Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Q@sor » 2012-09-23, 17:18

Po raz kolejny zakupiłem konsolę Nintendo DS Lite - głównie z sentymentu i przywiązania do gier na tę platformę a także wstecznej kompatybilności z GBA. Byłem przekonany, że na sprzęt, który istnieje dłuższy okres na rynku, a także posiada nagrywarki kosztujące kilkanaście złotych gry będą tanie jak barszcz, niestety zawiodłem się.

Problemy są dwa - pierwszy z nich to Allegro i zalew piratów, oraz aukcji na których nie ma zdjęcia sprzedawanego przedmiotu co w sumie na jedno wychodzi. Druga sprawa to kwestia cen, które niestety nie należą do najniższych. Ponadto ze świecą szukać takich tytułów jak Final Fantasy IV, Contra, Okamiden Giana Sisters DS bądź też Chrono Trigger. Owszem - pojawiają się, niemniej bardzo rzadko. Dlatego też chciałem znaleźć alternatywne źródło zakupów. Sensowny wydaje się tutaj eBay, niemniej nie miałem przyjemności z niego przez dłuższy czas korzystać - czy konto w serwisie i PayPalu wystarczy do sfinalizowania transakcji? Jak długi jest czas oczekiwania na przesyłkę? A może posiadacie inne źródła u których zaopatrujecie się w gry?

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Keitaro » 2012-09-23, 18:18

Konto w PP i na eBay wystarczą. Jeżeli mowa o takich tytułach jak wymieniłeś powyżej to można sobie Allegro odpuścić. Pojawiają się rzadko, a jak są to często ceny przewyższają te z eBaya. Na eBay warto kupować od sprzedawców z UK, czas dostawy od 2 do 14 dni, różnie to bywa zależnie od pory roku (w święta nie polecam nic zamawiać) Poza eBay warto przeglądać sklepy internetowe. Wiele osób tego nie robi i czasem kupują używańce na Allegro bądź eBay w cenach przewyższających sklepy. Np. nowa Giana Sisters za 12 funciszów (przez moment była za dyszkę) http://www.thegamecollection.net/giana- ... s-861.html Sklep sprawdzony, przesyłka około 1-2 funtów.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: ramzes64 » 2012-09-23, 19:05

z tym eBay'em to bym uważał

kupowałem kilka gier z UK i dostalem z Hong Kongu podrobki ;) ... wystawiali na angielskim ebayu male ludziki z chin. Także O... mam tak kilka piratow. Zabawa w odsylanie z naszego kraju nie jest wcale oplacalna to sobie te gry zostawilem... ale eBay ma tego wiecej, niż Allegro. najlepiej sklepy w UK

game.net, gamestation.co.uk - uzywane i jest pieknie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: chrno » 2012-10-12, 22:28

Ja ostatnio nie narzekam na allegro. Przez ostatnie kilka miechów pojawiło się kilku użytkowników kórzy sprzedają porządne tytuły w wersjach Amerykańskich (czasami też są to wydania EU), są to oryginały bo sam kilka pozycji od tych osób nabyłem a i potrafią zarzucić rzadkim okazem.
W sumie ogólnie jak na Wii są według mnie problemy z zakupem wielu mniej znanych pozycji tak na DS'a bez liku dorwie się tytuły wydawane nawet tylko w US i Japonii.
Tak oto w ten sposób zdobyłem za 30zł Front Mission na DS'a gdzie na Amerykańskim Ebayu śmiga do 150zł + przesyłka. Choć nie powiem że czasami trzeba się naczekać na dobre aukcje.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Keitaro » 2012-10-13, 18:01

Front Mission na DSa spokojnie dało się niedawno za 20 kanadyjskich dolarów dostać :P Świetna pozycja swoją drogą, niedoceniona perełka na DSa.

Konkretne pozycje chrno kupujesz (to co dla RA skanowałeś itd.) Mamy podobny gust zdaje się.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: chrno » 2013-01-12, 23:23

No u mnie zdecydowanie góruje rzekomo niszowa japońszczyzna albo produkcje że tak powiem zapomniane przez starszych graczy (jak powyższy Front Mission z zakupu którego mam do dziś radochę). Skanów moich gier na RA powinno być więcej ale Axiomat i Baieros się w tych sprawach ostatnio obijają i nie za bardzo chce im się nad tym ślęczeć (a szkoda choć rozumiem że to monotonna i dłużąca się robota).

