Ebay - poradnik

Ogólna dyskusja o handlu.
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Ukukuki » 2016-03-14, 07:23

Kupiłem jedną grę na ebay a reszty gość nie miał wystawionej i powybierałem z jego listy co tam miał jeszcze. Napisałem mu o swoich wątpliwościach to mówił ,że może dodać kwotę za pozostałe gry do płatności na ebay ale będzie o 8€ drożej. Bardziej interesuje mnie jak traktowany jest gift przez paypala.
Famicom!

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Verteks » 2016-03-14, 15:28

Jeśli wysyłasz gift, PayPal traktuje to jako transakcję z zaufanym odbiorcą, to znaczy nie ma możliwości zwrotu towaru i pieniędzy, jeśli cię ktoś oszuka. Z tą dopłatą w przypadku zapłaty za towary też nie jestem taki przekonany - jeżeli odbiorcy nie operują tą samą walutą i tak chyba PP kosi opłatę za przewalutowanie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Ukukuki » 2016-03-14, 16:04

Tak ale jak jest dopłata to prowizje masz na paypalu i ebay też na koniec miesiąca kosi dodatkową swoją. Zdecyduje się chyba na opcję za dopłatą.
Famicom!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Ebay - poradnik

Post autor: mentor93 » 2016-07-14, 14:37

Poradzę się tutaj w kwestii płatności za zakupy na eBayu. Kupiłem na eBayu trzy gry, z wysyłką kwota do zapłaty wynosi 33,75 funtów. Przelałem pieniądze na swoje konto na PayPalu i już następnego dnia miałem środki do zapłaty, z czego bardzo się ucieszyłem. Ale kiedy na eBayu kliknąłem "Pay now" i kiedy strona przekierowała mnie na Paypal, Paypal zażądał, abym połączył ze swoim kontem kartę kredytową/debetową. Tu mam problem, bo karta debetowa, którą miałem, straciła ważność dobrych kilka miesięcy temu i od tamtej pory nie wyrobiłem nowej (bo nie miałem takiej potrzeby). Dane z tej starej karty, które próbowałem wprowadzić, Paypal uznał za nieprawidłowe. Z Paypalem mam powiązane konto bankowe, ale tylko ono. Czy Paypal zawsze wymaga powiązania karty z kontem do wykonywania płatności? Istnieje jakiś inny sposób, w jaki mógłbym zapłacić sprzedającemu?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Verteks » 2016-07-14, 15:15

Czytałem coś o tym samym problemie u kogoś innego - podepnij kartę z wymyślonymi danymi jak się da, jak dotychczas nie miałeś powiązanej żadnej karty no to dziwny alert, przypadek o którym czytałem miał powiązaną jedną kartę, podpiął a następnie odpiął drugą bo miał i problem został rozwiązany - jak da się tak łatwo zrobić z kontem bankowym to spróbuj (już nie pamiętam procedury wiązania konta bankowego, więc robisz to na własne ryzyko).
Z tego co zrozumiałem, to zrobiłeś przelew z banku standardowo / błyskawicznie na konto PP, więc nie rozumiem prośby o dane karty - ja robię tak samo i dotychczas nie było problemu z zapłatą. Ostatnia deska ratunku - napisz do pomocy technicznej PayPal, może po tygodniu odpiszą...
Inny sposób zapłaty - nie znam.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Ebay - poradnik

Post autor: mentor93 » 2016-07-14, 15:21

Poprzez Paypala zapłaciłem w sumie tylko raz, dwa lata temu. Miałem powiązaną kartę, właśnie tę, która straciła ważność. Ale że straciła ważność, to ją odpiąłem. Tak jak piszesz, fundusze na konto Paypala wpłaciłem poprzez przelew bankowy (ten standardowy akurat, bo mój bank nie jest objęty błyskawicznymi doładowaniami do Paypala). To, że sam tak robisz i Paypal nie żądał powiązania karty daje mi pewną nadzieję. Pomyślałem, że być może problem leży w zbyt niskich środkach dostępnych na Paypalu. Spróbuję dorzucić do konta PP parędziesiąt złotych i wtedy spróbować.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Ebay - poradnik

Post autor: szczupi26 » 2016-07-14, 15:26

Nie ma potrzeby podpinania karty z kontem PP.
Wracając do Twojego problemu, jeśli robiłeś przelew w PLN przeliczając owe 33,75 funcisza to mogło się okazać że po prostu brakuje Ci kilku zł ponieważ PP przewalutowuje po dość niekorzystnych kursach (jedne z wyższych jakie widziałem)
Pamiętam jak ten sam scenariusz miałem kupując Chrono Triggera, przeliczyłem sobie USD na PLN po kursie NBP a tu zonk, woła o podpięcie karty bo okazało się że brakło dosłownie 1,5 $ na koncie

edit: mentor byłeś szybszy :)
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Ebay - poradnik

