Dyskusja na temat handlu Bogo

Ogólna dyskusja o handlu.
mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: mingan » 2012-09-01, 20:20

Damjen, tylko niestety w retro nie ma czegoś takiego jak ,,relatywna'' cena. Tak patrząc obiektywnie to to co zbieramy jest nic nie warte. W porywie 10zł za sztukę (mówię np. o gb). Ceny ustalamy my-kolekcjonerzy, sprzedawcy i nooby. Tak jest na każdym rynku (akurat w retro wpływ zawyżaczy jest mocno odczuwalny).

A za pisanie ,,mojej osoby" to moderatorzy powinni walić bany na parę dni. Kurna obrad PiS-u się naoglądaliście, że tak mówicie?

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: bono » 2012-09-01, 20:27

No wlasnie ze tak nie jest. Bo sklepy stacjonarne retro w ktorych sie zaopatruje ( Japonia) ceny ma duzo ponizej cen ebayowych czy cen portali auckcyjnych. A u nas jak i w ebayu ceny systematycznie rosna. Ze tak sie uczepie tego mario karta kilka miesiecy temu nie moglem sprzedac kompletu mario karta na n64 angilka za 50, a dzis ludzie krzycza po 50 zl za sam kart.

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: Doolo » 2012-09-01, 20:36

No dziwne rzeczy się dzieją. W zeszłym roku szukałem na ebayu Hagane na SNESa tak żeby sprawdzić ile kosztuje - było ok. 80-100 zł. W tym roku chciałem się zaopatrzyć i widzę, że 200-300 ... kurna co jest? :P Nie wiem czy to minie czy te ceny już tak zostaną.
Obrazek
Obrazek

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: Master » 2012-09-01, 20:40

Najlepiej to wystartował gówniany Eaarthbound, po 600$ komplet schodzi, a pomyśleć że japońska wersja, do której ostatecznie można włatać angielski tekst 10$.

A co do cen retro, to syce centusie windują ceny to góry, oczywiście nikt nie da od 1$ licytacja, tylko jebnie 20$ kt i liczy nie wiem na co...

:yell:

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: bono » 2012-09-01, 20:40

To cie pociesze bo ja Hagane na snesa kupilem za 30 zl w sklepie internetowym hobbyt kilka lat temu i to byla normalna cena.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: Dred » 2012-09-01, 21:12

W tym roku chciałem się zaopatrzyć i widzę, że 200-300 ... kurna co jest?
Rzecz prosta. Dobry znajomy AVGNa, Mike Matei, ją zrecenzował niedawno;)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: kanarekkk » 2012-09-01, 21:17

Bono, ogolnie ceny gier na n64 sa kosmiczne. Zelda OoT byla ostatnio na kt za 89 zl, a ponizej 50 to juz chyba nie schodzi. A rok temu kupilem za 34 zl z wysylka juz, chyba nawet od Wolanda. Tak wlasnie dziala ten chory system, gdzie akurat Bogo to kropla w morzu, bo to swiezak. Szalitar, Kreator marzen, kataniarz, legault, yuki, i jeszcze paru innych maja czesto tak kosmiczne ceny, ze glowa boli. Tak na marginesie, bylem kiedys w torunskiej galerii, i tam jest stoisko z grami, chyba nawet podobna nazwe mialo co Twoje konto na allegro Bogo, masz cos z tym wspolnego?
Obrazek

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: bogo » 2012-09-01, 21:31

nie to nie moje ja jestem z pod wawy i działam tylko online .

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: mingan » 2012-09-01, 21:49

Bono, rozumiem o czym mówisz, bardziej chodziło mi o problem z ustaleniem relatywnie uczciwej ceny :)
Retro jest naprawdę ciężkim kawałkiem chleba. Teraz jak znajdę jakaś okazję na tablicy to zdarza mi się, że ludzie mi piszą ,,bo ja wszedłem na allegro i ta gra chodzi po 120zł, nie sprzedam jej za 20" a chodziło o Mario64 :/ Diabli człowieka biorą.

Awatar użytkownika
166MMX
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 187
Rejestracja: 2010-08-19, 14:37
Lokalizacja: Okolica Krakowa

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: 166MMX » 2012-09-01, 21:56

Bogo co do obecnosci na forum , Axiomat tutaj sporo zrobil ;-)
PSN: RetroGracz
PSX/PS2/PS3/NES/SNES/SEGA

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: bogo » 2012-09-01, 22:04

widać że musiał sporo spamować skoro ma tyle postów :) ja cenę ustalam po tym po ile ktoś dana gre czy konsole kupuje , mario kart sprzedał się za 49 wiec wystawiam go ponownie za 49 dla mnie to proste .

Awatar użytkownika
166MMX
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 187
Rejestracja: 2010-08-19, 14:37
Lokalizacja: Okolica Krakowa

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: 166MMX » 2012-09-01, 22:17

Akurat moim postem nie odnosilem sie do handlowania twojego.Poczytaj jego recenzje, a Ty napisales chociaz jedna ? :angry:


PS. Co do handlu :
http://allegro.pl/game-boy-advance-plat ... 96602.html twoja cena za ta konsolke jest kosmiczna , kupilem kiedys taka sama o wiele taniej z klapką pudelkiem i 4 grami, nie mowie juz o stanie.
To tak jak z czasopisem cd-action robia ludzie tak samo Ty robisz, ale z retro konsolami/grami .
Ostatnio zmieniony 2012-09-01, 23:26 przez 166MMX, łącznie zmieniany 2 razy.
PSN: RetroGracz
PSX/PS2/PS3/NES/SNES/SEGA