Jeżeli chcesz (choć nie wiem czy dalej masz problemy z zakupem gier na allegro) to mogę podesłać ci na pw nazwy całkiem porządnych sprzedających którzy obracają rzadszymi pozycjami lub kompletnymi okazami które są w pełni kompletne.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-14, 17:25

Mi mozesz podeslac sprzedajacych z ebaya ktorzy maja oryginaly na NDS :P Tez gustuje w podobnych grach panowie i mam juz naprawde pokazna kolekcje.

Jedyne co mnie martwi to wlasnie czy gdzies miedzy nimi nie lezy bootleg...wiem ze mozna sprawdzic na 3DS ale mam sporo zafoiowanych gier w ktore narazie napewno nie bede gral i wolalbym ich nie rozpakowywac bo maja naprawde konkretna wartosc obecnie. I dlatego zastanawiam sie, jak rozpoznac ZAFOLIOWANEGO pirata a oryginal...

A co do Front Mission, ja wydalem 90zl,ale nie zaluje bo nowka folia a coraz trudniej dostepna. Kupowalem od Sashimigames z ebaya i zobaczymy czy oryginal przyjdzie,maja prawie 100% pozytywow wiec mam nadzizeje ze tak.
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Keitaro » 2013-01-14, 19:09

Sashimigames handluje oryginałami, potwierdzam. Droga ale solidna firma i dobry kontakt. Na listę sprzedawców tez jestem chętny.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-14, 20:05

W takim razie polecam:

Sashimigames
video_game_quality
the_xtreme_one
Obrazek

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: chrno » 2013-01-15, 13:37

No ja akurat nie kupuje gier na ebayu (przynajmniej jeszcze).

Co do różnić między oryg. a piratami w grach na DS'a jest stosunkowo podobna do tej z okresu GBA. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jakie gry wyszły z danej serii, czy wyszły na dany kontynent czy nie. Potem przyjrzeć się klasyfikacjom wiekowym a dokładniej która organizacja/firma wystawiła tą kategorię (w USA jest to tylko i wyłącznie ESRB). Najczęściej piraty mają pudełka gier Europejskich z Amerykańskimi okładkami lub klasyfikacją wiekową.
Kolejna kwestia to sposób foliowania rzekomo nowych gier, folia musi być klejona a nie zgrzewana co od razu da się zauważyć.
Niestety niektórzy są cwani i foliują używane gry które potem sprzedają jako nówki. Mój brat się tak nadział na DQVIII która miała klejoną folię ale pod folią ewidentnie nie pasowało mi nadmierne ślady użytkowania na pudełku. Po zdjęciu folii moje obawy okazały się słuszne.
Najłatwiej jest gdy człowiek może sam wziąć do rąk, kupowany egz. ale w innych przypadkach to jest przeważnie tak jak opisał powyżej. O dziwo na allegro nie ma tyle piratów na DS'a jak to było w przypadku GBA.


Na allegro mogę polecić kilka osób:
Panda-games
gensek
GenzoChanX
Legault
Yu_ARCADE
dota_k

W innych przypadkach mogę tylko powiedzieć aby przeglądać często allegro bo najlepsze przedmioty znikają zaraz po tym jak są wystawiane (w ten sposób uciekł mi ostatnio TotAbyss na 3DS'a w pełni kompletny za 50 zł z przesyłką).

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-15, 22:09

Heh, zeby jeszcze na allegro wrzucali oryginaly NTSC i to nowe. Obserwuje wystawiane aukcje i narazie poza Last Window i kilkoma fajnymi grami PAL to nic.

A co do ebaya, bardzo polecam video_game_quality. Wysokie ceny, ale 100% pewnosc ze oryginal. Kupilem od goscia kilka gier i napisal mi ze dodaje od siebie gre free na nds, nowa bo milo sie gadalo :P
Obrazek

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: chrno » 2013-01-17, 20:45

Na allegro wrzucają oryginały NTSC (trzeba po prostu umieć je rozpoznać). A to pójście w kierunku "tylko nowe zafoliowane gry" to też chyba przesada. Dla przykładu dota_k sprzedaje najczęściej używki ale różnica pomiędzy jej używkami a nówkami w folii jest praktycznie niezauważalna.

Nie bierz tego do siebie Velsu ale gdybyś rzeczywiście obserwował tak jak ja aukcje na Allegro to byś bez problemu nabył oryg. 999, Suikoden Tierkreis, Time Hollow, Rune Factory 3 i całą resztę.

