eBay.pl

Ogólna dyskusja o handlu.
Grabelny
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-02, 15:11

Re: eBay.pl

Post autor: Grabelny » 2014-04-29, 14:52

ja sie odniose ze swojego doświadczenia do ceł z USA, bo temat był poruszony.

sytuacja była taka - zamówiliśmy z kumplem PSP z USA za cenę chyba 500zł. doradzałem mu kupno innego w Polsce ale się uparł bo bylo paredziesiąt zł tańsze. no i PSP przyszło po jakimś czasie. z niespodzianką - cłem. do konsoli za wówczas 500zł dowalili cło około 480zł (na co składały się różne rzeczy, chyba z 4-5 podpunktow było co kosztuje). no i zamiast za 500zł kupił za prawie 1000zł konsolę. bo szkoda mu było tych 20 złotych.

jeszcze jedno pytanie nasuwajace sie: co w przypadku nieodebrania przesyłki? nic. pieniądze Ci przepadają, paczki też niemasz. rzecz działa się dodatkowo na allegro i z prawnego punktu widzenia nie mozna było nic zrobić bo gość miał podaną lokalizację USA w aukcji. Pieniędzy też nie musiał (i nie chciał) oddawać umywając ręce.
Obrazek

desper
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 15
Rejestracja: 2011-11-26, 21:11

Re: eBay.pl

Post autor: desper » 2014-05-01, 19:58

z tym PSP to chyba sprawa sprzed dobrych 6 lat...
od 2008 można sprowadzać spoza unii towary jednorazowo do 150 EURO bez cła, wystarczy potwierdzenie z aukcjii na eBayu lub potwierdzenie z transakcji z PP.
poza tym cło nalicza się procentowo od kwoty zakupu więc nie wiem czemu mieliby Ci naliczyć za to PSP 100% cła skoro cło to 2,5% zdajsie, mogli jedynie jeszcze VAT dowalić ale to z kolei 22% ale już nie od ceny zakupu tylko ceny rynkowej w Polsce.

ODPOWIEDZ