Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-16, 19:11

Axiomat, ale pięknie dramatyzujesz, zaraz dojdziemy do porównań z ludobójstwem albo lepiej.
Od dziesięciu stron tego tematu można sobie poczytać że Salitar to zuo fcielone. I co? Mentor kupuje u niego z nadzieją że tym razem może nie zrobi z niego wała. Nosz kufa wystarczy trochę pomyśleć i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, a nie mieć pretensję do administracji RA że Szalitar to szuja. Mam biegać po Polsce z Papą i Stormsem i każdemu kto chce u niego coś kupić wybijać ten pomysł z głowy kijem bejzbolowym?
Obrazek

Murzin
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-07-22, 10:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Murzin » 2013-09-16, 19:22

Moim zdaniem wystarczy niedawno założony temat w których będą wypisanie krętacze na allegro. Sam nadziałem się na Szalitara i to mimo, że czytałem już kilka niepochlebnych opinii o nim, ale ja jeśli sam się nie sparzę, to nie uwierzę ;)

Jeśli ktoś udzielający się na tym forum robiłby jakieś przekręty na allegro to jeśli by się cała sprawa wydała to nawet bez pomocy administracji, ktoś taki nie miałby już czego tu szukać. Jeśli ktoś jednak chce robić innym świństwa za pośrednictwem tego forum to myślę, że tym bardziej by się już tu nie pokazał.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-16, 19:36

He? Z nadzieją, że TYM RAZEM nie zrobi ze mnie wała? hat, kiedy kupowałem grę, nie wiedziałem, że Nakatek to konto Szalitara, a poza tym to był pierwszy i ostatni raz, kiedy u niego coś kupiłem. Także spasuj trochę z tonu i na mnie się nie wnerwiaj. Mogłem zajrzeć do tego tematu - mogłem. I nie mam pretensji ani do Ciebie, ani do Papy lub Stormsa, że tego nie zrobiłem. Ale podawanie tutaj mnie jako przykład robienia z kogoś wałka n-ty raz jest nie na miejscu.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-16, 19:55

mentor93 pisze:Rozumiem Twój punkt widzenia, Axi0mat. Szalitar mnie też oszukał i jeszcze chciał wyłudzić od Allegro zwrot prowizji, która wynosiła pewnie mniej niż złotówkę. Dla mnie to też nie jest w porządku, że kilku użytkowników forum zostało oszukanych, ale nic się z tym nie robi.
Napisałeś wyraźnie że Szalitar cię oszwabił, nic nie było o żadnym Nakatku. I że nic się z tym nie robi. Czyli kto ma coś z tym zrobić ja się pytam? Administracja forum?
Skoro tak to cię ubodło, to się kajam i wycofuję moją zbyt odważną teorię. Szalitar znaczy Nakatek zrobił z ciebie wała po raz pierwszy i miejmy nadzieje że ostatni.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-16, 20:07

Ubodło mnie, bo napisałeś to tak, jakbym był strasznie wielkim debilem, że dałem się nabrać. Poza tym:
mentor93 pisze:nie wiedziałem, że Nakatek to konto Szalitara
Nic nie było o Nakatku? Napisałem wyraźnie, że to Szalitar mnie oszukał? Wyraźnie to napisałem parę stron tematu wcześniej, że grę kupiłem u Nakatka.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-16, 20:21

mentor93 pisze: Szalitar mnie też oszukał .
Napisałeś to dzisiaj o 19:22, więc wywnioskowałem ze chodziło od tego typa na Sz. A jak sam piszesz o Nakatku wspominałeś kilka stron wcześniej. Zresztą wybacz, ale ja nie spędzam połowy życia na śledzeniu perypetii forumowiczów oszukanych przez tego geniusza zła.
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-16, 21:53

