Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Tawhy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-23, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Tawhy » 2015-10-13, 07:43

DizzyX pisze:Nie polecam RetroSellerGames.
Sam podbija sobie ceny.
Licytowałem jedną z gier, wszystko wskazywało że kupię za 1 zł + przesyłka.
"Świeże" konto na sam koniec przebiło mnie.
Gra obecnie wystawiona na nowo za 30 zł :v
Kupiłbym i za to 30 zł, ale po takich akcjach - dziękuję, obędę się.
Zgłoś go na allegro i będzie po problemie. Kiedyś licytowałem kilka różnych aukcji u jednej osoby i w ostatniej chwili, ktoś z 0 komentarzy wszystkie mi aukcje poprzebijał. Sprawdziłem inne jego aukcje i ewidentnie sprzedawca miał bota bo aukcje wygrywała ciągle jedna i ta sama osoba, a chwile później aukcja znów była wystawiana. Od takich rzeczy są ceny minimalne, a nie podbijanie przez siebie ceny.
Atari 65 XE / SNES / PSX / PS2 / X360 /

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: fakk3 » 2015-10-13, 18:00

Tawhy pisze:
DizzyX pisze:Nie polecam RetroSellerGames.
Sam podbija sobie ceny.
Licytowałem jedną z gier, wszystko wskazywało że kupię za 1 zł + przesyłka.
"Świeże" konto na sam koniec przebiło mnie.
Gra obecnie wystawiona na nowo za 30 zł :v
Kupiłbym i za to 30 zł, ale po takich akcjach - dziękuję, obędę się.
Zgłoś go na allegro i będzie po problemie. Kiedyś licytowałem kilka różnych aukcji u jednej osoby i w ostatniej chwili, ktoś z 0 komentarzy wszystkie mi aukcje poprzebijał. Sprawdziłem inne jego aukcje i ewidentnie sprzedawca miał bota bo aukcje wygrywała ciągle jedna i ta sama osoba, a chwile później aukcja znów była wystawiana. Od takich rzeczy są ceny minimalne, a nie podbijanie przez siebie ceny.
Co to za gra była?
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: DizzyX » 2015-12-04, 17:01

tarnawiecka
Szanowna Pani handluje starymi komputerami, głównie Amiga/C64.
Kupiony towar (dyskietki) miał być w bardzo dobrym stanie, przyszedł śmierdzący wilgocią syf, w większości zniszczony mechanicznie. 80% na śmietnik. Pani nie poczuwa się do winy, twierdzi że w/g niej jest OK (widocznie lubi jak jej śmierdzi w domu wilgocią), po dogadaniu się co do rekompensaty kontakt się urwał, rozpocząłem obecnie spór bo pani na Allegro się normalnie loguje.
Cieszę się tylko, że odpuściłem sobie licytację sprzętu u tej osoby, bo wątpię w bardzo dobry stan tych komputerów.
Niemniej jednak nie polecam, chyba że ktoś lubi sobie sprowadzać do domu smród, wilgoć i grzyba z piwnicy ;)

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Natavian » 2016-02-21, 21:37

Shadow_2025
http://allegro.pl/show_user.php?uid=19126618
i jego drugie konto rysiek18-04
http://allegro.pl/show_user.php?uid=13427984

Sam sobie podbija aukcje, niestety dla niego je wygrywa, i wystawia sam sobie pozytywne komentarze. Rysiek ma konto z 1 poziomem, zdobytego oczywiście od Shadowa, za to samych komentów ma już 4. Tutaj aukcja gdzie wywindował cenę do 174 zł i znowu sam ją wygrał http://allegro.pl/street-fighter-ii-seg ... 47441.html

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kaspar84 » 2016-02-22, 07:13

A miałem ochotę na tego Street Fightera...
Obrazek

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Mniamniacz » 2016-04-26, 09:13

Zgłaszam kandydaturę kolejnego bubka do czarnej listy. ;)

marhause - wylicytowałem u niego Duke Nukem: Time to Kill (nie bójcie się, to nie ta sztuka, którą wystawiłem na sprzedaż). Płyta z grą miała być w stanie bdb a jest mocno porysowana, ale sprawna. Przyznać muszę jednak, że przesyłka była błyskawiczna i porządnie zabezpieczona. Warto pamiętać, że to rzekomo osoba prywatna.

