Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2021-12-17, 10:55

Widziałem ten nowy update - spoko.

Natomiast u mnie sprawa ze zwrotem kasy zakończyła się pozytywnie w tym tygodniu. Jak będę miał czas w weekend to opiszę coś więcej w szczegółach.

Fajnie, że dostaniesz w końcu swoją czarną wersję. Ja mojej jednak nie otwarłem (i tak nie miałem czasu grać) i kupuję zwykłą VS w jakimś polskim sklepie - jest info, że mają mieć jeszcze przed świętami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2021-12-21, 15:52

@Axi0maT - poszła PW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-12-23, 06:37

No wiec tak, w poniedzialek dostalem tez swoja czarna limitowana wersje i podobnie jak Y2K postanowilem zostawic ja zafoliowana i jej nie otwierac. Ze wzgledu na bardzo szybko wzrastajace ceny tych konsol (w zasadzie juz teraz mozna sprzedac je od reki z przebitka 100%), zostawiam ja do pozniejszej odsprzedazy za kilka lat. W miedzyczasie kupie sobie standardowy egzemplarz Evercade VS.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2021-12-25, 03:03

Ja to samo, w czwartek przed południem zamówiłem na euro konsolkę VS oraz kartridże 15-20. I miałem pewne przeczucie, i zamówiłem to w dwóch oddzielnych zamówieniach. Mimo, że w obu wybrałem dostawę 24.12 i mimo, że kartridże zamówiłem nawet parę minut wcześniej niż konsolę, to w wigilię rano kurier dostarczył tylko paczkę z konsolą. Więc jakoś przeżyję.

Parę konkretów:
Konsola miała załadowany soft 2.0.0 i pytała o update po podłączeniu do sieci. Plik ważył 209 MB i zaktualizował konsolę do wersji 2.0.1.

Do tego w niektórych słowach brakuje polskich znaków, opisy gier są po angielsku.

Konsola jest "odpowiednio" ciężka (nie jak jakiś tani android tv box), ale za to wykończenie nie najlepsze. Natomiast dołączony micro USB bardzo ciężko wchodził do konsoli, na tyle, że nie wiedziałem czy mam dalej pchać czy już włożyłem go do końca.

Mocno subiektywnie, ale odczuwam lekkie opóźnienie grając na padzie od Xboxa One (po kablu) - nie chciało mi się wyciągać oryginalnych.

Niby oczywiste, ale żeby wyłączyć konsolę trzeba się pofatygować i wstać, chociaż wydaje mi się, że przycisk to typowy "click" a nie "on/off", więc może będzie się dało po jakieś aktualizacji z poziomu menu wyłączyć sprzęt.


Natomiast w necie wyczytałem parę fajnych rzeczy jakie dodali do konsoli twórcy sprzętu:

1. Wkładając do konsoli kombinację konkretnych kartridży, odblokowuje się dodatkowe gry:
a) Atari Collection 1 + Atari Collection 2 = Dark Chambers (Atari 7800)
b) Atari Lynx Collection 1 + Atari Lynx Collection 2 = Raid on Tricity: Second Wave (Lynx)
c) Piko Interactive Collection 1 + Piko Interactive Collection 2 = Pyramids of Ra (Game Boy)
d) Gaelco Arcade 1 + Indie Heroes Collection 1 = Arkade Rush (NES)

2. Kombinacja przycisków w menu konsoli uruchamia nowe gry:
a) (mogą być włożone nawet 2 karty) L2+R2+Select = Gotris (Sega Master System)
b) (żaden kartridż nie może być włożony do konsoli) L1+R1+Up = NNNNNN (NES)
c) (żaden kartridż nie może być włożony do konsoli) L1+R1+Down = Spacey McRacey (NES)

3. Wpisując kod w zakładce "Tajne", odblokowuje gry:
a) “SEIJIWASHERE”: Kubo 1 & 2 (3 cześć znajduje się na kartridżu nr 17 Indie Heroes Collection)



Ogólnie to jestem zadowolony ze sprzętu.
Obrazek

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: philipo » 2022-06-01, 06:26

Zapowiada się nowy członek rodziny. Tym razem heandheld.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

https://youtu.be/sXOZhBngnE0

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2022-06-03, 08:05

Mam bardzo mieszane odczucia. Niby nowy Evercade EXP jest ok, ale wiadomosc o zakonczeniu wsparcia dla poprzedniego pierwszego handhelda Evercade to juz totalna porazka jak dla mnie. Sprzet dwa lata na rynku i juz sie wypinaja na niego... nie tego sie spodziewalem.