Te osoby które ja opisałem za każdym razem sprzedają w 100% oryginały, gdyby któraś z tych osób sprzedawała podróbki to bym ich nie polecał.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-17, 21:02

999 mam nowe w folii, Suikoden Tierkreis byl zdecydowanie za drogo, tyle za uzywke to wersja PAL moglaby byc, ale napewno nie NTSC (nowka za 190zl chodzi), Time Hollow nie widzialem, mialem zamowione ze sklepu za 80zl nowke ale mnie wydymali bo sie okazalo ze out of stock a Rune Factory 3....what the fuck? KIEDY? GDZIE? ZA ILE? NTSC czy PAL? Poluje na to od dawna, oczywiscie nowke :P
Obrazek

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: chrno » 2013-01-18, 08:58

Zwidów nie miałem, aukcje u jednej allegrowiczki zależą od zainteresowanych. U niej albo kupisz grę za 30zł albo za 150zł (limitka Luminous Arc z soundtrackiem i artbookiem poszła za 50zł) tak jak właśnie opisywałem Suikoden Tierkreis, nie wierzysz? Twoja strata bo był to oryginał bo prosiłem o zdjęcia carta , tym bardziej iż nie było to teraz a w czerwcu zeszłego roku. 999 poszedł jakiś czas temu za 70zł (również oryginał). Time Hollow śmigał ostatnio w Panda-games za 72zł a Rune Factory 3 w wersji NTSC w folii kupiłem sam w ostatnie wakacje.

Tak więc zaglądasz na allegro rzadziej niż ci się wydaje (zwłaszcza iż Rune Factory był wystawiany na przełomie kilku miechów bo był na nie popyt). Moim zdaniem nówek szukasz właśnie nie ze względu na stan tylko bardziej obawiasz się iż nie jesteś w stanie rozpoznać oryginału od pirata (co udowodniłeś przy naszej rozmowie o Radiant Historia bo nawet nie wiedziałeś iż gra nie wyszła w Europie a trochę to dziwne jak na osobę która zdecydowała się na zbieranie tylko wersji NTSC nie mając pojęcia co gdzie wychodzi itp.) a co lepsze kupujesz takie tytuły na które piraci nawet by się nie pokwapili bo kupują je głównie zawzięci fani gatunku, serii lub ogólnie kolekcjonerzy a więc ryzyko jest zbyt duże. To nie Mario czy Pokemony które są od lat piracone a ludzie nabierają się bo nie wiedzą ile w rzeczywistości wersji takich Poków wyszło. Piraci to ludzie szukającego łątwego i szybkiego zarobku a nie graniczącego na linii pomiędzy wychwyceniem i małym zyskiem.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupujecie gry na DS-a?

Post autor: Velsu » 2013-01-18, 09:22

Mam wrazenie ze strasznie mnie atakujesz i jestes agresywny wobec mnie, pytanie dlaczego? Bo mam wrazenie ze ktos wklada mi do ust rzeczy ktorych nie powiedzialem.

Chcialbym zobaczyc rozmowe gdzie NIE WIEM ze radiant historia wyszla tylko w USA lol. Wyglada na to ze Cie troche przecenilem i Twoja wiedze bo pytajac "Ktora wersja?" Mialem na mysli First Print z CD, first print bez CD czy REPRINT.
Mysle ze nawet Keitaro jest w stanie stwierdzic ze to nie prawda, a to tylko osoba postronna bo co jak co ale na wydaniach gier akurat sie znam.

Co do zafoliowanych gier...jest wlasnie na odwrot, boje sie kupowac zafoliowane gry bo nie mam jak rozpoznac czy to pirat lub czasami nawet czy to reseal jezeli to gra Capcomu. Twoja wypowiedz nie ma kompletnie sensu bo wlasnie uzywki bez trudu idzie rozpoznac, a nawet jak sie pomylisz to 3DS prawde Ci powie, wtedy sie gre odsyla i po sprawie, z zafoliowana tego nie zrobie.
Zdziwilbys sie ale sa piraty ktore sa foliowane i sa piraty rownez niszowych tytulow, malo ale sa. Np Infinite Space jest tego dobrym przykladek, gra bardzo rzadka a jednak mozna trafic na pirata, a wtedy to boli bo koszt tej gry jest nie maly.

999 od zawsze kosztowal w przedziale 60-90zl, zadna okazja tak naprawde, nawet dzis wyrwiesz nowke ze sklepu za 60zl + wysylka. Time Hollow dobra cena, jezeli to byla nowka.
Za ile poszedl ten Suikoden i za ile kupiles Rune Factory 3? (chcesz sprzedac?)

I nie twierdze ze obserwuje allegro jakos super pilnie, zwlaszcza ze mam przerwy gdzie nawet przez 3 miesiace nie kupie gry, bo kazdy by zglupial od tych polowan, ale teraz np mam ustawiona zakladke z wystawieniem w ciagu godziny i sobie co jakis czas sprawdzam.
Obrazek

ODPOWIEDZ