Play-Asia

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Play-Asia

Post autor: barman » 2007-02-06, 15:27

Inlagd Sill myslales moze o napisaniu tekstu dla laikow o Play-Asia. Jakie formy platnosci, wysylki, koszta, terminy - masz doswiadczenie wiec mozna by zrobic dobry material wlaczajac w to foty gier ktore zamowiles. Do zamieszczenia na Panterze lub RA :wink:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Play-Asia

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-06, 15:56

W sumie to niezly pomysl (chcialem cos takiego napisac dla swiata N, ale juz nie zdazylem). Na razie jednak i tak mam opoznienia z obiecanymi materialami, wiec wszystko po kolei. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Play-Asia

Post autor: mog123 » 2007-02-06, 16:46

Inlagd Sill pisze: Z innej beczki: moze grzyba do kluczy?
A jesli ogladaliscie Hotaru no Haka (Grobowiec swietlikow) Miyazakiego:
Swietny film ;)

A te breloki kupuje sie zestawami, czy na sztuki? pewnie kilka osob by sie znalazlo zeby kupic zestawem ;]

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Play-Asia

Post autor: soberpl » 2007-02-06, 17:01

Na sztuki, cholera nie wiedzialbym, ktorego wybrac :evil:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Play-Asia

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-06, 17:12

soberpl pisze:Na sztuki, cholera nie wiedzialbym, ktorego wybrac
Nie ma problemu z wyborem, bo jakbys przeczytal opis, to bys wiedzial, ze jest wybierany losowo. Od razu zaznaczam, ze nie ma co narzekac, bo to gaszapon [link do Wikipedii], czyli japonski odpowiednik jajek niespodzianek (w przyblizeniu) i kupujac go w Japonii z automatu otrzymalbys wlasnie jedna sztuke losowo. Taki juz urok gaszaponow. :twisted:

PS: Mam nadzieje, ze mi wybaczycie spolszczanie gaszapona, bo mi sie podoba i chyba nie jest najgorsze.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Play-Asia

Post autor: soberpl » 2007-02-06, 17:54

Nie szkodzi, ale i tak nie wiem, ktorego bym chcial :P Zakladajac, ze ktos kupi 6 to tez beda losowe?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Play-Asia

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-06, 22:22

soberpl pisze:Zakladajac, ze ktos kupi 6 to tez beda losowe?
Jesli jest napisane tylko "1 out of 8 different figures (randomly - no choice available)" (lub podobnie), to nie mozesz tego wykluczyc, ale prawde mowiac nie spotkalem sie jeszcze, zeby wysylali np. 5 takich samych. Chodzi im wiec raczej o to, zeby nie moc wybierac sposrod nich, bo zostaliby z najgorszymi opcjami takiego wyboru i nigdy ich nie sprzedali.

Jesli zas w opisie jest rowniez napisane cos w rodzaju: "Please order a total of 10 units to receive a factory sealed container", to jest jasne co sie dostaje.

Zawsze wszystko ujete jest w opisie.

A teraz konkretna obnizka na wybrane towary plus loteria. Nareszcie obnizyli m.in. cene wszystkich gier z cudownej serii Bit Generations! Dotstream, wybieram cie! A potem zgarne jeszcze nagrode glowna:
Play-Asia.com Lucky Lunar New Year Sale - Over 3,000 bargains at incredibly low prices. Plus a chance to win fantastic prizes, including an Xbox360 + HD DVD Player, Nintendo Wii, NDS Lite & lots more.

