Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: cissic » 2021-06-04, 16:57

Axi0maT pisze:
2021-06-02, 14:04
Pochwalic sie chcialem, bo pierwszy raz w zyciu kupuje cokolwiek w preorderze i padlo akurat na Evercade VS Founder Edition, czyli stacjonarka Evercade w czarnym kolorze z limitowanego nakladu 5 tys egzemplarzy:
https://funstock.co.uk/collections/ever ... 6026112089

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

W zestawie konsola, dwa pady, 6 nowych kartridzow z grami. Jaram sie, czekam teraz do 3 listopada az to cudo do mnie przyjdzie :) Pierwotnie myslalem o tym ze skoro to limitowana edycja to odlozyc na polke na jakies 20 lat i zgarnac za to pozniej jakas fajna kase, a do uzywania kupic sobie zwykla wersje... ale wydaje mi sie ze nie wytrzymam, bo za bardzo sie nakrecilem :)
Kurde zgapiłem się i już jest SOLD OUT

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-06-05, 14:34

alf pisze:
2021-06-02, 15:43
Te 2 stówy myślę musisz jeszcze doliczyć na podatek bo od lipca mają każdą przesyłkę z poza UE oVatować na granicy.
No zobaczymy. Wielka Brytania ma dobre uklady z UE, i na czesc produktow nie doliczaja cla. Nie wiem jak to dziala dokladnie ale nie nastawiam sie poki co na dodatkowe oplaty, tak samo jak za paczki z Play Asia do tej pory tez nic jeszcze nie doplacilem.
cissic pisze:
2021-06-04, 16:57
Kurde zgapiłem się i już jest SOLD OUT
Zeszly na pniu. Ja myslalem ze w jakichs normalnych godzinach zaczna wyprzedaz a tu wstaje rano o 5 (cale szczescie ze szybko) i patrze w poczte a tam mail ktory przyszedl opolnocy ze wlasnie ruszyly preodery. Nad ranem byla juz tylko koncowka, zalapalem sie ostatnim rzutem na tasme.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: cissic » 2021-06-05, 15:44

Axi0maT pisze:
2021-06-05, 14:34
Zeszly na pniu. Ja myslalem ze w jakichs normalnych godzinach zaczna wyprzedaz a tu wstaje rano o 5 (cale szczescie ze szybko) i patrze w poczte a tam mail ktory przyszedl opolnocy ze wlasnie ruszyly preodery. Nad ranem byla juz tylko koncowka, zalapalem sie ostatnim rzutem na tasme.
Wstaję po dziewiątej i nie miałem żadnej szansy na ten zestaw. Trudno. Będę brał ze sklepu po premierze

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2021-06-05, 21:47

Przedsprzedaż ruszyła 27.05 o godzinie 11:00 rano naszego czasu. W godzinę - wg informacji zawartej na stronie - rozeszła się połowa wszystkich egzemplarzy. Następnie popyt ostro spadł i jeżeli mnie pamięć nie myli to jeszcze po 6 dniach 02.06 w godzinach porannych było jeszcze "mniej niż 5%".

Ja maila o przedsprzedaży Evercade VS Founder Edition dostałem kilka razy: 21, 22, 28 i 29.05.
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: cissic » 2021-06-06, 16:33

Y2K pisze:
2021-06-05, 21:47
Przedsprzedaż ruszyła 27.05 o godzinie 11:00 rano naszego czasu. W godzinę - wg informacji zawartej na stronie - rozeszła się połowa wszystkich egzemplarzy. Następnie popyt ostro spadł i jeżeli mnie pamięć nie myli to jeszcze po 6 dniach 02.06 w godzinach porannych było jeszcze "mniej niż 5%".

Ja maila o przedsprzedaży Evercade VS Founder Edition dostałem kilka razy: 21, 22, 28 i 29.05.
Niezależnie od wszystkiego jest już Sold Out, więc teraz można sobie konsolę kupić w normalnej dystrybucji

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-06-06, 20:21

Nie wiem o ktorej ruszyla przedsprzedaz, ja zobaczylem tylko maila wyslanego o polnocy. Nad ranem byla koncowka (mniej niz 15%). Nie wiem jak to sie ma do tego co napisal Y2K, moze faktycznie po 6 dniach wciaz bylo mniej niz 5% o koncowka lezala czekajac na chetnych.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-08-05, 13:24

Na stronie MediaMarkt handheld Evercade zaliczyl spory spadek cenowy o jakies 1/3 ceny. Dostepny jest zestaw konsoil z kartridzem Namco Collection 1 za jedyne 269 zyka.
https://mediamarkt.pl/search?sort=price ... o_results=
Maja tez outletowe egzemplarze po 202 zl w stanie dobrym oraz za 229 w stanie doskonalym. Na ten ostatni wlasnie przed chwila sie skusilem. Co prawda mam zamowiony preoder stacjonarnej wersji VS ale na nia musze poczekac az do listopada. Dam znac jak dojdzie na dniach ta z MediaMarkt, to bedzie wiadomo czy warto bylo sie skusic... Ale jak tak mysle ze jeden kartridz z grami chodzi po 85 zyka to konsolka wychodzi doslownie grosze.