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: Damjen » 2012-09-01, 22:22

Spamował? Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz...Przeglądnij choćby np. kilka-kilkanaście tematów dotyczących technicznych zagadnień odnośnie sprzętu czy gier w których pisał odpowiedzi a zobaczysz o co mi chodzi.
A odnośnie cen - już nie raz, nie dwa i nie sto było tak, że coś schodziło za wzlgędnie duże X, inni sprzedawcy w mig węszyli interes, sami wystawali za X i...czekali długimi miesiącami aż zejdzie.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: Antari » 2012-09-02, 00:48

Sytuacja jaka ma miejsce obecnie na allegro została przeze mnie przewidziana jakiś czas temu. Wtedy niektórzy mnie wyśmiali, a teraz pozostaje jedynie płakać. Systematyczne zawyżanie cen przez resellerów oddziałuje na realne ceny, gdyż śladem jednego sprzedawcy idą następni. Często są to osoby, które nie mają bladego pojęcia o tym co sprzedają i ich wiedza na temat gier pozostawia sporo do życzenia. Stąd pytania o ceny na tego typu forach oraz "odgapianie cen". "Nie wiem ile to jest warte ale ten kto wystawił po 100 pewnie wie!" i tak nakręca się spirala. A wszystko to uderza w "przeciętnych retrograczy" jak to ktoś napisał wyżej. Osob, które miesięcznie wydają na to hobby pare tyś. zł to nie rusza. Bo one mogę sobie kupić grę za 300 zł i jest ok. Budżet im na to pozwala. W ciemnej d*pie są za to osoby bez stałego dochodu lub takie, których po prostu nie stać.

Na GBF jest sporo osób, które z pół roku polują na upragniony model AGS-101. Nie chcą piracić na emulatorach, chcą "po Bożemu" kupić konsolę i cieszyć się legalną grą. Ja kupiłem obie swoje konsole za ok. 100-110 zł bodajże w pakiecie z grami i ładowarką. Obecnie w "dobrym guście" jest zabulić min. 200 zł za samą konsolę. Bogo wystawia swój model po 410 zł.

Swego czasu jak napisałem, że v2 jest warty 120 zł, to spotkałem się z postami (których autorami byli niesławni panowie), że "forum ma ceny sprzed roku". O takim lobbowaniu cen pisze Axi0mat. I ja też temu się sprzeciwiam.

Zresztą już naprawdę abstrahując od wszystkiego - jeżeli te konsole były by naprawdę unikatowe i np. nowe, zafoliowane, to naprawdę nie czepiałbym się i olał sprawę. Problem polega na tym, że zawsze są to odświeżone konsole używane, poskładane z różnych zestawów, np. konsole z innych, pudełka, manuale z innych, ładowarki etc. To jest otwarte naciąganie. No panowie, wszyscy jesteśmy dorośli i albo gramy fair, albo robimy z ludzi wała i musimy liczyć się z ostracyzmem.

A już hitem roku było dla mnie otwarte przyznanie się na forum, że kupiło się GB Classic za 10,50 na allegro na licytacji, a następnie wystawianie go za 160 zł, jako unikat i super RARE. Kilka miesięcy temu przez takie akcje był problem z kupieniem klasycznego DMG w normalnej cenie. Ja kupowałem swoje modele po naprawdę śmiesznych cenach. A w tym roku dowiedziałem się że nie kupisz tej konsoli taniej niż za 60 zł. Ba, za 60 zł to latają przecież trupy!

Na GBF forum zaproponowałem dobre rozwiązanie - proponuję założyć osobne forum dla handlarzy, resellerów, typu superterminator, szalitar i cała reszta; i tam ustalać sobie do woli cennik, z uwzględnieniem cotygodniowych zmian, ustalać podział stref wpływu itd. Sama elita :)

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: bogo » 2012-09-02, 05:37

wzruszająca historia tylko że mam ags 101 za 400 nie 410 i to jednego który jest bez najmniejszej rysy , o tym ze mam dwa inne za : 340 i 240 to już nie wspomni hahahaha
manipulant mały :* najlepiej żeby było nowe i za darmo
co do odświeżania konsoli i klecenia jakichś składaków to chyba twoja działka i pajdy a nie moja :D ja mam wszystko takie jak być powinno. btw classica kupiłem za 60 i sprzedałem za 160 , nie pomyliłeś sprzedawców ?
Wiesz mnie nie stać na camaro i jakoś nie płacze że ludzie zawyżają cenę .
Dyskusja bez sensu jak zawsze , wy o mnie nic nie wiecie ja o was to samo , ja Antariemu mówiłem od początku że dla forum gbf mogę zaniżać ceny sprzętu ,sam kupił u mnie grę bez allegro za dobra cenę jak i kilka innych osób i wszyscy byli zadowoleni , ale jak on woli się kłócić to jego sprawa .
Dzięki za bana którego tam dostałem , był bez powodu no ale przecież to twoj portal ty decydujesz :) całe forum gbf może ci podziękować , będzie płaciło teraz albo takie ceny jak na allegro albo będzie musiało wejść na ebaya nie wiem co gorsze , i nie wciskaj mi kitu że kupią coś na forum bo nikt nic konkretnego nie sprzedaje tylko trzyma dla siebie :) ja chciałem się od początku dogadać tak samo jak teraz , bo gb to moja ulubiona retro konsola i na portalu jest kilka fajnych osób ale to twój wybór . dziękuje

ODPOWIEDZ