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: philipo » 2022-06-03, 16:50

Trochę słabe to zagranie, nie zachęca do nabycia sprzętu bo istnieje obawa, że za moment zakończą wsparcie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2022-08-26, 10:00

W RTV Euro AGD jest jakas seria promocji na gry z Evercade - zestawy zaledwie po 59,99. Ponoc codziennie maja przeceniac po trzy tytuly. Dzisiaj kiedy to pisze dostepne sa:

Indie Heroes Kolekcja 1
https://www.euro.com.pl/gry-retro-i-inn ... ontent=%2F

Atari Kolekcja 2
https://www.euro.com.pl/gry-retro-i-inn ... ontent=%2F

Piko Kolekcja 2
https://www.euro.com.pl/gry-retro-i-inn ... ontent=%2F

Ja dokupilem wszystkie trzy bo akurat mi ich brakowalo w kolekcji. Ciekawe co dadza w kolejnych dniach (wczoraj byly: Jaleco Kolekcja 1,Mega Cat Studios Kolekcja 1 i Mega Cat Studios Kolekcja 2 i niestety ubolewam ze mnie ominely bo wszystkie trzy sa bardzo wysoko na mojej wishliscie :( :( :( )

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2022-09-06, 10:39

Jak ktoś przegapił pierwszy termin to właśnie teraz jest możliwość ponownego zakupu limitowanego czarnego Evercade EXP.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2022-09-07, 06:42

Jakos mnie ten nowy nie przekonuje. Co mam zrobic ze starym?

Swoja droga ciekawostka - Blaze poinformowalo ze konczy produkcje 4 kartridzow (pewnie licencje sie im koncza) wiec nie bedzie juz "dodruku" nastepujacych pozycji:
Namco Collection 1 (ends June 2022)
Namco Collection 2 (ends June 2022)
Technos Collection 1 (ends March 2022)
Oliver Twins Collection (ends March 2022)
Ceny niektorych cartow juz wystrzelily w gore. Widze ze chodza po ok 250 zyka wiec przebitka 3x

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2023-08-02, 06:02

Ogladalem wczoraj ostatni showcase Evercade i powiem wam ze czaderskie gierki nadchodza!

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Najwieksze wrazenie robi oczywiscie Full Void (numer 32) czyli calkiem sporawa gra z PC (zajmuje 1GB) - pieknie animowana, pixelart totalnie z gornej polki. Bedzie zajmowac caly kartridz (pierwszy raz bedzie wydana na Evercade jedna gra na kartridzu). Wyglada swietnie, chociaz oceny (tej wersji z PC) sa raczej mocno umiarkowane ‐ miedzy 6 a 7/10. Niemniej juz sie napalilem, szczegopnie ze mozna zamowic specjalna edycje na niebieskim carcie z dodatkowymi gadzetami w pudelku.
https://www.youtube.com/watch?v=spdeGqTcueQ

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Druga ciekawostka to kartridz z grami z komputerow - Home Computer Heroes Collection 1 (numer 05), na ktorym znajda sie 3 polskie produkcje! Bedzie zremasterowana i poprawiona wersja amigowego hitu sprzed lat - Cytadela, czyli jeden z pierwszych klonow Dooma dla Amigi. Wielka szansa na zakup tej gry w oryginale, bo szansa na zakup pudelkowej wersji dla Amigi graniczy wrecz z cudem. Kto nie pamieta to przypomne ze wydawca wydymal tworcow gry i w zasadzie sprzedalo sie bardzo malo egzemplarzy. Kolejne dwie polskie gry to Tanks Furry oraz Bridge Strike - czyli stosunkowo nowe gry dla Amigi sprzed kilku lat. Sa to dopakowane klony gier odpowiednio Battle City oraz River Raid. Obie grywalne, polecam. Mam obie w ich pierwotnych wydaniach amigowych, ale te na Evercade tez kupie zeby miec w formie przenosnej.
https://www.youtube.com/watch?v=nHr5Ga0Bs_w

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Demons of Asteborg/Astebros (numer 36) - swietne platformery bedace klonami Castlevanii, porty z Sega Mega Drive. Wygladaja rewelacyjnie. Biore bez zastanowienia.
https://youtu.be/pngQBbsauTs?t=25

Z poprzedniego Showcase, ktorego nie skomentowalem to oczywiscie mega zaskoczeniem sa dwa kartridze z grami Duke Nukem oraz Delphine Software Collection 1 (z Another World i Flashbackiem).

