Kartony

Ogólna dyskusja o handlu.
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Kartony

Post autor: frodo666 » 2012-03-01, 01:50

Gdzie je zdobyć?

Pewnie też macie podobny problem z golasami. Fajnie by było mieć konsole w pudełkach, najlepiej z wytłoczkami i instrukcjami. Już (kwiatuszek) zgodność numerów seryjnych itp. ale żeby przynajmniej były :]

No właśnie, też szukacie osobno samej makulatury jak ja? Czy może zadowalacie się samym sprzętem, albo przeciwnie, nie kupujecie bez pudełek?

hmmm?
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Axi0maT » 2012-03-01, 05:33

Jak sa to sa... Nie przyspieszaja bicia mojego serca. Jesli kupuje gry na plytach to pudelko jest obowiazkowe, w przypadku kartridzy calkowicie olewam sprawe (chociaz jest kilka waznych gier do ktorych chcialbym miec komplety). Jesli chodzi natomiast o konsole to w ogole kartony nie maja zadnego znaczenia. Ogolnie jesli jakies pudelka od gier na kartridzach i od konsol sie trafiaja to laduja osobno gdzies w szafie... w sumie nawet nie wiem gdzie konkretnie, musialbym poszukac - gry i konsole trafiaja w miejsce gdzie moge je miec luzem "pod reka".

Wiem jednak ze sa tu fetyszysci pokroju tbxx'a dla ktorych pudelko to swietosc (i to jeszcze obowiazkowo w wersji 3xA).

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Bodzio » 2012-03-01, 08:24

Właśnie mi przyszło ostatnio do głowy, czy aby nie ma gdzieś w sieci "schematów" różnych pudełek z konsol gotowych do wydrukowania, które można by w jakiś cudowny sposób pobrać, a następnie zanieść do jakieś firmy zajmującej się produkcją opakowań i "stworzyć". Ale to zbyt proste chyba by było realne i finansowo opłacalne.


Mi od dłuższego czasu zaczyna coraz bardziej zależeć na kartonach bo zaważyłem, że do golasów, zarówno gier jaki konsol, się jakoś nie przywiązuję zbyt bardzo. W przypadku gier jest to nawet wymóg, bo jakoś gołe płytki np. z PSXa u mnie raczej nie występują, a jak są to gdzieś latają. Ja dopiero powracam do kolekcjonowania po przerwie, ale sobie założyłem, że będę jednak starał się mieć wszystko w boxie. Swego czasu długo polowałem na box od PSP 3004 bo miałem od FATa i mi się udało go dokupić. Same boxy ciężko upolować, chyba najlepiej polować na okazje z konsolami i po zakupie zatrzymać sobie box (ewentualnie konsolę, żeby numery się zgadzały) a resztę odsprzedać. Wii mam w boxie i PSP mam w boxie, ale to miarę nowe konsole. PSX i GB niestety bez, ale będę polował, zwłaszcza na pudełko do PSX, a moje najnowsze nabytki, które gdzieś już jada do mnie będą z boxem na pewno .

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-01, 09:12

Boxy to "podstawa czachy" IMO, jeśli chodzi o gry to wyjątek robię tylko kartridżom do Atari, NES'a, czasem SNES'a i retro handheldów, bo te zazwyczaj ciężko upolować oboxowane. Jeśli chodzi o konsole i akcesoria do nich to baaaardzo mile widziane jest pudło. Ciężko dorwać pudełkowe wersje starszych sprzętów, ale... cierpliwość jest cnotą kolekcjonera :smile: Jest jeszcze druga strona medalu - pudełkowe wersje potrafią być 100% (i więcej!) droższe od golasów. I nikt mi nie powie, że konsolka zapakowana w oryginalne pudełko z wytłoczkami i całą papierologią nie cieszy. :P
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kartony

Post autor: Ukukuki » 2012-03-01, 09:50

Też mnie jarają boxy w dobrym stanie z instrukcjami i ulotkami reklamowymi :P Miło popatrzeć :smile:
Famicom!

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Dj_Anndzia » 2012-03-01, 10:06

Mnie również jarają boxy:D Chciałabym mieć do wszystkich konsol. No ale nie da się chyba dorwać osobno, a jak się pojawią to ceny są zaporowe:D Teraz próbuje kupować od razu z boxami jak się trafia.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kartony

Post autor: Spikain » 2012-03-01, 12:07

Mnie boxy może i jarają, ale nie na tyle, żeby dać za konsolę czy grę więcej tylko dlatego, że jest oboxowana (zajmuje więcej miejsca) i ma instrukcję (której i tak nie przeczytam). Najważniejsza jest gra, a same carty też pięknie wyglądają poukładane obok siebie.
Inna sprawa z grami na płytach, oczywiście, bo płyty się rysują. Z drugiej strony, jak mogę wziąć fajną grę za 2 zł, to już mniejsza, czy ma pudełko czy nie, bo mam pełno zastępczych. ;p

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Bijman » 2012-03-01, 12:51

Kiedyś zbierałem gołe carty, teraz jednak staram się konsekwentnie zbierać gry i konsole w pudełkach z instrukcją (3xA i 3xJ z wyjątkami) w dobrym stanie, ponieważ po pierwsze ładnie to wygląda na półkach, a po drugie łatwiej mi rozpoznać jakie tytuły mam. Gry na płycie i gry SEGA zbieram też kompletne.