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony rozumiem sprzeciw Axi0 i niesmak wszystkich oszukanych, dlatego postanowiłem utworzyć wspomnianą "czarną listę", z drugiej jednak nie sposób naginać regulamin i traktować bany jako metodę zadośćuczynienia czy też rodzaj satysfakcji dla ofiar oszustów, bo odnoszę wrażenie, że nie tędy droga. Do puki Alle nie zrobi porządku z multikontami (a zapewne nie zrobi, bo nie ma w tym interesu) możemy tu domniemywać kto jest kto i banować do woli ale myślicie, że to coś zmieni? Powstawać będą kolejne lipne konta i kolejni ludzie będą się na nie nabierać. Nie chciałbym też podważać inteligencji użytkowników forum, ale; Ludzie! miejcie oczy szeroko otwarte i nie dajcie się robić w przysłowiowego ciula! Sprawdzajcie od kogo kupujecie, zaglądajcie na listę oszustów przed zakupem, czytajcie komentarze, a jeśli coś wzbudzi Wasze podejrzenia - lepiej odpuścić niż potem pluć sobie w brodę.

Jeśli chodzi o windowanie cen to temat był już wałkowany. Trudno tu kogoś prowadzić za rękę jak dziecko we mgle, bo każdy ma swój rozum. Osobiście nienawidzę oszustów i złodziei i jeśli cena wydaje mi się "złodziejska" to po prostu nie licytuję, a i do "kwiatuszków" stosownego linka wkleję. Nikt mi lufy do skroni nie przykłada.
Zdążyłem się też zorientować, że zbanowani lobbyści nie dają za wygraną i rejestrują kolejne konta na forum aby w sposób, nie czarujmy się, dość prymitywny uprzykrzyć życie forumowiczom i mieć jeszcze swoje 5 minut. Co jakiś czas pojawiają się "nowi" userzy, którzy przygodę z forum RA zaczynają z "wysokiego C" i już w pierwszym poście łamią regulamin wpisami typu: "Jesteście frajerami bo kupujecie oryginały a ja ściągam gry z netu i jestem prze Ch*j!" Oczywiście staramy się wyłapywać te zuchwałe posty i tutaj ban jest bezdyskusyjny. Jeśli zaś w jakimś temacie ktoś będzie próbował lobbować zawyżone ceny to od tego na tym forum są takie stare wygi, co z niejednego retro-pieca chleb jadły, jak choćby Axi0 aby studzić zapędy ewentualnych zainteresowanych taką ofertą.

Nie ukrywam, że mnie też boli to co dzieje się z cenami na Allegro ale uważam, że więcej zdziałamy bojkotując wywindowaną ofertę niż użerając się tutaj z różnej maści pajacami. Pamiętajcie, że nie ma podaży bez popytu. Jeśli sprzedawca po raz n-ty zapłaci prowizję za niesprzedany towar, to musi cenę obniżyć jeśli faktycznie zależy mu na jego pozbyciu się.
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Antari » 2013-09-16, 21:57

Administracja (zwłaszcza hat) bagatelizuje tę sprawę i tyle. Popieram Axi0 w 100%. Nie chodzi o żadne ratowanie świata hat... ani buńczuczne wystąpienie przeciwko złu wszelakiemu. Szalitar od dawna nie udziela się na tym forum, lecz nie wiem czy zauważyłeś, ma on swoich naśladowców. Nie będę pisał o kogo chodzi, bo dostałem już maila od tego kogoś z pogróżkami, ale chyba wszyscy wiemy o kim mowa. Takie tematy jak ten, założony przez użytkownika crash, powinny być z miejsca karane banem. Sam jestem administratorem jednego forum i wiem, że administracja posiada narzędzia umożliwiające zestawienie kont użytkowników i zbadanie stopnia "pokrewieństwa". Czy posiadanie multikont jest u was na forum dozwolone? Niech admini sami sobie odpowiedzą.

