Kartony

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-01, 19:24

Spikain pisze:Zbierasz gry czy gadżety?
Po części i jedno i drugie, to chyba oczywiste, wszyscy tutaj jesteśmy gadżeciarzami, w przeciwnym razie wymienialibyśmy swoje poglądy na forum o emulatorach.
Kolekcjoner dużą wagę przywiązuje do stanu przedmiotu czyt. jakości, zawiera się w tym słowie kompletność przedmiotu, jego stan techniczny i wizualny - myślę że taka jest tego idea.
Zbieracz łapie co popadnie, co mu wpadnie w łapska byle dużo, na potęgę :lol:
Cart może mieć obdarty label, być pomalowany lakierem do paznokci i może się na nim znajdować menadżer piłkarski z 92 roku, byle był (czyt. ilość).
Gracz w obu przypadkach korzysta z całego posiadanego dobrodziejstwa :grin:

Spikain pisze:To trochę z dupy wzięte, bo prawdziwa jakość jest zawarta w carcie/sprzęcie/czymkolwiek, a zbieranie koniecznie razem z boxem to właśnie podejście bardziej zbliżone do pójścia w ilość.
Odpowiedź na ten zarzut zawarłem wyżej
Spikain pisze:Jak wiesz to po co o tym wspominasz? :p
Bo tego typu riposty pojawiły się już w kwestii dotyczącej kolekcji niejakiego nintedopassion czy jak mu tam, który jeśli dobrze zrozumiałem zbudował rzekomo swoją kolekcję w Stanach przebywając. I zajebisty szacun mu za tę kolekcję bo robi wrażenie. Co do jego bufonady dotyczącej posiadania przez niego tego dev kitu do GC pozwól że opuszczę kurtynę milczenia.

Spikain pisze:Nie no, nie popadajmy w przesadę.
Tutaj zgoda w stu procentach :smile:
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Kartony

Post autor: Keitaro » 2012-03-01, 19:27

Herbal pisze:
Spikain pisze:Zbierasz gry czy gadżety?
Po części i jedno i drugie, to chyba oczywiste, wszyscy tutaj jesteśmy gadżeciarzami, w przeciwnym razie wymienialibyśmy swoje poglądy na forum o emulatorach
Niekoniecznie trzeba być od razu kolekcjonerem / gadżeciarzem żeby kupować oryginalne gry :P

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-01, 19:34

No pewnie, Keitaro, wystarczy być uczciwym obywatelem :P
Obrazek

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kartony

Post autor: Spikain » 2012-03-01, 20:07

Herbal pisze:
Spikain pisze:Zbierasz gry czy gadżety?
Po części i jedno i drugie, to chyba oczywiste, wszyscy tutaj jesteśmy gadżeciarzami, w przeciwnym razie wymienialibyśmy swoje poglądy na forum o emulatorach.
Kolekcjoner dużą wagę przywiązuje do stanu przedmiotu czyt. jakości, zawiera się w tym słowie kompletność przedmiotu, jego stan techniczny i wizualny - myślę że taka jest tego idea.
Zbieracz łapie co popadnie, co mu wpadnie w łapska byle dużo, na potęgę :lol:
Cart może mieć obdarty label, być pomalowany lakierem do paznokci i może się na nim znajdować menadżer piłkarski z 92 roku, byle był (czyt. ilość).
Gracz w obu przypadkach korzysta z całego posiadanego dobrodziejstwa :grin:
Przecież to, że ktoś nie zbiera boxów, nie oznacza, że bierze byle gówno, byleby była gra.
Mylisz pojęcia. Jak mam potrzebę zagrania w, dajmy na to, Lost Vikings na SNESie, to nie będę czekał jak idiota aż mi z niebios spadnie wydanie w boksie, a jak się nawet takie pojawi, ale za dwie stówy, to też wybiorę samego carta za kilka dyszek na allegro, bo jeśli, za przeproszeniem, nie sram pieniędzmi, to szkoda mi wydawać takie pieniądze na coś, co ma wartość jedynie estetyczną. To jest miły dodatek do gry, ale tylko dodatek. A jak mi w łapy trafia Super Wrestlemania, to opycham ją na allegro za byle złotówkę, bo mnie ta gra zupełnie nie kręci.
I podejrzewam, że tak ma większość z tych, którzy nie zbierają za wszelką cenę boxów, więc mówienie, że idą na ilość, to jakaś bzdura z palca wyssana.
A to, że nie rozmawiamy na forum o emulatorach, wcale nie wynika ze snobizmu.
Spikain pisze:Jak wiesz to po co o tym wspominasz? :p
Bo tego typu riposty pojawiły się już w kwestii dotyczącej kolekcji niejakiego nintedopassion czy jak mu tam, który jeśli dobrze zrozumiałem zbudował rzekomo swoją kolekcję w Stanach przebywając. I zajebisty szacun mu za tę kolekcję bo robi wrażenie. Co do jego bufonady dotyczącej posiadania przez niego tego dev kitu do GC pozwól że opuszczę kurtynę milczenia.
No okej, ale w czym to zmniejsza wartość tego argumentu?