Na eBay pojawiło się już wiele reprodukcji pudełek i instrukcji (np. Castlevania Vampire's Kiss), które często bardzo trudno odróżnić z wyprodukowanymi fabrycznie.

http://www.youtube.com/watch?v=4MQGVnBQ ... re=related
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 13:22 przez Bijman, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Axi0maT » 2012-03-01, 12:59

Herbal pisze:I nikt mi nie powie, że konsolka zapakowana w oryginalne pudełko z wytłoczkami i całą papierologią nie cieszy.
I tak samo w druga strone - nikt mi nie powie ze jakies pudelko i papiery, ktore laduja od razu na dnie szafy potrafia cieszyc... Bo i co tu ma cieszyc skoro sie tego ani nie uzywa, ani nie oglada?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kartony

Post autor: Ukukuki » 2012-03-01, 13:33

Bijman pisze:I tak samo w druga strone - nikt mi nie powie ze jakies pudelko i papiery, ktore laduja od razu na dnie szafy potrafia cieszyc... Bo i co tu ma cieszyc skoro sie tego ani nie uzywa, ani nie oglada?
Ja oglądam, gry w boxach zwyczajniej dużo lepiej się prezentują niż same kartridże postawione na półce. Jak ktoś trzyma gry w szafach albo pochowane w jakiś półkach to raczej pudełko mu do niczego nie potrzebne. Te stare pudełka nie są praktyczne (SNES,NES GB,GBC, GBA) przy używaniu niszczą się dlatego w te gry które gramy często lepiej trzymać gdzieś pod ręką. Natomiast zbieranie gier na konsole SEGA bez pudełek to dla mnie lenistwo te opakowania takie piękne i łatwo dostępne :P


Edit
Z tym cytowaniem to się czasami ładnie wali.
Famicom!

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Bijman » 2012-03-01, 13:55

Dokładnie robię tak samo, jeśli postanowiłem sobie, że jakiś cart z grą będę częściej uruchamiać to leży goły przy konsoli, natomiast gdy nie będę już grać przez dłuższy czas to chowam do pudełek.
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 13:57 przez Bijman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-01, 13:56

Axi0maT pisze: nikt mi nie powie ze jakies pudelko i papiery, ktore laduja od razu na dnie szafy potrafia cieszyc... Bo i co tu ma cieszyc skoro sie tego ani nie uzywa, ani nie oglada?
Oj, potrafią, potrafią...
Na zachętę Axi0 patrz i naciesz oko :grin:

Obrazek

Z pewnością wygląda to lepiej w boxach niż, przepraszam za kolokwializm, goły rozpiździel, upchany po szufladach :wink:

P.S. Pudło od konsoli nadgryzione zębem czasu niestety.
P.S.2. Europejska memorka w drodze, więc w zasadzie brakuje tylko arcade sticka i myszy.
Obrazek

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Hayabusa » 2012-03-01, 14:41

Ładna kolekcja, myślę że ma to większy sens jeśli faworyzuje się konkretny system, bo jednak trzeba przyznać że takie kartoniki potrafią zagracić pół szafki.
Ostatnio sam staram się kupować oboxowane konsole, a raczej, gdy trafia się okazja kupić takową tanio, robię to. Inaczej wygląda sprawa gier w kartonikach, jak dla mnie jest to niepraktyczne, wręcz irytuje mnie to z jaką dbałością trzeba się cackać o pudełka od wcześniej wspomnianych gier na A2600, NES, SNES, czy N64. Jeśli mogę kupić grę w boxie, a różnica to kilka złociszy, czemu nie, ale płacić 2x więcej za grę, tylko po to żeby mieć makulaturę, która będzie się kurzyć na półce - podziękuję.
Nie wiem czy macie podobne odczucie, ale kartoniki do wymienionych systemów wykonane są strasznie tandetnie, brakuje mi w nich utwardzającego kartonu, jak choćby w grach na Amigę, czy big boxach od PC, przez co większość z nich jest zawsze pozgniatana :/

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-01, 14:50

Niestety, jest sporo racji w tym co piszesz Hayabusa, papierowe pudełka są strasznie lipne i często nie wytrzymują próby czasu. Nie ukrywam jednak, że np. boxy od gier na Atari 2600 i 7800 bardzo lubię (mimo lichego wykonania). Nie mam ich wiele ale ładnie się prezentują na regale:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Axi0maT » 2012-03-01, 16:14

Herbal pisze:Z pewnością wygląda to lepiej w boxach niż, przepraszam za kolokwializm, goły rozpiździel, upchany po szufladach :wink:
I co.. trzymasz to tak na podlodze i onanizujesz sie przy tym, czy jak? Bo nie bardzo kumam ta twoja makulature.
Herbal pisze:Oj, potrafią, potrafią...
Pytanie brzmi - ile razy ten karton ogladasz? Ty naprawde wyciagasz i wkladasz do pudelek wszystko po zagraniu? Dla mnie logicznym jest ze jak cos juz karton ma to oczywiscie tego nie wyrzucam, bo dobrze ze opakowanie jest, ale na dno szafy a reszta jak ty to mowisz - upchnieta luzem w szafie co by w kazdej chwili mozna bylo podlaczyc, zamiast pajacowac z rytualem rozpakowania.
Inaczej wygląda sprawa gier w kartonikach, jak dla mnie jest to niepraktyczne, wręcz irytuje mnie to z jaką dbałością trzeba się cackać o pudełka od wcześniej wspomnianych gier na A2600, NES, SNES, czy N64. Jeśli mogę kupić grę w boxie, a różnica to kilka złociszy, czemu nie, ale płacić 2x więcej za grę, tylko po to żeby mieć makulaturę, która będzie się kurzyć na półce - podziękuję.
Nie wiem czy macie podobne odczucie, ale kartoniki do wymienionych systemów wykonane są strasznie tandetnie, brakuje mi w nich utwardzającego kartonu, jak choćby w grach na Amigę, czy big boxach od PC, przez co większość z nich jest zawsze pozgniatana :/
Dokladnie na koncu jezora to mialem :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 16:52 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