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: philipo » 2021-10-13, 07:55

Evercade VS z pełną prezentacją interfejsu
https://youtu.be/cyC-wHs6VP4

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2021-10-13, 08:54

Ciekawe co ukryli po zakładką "Secret"? Prawdopodobnie dowiemy się dopiero za 2 miesiące.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-10-14, 14:13

Ptaszki cwierkaja ze ma byc tez nowa wersja handhelda Evercade. Ale pewnie przyjdzie nam jeszcze troche poczekac.

Ostatnio pojawil sie update 1.3.1 ktory dodal troche ciekawych rzeczy (lepsze rozjasnienie ekranu, alert o konczacej sie baterii, podkrecenie proca przed uruchomieniem bardziej wymagajacych gier zeby zapewnic lepszy framerate i kilka innych). Dla mnie z tych dotychczasowych updatow i tak najwazniejsza zmiana to ze mozna wymieniac kartridze bez wylaczania konsoli - super udogodnienie. Przed oficjalna premiera Evercade VS czeka nas jeszcze update 1.3.2 - co poprawi, tego jeszcze nie wiadomo, ale mowi sie m.in. o mozliwosci update handhelda poprzez podlaczenie go do stacjonarnego Evercade VS.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2021-12-02, 11:10

Właśnie kurier mi dostarczył Evercade VS Founder Edition. Całość (wszystkie gadżety) znajdują się w jednym pudełku z konsolą. Pudełko ma rozmiary 17,5 x 19 x 33,5 cm.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-12-03, 07:26

Gratuluje! Jakas fotke mozesz podrzucic. Ja dostalem 29 listopada maila z Funstocku ze wysylki do Polski mialy byc realizowane za posrednictwem DPD, ale rozwiazali umowe i teraz nie ma kto tego dostarczyc... Ale Twoja sytuacja pokazuje ze jednak wysylaja. Kurier jakiej firmy dostarczyl Twoja paczke jesli mozna wiedziec?

PS: Zastanawiam sie czy w ogole otwierac ten zestaw. Po kilku miesiacach od zakupu te zestawy Founder Edition chodza juz za ponad 4 tysiaki... a przeciez to dopiero poczatek. Bije sie z myslami czy nie zostawic sobie tej czarnej limitowanej edycji w pudelku na czarna godzine, a do uzywania kupic zwykla biala.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2021-12-03, 21:44

Nie mam za bardzo kiedy żeby porobić foty i załadować. Ale wystarczy wpisać na YT jakikolwiek unboxing. Jest to jedne czarno pudełku, w którym jak pisałem, znajdują się wszystkie gadżety oraz gry.

I mam to samo co Ty, jeszcze nie miałem czasu otworzyć, ale jak widzę teraz licytacje na ebay'u na kwotę 350 funciaków, to aż żal otworzyć i chyba lepiej kupić sobie zwykłą białą za 4 stówki. Tylko te 6 gier trzeba by dokupić, bo jak pisałem, są one w opakowaniu razem z Founder Edition.

Ogólnie historia z dostarczeniem tej konsoli zasługuje na oddzielny temat. Ale tak, konsolę wczoraj dostarczył kurier DHL i to jest najważniejsze.