Edycja: OK, jestem totalnie zalamany, bo w 15 minut braklo Dotstreama i nie zdazylem zaplacic za swoje zamowienie. :cry:

Edycja 2: Pojawily sie ponownie na moment przecenione gry, ale tym razem bylem szybszy i Dotstream jest moj! :D

Edycja 3: Metroid Fusion (GBA, J) w tygodniowej ofercie za 11,90 $ (przeceniony z 48,90 $):
http://www.play-asia.com/paOS-13-71-39- ... 0-24e.html

Megaman Zero 2 (GBA, J) za 9,90 $:
http://www.play-asia.com/paOS-13-71-jh- ... 0-2cd.html

Densetsu no Stafi 1 i 2 (GBA, J), czyli godny uwagi platformer od Nintendo, ktory nigdy nie opuscil Japonii, po 14,90 $:
http://www.play-asia.com/paOS-13-71-39- ... 0-8qb.html
http://www.play-asia.com/paOS-13-71-jh- ... 0-2kl.html

Edycja 4: Znowu konkretna obnizka (20%) na wybrane produkty, przy czym nie sugerujcie sie tylko lista pod podanym linkiem, bo nie sa na niej wymienione wszystkie produkty objete obnizka. Sprawdzcie sami rozne kategorie, bo mozna sie milo zdziwic. Metroid Fusion za niecale 12 dolcow wlasnie wedruje do mojego koszyka:
CRAZY WEEK AT PLAY-ASIA: 20% OFF all in-stock items - Valid only from Friday, March 30th until Thursday, April 5th
Ostatnio zmieniony 2007-06-15, 09:22 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 3 razy.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Play-Asia

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-26, 07:38

Obrazek

Moze ktos skusi sie na japonska czapeczke z Famicomem lub Super Mario Bros? Szkoda tylko, ze nie ma takich koszulek, jak na zdjeciu. 8 wzorow czapek po 13,90 (+ 2,30 przesylka) USD sztuka.

Szczegoly: http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... -84-p.html
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Play-Asia

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-15, 09:35

Tsuukin Hitofude (Polarium Advance) na GBA za 9,90 USD

Za okolo 35 PLN (lacznie z przesylka) mozna miec Polarium na GBA z puzzlami z obu czesci gry. O tym, jak to jest mozliwe, oraz o tym, czym w ogole jest Polarium, pisalem juz w tym temacie. Cena wg. mnie swietna, a bariera jezykowa w grze nie istnieje, wiec jesli lubisz puzzle, a nie miales Polarium, to kupuj w ciemno. Gra wystarcza na bardzo dlugo.

P.S. Zaczynam sie czuc w tym temacie, jakbym rozmawial sam ze soba, nikt nic nie pisze. :P
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Play-Asia

Post autor: Senshu » 2007-06-15, 10:37

Ok, w takim razie zapytam, bo masz spore doswiadczenie :P Zazwyczaj zamawialem po jednej grze z tych sklepikow jak PA czy swietej pamieci LIK-SANG, i wiadomo, nie mialem nigdy problemow z clem. Chce teraz zlozyc wieksze zamowienie (6 gier na ps2 i pare na psp), czy powinienem sie obawiac celnikow ? wiadomo paka bedzie droga, a PA pewnie nie zadeklaruje mniejszej wartosci.

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Play-Asia

Post autor: Gosiek » 2007-06-15, 11:53

pare na psp
O ile wiem, to play-asia nie wysyla gier na PSP do Europy. Zadnych. Co do PS2 to sie nie interesowalam. ;)

Jezeli chodzi o celnikow - jest szansa (i to spora), ze taka paczka zostanie przez nich wylowiona. Mnie ostatnio to spotkalo - paczka, w ktorej byly 3 gry na DS/GBA + 2 ubranka dla DS-a, filtry ochronne i 2 gashapony o lacznej wartosci okolo 100 USD trafila do urzedu celnego i spedzila tam kilka dni, a ja mialam okazje ow urzad odwiedzic zeby dostarczyc fakture, potwierdzenie zaplaty (to w pierwszym podejsciu ;p) oraz uiscic clo + vat i oplaty dodatkowe a w koncu odebrac towar (drugie i ostatnie podejscie, ufff :D).
Cla na gry nie ma, ale 22% VAT-u, to jednak nie jest maly koszt dodatkowy, dlatego radze to przeliczyc i sprawdzic czy koszty wysylki towaru w killku paczkach nie okaza sie nizsze.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Play-Asia