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Bijman » 2012-03-01, 20:27

Kolekcjoner to osoba zbierająca konkretne rzeczy np. kapsle, owady, gry, złom, smoczki, byle co. Każdy na tym forum jest kolekcjonerem, gdy zbiera gołe carty, czy ma półkę pełną gier w kartonach.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Axi0maT » 2012-03-01, 20:41

Bijman pisze:Kolekcjoner to osoba zbierająca konkretne rzeczy np. kapsle, owady, gry, złom, smoczki, byle co, nieważne czy ma gołe carty, czy półkę pełną gier w kartonach.
Zgadza sie, dokladnie to mialem napisac. Zreszta byla o tym juz kiedys dyskusja w jednym temacie, ktorego teraz nie moge juz znalezc. Widac Herbala wtedy nie bylo jeszcze na forum jak juz to przerabialismy. Przytocze tu jednak na skroty to na czym stanelo. Ogolnie kolekcjoner to za slownikiem jezyka polskiego:
http://www.sjp.pl/kolekcjoner
kolekcjoner - osoba tworząca kolekcję.

Mowiac konkretniej kolekcjoner zbiera cos kierujac sie wybranymi kryteriami. Jaknapisal wyzej Bijman - zbierac mozna rozne rzeczy i tylko od nas samych zalezy jakie mamy kryteria. Dla Herbala wartosc mojej kolekcji gdzie pudelka mozna liczyc na palcach, bedzie o kant dupy, bo dla niego licza sie tylko full boxy, natomiast dla mnie jego kolekcja gier jest taka jaka jest, i bynajmniej nie jest wieksza z powodu makulatury ktora to na mnie nie robi wrazenia - co najwyzej moze sprawic ze bede mial go za zboczenca podniecajacego sie kartonikami.

Mamy inne podejscie do kolekcjonowania i niech kazdy kolekcjonuje sobie po swojemu, a jakies dziwne podzialy na graczy zbieraczy i graczy kolekcjonerow jest dla mnie co najmniej smieszny, zeby nie powiedziec idiotyczny. Bo skoro on tak dzieli to ja moge podzielic na graczy kolekcjonerow (czyli ci co kolekcjonuja gry) i graczy fetyszystow (co kolekcjonuja kartony do swoich gierek)... I jak? Moze byc? :D

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kartony

Post autor: Ukukuki » 2012-03-01, 20:45

BigBoss pisze:Jeśli mówimy o kupowaniu wszystko co popadnie jak leci i o nadmiarze kasy to mam tutaj link:

http://www.assemblergames...rom-Italy/page4

Gościu co tydzień serwuje zdjęcia swoich nowości, wszystko co wychodzi to on już ma i to w edycjach kolekcjonerskich. Tak samo limitowane konsole, ma już chyba z 10 czy więcej PeeStrójek w limitowanych wersjach. Konto musi mieć wielkie, albo ojca w mafii - w końcu jest z Italii.

ZAZDROSZCZĘ.

Ale ponury wystrój domu:P wygląda jakby mieszkał w zamku:P Typowy zbieracz, nie wierze ,że to wszystko ogra zwłaszcza ,że ma te same gry na różne konsole. Kolekcję pewnie zacną zgromadził :smile:



Tak ogólnie zaczynamy schodzić do tego tematu:

http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... olekcjoner


Tak dodam od siebie jeden pies jakim kto jest kolekcjonerem póki zbiera dla siebie i ma z tego satysfakcje.
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 20:48 przez Ukukuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Axi0maT » 2012-03-01, 20:48

Wlasnie tego tematu szukalem Ukukuki :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-01, 20:52

Spikain pisze:Przecież to, że ktoś nie zbiera boxów, nie oznacza, że bierze byle gówno, byleby była gra.
Mylisz pojęcia. Jak mam potrzebę zagrania w, dajmy na to, Lost Vikings na SNESie, to nie będę czekał jak idiota aż mi z niebios spadnie wydanie w boksie, a jak się nawet takie pojawi, ale za dwie stówy, to też wybiorę samego carta za kilka dyszek na allegro, bo jeśli, za przeproszeniem, nie sram pieniędzmi, to szkoda mi wydawać takie pieniądze na coś, co ma wartość jedynie estetyczną. To jest miły dodatek do gry, ale tylko dodatek. A jak mi w łapy trafia Super Wrestlemania, to opycham ją na allegro za byle złotówkę, bo mnie ta gra zupełnie nie kręci.
I podejrzewam, że tak ma większość z tych, którzy nie zbierają za wszelką cenę boxów, więc mówienie, że idą na ilość, to jakaś bzdura z palca wyssana.

