Potencjalne wałki na OLX.pl (dawna Tablica.pl )

Ogólna dyskusja o handlu.
nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: nintendog » 2013-08-22, 22:39

Ale chyba kazdy kto wysyla jakiekolwiek liwty, wie ze panie na pocztacj lubiq spbie pieprznac podczas przybicia pieczatki. Zazwyczaj jak wysylam plytki to do srodka wrzucam folie babelkowa, lub gazete, dodatkowo ucinam kawalek kartonu i owijam wokol pudelka, nie ma raczej szans by cos sie zniszczylo przy transporcie.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: kolo » 2013-08-22, 22:46

Muszę przyznać że u mnie panie na poczcie są zazwyczaj zaskakująco delikatne kiedy widzą bąbelki, ale też nie raz widziałem jak przyrżnęły w kopertę od serca. A co do folii i kartonu... Pomaga, ale i tak czasami przychodzi pęknięte, parę razy zdarzyło mi się że miałem podwójne bąbelki i karton a i tak coś się uszkodziło, tego naprawdę ciężko przewidzieć. Oczywiście w takim wypadku ciężko oczekiwać żebym się czepiał sprzedawcy, zrobił co mógł żeby gra doszła cała. Bardzo tylko nie lubię jak sprzedawcy wrzucają kartoniki z gier bez dodatkowego usztywnienia, zawsze są później rozpłaszczone...
No ale zbaczamy trochę z tematu więc już tyle z mojej strony.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: ramzes64 » 2013-08-30, 21:15

nintendog pisze:Ale chyba kazdy kto wysyla jakiekolwiek liwty, wie ze panie na pocztacj lubiq spbie pieprznac podczas przybicia pieczatki. Zazwyczaj jak wysylam plytki to do srodka wrzucam folie babelkowa, lub gazete, dodatkowo ucinam kawalek kartonu i owijam wokol pudelka, nie ma raczej szans by cos sie zniszczylo przy transporcie.
Jak mi kiedys babka na poczcie przywaliła w przesyłkę, którą wysyłałem z grą na GameCube to aż mi sie gorąco zrobiło. Pomyślałem wtedy "pewnie pudełko pękło". Ale chyba jednak nie - bo nie miałem żadnej uwagi od kupującego. Od tamtego momentu wysyłałem wszystkie gry w kopercie bąbelkowej (tak jak do tej pory) + owinięte kartonem pudełka (od tamtego momentu zacząłem) dla usztywnienia.

Jednak po ostatnich zmianach w cenniku, jakoś na początku 2013r, gdy taka przesyłka/gra owinięta kartonem wynosiła około 7zl, albo 9zl, zamiast 5 z groszami - to sobie z wielkim bólem odpuściłem owijanie dodatkowe gier kartonem.

Fakt, że jak zawsze coś kupuje, to i tak nikt nigdy gier nie owija kartonem - a zawsze dochodziły do mnie całe. Ja po prostu oferowałem lepsze zabezpieczenie.

Teraz tego nie robię niestety, przez znazny wzrost kosztów. Gra ma 1,5cm od GC/Wii/PS2/PS3/X/X360 ... a gdy owiniemy kartonem + bąbelki to już przekracza 2cm i mieści sie w gabarycie B, waga przekracza 350gram i jest drogo.

ostatnio jak sprzedawałem kolegom z forum zetawy akcesoriów do WiiU to też nie sprawdziłem i okazało się, że do kilku paczek musiałem dopłacić. Okazało się, że pudełko mieściło sie w kopercie D, ale i tak było o 5mm wyższe od gry - a to już gabaryt B. ;D ... także rozmiar ma znaczenie ;D

Na szczęście gry dochodzą, ale to wina przyjmujących przesyłki - że nie obchodzą sie z nimi delikatnie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

M4ciek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 121
Rejestracja: 2014-09-04, 22:06
Kontakt:

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: M4ciek » 2014-09-06, 21:51

Wystarczy powiedzieć na poczcie żeby delikatnie stempel przykładali. W liście teoretycznie tylko dokumenty (papier) można wysyłać, więc się nie dziwcie, że walą jak w kotlety.

