Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2014-10-14, 08:48

Przydałaby się czarna lista kupujących. Właśnie jestem w trakcie transakcji z chłopaczkiem, który kiedyś coś tam ode mnie brał - nie było większych problemów oprócz upierdliwości i zasypywania mnie gradem maili/próśb o zdjęcie potwierdzenia nadania i tak dalej. Jestem cierpliwy, dużo znoszę, transakcja doszła do skutku. Niestety ostatnio również coś ode mnie kupił i szlag mnie trafił. Gra wylicytowana 3 października, wpłata przyszła 13 października. Dodam tylko, że mam jak wół na każdej aukcji napisane, że proszę o terminowe wpłąty i tylko wtedy jestem w stanie terminowo wysłac, bo często przebywam poza granicami.

Gość jest bezczelny. Korespondencja poniżej:

Zeszły piątek, tydzień po zakupie (pewnie wpłacone dlatego, że rozpocząłem procedurę zwrotu prowizji):
Witam Pana . wysyłam zdjęcie w załączniku w celu potwierdzenia przelewu za grę , mógłby Pan ją dzisiaj wysłać ? jeżeli by dało radę ? , dziekuję i napewno jak będzie Pan miał jeszcze jakieś gry napewno zawitam :)
Nie chcąc być bucem odpisałem:
Witam,
Dziękuje za potwierdzenie :), dzisiaj niestety nie dam rady wysłać - jestem w pracy, ale w poniedziałek rano idę na pocztę, więc wyślę z innymi paczkami.

Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedź:
Dziękuję , że otrzymałem odpowiedź , mam nadzieję , że Pan gty nie pomyli [:)] , a już jak wysłane pieniązki i czekam z niecierpliwością na przesyłkę mógny mi Pan zrobić 2 foto kartridża , chętnie bym już nacieszył oczy jak jeszcze jej nie mam [:)]
(oczywiście na aukcji są dokładne zdjęcia, troszkę mi nerwy puściły):
Gra od tygodnia leży zapakowana i czeka na wpłatę, więc niestety rozklejanie koperty nie wchodzi w grę [:)] . Zawsze pakuję sprzedane przedmioty w dzień sprzedaży bo tak jak napisałem na aukcji, często przebywam poza krajem (stąd wyraźna prośba o niezwlekanie z wpłatą) i ktoś wysyła paczki za mnie.

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź gościa:
Witam , opłata zrobiona jest , wysłałem zdjęcie w załączniku , i jakaś inna osoba mi napisała , że w pon gra zostanie wysłana [:)] , a jaki stan gry jest może mi Pan opisać ? , zacina się są jakieś błędy ? , i jak labele wyglądają ? , są jakieś zadrapania czy cos ? [;)]
Odpisałem później, że zdjęcia są widoczne na aukcji, wkleiłem link aukcji którą licytował i że proszę się przyjrzeć, to jest dokładnie ten egzemplarz. Przyszedł w końcu poniedziałek. Oczywiście pieniądz od gościa nie doszedł przed moją przerwą obiadową, więc jego przesyłkę przepriorytetowałem na dzień następny.

Sprawdzam skrzynkę wieczorem, po powrocie z pracy:
Witam o potwierdzenie nadania mógłbym poprosić ?
Kilka godzin później:
Witam moge prosic o potwierdznia nadania ? , wybralem priorytet, pozdrawiam,
No to odpisuje:

Witam,

Gra jeszcze nie została wysłana. Jak zostanie wysłana, dam znać. Proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam serdecznie
Dostaję maila dzisiaj o 8 rano:
A moglbym wiedziec dlaczego? , pisalem z Panem to napisal Pan mi , ze w poniedzialek zostanie wyslana z innymi grami , nie chcialbym czekac do nastepnego tygodnia , zalezy mi na niej i szybkosci , .
No kur.wa skoro tak zależało na czasie, to może trzeba było zrobić przelew 3 października?
Nie zdążyłem na pocztę - gra prawdopodobnie zostanie wysłana dzisiaj.