Pomyślałem sobie, "spoko, pogadam z nim, nie ma o co robić afery". Zwróciłem się mailowo z problemem i stosunkowo szybko odebrałem od jegomościa telefon. Co interesujące, przyznał się, że stan płyty oceniał bardziej z pamięci, bo sporo tego wystawił w jednym dniu na aukcji (fakt). Przy okazji dowiedziałem się że ktoś z rodziny mu te gry sprowadza z zachodu a po argumencie, że zawyżenie stanu płyty podnosi również jej cenę, postawione zostało przede mną pytanie, jak często kupuję gry na allegro, bo sprzedaż gier w takim stanie jest normalnym zjawiskiem. :D Im dalej w las to tym ciekawiej, bo usłyszałem między innymi, że przecież sobie mogę grę zregenerować za piątaka, że to nie problem, albo nawet i ponownie ją mogę odsprzedać na allegro i na pewno wyjdę na tym lepiej. W międzyczasie zaczął się zasłaniać prawem Unii Europejskiej jako osoba prywatna, ale ostatecznie dogadaliśmy się na zwrot w ramach reklamacji bez pokrycia zwrotu kosztów za przesyłkę w żadną stronę. Ok, ważne, żeby się przynajmniej część kasy zwróciło. Obiecałem, że grę wyślę tuż po zaksięgowaniu zwrotu kosztów na konto i tak czekałem... Po upomnieniu się o pieniądze ponownie drogą mailową dowiedziałem się, że kasy nie zobaczę dopóki nie wyślę gry.

Swoją drogą to cwany jest, bo drogą telefoniczną to z jednej strony łatwiej by mu było urobić potencjalną ofiarę (oj, jaki on potrafił być sympatyczny pomimo powyższych głupot) a z drugiej to wszelkie dowody rozmowy są zatarte.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mentor93 » 2016-04-26, 16:48

Trzeba częściej zaglądać do naszego działu Sprzedaży i kupować od zaufanych forumowiczów :D Ostatnio sprzedałem tę samą część Duke'a za 3 dychy.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Forte » 2016-05-07, 21:38

Mniamniacz pisze:Zgłaszam kandydaturę kolejnego bubka do czarnej listy. ;).
Zastanawiałem się dzisiaj, czy nie warto zrobić także tematu o białej liście. Czasem trafia się na naprawdę rzetelnych sprzedawców, którzy starannie opisują płyty i bardzo dobry to faktycznie bardzo dobry.
Sega!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mentor93 » 2016-05-07, 22:25

Można by zrobić alternatywną listę zaufanych sprzedawców, którzy często mają w swoim asortymencie różny retro stuff, mają dobre ceny, dobry kontakt i dobrze zabezpieczają przesyłkę. Nie widzę w tym problemu.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Ukukuki » 2016-05-09, 17:56

Znajdą się tacy? Dobre ceny to okazje a sprzedawców sprzedających same okazje to nie ma:P Gość który z tego żyje musi niestety mieć ceny takie jakie ma. Jednak inicjatywa świetna.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kiriki-kun » 2016-05-09, 18:08

niekoniecznie chodzi o okazje, ale dobre ceny. W sensie że wiesz że jak kupisz, to nie okaże się że zapłaciłeś dużo więcej niż coś jest warte. Np. 150 zł za goły cart pokemonów, a sprzedawca będzie zachwalał że okazja, unikat, najtaniej na Allegro, reszta to kiepskie podróby.

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Verteks » 2016-05-09, 18:44

Niska cena na tle konkurencji, to od razu można go nazwać dobrym sprzedawcą? Nie sądzę, ocena na podstawie solidności zabezpieczenia przesyłki i kontaktu jest wystarczająca. Do tego dorzuciłbym próg ilości dobrych transakcji - co najmniej 5, czy tam 10 żeby sprzedawca był dla nas "dobry" czy "zaufany".

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: kolo » 2016-05-09, 19:16

Chyba każdy zna paru ludzi od których może kupować na słowo honoru, bez zdjęć z każdej strony (wystarczy krótki opis) i wiedząc że nie zostanie obdarty ze skóry (co niekoniecznie oznacza że kupi za grosze), do tego może nawet chwilę pogawędzi, jak już to właśnie listę z takimi ludźmi można zrobić.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Forte » 2016-05-09, 20:34

Yep. Np. Jak kupi się <wpisz liczbę> przedmiotów u danego sprzedawcy i okaże się solidny, to czemu by nie polecić? Cena to co prawda kwestia bardzo subiektywna, ale takie fanty jak kontakt, szybkość wysyłki, zabezpieczenie paczki są raczej ważne.

Ile razy zastanawialiście się w końcu czy ten bardzo dobry na allegro to nie dopuszczający - ? ;)
Sega!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mentor93 » 2016-05-09, 22:18

Każdy sprzedawca musi dostosować swoje ceny do obecnych cen na rynku, więc jeśli rośnie popyt na gry retro i rosną ceny tych gier, to trudno oczekiwać, żeby ktoś zostawał przy cenach dwu- lub trzykrotnie mniejszych od średnich cen. Od okazji mamy już osobny temat, chodzi raczej o sprzedawców, którzy nie są chciwi i nie próbują wyssać do cna naszych portfeli ;) No i z tymi cenami różnie bywa - znam pewne stoisko z używanymi grami w pewnej galerii, gdzie ceny gier na PS4 (używanych!) są bardzo zbliżone do cen sklepowych, nowych gier w folii, ale już ceny gier na PS3 są bardzo podobne do cen na Allegro, a do tego facet często spuszcza z ceny przy zakupie kilku gier (ostatnio wziąłem od niego kilka gier za łącznie 120 zł i upuścił mi do 100 zł).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ODPOWIEDZ