Post autor: mentor93 » 2016-07-16, 01:26

Dodanie kolejnych funduszy na konto PP nic nie pomogło. Poprosiłem nawet sprzedającego, aby obniżył wysyłkę o funta, żebym miał tym więcej pieniędzy na PP wystarczających do zapłacenia, ale i tak Paypal dalej wyskakuje mi z komunikatem o powiązanie karty. Trudno, tym razem z okazyjnej ceny nici i muszę obejść się smakiem. Ach, te współczesne technologie :(
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Ukukuki » 2016-07-16, 10:29

A nie jest teraz tak ,że paypal weryfikuje użytkownika poprzez podpięcie karty?
Famicom!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Ebay - poradnik

Post autor: mentor93 » 2016-07-16, 13:56

Zaczynam myśleć, że właśnie tak jest. Tak jakby podpięcie konta bankowego nie było wystarczającą weryfikacją.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Ukukuki » 2016-09-13, 16:24

Uwielbiam zakupy na ebay. Kupiłem niedawno Halo Anniversary za 30 zł z wysyłką do polski. Paczka wczoraj doszła, otwieram a tam box z 360 a w środku oryginalne Halo na Xbox classic:P Kupiłem to od sprzedawcy który sprzedawał kilkadziesiąt sztuk tego. Trudno nie sprawdził mojej przed wysyłką. Napisałem do niego, wysłałem zdjęcie i już dzisiaj mam kasę na koncie a gry nie muszę odsyłać. Co lepsze kasa zwrócona z wysyłką. Chciałem jeszcze raz to samo kupić to już niestety w tej cenie nie ma tego.

Kupiłem zamiast tego Tetrisa, Pokemon Blue z wysyłką poniżej 30 zł z Japonii. Gdzie na allegro obecnie Tetris z labelem kosztuje 37 zł:P Jak mi się coś ze staroci na Famicoma powtarza to lepiej to sprzedać na allegro, dostanie się lepszą cenę niż na ebay. To już jest lekko chore no ale.


Sprawdzajcie ceny jak coś kupujecie na allegro bo czasem na ebay z wysyłką kupicie parę złotych taniej a ochrona kupujących jak i sama obsługa na dużo lepszym poziomie. Np. za Anniversary zapłaciłem ponad dyszkę taniej niż na allegro (to nic ,że go ostatecznie nie mam:P).
Famicom!

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Verteks » 2016-09-13, 18:24

Mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii Famicoma, bo tutaj mam jako takie doświadczenie - na Allegro zdarzają się absurdalnie niskie ceny za gry na Famicoma - czasem kartridże idą za tyle, ile byś wydał na samą przesyłkę z Japonii danej gry kupując na eBay (nie piszę tutaj o grach podejmujących temat baseballu ;)). Dodatkowo przy zakupach na eBay trzeba się gimnastykować się z kosztami przesyłki - ponegocjować w kwestii kosztów przesyłki kilku przedmiotów na raz - gdzieś w tym dziale była dyskusja o tym, że Japończycy wariują przy takich przesyłkach.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Ukukuki » 2016-09-13, 19:57

http://www.ebay.pl/sch/japan_4_you/m.ht ... pg=&_from=

Gry na Famicoma i GB od 5-7 zł wysyłka, nie ma tragedii. No ja szczerze na Famicoma nie widziałem jakiś super okazji na allegro a na ebay czy japan yahoo kupiłem masę świetnych gier i to zdecydowanie poniżej wartości rynkowej.
Famicom!

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Y2K » 2018-04-03, 17:25

Hej, kupiłem ostatnio klocki LEGO na ebay.co.uk. Nie mogłem odebrać osobiście, ale wieczorem jak otwarłem kopertę, to pudełko było masakrycznie pogniecione - jakbyś ktoś na nie usiadł. Zadzwoniłem więc do inPostu i dziś kurier był spisać protokół szkody i powiedział, że mogę ze swojej strony skontaktować się już ze sprzedawcą i oni też to zrobią w przeciągu następnych dni. Wie ktoś może jaki jest dokładny proces w takim wypadku? Czy ja muszę coś jeszcze robić? Z góry dzięki za pomoc.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Ebay - poradnik

Post autor: Kiriki-kun » 2018-04-04, 05:34

Generalnie na eBayu lepiej jest chroniony kupujący niż sprzedający, więc nie powinieneś mieć dużych problemów.
Z drugiej strony, zależy jeszcze czy to sklep, czy osoba prywatna, czy da się wykluczyć uszkodzenie w transporcie.
Możesz jeszcze spór na eBayu założyć, czy jak to się tam nazywa.

ODPOWIEDZ