Następnym razem, jeśli zależy Panu na czasie, proszę o terminową wpłatę - ja musiałem czekać ponad tydzień (pieniądze wpłynęły na konto dopiero wczoraj, grę kupił Pan trzeciego października) . Robię wszystko, żeby wysłać przesyłkę jak najszybciej, ale uważam, że poganianie mnie jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Pozdrawiam serdecznie
Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą, ale pierwsza zasada handlu, nawet jesli chodzi o jakąś pierdołę za 30zł - trzeba szanować czas drugiej strony. U mnie gość już nic nie kupi, bo dodałem go na czarną listę - za dużo zawracania głowy i bezczelne poganianie mnie kiedy sam zawala terminy i to ostro, to rzeczy na które jestem wyczulony.

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=6539052

Tutaj link do profilu.
Obrazek

Murzin
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-07-22, 10:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Murzin » 2014-10-14, 09:04

Niektórzy tak spamują, że odechciewa się odpisywać, a potem płacz w komentarzach, że nie było żadnego kontaktu z sprzedającym ;)

nwc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 275
Rejestracja: 2014-01-08, 11:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: nwc » 2014-10-14, 15:09

Też miałem takie osoby, czekam tydzień na wpłatę, a chcą żeby w ten sam dzień wysłać co wpłacili. Odpisuje tak jak Ping ;)
https://www.youtube.com/c/niezdecydowanymultihobbysta

Kolekcjonuję telefony komórkowe, masz coś? Pisz.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: ramzes64 » 2014-12-20, 12:02

Wpiszcie sobie jełopa na czarna liste / swego czasu miał/miała sporo tytułów tanich na PS2 aasskkaa20.

karta tego jełopa na Allegro
http://allegro.pl/show_user.php?uid=35891295

Dawno nikt mnie nie wydymał, co prawda na 13zł - ale jełop z niego/niej i trzeba używać takich słów. Kupiłem Crazy Taxi (spodobało mi sie po Koszalinskiej imprezie gamingowej). A tu dupa. Miesiac mija prawie i gry nie otrzymałem, nie dostałem żadnej odpowiedzi, telefonów nie odbiera.

wystawiłem dziś komentarz
Zlodziej! kradnie pieniądze, nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile. Brak kontaktu, brak towaru po wplacie. Znalazl sposob na zarabianie naciagnac duzo osob po 7zl-15zl. Nie kupowac, wpisac na czarna liste. Sprawa trafi na policje! Duzo negatyw

co najciekawsze, allegro zabrania używać słów OSZUST i WYŁUDZA - to użyłem jeszcze gorszych ZŁODZIEJ i KRADNIE. Spór nierozwiązany, może ktoś z allegro sie odezwie - jak znam życie to nie.

No i zastanawiam sie czy isc na policje. Mała kwota, sprawa pewnie umożona zostanie, ale poczytałem o tym programie ochrony kupujących na allegro i aby Allegro zwrocilo kase, trzeba sprawe na policje zlozyc. Moze to trwac nawet 3-4miesiace, ale moze zwroca kase... wiec chyba tylko dlatego warto sobie zawracac czas taka kwota. Koles/lub babka ma pewnie wy****** na takie kwoty i jako zlodziej wie z doswiadczenia ze nic mu/jej nie grozi i sie nie przejmuje.

Mieliscie osttanio jakies takie akcje, ze zlodziejami?

Mi kiedys ktos gier niehccial wyslac, ale odbieral telefony, grozil, wydzwanial itd.... a tu ZERO KONTAKTU, a na Allegro si eloguje jełop co kilka dni.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mikoREAL » 2014-12-20, 13:29

ramzes64 pisze:Wpiszcie sobie jełopa na czarna liste / swego czasu miał/miała sporo tytułów tanich na PS2 aasskkaa20.

