Gdzie kupujecie gry na DS-a?

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: fixxxer1 » 2013-01-18, 09:58

Kojarzycie cenę za wysyłkę gry na DSa z USA?
Zazwyczaj płacę za wysyłkę 5-7$ "USPS First Class Mail International", a wczoraj koleś zażyczył sobie 20$ za "USPS Priority Mail International Small Flat" tłumacząc się, że w razie czego nie chce komentarza negatywnego. Jaka jest różnica między tymi wysyłkami? Obie chyba są rejestrowane, z czego jedna to odpowiednik naszej ekonomicznej a druga priorytetowej?

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-18, 10:03

Druga ma chyba tracking, a pierwsza nie. Ale glowy nie dam.
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: fixxxer1 » 2013-01-18, 10:27

Ta pierwsza też ma tracking, właśnie sprawdziłem.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: chrno » 2013-01-18, 10:29

@Velsu: Czy cię atakuje? Raczej nie, po prostu w kilku miejscach nawet nie zauważyłeś iż zaatakowałeś moją osobę i to co ja napisałem.

Również nigdzie nie stwierdziłem iż niszowe tytuły nie są piracone bo są, ale napisałem iż najczęściej piraci biorą za cel najbardziej popularne gry które mają mnóstwo części.

Z Radiant Historia zwracam ci honor za to iż rzeczywiście nie napisałeś iż "nie wiedziałeś" o regionie. Ale nie za to w jaki sposób się mnie spytałeś, bo zapytałeś o stan, wersję i cenę. Wiesz nikt nie czyta ci w myślach a sformułowanie wersja, najczęściej odnosi się do regionu a nie do tego co dany egz zawiera (bo o to nie spytałeś nawet później).

A 999 to jednak "zawsze" tyle nie kosztował bo jak większość innych tytułów zaczynał od ceny 40 dolców ;]
Co do Sukodena to już chyba jesteś niepoważny bo piszę ci co drugi/trzeci post iż poszedł w przedziale 150 -160zł + przesyłka a ty się mnie pytasz "za ile on został sprzedany?" i uprzedzę twoje kolejne pytanie "tak, był to w pełni kompletny oryginał" a jak nie wierzysz mi dalej to już twoja strata.

Rune Factory 3 nie chce sprzedać (przynajmniej na razie) a za ile kupiłem to nie pamiętam już dokładnie bo brałem wtedy od tej samej osoby Hotel Dusk nówkę w wersji NTSC.

Kończąc nie twierdzę tak samo iż nie masz pojęcia o piratach, po prostu "zasugerowałem" iż może dlatego zacząłeś skupiać się na oryginałach w folii bo boisz się iż przeoczysz lub kompletnie nie rozpoznasz pirata (w końcu na aukcjach nie ma się 100% pewności iż zdjęcia prezentują sprzedawany egz.). Choć wersje NTSC mają tą wadę iż w przeciwieństwie do Europejskich egz. nie posiadają żadnej "plomby" z logiem Nintendo na folii.

Następnym razem po prostu nie pisz skrótowo i zwięźle, bo nie każdy może to zrozumieć i odebrać tak jak ty i nawet nie wiesz czy jakimś twierdzeniem możesz kogoś urazić lub nie (o ile nie masz takich zamiarów oczywiście).


@fixxxer1: Powinno być (choć też nie daje 100% pewności) tak jak napisałeś w swoim "pierwszym" poście. Ta druga forma przesyłki powinna dojść trochę szybciej i jest na bank ubezpieczona (przynajmniej na wyższą kwotę w porównaniu do pierwszej).

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-18, 10:48

Nie mialem pojecia ze poczules sie zaatakowany, bynajmniej nie mialem takiego zamiaru i nie bylo to celowe. Faktycznie czasami pisze skrotowo i oczekuje ze kazdy wie o co chodzi wiec moglo dojsc do pomylki. Zapewniam ze nie mialem zadnych zamiarow zeby Ciebie lub kogo innego urazic, raczej staram sie unikac konfliktow bo do niczego nie prowadza :) Ba, nawet staralem sie pomoc z Golden Sun wiec nie wiem skad taki pomysl.

Masz racje, mario i pokemony piracone na potege, niszowe tytuly o wiele mniej ale mimo wszystko sie to zdarza i trzeba uwazac, zwlaszcza ze niszowe tytuly sa przewaznie drozsze.

