Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Ogólna dyskusja o handlu.
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: ramzes64 » 2013-01-02, 18:28

założę ten temat tu - może się komuś przyda, gdyby nie znał adresu. (administracja może temat przenieść, jeśli zajdzie taka potrzeba)
http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

a teraz chciałem z innej beczki. Czy wiecie, że od 1 stycznia 2013 wzrosły ceny na poczcie? Wcześniej jak wysyłałem grę - to poczta (za priorytet, polecony, gabaryt B powyżej 350g) kasowała mnie 5,70zł

a dziś 9,30zl :?
i rzeczywiście wg cennika tak wychodzi. Toż to kurde prawie 100%.

Jeśli ktoś coś sprzedaje to już trzeba brać więcej na allegro i od innych za transport tego giganta. Słyszałem też jakiś czas temu, że poczta straciła monopol na małe listy (te, co inpost z blaszkami doręczał). Może to jest powodem wzrostu cen.

Znacie jakieś alternatywy od Poczty polskiej? Będę musiał przyjrzeć się inPostowi - bo kurde dziś się przeraziłem
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: DizzyX » 2013-01-02, 18:45

ramzes64, generalnie prawo pocztowe się zmienia, inPost już nei będzie wysyłał z blaszkami ;)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: ramzes64 » 2013-01-02, 18:49

no - ale te ceny? 9,30 zamiast 5,70?... ja rozumiem, mogli podwyzszyc do 6,50... ale prawie 100%
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: Doolo » 2013-01-02, 20:48

Łooo matko, to na allegro wysyłka będzie teraz za jakieś 15 zł. Z deka przesada.
Obrazek
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: ramzes64 » 2013-01-02, 21:27

no ja sie kurde zastanawiam jak teraz gry sprzedawac? wtedy 5,70zl poczta brala, ja kasowalem 8zl
5,70zl poczta
0,29zl koperta (zakladajac ze kupilem 200szt i w rok wykorzystam). Pojedynczo to kosztowalu od 0,80-do 1,20zl

2zl bylem na prowizje do przodu, albo na autobus MZK aby dojechac na poczte. tak jak to robią w UK i wliczają sobie bez problemu dojaz do pocztu. u nas chyba teraz tak trzeba bedzie pisać kupującym.

aa przy 9,30zl dla poczty, gdzie tu koperta... wychodzi 10zl albo i wiecej za priorytet. No i co teraz? Juz mi sie z wysylki prowizja w części nie zwróci.

albo wysylka dla kolegow z forum poleconym ekonomicznym? 6,95zl + koperta (a gdzie tu jeszcze dojazd na poczte).

wysylka zaczyna być nieoplacalna ;/ ... no chyba ze ceny sie zrobi z kosmosu! po 15zl za list

kurde - autobus u mnie 2,90zl w jedną strone... samochodem kiedys na drugi koniec miasta jechalem za 5zl w dwie strony. Chyba zrezygnuje z poczty. Moze wybiore cos innego. Bedzie trzeba poszukac godnej alternatywy. Bo to jest przesadzone.


EDIT:

P.S.
alternatywa?

inPost
http://www.inpost.pl/klient-indywidualn ... uslug.html

ceny wyglądają lepiej, ale chyba trzeba dokupić u nich opakowanie. Musze zapytać tam jak to wygląda, czy można wysyłać w swoich kopertach, czy trzeba kupować u nich. Do tego czy to dochodzi wszędzie? nawet na zabitą dechami dziurę w jakiejś tam Wólce łagowskiej ;D

Lokalizacja punktu jest niedaleko mojej pracy. Otwarte w lepszych godzinach niż placówki pocztowe. Pytanie też, czy tam są też takie kolejki jak na poczcie, czy idzie to sprawniej. Będę musiał zaryzykować kiedyś.

ktoś korzystał?

Pokaż Uwagi moderatora
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: bono » 2013-01-02, 21:46

Tez bylem dzis w szoku ide na poczte wyslac paczke i zamiast 16 zl zaplacilem 21 zebym wiedzial to bym kuierem dpd wyslal bylo by taniej :sarcasm:

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: DizzyX » 2013-01-02, 21:48

ramzes, nie ma problemu z InPostem, ostatnio "robiłem" badanie pocztowe z Gfk, polegało na tym, że różnymi firmami przesyłali przesyłki i patrzyli czy dotrą :P wiadomo, sztuka dla sztuki, bo takie listy dojdą zawsze, no ale mam rozeznanie.
Generalnie InPost do mnie do Kielc dochodził bez problemu większego, do ojca do małego miasteczka też bez żadnego problemu doszły.
W InPoście nawet byłem po odbiór jednej przesyłki, generalnie fajnie miło i przyjemnie :) Oczywiście w Kielcach, nie wiem jak z odbiorem z awiza w mniejszych miasteczkach.
Przesyłki przychodziły też PGP, które również jest alternatywą:
http://www.pgpsa.pl/przesyka-rejestrowana.html