karta tego jełopa na Allegro
http://allegro.pl/show_user.php?uid=35891295

Dawno nikt mnie nie wydymał, co prawda na 13zł - ale jełop z niego/niej i trzeba używać takich słów. Kupiłem Crazy Taxi (spodobało mi sie po Koszalinskiej imprezie gamingowej). A tu dupa. Miesiac mija prawie i gry nie otrzymałem, nie dostałem żadnej odpowiedzi, telefonów nie odbiera.

wystawiłem dziś komentarz
Zlodziej! kradnie pieniądze, nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile. Brak kontaktu, brak towaru po wplacie. Znalazl sposob na zarabianie naciagnac duzo osob po 7zl-15zl. Nie kupowac, wpisac na czarna liste. Sprawa trafi na policje! Duzo negatyw

co najciekawsze, allegro zabrania używać słów OSZUST i WYŁUDZA - to użyłem jeszcze gorszych ZŁODZIEJ i KRADNIE. Spór nierozwiązany, może ktoś z allegro sie odezwie - jak znam życie to nie.

No i zastanawiam sie czy isc na policje. Mała kwota, sprawa pewnie umożona zostanie, ale poczytałem o tym programie ochrony kupujących na allegro i aby Allegro zwrocilo kase, trzeba sprawe na policje zlozyc. Moze to trwac nawet 3-4miesiace, ale moze zwroca kase... wiec chyba tylko dlatego warto sobie zawracac czas taka kwota. Koles/lub babka ma pewnie wy****** na takie kwoty i jako zlodziej wie z doswiadczenia ze nic mu/jej nie grozi i sie nie przejmuje.

Mieliscie osttanio jakies takie akcje, ze zlodziejami?

Mi kiedys ktos gier niehccial wyslac, ale odbieral telefony, grozil, wydzwanial itd.... a tu ZERO KONTAKTU, a na Allegro si eloguje jełop co kilka dni.
Ja kiedyś miałem sytuację, że musiałem z tego programu skorzystać, lecz było to na o wiele większą sumę (475 zł). Cała akcja trwała miesiąc czy tam dwa i pieniądze odzyskałem. ;)
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: K_slash » 2014-12-21, 13:40

Też kupiłem od niej 2 gry z tym, że na PSXa. Biorę jeszcze pod uwagę, że mogła wyjechać do Anglii i wraca na święta - większość jej gier ewidentnie stamtąd pochodzi. Oczywiście owa Pani nie odpowiada na telefony i e-maile (raz co prawda odpisała z zapewnieniem, że niedługo otrzymam paczką, ale tak się oczywiście nie stało).

Jeśli po Świętach dalej się nie odezwie będę musiał ściągnąć spór, zgłosić oszustwo + uruchomić tym program ochrony kupujących :( Mam jednak nadzieję, że się to jakoś rozwiąże...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: ramzes64 » 2014-12-21, 19:51

jestem ciekaw ... moze ma sens to co piszesz, ale jak widac, kupa negatywow sie tam posypala.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: K_slash » 2014-12-21, 21:24

Sama teoria sens ma bo jest wiele możliwości dlaczego akurat zerwał się z tą Panią kontakt. Poczekam jeszcze ten tydzień trochę pozytywów zbierała na początku więc jest szansa, że oszustką nie jest. Jeśli jednak się do końca wypnie to trudno zgłosi się sprawę i dostanie zwrot od allegro.

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Mniamniacz » 2015-01-17, 23:11

Podobnie jak Manifesto naciąłem się na cwaniaczka ZigaPaskuda*. Wciąż zachodzę w głowę, jakim cudem taka osoba może mieć tak względnie „zielone” konto na allegro.

Dwa, może trzy tygodnie temu zakupiłem u niego Dino Crisis(wersja PS1). Gra miała być w stanie BDB. Niestety, płyta okazała się być mocno zrysowana, nie wspominając już o pudełku, które jest w opłakanym stanie – ślady kleju, głębokie rysy i mógłbym tak wymieniać. Oczywiście zdjęcie dołączone do aukcji sprawnie maskowało wszystkie defekty, przynajmniej te największe.