Wszystko zaczęło się w ostatni piątek czyli Black Friday, gdy kupiłem purpurowego Evercade'a za 80 GBP. I w sobotę dostaję maila z Agencji Celnej DHL z prośbą o: 1. screenshota zamówienia ze sklepu; 2. screena z Paypala; 3. Info co jest zawartością przesyłki, z jakiego materiału jest wykonana i do czego służy. Plus do tego wszystkiego oświadczenie co do kwoty, że zawartość jest do celów prywatnych i że zobowiązuje się pokryć wszystkie koszty. Więc porobiłem co trzeba i odesłałem. Po chwili dostaję maila z Funstock, że moja konsola Evercade VS Founder Edition jest w drodze. A ja wysłałem wszystkie dane do cłówki DHL dotyczące wersji purpurowej!!! Bo wszędzie Funstock dudnił, że będzie dostarczał czarne VS w połowie grudnia i nie skapnąłem się, że wysyłka dot. właśnie Founder Edition. Oczywiście nie mogłem zadzwonić, bo w sobotę nie pracują (mimo, że dostałem od nich maila w tym dniu), więc wysłałem kolejnego maila, że mają zignorować mojego poprzedniego, że moje oświadczenie jest błędne, ale nie napisałem kolejnego oświadczenia, tylko dodałem, że zapłaciłem za przesyłkę DDP (a nie DDU) i że to sklep zobowiązał się pokryć koszty celne.
Czekam więc do poniedziałku, cały weekend chodzi mi to po głowie i w końcu dzwonię na nr podany w mailu w poniedziałek o 8:05. Fajnie, że się dodzwoniłem od razu, niefajnie, że trafiłem na infolinię, która oczywiście nie mogła mnie połączyć z tą panią z maila. Przekazałem więc wszystko co w mailu i pani poinformowała, że wszystko przekaże jakieś innej pani, bo jakaś inna pani niż ta z maila zajmuje się moją sprawą. 8:23 dzwoni mój telefon! Dzwoni ta druga pani co się zajmuje moją sprawą, mówię więc kolejny raz to samo, a ona mówi, że z soboty jest tylko jeden mail ode mnie, oczywiście ten błędny. Przy okazji dopytuję, że zapłaciłem za DDP, ona przy mnie sprawdza i mówi, że sprzedawca nie podał takiej wiadomości i widnieje to u niej jako DDU, czyli cło ja musiałbym zapłacić. I że tak będzie lepiej dla mnie, bo zanim ja to sobie wyjaśnię ze sklepem to może trochę dni minąć, a po 4 dniu, zacznę być obciążany kosztami magazynowania u nich. Oczywiście godzę się na wszystko byleby tylko dostać paczkę, przy okazji proszę ją o rachunek za cło, żebym mógł go ew. wysłać do Funstock i wysyłam jej maila z screenshotami (razem 687 KB z załącznikami) oraz oświadczeniem mając ją na telefonie. Czekamy kilka minut, a maila ciągle babka nie dostaje. Wysyła mi więc ona maila, że mam na niego odpowiedzieć, co oczywiście od razu robię, ale nic nie dochodzi. W końcu mówi, że ma dużo roboty i się rozłącza i że da mi znać za pół godziny jak nic nie dojdzie. Oczywiście nic nie dochodzi, pisze mi smsa, ja wysyłam kolejnego maila. Znowu sms, że nic, wysyłam jej więc MMS'a, ze zdjęciem wszystkich kilku maili, a ona mi pisze, że mają jakąś awarię i podaje mi swój służbowy email. Znowu email do dhl i do niej oraz MMS. Po jakimś czasie mi pisze, że to musi być jednak wina mojej poczty (WP). Wysyłam więc do siebie - dochodzi. Wysyłam do siebie na inny adres - nie dochodzi. Czyli miała rację. Oczywiście żadnego auto-maila z poczty WP, że wiadomość nie została dostarczona nie dostałem. Robię więc kilka testów do siebie na inną skrzynkę i okazało się, że jak usunąłem zawartość od DHL (linki, obrazki, treść), wtedy mail doszedł. Wysyłam więc jej jeszcze raz bez tych śmieci na dole (było to chyba ósme podejście) i o 11:31 (ciągle jeszcze poniedziałek!) dostaję potwierdzenie, że moja sprawa została przekazana do dalszej realizacji!!! W czwartek dostałem maila z DHL, że kurier dostarczy przesyłkę i do zapłaty jest 236 zł. I rzeczywiście przed południem do mnie zapukał, zapłaciłem, a on przekazał paczkę oraz rachunek na powyższą kwotę.

W międzyczasie we wtorek Funstock mi odpisał (bo napisałem do nich w poniedziałek rano, że urząd celny widzi paczkę jako DDU mimo, że zapłaciłem za DDP), że pokryje koszty celne, mam im tylko dostarczyć rachunek. Więc zaraz się za to zabieram.


Tak wyglądała moja historia z dostarczeniem tej przesyłki...

Może mój post będzie pomocny dla Ciebie jeżeli przesyłka już dotrze do Polski i będziesz wtedy mniej więcej wiedział co Cię może spotkać, zakładając, że Funstock wyśle paczkę w taki sam sposób.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-12-04, 06:46

Ok, wielkie dzieki. Bardzo cenne informacje, bo ja z tym clem bym sie pewnie przepychal z nimi ze sklep ma zaplacic. No nic. Przygotuje sobie kase i bede pozniej domagal sie od nich zwrotu tak jak ty.

Ps: te 350 funciakow na licytacji to poczatek. Schodza za wiele wiecej.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2021-12-17, 10:25

Pojawil sie nowy update systemu Evercade 2.0:
https://evercade.co.uk/evercade-handhel ... V-Lv4o_MY0
Zmian jest calkiem sporo, poczawszy od dodania jezyka polskiego, przez chocby dodanie opcji Last Save, mozliwosc usuwania savow, a na opcji wykorzystania handhelda jako kontrolera po podlaczniu do Evercade VS.

PS: Od siebie moge dodac ze w koncu doczekalem sie maila ze mojego czarnego Evercade VS w wersji limitowanej wyslali do mnie. Jest szansa ze przed swietami bede sie bawil :)

ODPOWIEDZ