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: Doolo » 2013-01-03, 18:27

Hehe tak a propos podwyższonych cen poleconych priorytetów:D

http://allegro.pl/castlevania-iv-gra-su ... 88541.html
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: mentor93 » 2013-01-03, 19:09

Gościu chyba się pomylił. Żeby za list płacić więcej niż za paczkę? :)
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: DizzyX » 2013-01-03, 19:40

mentor93, przy większej wadze polecony zawsze wyjdzie dużo drożej niż paczka. Kiedyś wysyłałem książki i często było tak, że niby jedna książka, a taniej wychodziło nadać paczkę niż list.
Sęk w tym, że listy nosi listonosz, a z paczkami jeżdżą często zewnętrzne firmy, które mają podpisane umowy z Pocztą Polską. I czasem jest to na plus (np u mnie w rodzinnym mieście pan z paczkami potrafi trzy razy w ciągu dnia zajechać żeby tylko paczkę dostarczyć, bo ma płacone od dostarczonej paczki), a czasem na minus (bo gdzieniegdzie mają dniówki bądź płacone od km i leniwce jeżdżą tylko z awizami - tak mam u siebie w Kielcach teraz - raz zastałem pana jak mi wrzucał awizo do skrzynki i uciekał przede mną jak się pytałem o paczkę...).

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: ramzes64 » 2013-01-03, 22:37

ostatnio, tzn kiedy? Bo nowy cennik jest od 1 stycznia - czyli od 2dni roboczych.

no wiadomo, że ktoś może mieć pocztę blisko, inny dalej - dlatego juz olać koszt dojazdu. Ale oplata pocztowa + koperta i juz jest ponad 10zl
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: DizzyX » 2013-01-03, 23:16

Nikczemny, tak patrząc teraz po kwitkach, to ceny paczek nie zwiększyły się (chociaż piszę to tylko na podstawie kwitków na paczki priorytetowe, Gabaryt A, przedział wagowy od 0 do 5 kg ;) ).
Podniosły się diabelnie ceny listów poleconych - Ty zmieściłeś się w Gabarycie A, ale przed Nowym Rokiem ok 3,80 zapłaciłbyś za Gabaryt B, a wcale nie tak trudno przekroczyć tę barierę w przypadku poleconego. Dodaj do tego fakt, że większość osób chce priorytetem mieć wysłane, co też zwiększa cenę, no i mamy prawie dwukrotną podwyżkę...
Niedługo będzie się opłacało wysyłać tylko paczki, albo wręcz kuriera zamawiać :)

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: stoodio » 2013-01-04, 11:30

Właśnie wróciłem z poczty. Spodziewałem się podwyżki, więc tym bardziej się zdziwiłem, kiedy za lpp zapłaciłem mniej niż w zeszłym roku :D
Jak to się stało? Już tłumaczę - zmieniono przedział kategorii wagowych (pierwszy próg to teraz 350g), zatem za wysłanie Mario Kart 7 (gabaryt A - stworzyłem sobie specjalna miarkę, aby być zawsze pewnym na 100%), które w zeszłym roku nadałem za 5,10PLN, zapłaciłem 4,55PLN ;)
Także każdy kij ma dwie strony medalu - jasne, większy/cięższy stuff listem już się nie opłaca, za to gierki (NDS/PS2/PS3 etc.) nadamy teraz taniej! Warunek: dopilnować, aby Babka Pocztowa dobrze oszacowała gabaryt przesyłki.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: ramzes64 » 2013-01-06, 10:38

gabaryt B jest od 2cm grubosci. gra ma z reguly 1,5cm (ps2/wii/x360). Do tego koperta bąbelkowa i raczej wchodzi gabaryt B (może i można się zmieścić). Ale ja jeszcze usztywniam kartonem owijając gre i tu na 100% gabaryt B. Może przestane zabezpieczać dodatkowo pudełko i wtedy będę się mieścił. Ale ogólnie jest drożej.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Cennik Usług Pocztowych - Poczta Polska S.A

Post autor: stoodio » 2013-01-06, 13:06

Wiesz, abstrahując od tego kartonu, koperty bąbelkowe bywają różne (jedna są bardziej nadmuchane, inne mniej). Ja się mieszczę w gabarycie A za grami PS2/PS3.
Obrazek

ODPOWIEDZ