sie, czy to balaganstwo fabryki czy tez niektore tytuly numeru po prostu nie maja.

Szansa ze moja gra jest piratem jest nikla, bo mam do niej punkty VIP i wszystkie inne wielojezyczne cuda, a poza tym to wydanie europejskie, a tych chyba jeszcze nie spiracono :) . Tylko tego numeru seryjnego brakuje... :undecided:

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: Gosiek » 2007-12-08, 00:01

Przejrzalam swoje gry, i numery sa na wszystkich - zarowno europejskich jak i tych z USA i Japonii. Jedynie europejskie Polarium ma numer tak slabo wybity, ze prawie niewidoczny i wypatrzylam go dopiero po dluzszej chwili, ale jest. Moze Twoj tez tam gdzies byl czy zupelnie nie ma po nim sladu?

W ogole wiekszosc moich gier EU ma numery o wiele slabiej wybite i mniej widoczne niz te zza oceanu. Mam wrazenie, ze to jakas prawidlowosc.
Ostatnio zmieniony 2007-12-14, 15:35 przez Gosiek, łącznie zmieniany 1 raz.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: kawka » 2007-12-11, 20:47

ashka pisze:Moglibyscie w wolnym czasie obejrzec swoje carty z grami na DSa i zobaczyc, czy ktorys nie ma numeru seryjnego z tylu?
Chodzi o ten ciag z liter i cyfr znajdujacy sie z tylu na cartach do DS? :undecided:
Bo na cartach GBA to numer seryjny byl wybity na naklejce [dwucyfrowa liczba]. I nie wiedzialem wlasnie jak to jest z tymi numerami seryjnymi w cartach do DS :???:
Mam jak na razie oryginalna, kupiona w Polsce Castlevanie: DoS:
- znaczek CE,
- prosto naklejona, czytelna i blyszczaca naklejka,
- okragle sloneczko ORYGINAL NINTENDO SEAL OF QUALITY [wersja europejska],
- pod znaczkiem CE na naklejce znajduje sie NTR-ACVP-EUR,
- na odwrocie po logiem NINTENDO inny napis NTR-005 PAT. PEND., a jeszcze nizej jakis ciag zlozony z liczb i liter [to chyba numer seryjny, tak?],
- inny napis NINTENDO CO1-01 w miejscu gdzie cart laczy sie z czytnikiem konsoli.

Na naklejce nie mam zadnego numeru [seryjnego].
Ostatnio zmieniony 2007-12-12, 11:20 przez kawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: ashka » 2007-12-11, 22:55

kawka pisze:Chodzi o ten ciag z liczb i cyfr znajdujacy sie z tylu na cartach do DS? :undecided:
Bo na cartach GBA to numer seryjny byl wybity na naklejce [dwucyfrowa liczba]. I nie wiedzialem wlasnie jak to jest z tymi numerami seryjnymi w cartach do DS :???:
Tak, ten ciag liter i liczb z tylu karta, pod patentem, to numer seryjny.
W grach na GBA byl wybijany na naklejce, w grach na DSa jest drukowany z tylu.

Tyle ze u mnie na jednym nie ma ... zdrapal sie? :undecided:

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: Rondel Spears » 2007-12-11, 23:16

Z tego co pamietam, na moich kartach numer seryjny wcale nie wydawal sie latwy do starcia itp. Moze po prostu masz slabiej wybity/wydrukowany?

Mialem tylko gry PALowe.
Blah, blah, blah :/

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: Inlagd sill » 2007-12-12, 08:27

Numer mialem (mam) wybity lepiej lub gorzej, ale na kazdym karcie.

Mnie z kolei ciekawia niektore japonskie karty, ktore maja czarne, a nie biale paski na gorze (z napisem Nintendo DS) i dole (z kodem gry) naklejki. Np. Picross i Gunpey. Mysle, ze warto zaznaczyc w tym temacie, ze cala pewnoscia nie jest to cecha pirackiego kartridza.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: ramzes64 » 2007-12-12, 10:08

Sims 2: Pets
Obrazek

No ja na kazdym mam ten napis CZARNYMI LITERAMI

sprawdzilem jeszcze New Super Mario Bros, Mario Kart DS, Yoshi Touch & Go - wszedzie jest/bylo (bo gier nie mam kilku, ale mam zdjecia)

P.S. a ma jakies znaczenie - te biale cyferki/literki nad metalowa blaszka? ... bo mam tu rozrzucone, co ktorys pasek, jakas literka ... a mialem jednoego karta, gdzie byl kompletny napis Nintendo i jakis napis
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: kawka » 2007-12-12, 11:30

ashka pisze: Tyle ze u mnie na jednym nie ma ... zdrapal sie? :undecided:
Na roznych kartach jest roznie nadrukowany ten numer seryjny :wink: U mnie na przyklad slabo widoczny, nawet slabiej niz logo NINTENDO. Inaczej niz na zdjeciu, ktore zamiescil ramzes64, gdzie jest wyraznie nadrukowany czarnym kolorem.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: ashka » 2007-12-12, 13:36

Rondel Spears pisze:Moze po prostu masz slabiej wybity/wydrukowany?
Nie mam sokolego wzroku, ale sladu po numerze u mnie nie ma. Moj fotomachen ma uszkodzona migawke, wiec zdjecia wychodza w paski, ale widac, ze numeru nie widac ;)
Obrazek
Przod jest normalny (tu minizdjecie). It's a mystery.
Inlagd sill pisze:Mnie z kolei ciekawia niektore japonskie karty, ktore maja czarne, a nie biale paski na gorze (z napisem Nintendo DS) i dole (z kodem gry) naklejki. Np. Picross i Gunpey. Mysle, ze warto zaznaczyc w tym temacie, ze cala pewnoscia nie jest to cecha pirackiego kartridza.
Mialam napisac, ze gry na licencji Nintendo maja biale paski, a gry Nintendo czarne, ale to nieprawda :) Mam gre na licencji, ktora ma czarne paski.
czarne: Osu! (Nintendo), Tadashii Kanji KakiTori-kun (licencja)
biale (wszystkie sa na licencji): Meteos, Gyakuten 1, Gyakuten 2


Jeszcze jedna zagadka: albo cos sie zmienilo w ratingu CERO, albo producenci nie potrafia sie dogadac do znakowania: gry uzywajace literowego CERO maja je wydrukowane na grzbiecie pudelka, a te opisujace rating znakami - nie. Wyglada to w sumie dosyc okropnie, ale jak patrze po tytulach na PS2 i PSP, to chyba taka norma.
Obrazek

Matt666
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-09, 17:30

Re: Znaki szczegolne oryginalow na Dual Screen

Post autor: Matt666 » 2008-06-09, 17:49

To ja mam pytanie :D poniewaz piraty umiem juz rozpoznawac na oko bez wiekszych problemow pozostaje jeden mankament dotyczacy dyskietki.

Nad tymi zlotymi paskami od chipu z gra zazwyczaj jest jakis kod w przypadku mojego Pokemon Pearl jest to: DA J-5 C03-10. Na wszystkich orgach, ktore widzialem kod jest podobny rozni sie zazwyczaj cyframi i literami jednak spotkalem sie z gra (wszystko inne jest ok), ktora ma kod Nintendo C01-01 i mam pytanie jest to pirat czy org?

ODPOWIEDZ