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: fakk3 » 2015-08-24, 07:38

Uwaga na to ogłoszenie http://olx.pl/oferta/super-nintendo-2-p ... bohYD.html Koleś nie wystawia na allegro i za pobraniem. Co ciekawe w sobotę odpisywał z konta jodlowski89, a dzisiaj jodlowik81... przy odbiorze osobistym chce zaliczki... także uważajcie.
Obrazek

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: Kaspar84 » 2015-08-24, 08:29

Czuję, że to ten sam ziomek który mnie wydymał na zestaw gier na Genesisa jakiś czas temu... Przypomniałeś mi, żebym zadzwonił na policję i sprawdził co tam w trawie piszczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: Blackie » 2015-08-24, 20:07

Uwazajcie na niego. Ja go tez przeswietlilem wczoraj.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: fakk3 » 2015-08-25, 21:59

Blackie pisze:Uwazajcie na niego. Ja go tez przeswietlilem wczoraj.
Znowu je wystawia. Przed wczoraj niby miał konto dezaktywowane.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: Kiriki-kun » 2015-08-31, 20:15

http://olx.pl/oferta/game-boy-gameboy-a ... bunHZ.html

Niby wszystko ok, ale jak napisałem że chcę przesyłkę pobraniową to już nie dostałem odpowiedzi.
Na razie minęło pół dnia, ale przy tych cenach warto zadać 2 pytania więcej niż mniej.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: szczupi26 » 2015-09-01, 04:27

Podstawowe pytanie w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości :)
Nie zliczę ile razy fajnie zapowiadające się oferty (w tym kilka big box-ów na PC i kilka gier w boxie na SNES-a) okazywały się (najprawdopodobniej) próbą wyciągnięcia kasy od kupujących
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-01, 07:00

Najgorsze jest, że jak się pytałem czy odbiór osobisty i pobranie jest możliwe, to tak nie ma problemu.
Mają nadzieje, że człowiek jednak wybierze przelew.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: M-Chan » 2015-09-04, 07:10

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1pngd/

I kolejny do kolekcji wałkarzy.

W skrócie - dzięki uprzejmości Kiriki-kun-a prawie stałem się posiadaczem New 3ds-a XL, po uzgodnieniu z "Gienkiem z Widełek" ;) opcji przesyłki - paczka48 (za pobraniem), czekałem na potwierdzenie, iż nadał już paczkę i do tego momentu było ok, ale jak poprosiłem o opcję "sprawdzenie zawartości" (oczywiście dodatkowe koszty po mojej stronie) - zaczął się cyrk - telefon Gienka nagle przestał odpowiadać, następnie Gienek pomylił Pocztę Polską z instytucją czynną w późnych godzinach wieczornych, a na koniec okazało się, iż braciszek mu sprzedał bez jego wiedzy (ale niegrzecznie ;)), więc szybciutko wycofał aukcję ze sprzedawanym ziemniakiem i oczywiście o niczym mnie nie poinformował - dostałem smsa z przeprosinami gdy zaniepokojony brakiem umówionego wcześniej sygnału, iż paczka została nadana dzwoniłem o godzinie 20:00 dnia następnego.
Powiem krótko okradać ludzi to jedno świństwo - ale poziom tego procederu to już całkiem inna opowieść - brzydzę się infantylizmem!

Jak widać po aukcjach Gienka we wsi Widełki ziemniaków na polu i w boxach po konsolach nie brakuje, więc uprzejmie ostrzegam!

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: Mniamniacz » 2015-09-23, 21:26

Nie chcę wprowadzać w błąd, aczkolwiek zalecam ostrożność w przypadku tego ogłoszenia - http://olx.pl/oferta/gry-na-playstation ... cc50c68ae9 - oraz kilku pozostałych ogłoszeń tego samego użytkownika, przynajmniej jeśli mowa o grach na PS2. Pytając o stan interesujących mnie płyt, dowiedziałem się tylko tyle, że nie są regenerowane.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-23, 22:00

Niby piraty aż oczy bolą, ale co jakiś czas czytam że ktoś się nacina, więc piszę że wszystkie gry to fake'i.
http://olx.pl/oferta/kolekcja-gba-agb-0 ... d4262eafb0

Fronge
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 24
Rejestracja: 2015-11-21, 00:23

Re: Potencjalne wałki na Tablica.pl

Post autor: Fronge » 2015-11-22, 19:03

http://olx.pl/oferta/ps1-sony-i-56-gier ... d114553440

Dobry kosmita. Nie dość, że ogłoszenie od strony gramatycznej leży i woła o pomstę do nieba, to jeszcze sprzedaje pirackie kopie. :D

ODPOWIEDZ