Sorry, poprostu z poprzedniego postu wywnioskowalem ze piszesz ogolnie o tej Pani ze sprzedaje w przedziale 50-150zl i jakos chyba nie zalapalem interpunkcji ze cena 150zl dotyczy suikodena. Tak wiec oznajmuje ze widzialem ta aukcje, ale zdecydowalem sie nie kupowac bo mialem wtedy okazje kupic nowke w folii za 180zl wiec wolalem troszke dorzucic.
"999" w dniu premiery nabylem za okolo 90zl i do dzisiaj stoi na mojej polce (first print z inna okladka niz obecnie puszczaja). I tak jest to oryginal i byl w folii.
Mysle ze nie ma sensu tego pchac dalej bo troche bez sensu to jest, uswiadomiles mi ze na naszym allegro mozna spotkac ciekawe i atrakcyjne czesciej niz myslalem i jestem za to wdzieczny, bede teraz zwracal uwage z wiekszym natezeniem.

Zbieram oryginaly w folii swoich ulubionych pozycji dla kaprysu tak naprawde, moze to troche dziwne ale mam zestaw rpgow na DS ktore uwielbiam i chce miec na polce nowa i zafoliowana kopie do patrzenia sobie na nia itp, zwlaszcza ze obecnie przy wiekszosci gier cena oryginalu a uzywki w idealnym stanie jest mala (sklepy jak VGP,estarland itp maja nowki za naprawde super ceny).

I fakt, szkoda ze wydania NTSC nie maja tego paska zabezpieczajacego, dla EU znacznie ulatwia sprawe bo widzisz oryginalny seal nintendo i o nic sie nie boisz, a i ladniej to wyglada niz zwykla folia.

Jakbys kiedys zmienil zdanie odnosnie RF 3 to daj znac, chetnie nabede.
Obrazek

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-24, 17:56

Double post...zamawialem gierki w video_game_quality na ebayu,kupilem u kolesia 3 gry. Przyszly 4 gry, napisal mi maila ze dodal free gierke jako gift.

Otwieram a tam nowy, zafoliowany oryginalny Dragon Quest IX.

Szczena mi opadla
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Keitaro » 2013-01-24, 19:23

No i epicko, u nas takiej promocji byś nie dostał hehe. Nie chcesz odsprzedać gierki? ;P

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-24, 20:03

Moge odsprzedac wersje bez folii ;) Stan bdb
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Kwaśny » 2013-01-24, 23:27

Velsu pisze:Double post...zamawialem gierki w video_game_quality na ebayu,kupilem u kolesia 3 gry. Przyszly 4 gry, napisal mi maila ze dodal free gierke jako gift.

Otwieram a tam nowy, zafoliowany oryginalny Dragon Quest IX.

Szczena mi opadla
Ty chyba żartujesz...

Już o wielu okazjach słyszałem - typu SNES za 10 zł, GBA za 8 zł - ale to że ktoś jest aż tak hojny to wręcz nieprawdopodobne.
Albo zostawiłeś u gościa grube miliony albo się pomylił :D
 Pokaż
Obrazek

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-25, 07:48

Nie zartuje. Jedna gra niestety przyszla nadrapana folia z dziurka wiec mu to zglosilem. Powiedzial ze chce zeby jego klienci byli zadowoleni i bardzo przeprasza wiec wysyla mi na swoj koszt kolejna gre giften i to nie byle jaka bo Summon Night Twin Age (okolo 50$).

Dziwny gosc, albo super sprzedawca, albo wariat :D
Obrazek

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: stoodio » 2013-01-25, 08:29

Velsu pisze: Dziwny gosc, albo super sprzedawca, albo wariat :D
Albo wcisnął Ci bootlega? Obrazek
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Keitaro » 2013-01-25, 21:33

Cen nie ma aż tak niskich (patrząc na to po ile coś można było kiedyś dostać by dzisiaj sprzedać), więc i tak wychodzi na swoje. Plus taka dobra opinia u klientów (jaką przedstawił np. Velsu) odbija się pokaźnym echem (ja już mam sprzedawcę w ulubionych) by później owocować w postaci nowych klientów.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-04, 22:22

Racja w sklepach internetowych było i możliwe że jeszcze jest dużo piratów na DS'a, ja jak kupowałem gry na DS'A to albo szedłem sobie do sklepu (Taki facet miał mały sklep gdzie sprzedawał gry i do dzisiaj ma) i tam kupowałem, albo kupowałem w większych sklepach typu MediaExpert ale tam często nie było w ogóle gier na DS'a.

Też na przykład jak byłem w innym kraju gdzie Nintendo jest rozpoznawalne to po prostu szedłem do jakiegoś dużego zaufanego sklepu i tam cały regał był gier na DS'a/GBA/PSX/XBOXA.

Mam również znajomego za granicą który może mi sprowadzić co nieco na DS'a.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