Parafrazując Twoją wypowiedź hat, może mentor i reszta oszukanych forumowiczów nie spędza połowy życia na śledzeniu perypetii nieuczciwych sprzedawców na allegro i kieruje się po prostu godziwą ceną i na pierwszy rzut oka dobrymi warunkami transakcji? Mimo, iż jestem w temacie sam często bywam zaskakiwany, gdy ludzie mi piszą, iż konto xxx jest własnością danego handlarza. Więc o czym tu mowa. Ostatnie wałki Szalitara dotyczyły niewyobrażalnie długiego czasu oczekiwania na dostawę, braku zgodności części towaru, niewłaściwych wersji językowych (mimo zapewnienia o języku angielskim w opisie) oraz braku jakiegokolwiek kontaktu. Na aukcjach wszystko wyglądało ładnie, ceny był kuszące, a opłata za wysyłkę niewielka. Opis w "teorii" miał prawo się zgadzać z przedmiotem. Ciężko było przewidzieć, że ktoś chce nas nabrać, ciężko jest być jasnowidzem.

@Papa: Szkoda, że żaden z wyżej wymienionych handlarzy nie pokwapi się podjąć dyskusji. Myślę, ze posiadają choć tyle oleju w głowie, że wolą schować głowę w piasek i poczekać aż przysłowiowe gówienko przyschnie. Za jakiś czas wrócą z nowymi kontami i impreza się kręci. Sama obecność takich osób w tym gronie budzi po prostu niesmak. Szkoda psuć klimat tego miejsca.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-16, 22:22

Antari pisze:Parafrazując Twoją wypowiedź hat, może mentor[...] kieruje się po prostu godziwą ceną i na pierwszy rzut oka dobrymi warunkami transakcji?
Komentarze na Allegro Nakatek miał w porządku - było parę negatywów, ale komentarzy było dosyć sporo, więc te parę negatywów nie zniechęciło mnie do kupna. Pomyślałem sobie, że jeśli cena gry na aukcji nie przekroczy 10 zł, to zalicytuję. Kupiłem grę za 8 zł + 7 zł wysyłka. Wyglądało mi to na dobry deal...

Ale o ile oszustwo na "aż" 15 zł jestem w stanie odpuścić i nie zaprzątać sobie tym głowy, tak oszukiwanie innych ludzi na większe kwoty i lobbowanie cen już nie. Wiem, że to w większości sprawa Allegro i to do administracji tego serwisu aukcyjnego powinniśmy zgłaszać oszustwa, ale dobrze by było, aby oszuści wiedzieli, że na forum żadne krętactwa nie są tolerowane. Nie chcę żadnego przeciwstawienia się złu wszelakiemu, ale postawienia sprawy jasno - jeśli dopuściłeś się kilku paskudnych oszustw, to żegnamy.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-16, 22:41

Niezwykle łatwo jest ferować wyroki. Ja jestem przeciwnikiem skreślania ludzi na starcie. Nie zamierzam bronić tzw. handlarzy, jednak z własnego podwórka mam wiele przykładów na to, że np. ludzie handlujący samochodami są jednocześnie pasjonatami motoryzacji, właściciele sklepów zoologicznych są zapalonymi akwarystami, etc. Trudno winić kogoś za to, że ze swojej pasji uczynił źródło dochodu. Jeśli więc taka osoba funkcjonuje na forum dla pasjonatów i wnosi jakąś wartość dodaną w postaci sensownych postów związanych z naszym hobby, nie będących jednocześnie jedynie próbą upchnięcia innym towaru, to jej obecność na tym forum jest jak najbardziej zasadna. W mojej ocenie nie psuje to w żaden sposób panującego tu klimatu a jedynie go umacnia. Bo zarówno stronę jak i forum tworzą pasjonaci dla pasjonatów.

Co innego oszuści - tych należy napiętnować w pełnej rozciągłości! :evil:
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: Antari » 2013-09-16, 23:15

PapaHerbal pisze:Niezwykle łatwo jest ferować wyroki. Ja jestem przeciwnikiem skreślania ludzi na starcie.
Też kiedyś byłem temu przeciwny. Do czasu poznania pewnych osób :wink:

Wszystko brzmi pięknie Papciu ale powiedz mi jaką wartość wniosły te osoby? W jakich działach i tematach postowały najczęściej? Czy przedmioty znajdujące się w kolekcji retroagersów powinny za jakiś czas lądować na allegro? Nie wiem, ja jestem przeciwny takim zagrywkom, na forum wchodzę pogadać z ludźmi o swojej pasji, skomentować nowe nabytki, kolekcję. Myślę, że taki był zamysł powstania tego typu serwisów. Czuję się trochę ja głupek komentując towar, który za chwilę wyląduje na allegro. Jestem też znany z tego, że myślę więcej niż powinienem. Mnie to pachnie darmową promocją towaru :wink:

