co do DS'a?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

co do DS'a?

Post autor: ashka » 2007-02-12, 14:22

Stwierdzilam, ze popytam specjalistow ;>
Otoz sprowadzam DS'a z Japonii (bo jest sporo tanszy) i przy okazji istnieje mozliwosc nabycia czegos jeszcze. Pomyslalam, ze sprowadze sobie przy okazji jakas gre do tej konsolki: albo na GB Advance, albo na DS'a. Nie musi byc nowosc, bo moj senpai second-handy ma obcykane, poradzi sobie 8)

No i tu pytanie: co warto sprowadzic? Odrzucilam juz:
- New Super Mario (DS) - bo podobno krotkie, a japonskiej wersji nie sprzedam na allegro
- Doubutsu no Mori (DS) - bo majac japonska wersje nie pogram z wlascicielami wersji angielskiej (troche szkoda, bo to IMHO dobra gra do cwiczenia czytania :/ )

Lubie platformowki i rpgi, wiec najchetniej nabylabym cos z tej bajki..... Najchetniej cos, co nie wyszlo w Europie .... Doradzcie mi cos, bardzo ladnie prosze :)

PS. Mam juz:
Castlevania: Aria of Sorrow (GBA)
Castlevania: Harmony of Dissonance (GBA)
Metroid Fusion (GBA)
Everyone's DS Seminar: Kampeki Kanjiryoku (DS)
Osu! Tatakae! Ouendan (DS)
Phoenix Wright: Ace Attorney (DS)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: co do DS'a?

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-12, 15:11

Mother 3 (GBA): Skoro lubisz RPG i znasz japonski lepiej niz ja (czyli lepiej niz wcale), to nie ma mozliwosci zawodu ta gra (temat o Mother 3).

Rhythm Tengoku (GBA): Moze mnie ktos bedzie chcial powiesic, ale do ostatniego tchu bede mowil, ze jest o niebo lepszy niz Ouendan (temat o Rhythm Tengoku).

Dwie w/w gry polecam bezwzglednie i z pelna premedytacja. A poza tym Metroid Zero Mission (GBA) i obie ostatnie Castlevanie (DS) bylby jak najbardziej na miejscu, skoro - jak widac - lubisz Metroidy i Castlevanie. New Super Mario Bros. jest faktycznie przereklamowany, a w moim skromnym mniemaniu duzo lepiej wypada Super Princess Peach i nad nia tez warto sie zastanowic. Wbrew pozorom bardzo dobrze sie w to gra i dziwie sie, ze przeszlo bez wiekszego echa. Z platformowek, ktore nie wyszly w Europie, to warta uwagi jest cala seria Densetsu no Stafi (trzy czesci na GBA i czwarta na DS). Polecilbym jeszcze uwadze Tingle RPG (DS), ktory najpewniej nie opusci Japonii (osobiscie w niego nie gralem, wiec poza zwroceniem na niego uwagi nie moge powiedziec nic wiecej) i Dotstream (GBA), ale tu z kolei nie wiem czy takie eksperymenty pasuja do upodoban (temat o Dotstream).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: co do DS'a?

Post autor: ashka » 2007-02-12, 16:55

Inglad, jestes wielki. ^_^

Wlasnie wpadlam na recenzje "Mother 1+2" (jeden cart) i jest wiecej niz zachecajaca... na dodatek rozumiem wiekszosc krzakow ^_^ (nie jak w "Brave Fencer Musashiden", gdzie regularnie sie o cos potykam :/ )
Rozumiem, ze wszystkie teksty w RPGach na GBA sa wylacznie "pisane", nie ma opcji z synteza glosu? Tak tylko pytam, niewiele wiem o GB i grach na niego :)

To Niebo Rytmu tez wyglada niezle, ale powiedzialam sobie "1 gra", wiec trza bedzie podjac decyzje (buuuu).

Zastanawiam sie tylko czy majac wylacznie te jedna gre na GBA moj senpai poradzi sobie z gruntownym przetestowaniem DS'a (bedzie nowy, na gwarancji, jesli beda martwe piksele, to go wymienia).
Jak to jest z wyswietlaniem gier z GBA na (rozumiem, ze jednym) ekranie DS'a?

Obecnie rozwazam:
ことばのパズル もじぴったん (GBA)
Mother3 (GBA)
リズム天国 (GBA)
i NIC na DS'a :] Ych Ych.

Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Re: co do DS'a?

Post autor: Hiki » 2007-02-12, 17:09

Z mojej strony polecam wspomniane wyzej Caslevania: Dawn of Sorrow (ktora kilka dni temu ukonczylem i mi sie bardzo podobala) i Castlevania: Portret of Ruin (w ktora nie mialem jeszcze okazji zagrac, ale podobno jest lepsza od Dawn of Sorrow, wiec musi byc naprawde dobra).
Poza tym Hotel Dusk - Room 215/Wish Room - Tenshi no Kioku, w ktorego teraz gram (czytam?) i musze stwierdzic, ze historia jest bardzo ciekawa. Jezeli lubisz czytac kryminaly, HD na pewno Ci sie spodoba.
Kolejna gra na DSa, jaka ostatnio bardzo mi sie spodobala to Dragon Quest Heroes - Rocket Slime/Slime Morimori - Dragon Quest 2 od Square-Enix. Gra zebrala bardzo dobre noty na wiekszosci serwisow, ale jakos o niej nie slychac. Jezeli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej, najlepiej przeczytac ktoras z recenzji, np. ta IGN. Jedynie brakuje mi trybu online, o ktory az sie prosi. Podobno jest swietny multicard, ktory mam nadzieje niedlugo przetestowac.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: co do DS'a?