Do teraz nie otrzymałem ani jednej odpowiedzi na moje e-maile. Z centrum sporu allegro również sobie nic nie robi, chociaż regularnie wystawia nowe aukcje. Jeżeli do dwóch dni w dalszym ciągu będę zmagał się z takim olewaniem mojej osoby, to oznaczę spór jako nierozstrzygnięty i wystawię po raz pierwszy w mojej karierze allegrowicza negatywa(na pewno się chłopak tym przejmie… -_-‘). W przeszłości natknąłem się już na ludzi próbujących opchnąć mi płytę przeoraną o krawężnik, ale zawsze sprawa kończyła się zwrotem pieniędzy i odesłaniem towaru do właściciela z równoczesnym otrzymaniem przeprosin. W przypadku tego dżentelmena nie ma nawet poczucia skruchy.

* Swoją drogą ksywa jest bardzo adekwatna.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2015-01-19, 21:17

Dobrze, że napisałeś. Chciałem u niego zostawić parę stówek, bo "wyprzedaje kolekcję", ale przypomniało mi się, że handował grami od szalitara kupionymi za grosze, których stan był lekko mówiąc dostateczny-, a opisywał lepiej i jakoś się wstrzymywałem. Teraz wiem, że na pewno nic nie wezmę.
Obrazek

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kaspar84 » 2015-01-19, 21:40

Też właśnie miałem u niego wziąć grę na DC ale sobie odpuszczę, dzięki za info!
Obrazek

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: szczupi26 » 2015-01-20, 17:07

Dodany na (papierową-kapowniczkową) czarną listę, dzięki za ostrzeżenie.
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Bodzio » 2015-01-20, 18:01

A to nie jest ktoś stąd? Bo jakoś nick mi się kojarzy z niektórych aukcji, tylko nie wiem czy trop dobry.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: PapaHerbal » 2015-01-20, 19:23

Mniej więcej w połowie grudnia kupiłem u tego allegrowicza Forbidden Siren 2 i powiem szczerze - żadnych problemów. Inna rzecz, że już po wpłacie kasy zajrzałem na naszą "czarną listę", którą zresztą moderuję, i trochę się zmartwiłem (jak to mówią szewc bez butów chodzi :wink: ) ale ostatecznie wszystko OK.
Obrazek

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Mniamniacz » 2015-01-21, 17:37

@PapaHerbal
To albo Ty miałeś farta, albo ja miałem pecha, chociaż sądząc po tym jak zakończyła się moja historia, stawiam na to pierwsze ;).

Postraszyłem gnoma policją, co ponownie zakończyło się milczeniem z jego strony. Ostatecznie wystawiłem negatywny komentarz:
"Tak bezczelnej osoby jeszcze nie spotkałem na allegro. Towar nie jest zgodny z opisem, płyta z grą jest zrysowana chociaż miała być w BDB stanie. Zdjęcie aukcyjne maskuje stan faktyczny pudełka.
Po zakupie kontakt się od razu urywa."

W dość szybkim tempie otrzymałem komentarz zwrotny, oczywiście również negatywny:
"Typowy żółtodziób na Allegro.Na zdjęciu aukcyjnym widać wszystko jak na dłoni.Płyta jest w stanie bardzo dobrym, ale ktoś zapomniał, że kupuje na Allegro rzecz używana i nie będzie ona w stanie jak ze sklepu. Trafia na moją czarną listę! NIE POLECAM!"

Podsumowując: gra jest w bardzo dobrym stanie, ale to używka, więc jest zrysowana, no bo stara i mi nic nie zrobisz. Blows my mind.

Wszystko fajnie, tylko że:
a) Konto mam od ponad pięciu lat, więc żółtodziób ze mnie żaden.
b) Jako kupujący wywiązałem się z umowy wpłacając mu pieniądze, więc teoretycznie negatyw się mi nie należy. Taki szczegół :D.

To tyle z mojej strony na temat tegoż użytkownika. W każdym razie od tej chwili zmieniam drastycznie moją strategię kolekcjonowania gier. Szkoda moich nerwów i pieniędzy.

ODPOWIEDZ