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-16, 23:30

Dużo użytkowników forum handluje :) Mi nie w smak są jednak oszuści i "handlarzyny" podbijające ceny pokroju Szalitara.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-17, 00:36

@Antari
Nie jestem, nie byłem i prawdopodobnie nigdy nie będę adminem. Jestem jeno skromnym modem, zatem na temat multikont się nie wypowiem. Niech to zrobi któryś z adminów.
Co do zgrabnej parafrazy moich słów. Biednego mentora Szalitar aka Nakatek oszwabił na 15 zeta. Komu innemu sprzedał szwaba zamiast anglika, a jeszcze komuś innemu wysyłał paczkę trzy tygodnie. To bardzo smutne. Tylko co na Swaroga ma do tego administracja RA. Ten straszny człowiek nie zagląda tutaj od wieków, a jego tajni agenci jak na razie zachowują się poprawnie. User crash za swoje kretyńskie posty dostał warna, jak dalej będzie broił dostanie bana. Nie widzę w jego wyczynach specjalnego zagrożenia, po prostu zrobił z siebie kompletnego idiotę.
Generalnie podpisuję się obiema rękami pod tym co tak pięknie ubrał w słowa Papcio.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: mentor93 » 2013-09-17, 01:45

Moje doświadczenie z Szalitarem było trochę inne niż zwyczajne "skosił mnie na 15 zeta". Po wpłaceniu kwoty czekałem ze trzy tygodnie na przesyłkę. Odzewu z jego strony nie było, oczywiście, żadnego, pomimo moich kilku maili do niego. Po jakimś czasie wystawiłem mu negatywa, na którego odpowiedział również negatywem o treści: "jak przesyłka dojdzie proszę o anulowanie komentarzy". Czyli przesyłki nadal nie mam, 15 złotych straciłem (niedużo, ale to zawsze jakieś chipsy albo obiad w Tesco Bistro), a do tego mam negatywa. Czekam kilka dni, ale przesyłki jak nie było tak nie ma. Przychodzi mail od Allegro informujący, że sprzedający wystąpił o zwrot prowizji, bo zwróciłem towar. Śmieszyło mnie, że Szalitar chce wyłudzić od Allegro dosłownie kilka groszy. W końcu po kolejnych paru dniach przesyłka dotarła. Alleluja! Nie myślałem, że ją dostanę, to było dla mnie ogromne zaskoczenie. O stanie gry można by jednak pisać ballady, ale o barowej treści i o dziwce, która się puszczała. Szalitar chyba kopał 7-kilometrowy dół pudełkiem, bo tak brudnego nigdy w życiu nie widziałem. A na koniec kopania musiał wrzucić pudełko do tego dołu, bo przez całą długość przodu biegnie ogromne pęknięcie. Za nic w świecie nie może ono być spowodowane przybiciem stempla na poczcie, prędzej wygląda to jakby Szalitar sam walnął w to pudełko. I to takim ciężkim młotem, z jakim latają szaleńcy w horrorach.

Ja straciłem tylko 15 zł, ale czemu miałbym tolerować i pozwalać na takie oszukiwanie nie tylko mnie, ale i innych ludzi?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Szalitar - dyskusja na temat tego sprzedawcy...

Post autor: hat » 2013-09-17, 02:51

To jest jedno z tych pytań na które powinien odpowiedzieć sobie każdy prawdziwy mężczyzna :D
Oczyma wyobrazni widzę forumowiczów idących jak te owce na rzeź. Każdy ma błędne oczy i ściska w spoconej dłoni 15 zeta. Na końcu czeka Szalitar w katowskim fartuchu i z wielkim młotem. Kiwa grubym paluchem i z obleśnym uśmiechem woła, "chodźcie mam dla was tanie gierki ..."
Brrr... chyba powinienem iść spać.
Obrazek

ODPOWIEDZ