Ogolnie jesien zapowiada sie dla mnie mega interesujaco i w zasadzie co miesiac bede kupowal co najmniej jednego carta na Evercade. Dla mnie bomba!
Ostatnio zmieniony 2023-08-02, 14:58 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: M-Chan » 2023-08-02, 13:23

Axi0maT pisze:
2023-08-02, 06:02
Ogladalem wczoraj ostatni showcase Evercade i powiem wam ze czaderskie gierki nadchodza!

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Najwieksze wrazenie robi oczywiscie Full Void (numer 32) czyli calkiem sporawa gra z PC (zajmuje 1GB) - pieknie animowana, poxelart totalnie z gornej polki. Bedzie zajmowac caly kartridz (pierwszy raz bedzie wydana na Evercade jedna gra na kartridzu). Wyglada swietnie, chociaz oceny (tej wersji z PC) sa raczej mocno umiarkowane ‐ miedzy 6 a 7/10. Niemniej juz sie napalilem, szczegopnie ze mozna zamowic specjalna edycje na niebieskim carcie z dodatkowymi gadzetami w pudelku.
https://www.youtube.com/watch?v=spdeGqTcueQ
Ja się od dłuższego czasu zastanawiałem nad Evercade... tzn. nie zastanawiałem się czy kupić tylko czy już teraz bo czasu coraz mniej, sterta gier do ogrania rośnie do tego stopnia, że zaczynam wątpić czy ją kiedykolwiek nadrobię, ale po obejrzeniu trailera Full Void to też się strasznie napaliłem i chyba czas na zakup Evercade :wink:

Zależy mi na wersji "VS Premium Pack", ale po "rzuceniu okiem na rynek" za dużego wyboru w sklepach\cenach już nie zanalazłem. Czy przegapiłem jakieś aktualne promocje?
Gdzieś mi mignęło w recenzjach, że w zestawie nie ma zasilacza - czy jest coś co byście polecili?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2023-08-02, 14:57

M-Chan pisze:
2023-08-02, 13:23
chyba czas na zakup Evercade :wink:
Oj juz czas jak najbardziej. Widac ze konsolka sie przyjela. Ludzie w nia tez uwierzyli i kupuja zarowno gry jak i sam sprzet. Liczba kartridzy wydanych jak i tych zapowiedzianych przekroczyla juz 50! To juz liczba ktora sugeruje ze warto myslec o tym sprzecie na powaznie a nie wylacznie w charakterze ciekawostki. Sytuacja jest tym bardziej ciekawa ze z rozmowy z jedna z osob ktora miala do czynienia z procesem wydawniczym gier na Evercade, wiem ze umowy licencyjne podpisywane sa na trzy lata. Tak wiec jak w ciagu trzech lat nie kupisz gry to pozniej pozostaje juz tylko rynek wtorny, bo nie wszystkie umowy sa przedluzane na kolejne 3 lata. A juz wiadomo ze niektore kartridze nie beda mialy dodrukow (wymienione kilka postow wyzej), tak wiec moze tanio nie byc. Juz widzialem ze Namco Collection chodzi za ok 200 zyla, a Namco Collection 2 na ktorym sa Splatterhousy juz totalnie odlecial. Na plus za to mamy to ze ceny kartridzow tych dostepnych unormowaly sie na poziomie 79zl, a uzywki w koncu zaczynaja sie pojawiac na allegro i lataja za 50-70 zyka.
M-Chan pisze:
2023-08-02, 13:23
Zależy mi na wersji "VS Premium Pack", ale po "rzuceniu okiem na rynek" za dużego wyboru w sklepach\cenach już nie zanalazłem. Czy przegapiłem jakieś aktualne promocje?
Evercade VS Premium Pack byl ostatnio w promce na Amazonie za 470 zyka, wiec ok 80-100 zl taniej niz to co lezy w sklepach. Wersja podstawowa za to byla na promce za 370 w RTV Euro AGD. Jesli nie musisz miec nowki to proponuje polowac na uzywki. Ja kupilem edycje Premium za niecale 400 i sladow uzytkowania w zasadzie niemal nie bylo.
M-Chan pisze:
2023-08-02, 13:23
Gdzieś mi mignęło w recenzjach, że w zestawie nie ma zasilacza - czy jest coś co byście polecili?
Zgadza sie, w zestawie nie ma zasilacza. Parametry zalecane przez producenta to 5V i minimum 1A (okreslili tez nie wiedziec dlaczego max jako 3,5A). Co wazne - wejscie jest micro USB a nie popularne ostatnio C, wiec warto pomyslec tez o kabelku jesli nie masz. Ja uzywam zwyklej pierwszej lepszej ladowarki od telefonu, ale firmowej jednak (Samsung w moim przypadku), bo jednak szkoda byloby mi spalic konsole przez jakis chinski szajs. Parametry u mnie 5V i 2A. Taka ladowarke bez problemu mozna kupic uzywana na allegro za jakies 13-20zl, wiem bo ostatnio kupowalem takich 3 sztuki, bo w rodzinie byly potrzebne.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: M-Chan » 2023-08-04, 06:47