Zupełna nadinterpretacja, nie napisałem, że "to, że ktoś nie zbiera boxów, nie oznacza, że bierze byle gówno, byleby była gra" tylko, że: "Kolekcjoner dużą wagę przywiązuje do stanu przedmiotu" Czytaj proszę ze zrozumieniem.
Spikain pisze:A to, że nie rozmawiamy na forum o emulatorach, wcale nie wynika ze snobizmu.
Oczywiście, że nie , tylko z gadżeciarstwa :grin:
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kartony

Post autor: Ukukuki » 2012-03-01, 20:53

Axi0maT pisze:Wlasnie tego tematu szukalem Ukukuki :)
Temat kojarzyłem ale we wcześniejszych latach też często się te dyskusje pojawiały. Szczególnie ze strony osób które trzymają wysokie standardy w swojej kolekcji a ktoś wyskakuje z paką gier przytarganych z bazaru:P Zbieramy dla siebie nie dla onanistów w internecie także nasz grajdołek to i nasze zasady zbierania towaru :P

Mi osobiście się podoba kolekcja typowych graczy z krwi i kości. Kupuje jeden tytuł przechodzi go lub sprzedaje jeśli się nie spodobał. Chyba ,że gra ma coś szczególnego i z jakiegoś powodu chcemy mieć ją u siebie. Sam taki byłem! Przez was Ch**** teraz kupuje paczki gier i nawet połowy nie przechodzę :P Co gorsza części mi się nawet do konsoli nie chce wkładać:P ale walczę z tym i jestem na dobrej drodze :P
Famicom!

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kartony

Post autor: Spikain » 2012-03-01, 21:00

Herbal pisze:
Spikain pisze:Przecież to, że ktoś nie zbiera boxów, nie oznacza, że bierze byle gówno, byleby była gra.
Mylisz pojęcia. Jak mam potrzebę zagrania w, dajmy na to, Lost Vikings na SNESie, to nie będę czekał jak idiota aż mi z niebios spadnie wydanie w boksie, a jak się nawet takie pojawi, ale za dwie stówy, to też wybiorę samego carta za kilka dyszek na allegro, bo jeśli, za przeproszeniem, nie sram pieniędzmi, to szkoda mi wydawać takie pieniądze na coś, co ma wartość jedynie estetyczną. To jest miły dodatek do gry, ale tylko dodatek. A jak mi w łapy trafia Super Wrestlemania, to opycham ją na allegro za byle złotówkę, bo mnie ta gra zupełnie nie kręci.
I podejrzewam, że tak ma większość z tych, którzy nie zbierają za wszelką cenę boxów, więc mówienie, że idą na ilość, to jakaś bzdura z palca wyssana.

Zupełna nadinterpretacja, nie napisałem, że "to, że ktoś nie zbiera boxów, nie oznacza, że bierze byle gówno, byleby była gra" tylko, że: "Kolekcjoner dużą wagę przywiązuje do stanu przedmiotu" Czytaj proszę ze zrozumieniem.
Spikain pisze:A to, że nie rozmawiamy na forum o emulatorach, wcale nie wynika ze snobizmu.
Oczywiście, że nie , tylko z gadżeciarstwa :grin:
Po pierwsze:
Kolekcjoner dużą wagę przywiązuje do stanu przedmiotu czyt. jakości, zawiera się w tym słowie kompletność przedmiotu, jego stan techniczny i wizualny - myślę że taka jest tego idea.
Więc dokładnie to napisałeś. ;)

Po drugie: nie z gadżeciarstwa, tylko z przyzwoitości, albo poszanowania dla prawa, jak kto woli.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kartony

Post autor: Ukukuki » 2012-03-01, 21:08

Spikain pisze:Po drugie: nie z gadżeciarstwa, tylko z przyzwoitości, albo poszanowania dla prawa, jak kto woli.