Post autor: ashka » 2007-02-12, 18:09

Dzieki za rady.
Hiki pisze:Z mojej strony polecam wspomniane wyzej Caslevania: Dawn of Sorrow (ktora kilka dni temu ukonczylem i mi sie bardzo podobala) i Castlevania: Portret of Ruin (w ktora nie mialem jeszcze okazji zagrac, ale podobno jest lepsza od Dawn of Sorrow, wiec musi byc naprawde dobra).
Caslevanie mam w trzech sztukach (dwie na GBA, jedna na PS2), a poza tym w PL nie ma wiekszego problemu z nabyciem kolejnych czesci, wiec sprowadzenie czegos z tej serii z Japonii jakos mi sie nie widzi.
Zwlaszcza ze ja DO TEJ PORY nie skonczylam Caslevanii na PS2, mimo ze regularnie w nia gram :]
Hiki pisze:Poza tym Hotel Dusk - Room 215/Wish Room - Tenshi no Kioku, w ktorego teraz gram (czytam?) i musze stwierdzic, ze historia jest bardzo ciekawa. Jezeli lubisz czytac kryminaly, HD na pewno Ci sie spodoba.
Cos mi mow ze kryminal po japonsku to moze byc dla mnie troche za duzo, ale rozejrze sie za jakas recenzja i sprawdze. Mozesz te gre do czegos porownac?

Bo jesli to jest np tak trudne jak "Myst" to odpadam, za glupia jestem na takie gry :cry:
Hiki pisze:Kolejna gra na DSa, jaka ostatnio bardzo mi sie spodobala to Dragon Quest Heroes - Rocket Slime/Slime Morimori - Dragon Quest 2 od Square-Enix. Gra zebrala bardzo dobre noty na wiekszosci serwisow, ale jakos o niej nie slychac. Jezeli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej, najlepiej przeczytac ktoras z recenzji, np. ta IGN. Jedynie brakuje mi trybu online, o ktory az sie prosi. Podobno jest swietny multicard, ktory mam nadzieje niedlugo przetestowac.
Nie mam bladego pojecia co to jest multicard :D ale co tam.
Przyznam sie, ze nie cierpie design'u postaci w Dragon Quest. Brrrr. Gralam w japonskie DQ 7 (na PS2) i "Itadaki Street" (takie monopoly z postaciami z Final Fantasy i DQ, na PSP) i tylko w tym ostatnim mnie nie draznili ;d

---
W ramach dalszych poszukiwan znalazlam 伝説のスタフィー4. To taka BARDZO kolorowa platformowka na DS'a.
Skonczylam zarzadzanie, ale w tym przypadku chyba bede rzucac kostka....

PS. Moze to jednak beda DWIE gry ...... ;)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: co do DS'a?

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-12, 18:33

ashka pisze:W ramach dalszych poszukiwan znalazlam 伝説のスタフィー4.
No przeciez pisalem, ze Densetsu no Stafi jest wart uwagi (3 wczesniejsze czesci wyszly na GBA, z czego dwie pierwsze sa na play-asia po 15$). :wink:

Jesli mialbym wybrac jedna gre, to mialbym ciezki dylemat miedzy Mother 3 a Rhythm Tengoku.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: co do DS'a?

Post autor: ashka » 2007-02-12, 18:53

A faktycznie pisales, ale tak mnie ten "Mother" wciagnal, ze mi zdazylo wyleciec z glowy :] Wybacz.

Obecnie chce nabyc (tzn. senpai ma kupic) wlasnie "Densetsu no Stafi 4" na DS'a i ALBO "Mother3" (bo pisza ze lepsze niz kombajn "Mother 1+2", a i grafika ladniejsza), ALBO Rhythm Tengoku .... chyba ze jeszcze cos sie znajdzie ;)

Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Re: co do DS'a?

Post autor: Hiki » 2007-02-12, 20:15

No coz, potraktowalem temat bardziej ogolnie, polecajac osobie, ktora kupuje DSa kilka gier.
To jednak wyjatkowy "japonski" przypadek. Moze komus innemu sie przyda.
ashka pisze:Cos mi mow ze kryminal po japonsku to moze byc dla mnie troche za duzo
Fakt, duzo w tej grze tekstu, ale
ashka pisze:troche szkoda, bo to IMHO dobra gra do cwiczenia czytania :/
mozesz pocwiczyc :]
Zagadki nie sa hardkorowe, malo gier z gatunku point and click ukonczylem, ale jakos sobie radze (4 chapter).
ashka pisze:Nie mam bladego pojecia co to jest multicard
Multiplayer gdzie kazdy z graczy musi posiadac swoja konsole i wlasna kopie gry.

Co do wygladu postaci to mi strasznie sie podoba. Nadal nie moge przestac sie smiac z niektorych animacji. Rozdziawiona geba Slime'a i jego "rozciaganie" rzadzi.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: co do DS'a?

Post autor: ashka » 2007-02-12, 20:49

Dzieki i tak.
Temat jest otwarty, bo to nie sa bynajmniej moje ostatnie zakupy w Japonii :)

@Hiki - "Doubutsu no mori", choc faktycznie proste, juz na starcie wykluczylam, bo chce sie wymieniac tulipanami ^_^ i calym kramem, a wersja japonska jest niekompatybilna z angielska :/
Ale to dobry wybor dla kogos, kto chce pocwiczyc japonskie dialogi :)

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: co do DS'a?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-06, 09:21

Super Mario 64 DS jest fajne :p
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