Post autor: Senshu » 2007-06-15, 12:04

To nieciekawie jak gier na PSP nie wysylaja :((, lik-sang nie mial z tym problemow. Gry na PS2 raczej wysylaja, wlasnie doszedl mi GGXX A CORE :twisted: (ale chyba zrobie jak radzisz, pojedynczo, max 2 gry). Obecnie jestem w Irlandii nie wiem wlasciwie jak tutaj sprawa z clem wyglada ile ono wynosi i od ilu $ moga sie przyczepic :/

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Play-Asia

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-15, 12:31

Play-Asia nie wysyla praktycznie niczego od Sony do Europy, a robi tak dlatego, zeby nie podzielic losu s.P. Lik-Sanga, ktory wlasnie przez to padl. Jedynym winnym tego stanu rzeczy jest Sony i polityka firmy w tej kwestii.

Z clem jest dosyc prosto i na dodatek - z tego, co wiem - tak samo w calej EU. Jesli wartosc przesylki typu non-gift (a takie sa paczki od Play-Asia) przekroczy 22 EUR, to placi sie urzadowi celnemu rownowartosc naleznego podatku (ktory w kazdy kraj sam ustala). Dlatego kupujac w Polsce np. gre za 30 USD (co przelicza sie na troche powyzej 22 EUR) nalezy spodziewac sie doplacic 22%, czyli 20 PLN podatku plus jeszcze okolo 5 PLN, bo na tyle sobie ceni urzad skarbowy swoja prace i wysylke opoznionej o ladne kilka dni (z doswiadczenia: 3-5) paczki do adresata.

Nie mialem okazji i nie slyszalem, zeby ktokolwiek - tak jak Gosiek - musial wybierac sie do samego urzedu celnego. Sa odp. procedury i wszystko zalatwia sie na poczcie po prostu placac przy odbiorze.

Warto jednak zauwazyc, ze w praktyce jest to loteria i z wielu paczek tylko dwie przyszly mi z poleceniem zaplaty (o wartosciach 150$ i 60$).

Na P-A nie ma szans na deklarowanie nizszej wartosci przesylki, bo jest ubezpieczana, ani na oznaczenie przesylki jako gift, skoro taka nie jest, a ktos moglby to wykorzystac przeciwko Play-Asia.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Play-Asia

Post autor: philemon » 2007-06-15, 12:38

Inlagd sill pisze:Play-Asia nie wysyla praktycznie niczego od Sony do Europy, a robi tak dlatego, zeby nie podzielic losu s.P. Lik-Sanga, ktory wlasnie przez to padl. Jedynym winnym tego stanu rzeczy jest Sony i polityka firmy w tej kwestii.
Wyjatkiem sa gry na PS2 jako, ze jedyne w tym momencie posiadaja zabezpieczne regionalne (czyli wysylka gier na PSP i PS3 do UE odpada).

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Play-Asia

Post autor: Gosiek » 2007-06-15, 13:59

Inlagd sill pisze: Nie mialem okazji i nie slyszalem, zeby ktokolwiek - tak jak Gosiek - musial wybierac sie do samego urzedu celnego. Sa odp. procedury i wszystko zalatwia sie na poczcie po prostu placac przy odbiorze.
Teoretycznie mialam mozliwosc wyslania dokumentow zakupu do Urzedu Celnego poczta razem z kopia dowodu osobistego i czekania az paczka razem z papierami ile trzeba zaplacic do mnie przyjdzie + uiszczenia oplaty u listonosza, ale biorac pod uwage tempo dzialania poczty polskiej wolalam sie tam wybrac osobiscie. I to jednak byl dobry wybor, co prawda stracilam kilka godzin na obie te wizyty, ale przynajmniej mialam paczke w 4 dni po dostaniu pisma od urzedu, a z tego co mi powiedzieli przy skladaniu dokumentow procedura zwiazana z wysylka trwalaby sporo dluzej.

Co do loteryjnosci kontroli to prawda - wiele paczek np. z amazon.com spokojnie dochodzi bez sprawdzenia, chociaz ze wzgledu na zadeklarowana wartosc powinny byc sprawdzane przez celnikow.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

ODPOWIEDZ