Wali mnie czy ktoś ściągnie sobie z internetu 20 letni tytuł ba nawet 10 letni. Jak chce to niech i ma wszystkie tytuły na NESa na dysku w postaci romu. Już nie róbmy z siebie takich świetoszków przestrzegających prawa. Każdy łamie prawo - przeklinanie, ściąganie starszych tytułów z internetu których w sklepach już nie można kupić, nie stosowanie się do przepisów na drogach, buce z psami torpedującymi trawniki i chodniki ect. Byle tylko nie robić nic gorszego :P
Famicom!

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kartony

Post autor: Spikain » 2012-03-01, 21:13

Ukukuki pisze:
Spikain pisze:Po drugie: nie z gadżeciarstwa, tylko z przyzwoitości, albo poszanowania dla prawa, jak kto woli.

Wali mnie czy ktoś ściągnie sobie z internetu 20 letni tytuł ba nawet 10 letni. Jak chce to niech i ma wszystkie tytuły na NESa na dysku w postaci romu. Już nie róbmy z siebie takich świetoszków przestrzegających prawa. Każdy łamie prawo - przeklinanie, ściąganie starszych tytułów z internetu których w sklepach już nie można kupić, nie stosowanie się do przepisów na drogach, buce z psami torpedującymi trawniki i chodniki ect. Byle tylko nie robić nic gorszego :P
Nie no, jasne, tylko że mówiłem o ogólnych założeniach regulaminu retroage, przynajmniej ja tak rozumiem zakaz rozmawiania tu o emulatorach. No bo chyba prędzej to niż gadżeciarstwo, nie?

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Hayabusa » 2012-03-01, 21:33

Herbal pisze:
Spikain pisze:Przecież to, że ktoś nie zbiera boxów, nie oznacza, że bierze byle gówno, byleby była gra.
Mylisz pojęcia. Jak mam potrzebę zagrania w, dajmy na to, Lost Vikings na SNESie, to nie będę czekał jak idiota aż mi z niebios spadnie wydanie w boksie, a jak się nawet takie pojawi, ale za dwie stówy, to też wybiorę samego carta za kilka dyszek na allegro, bo jeśli, za przeproszeniem, nie sram pieniędzmi, to szkoda mi wydawać takie pieniądze na coś, co ma wartość jedynie estetyczną. To jest miły dodatek do gry, ale tylko dodatek. A jak mi w łapy trafia Super Wrestlemania, to opycham ją na allegro za byle złotówkę, bo mnie ta gra zupełnie nie kręci.
I podejrzewam, że tak ma większość z tych, którzy nie zbierają za wszelką cenę boxów, więc mówienie, że idą na ilość, to jakaś bzdura z palca wyssana.

Zupełna nadinterpretacja, nie napisałem, że "to, że ktoś nie zbiera boxów, nie oznacza, że bierze byle gówno, byleby była gra" tylko, że: "Kolekcjoner dużą wagę przywiązuje do stanu przedmiotu" Czytaj proszę ze zrozumieniem.
Kolekcjonowanie nie dotyczy wyłącznie zbierania pełnych wydań. Właśnie dlatego, nie kto inny jak kolekcjonerzy, wymyślili skale oceniania danych przedmiotów. Dotyczy to zarówno znaczków, pocztówek, winyli, czy gier.

Jeśli jedna osoba regularnie kupuje 4 gry w boxach w skali roku, a druga podobnie kupuje 20 gier bez boksów, to znaczy że pierwsza jest kolekcjonerem, a druga nie? Nie przekonuje stwierdzenie - gość który ma 20 gier na półce w full boxach = kolekcjoner, osoba posiadająca 200 gier bez boxów - zbieracz. Warto zaznaczyć, że często są to przedmioty które już dawno wypadły z obiegu i nie kupisz ich w normalnym sklepie (gry na stare konsole) w takim wypadku zbieranie tego typu gadżetów = kolekcjonowanie ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kartony

Post autor: Ukukuki » 2012-03-01, 22:15

Spikain pisze:Nie no, jasne, tylko że mówiłem o ogólnych założeniach regulaminu retroage, przynajmniej ja tak rozumiem zakaz rozmawiania tu o emulatorach. No bo chyba prędzej to niż gadżeciarstwo, nie?
Ogólne założenia regulaminu są bardzo piękne szczególnie punktu pierwszego, jak to wygląda w praktyce to już inna bajka :P

I nie wcale nie chcę rozmów o emulatorach ale to jest trochę śmieszne gdy jakiś nowy użytkownik wspomni coś o emu a tu już zlatuję się grupa osób i regulamin punkt 5 blebleble.
Famicom!

ODPOWIEDZ