Axi0maT bardzo dziękuję za informacje.
Co do tych Namco Collection to jeżeli dobrze kojarzę to są to jedyne kartridze, które nie działają na interesującej mnie wersji VS - ponoć z powodów licencji, która to dotyczyła tylko wersji handheldowej. Ja raczej też nie będę uderzał w "pełną kolekcję", a zamierzam się zaopatrywać tylko w te paczki na których są jakieś interesujące mnie tytuły, których nie miałem okazji sprawdzić (np. The Sydney Hunter Collection), nowości jak Full Void, perełki które mi uciekły na inne konsole jak Demons of Asteborg, czy tytuły do których mam sentyment z lat dziecięcych spędzonych z amigą 600 (Delphine Software Collection 1, The Oliver Twins Collection, Full Contact itd.). Rozumiem zamysł zbierania "pełnej kolekcji" w wypadku tej konsoli bo jest to "kusząco osiągalne", numeracja na pudełkach też robi swoje :wink: , ale ja nie mam na to ani miejsca na półkach ni czasu żeby to wszystko ograć ani też środków na hobby w czasach gdzie biblioteka Switcha jest wręcz zasypywana interesującymi mnie tytułami indyczymi w limitowanych wydaniach fizycznych, które to trzeba ściągać z całego świata...

Nie szczególnie widzę obecnie na rynku używki VS, dość szybko schodzą, wczoraj przed snem na jednej stronie zauważyłem promocję 549, rano pozostał już tylko ślad po 2 sztukach które poszły szybciej niż sonic z górki, na innej stronie na której była dobra cena - podnieśli cenę na 629 zł..., na amazonie zaś na chwilę obecną jest najniższa cena, ale ja pomimo tego, iż robię dość często zakupy na amazon.co.uk, rzadziej na amazon.pl to zawsze mam obawy co do jednej cechy wspólnej dla tego sklepu - TRAGICZNE zabezpieczenie przesyłek. W efekcie waham się pomiędzy "przepłaceniem" w jedndej z sieciówek, a poczekaniem na promocję bo szczególnie mi się nie spieszy (do premiery Full Void :wink: ).

Jak wygląda sytuacja z dostępnością tytułów w PL? Czy wszystkie tytuły są dostępne do zakupu w tej zwyczajowej cenie 75 zł przynajmniej na premierę? Bo takie Full Void jest już dostępne w preorderze w Kanadzie czy UK, w PL natomiast nie widzę nigdzie. I trochę się obawiam sytuacji, że znów, co ciekawsze (dla mnie) tytuły będę musiał ściągać z podatkiem i wysyłką w cenie gry z drugiego końca Świata.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2023-08-04, 08:24

Jest sklep funstock.eu, który wysyła z Europy kontynentalnej (czyli bez cła), a od 75 Euro masz wysyłkę do Polski gratis. Ten sklep jest jakoś powiązany z Blaze, bo wszystkie limitki na sprzedaż lądują właśnie tam. Sam czasami u nich robię zakupy, poza limitkami często też można u nich nabyć zestawy gier z gadżetami Evercade. Sama wysyłka jest porządnie zabezpieczona i szybka, jedynym minusem może być cena gier, która w przeliczeniu na PLN jest trochę wyższa niż choćby w Euro RTV AGD (20 EUR x 4,5 vs. 80 zł).

Z tego co zauważyłem, to w Polsce można bez problemu kupić każdą grę na premierę choćby w sieciówce powyżej. Mają też preordery na gry, które dopiero wyjdą, więc podejrzewam, że z Full Void będzie to samo. Natomiast wydaje mi się, że limitka Full Void - podobnie jak inne edycje limitowane - raczej nie będzie dostępna w sprzedaży w Polsce.
Obrazek

ODPOWIEDZ