Naprawa konsoli Dingoo A-320

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
ODPOWIEDZ
konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Naprawa konsoli Dingoo A-320

Post autor: konrad304 » 2019-10-16, 07:43

Witam, poszukuje firmy lub osoby prywatnej zajmującej się naprawą konsol a raczej ogólnie elektroniki ? Chciałbym aby na początku ktoś wycenił mi koszt naprawy przenośnej konsoli Dingoo A-320 i ewentualnie podjąłby się jej naprawy (o ile będzie to opłacalne).

W konsoli uszkodzony jest jeden z głośniczków, zasadniczo nie jest nawet połączony do płyty głównej. Rozkręciłem konsolkę i z tego co zauważyłem ktoś tam narobił niezłego bałaganu. Prócz urwanego głośniczka do naprawy jest też przycisk "start", który działa, ale nie ma charakterystycznego "kliknięcia" przy jego wciskaniu. No i okazuje się, że nie działa również przycisk "L1" znajdujący się u góry konsoli. 

Kontaktowałem się już z jedną firmą, ale jakoś nie chętnie podeszli do tematu, dali tylko jakiś odległy termin wysłania do nich konsolki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Naprawa konsoli Dingoo A-320

Post autor: Kiriki-kun » 2019-10-16, 22:04

Generalnie tu nie potrzebujesz firmy która naprawia elektronikę, tylko kumpla z lutownicą. Problemy o których mówisz to taka drobnica, że nic więcej nie trzeba.
Zrób dokładne zdjęcia przycisków które nie działają, poszukam identycznych do zamówienia. Jeżeli będą to mogę Ci to zrobić gratis, bo nawet nie bardzo jest za co wystawić rachunek :)
Z niczym innym nie ma problemów? Konsola jest sprawna?

konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Re: Naprawa konsoli Dingoo A-320

Post autor: konrad304 » 2019-10-17, 06:06

Wielkie dzięki za chęć pomocy :). No własnie nie mam kumpla z lutownicą, a dokładnie nie znam osobiście osoby, która podjęłaby się naprawy konsolki. Liczyłem własnie na odzew takiej osoby jak Ty ;).

Po konsoli widać, że była mocno używana, a co gorsze ktoś w niej grzebał. Nie wiem co to jest ta czerwona maź na płycie, ale ktoś tam sporo jej naładował.Uszkodzony jest jeden głośniczek, jak widać na zdjęciach nie jest podłączony i ma tylko jeden kabelek. Przycisk start działa, ale tak jak napisałem nie ma tego charakterystycznego kliknięcia co jest dość wkurzające. No i nie dalej jak dwa dni temu przy testowaniu gier z SNES-a okazało się, że nie działa górny lewy przycisk "L1". Pomijam już pęknięcia obudowy, brak jednej śrubki, brak wszystkich zaślepek śrubek. Ogólnie konsola jest sprawna można bez problemu ogrywać co się chce, widać jedynie, że ktoś o nią nie dbał (delikatnie pisząc). 

Mam jeszcze jedną identyczną konsolę, która jest w o niebo lepszym stanie, zasadniczo jest w bardzo dobrym stanie i w 100% sprawna. Piszę o niej ponieważ ma ona jeden mankament i zastanawiam się czy samemu nie spróbować tego naprawić. Wczoraj wymieniałem w niej karty pamięci i niestety po włożeniu nowej nie jestem już w stanie wyjąć jej z konsoli. Po prostu karta nie odbija i za nic nie chce wyjść. Miałem zamiar rozkręcić konsolę i spróbować to naprawić, ale znając swoje marne umiejętności w tym temacie, boję się, że jeszcze coś uszkodzę.

Konsolkę rozkręciłem z pomocą instrukcji osoby, która to już robiła: https://dingoo-scene.blogspot.com/2009/ ... posed.html

Oczywiście dziś po pracy zrobię zdjęcia i wrzucę na forum. Jeśli pieniążki nie wchodzę w grę w ramach podziękowania, to może jakiś trunek lub cokolwiek innego ?

Jeszcze raz wielkie dzięki za odzew i chęć pomocy.

konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Re: Naprawa konsoli Dingoo A-320

Post autor: konrad304 » 2019-10-17, 14:33

Zrobiłem zdjęcie przycisku "L1", przycisk "start" widać na ostatnim zdjęciu z pierwszego posta. Jeśli bedzie taka potrzeba to zrobie więcej zdjęć, po prostu nie chciałem odczepiać baterii, która jest przytwierdzona taśmą dwustronną.

Obrazek

Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Naprawa konsoli Dingoo A-320

Post autor: Kiriki-kun » 2019-10-22, 19:47

Hej, wybacz za opóźnienie, sprawa może się trochę przeciągnąć, wyskoczyło mi kilka pilnych tematów w pracy.
Mam trochę problem z tym przyciskiem kątowym, Ale coś w końcu znajdę.

Co do naprawy gniazda kasy SD, najprawdopodobniej trzeba będzie je przelutować. Obawiam się że jest to za małe żeby to naprawiać.

konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Re: Naprawa konsoli Dingoo A-320

Post autor: konrad304 » 2019-10-23, 06:42

Rozumiem, dlatego nie naciskałem i nie zawracałem czterech liter. Mi się nigdzie nie spieszy, jeśli dalej jesteś skory podjęcia się naprawy tej konsoli to mogę wysłać ją do Ciebie. A jak będziesz miał wolną chwilę i chęci czy to będzie za tydzień dwa czy miesiąc, nie ma żadnego problemu. 

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Naprawa konsoli Dingoo A-320

Post autor: Kiriki-kun » 2019-11-04, 14:41

Jesteś w stanie maksymalnie dokładnie zmierzyć te przyciski? Najlepiej suwmiarką?

ODPOWIEDZ