Odtwarzacze mp3

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2007-10-06, 09:11

W koncu mam pieniadze na odtwarzacz muzyki. I jak zawsze myslalem o Creative MuVo, to wczoraj mi w Saturnie wpadl w lapki Stone.. Uroczy i mikroskopijny, az boje sie, ze zgubie. Cena 'podstawowej wersji' rewelacyjna - 99 zlotych! Ale odstrasza mnie troche brak wyswietlacza jakos. W zwiazku z tym rozwazam Kamyka+. Znowu 2gigabajty miejsca na muzyke mi nie jest potrzebne a i cena stosunkowo wysoka.

Rozwazalem Ipoda Shuffle.. Ale tez brakuje mi w nim wyswietlacza jakos..
Jakies sugestie? Bo kurcze jakos nie moge jednoznacznie wybrac. Najwazniejsza jest dla mnie jakosc odtwarzania dzwieku, zywotnosc akumulatorka no i chcac nie chcac - cena. Jakies Wasze typy?

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: ashka » 2007-10-06, 09:41

A co dla ciebie jest najwazniejsze? Jesli jakosc dzwieku, co wez Cowon'a albo Creative'a. Jesli chcesz scrobblowac do last'a, to tylko ipod (IMHO nowy shuffle jest fajny, szkoda tylko, ze jakosc dzwieku ipodow pozostawia sporo do zyczenia).

Jakbym miala cos dzis kupic, to pewnie skonczyloby sie na Creative Muvo 2gb: tani, dobry dzwiek. Wada jest bateria AAA (odtwarzacz "swoje wazy"). ma wyswietlacz, choc mnie on do szczescia nie potrzebny....

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2007-10-06, 10:01

Wlasnie sie zastanawiam czy mi w ogole jest potrzebny ten wyswietlacz.

O zgrozo, pierwszy raz taki dylemat mam przy zakupie czegokolwiek.

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: barman » 2007-10-06, 10:36

Ja mam typowo muzyczny telefon W300i + oryginalne sluchawki HPM-70 = dzwiek bomba!
Szwagier ma k750i ale to juz nie to samo :smile:

Co do legalnosci mam okolo 20 legalnych polskich hip-hopowych plyt kuponych w Empiku/Saturnie/allegro, ktore ripuje w dobrej jakosci :)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Inlagd sill » 2007-10-06, 14:26

Oldschoolowy dziad pisze:W zwiazku z tym rozwazam Kamyka+. Znowu 2gigabajty miejsca na muzyke mi nie jest potrzebne a i cena stosunkowo wysoka.
Cos powyzej 200 zl za 2 GB z radiem i innymi bajerami to calkiem dobra cena. Nie pamietam ile dokladnie, ale warto zajrzec do empiku, bo tam maja w tej chwili najtansze Kamyki i Kamyki+.
Oldschoolowy dziad pisze:Wlasnie sie zastanawiam czy mi w ogole jest potrzebny ten wyswietlacz.
Co do wyswietlacza, to sam sie zastanawialem, bo mialem taki oto dylemat: Kamyk (1 GB) za 115 zl albo Kamyk+ (2 GB plus radio i bajery) za okolo 230 zl. Shuffle odpadl w przedbiegach z powodu zawyzonej ceny. Ani 2 GB miejsca, ani radia i bajerow nie potrzebowalem, wiec caly problem byl w tym, czy bedzie wygodnie obslugiwac odtwarzacz bez wyswietlacza. Zaryzykowalem i kupilem, a teraz moge juz powiedziec, ze Kamyk jest wygodny i ze z jego nie ma obsluga zadnych problemow (fajnie rozwiazane przeskakiwanie pomiedzy folderami). Shuffle'a nie mialem okazji wyprobowac dluzej niz przy standzie.

Bez wyswietlacza do rozwazenia jest albo iPod Shuffle (1 GB) za 349 zl albo ZEN Stone (1 GB) za 115 zl w promocji w empikach (sam tyle dalem). Poza wbudowanym klipsem (na ktorym mi akurat nie zalezy) nie widze zadnej przewagi ponad dwukrotnie drozszego Shuffle'a. Ba, nawet Kamyk+ jest tanszy.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: setezer » 2007-10-06, 14:40

Opowiedz mi o obsludze odtwarzacza bez ekranu. Dla mnie to niewyobrazalne. Wrzucam na karte 200 piosenek, dziele na 20 folderow. Nie pamietam co gdzie jest, a chce znalezc konkretny utwor. Musze po kolei sprawdzac wszystkie 200 piosenek, by odnalezc te upragniona? Czy moze odtwarzacz "mowi" nazwy folderow i tytuly piosenek?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Inlagd sill » 2007-10-06, 15:33

Jesli ktos wrzuca wszystko do jednego wora, albo nie pamieta, co gdzie jest, to musi sprawdzic. Jeden nie da rady bez wyswietlacza, a dla drugiego bedzie on zbedny.

Ja tam wiem co wrzucam (same pelne albumy i na koncu mam folder na luzne utwory), wiec nie potrzebuje lepszej nawigacji niz mozliwosc przeskakiwania pomiedzy pojedynczymi utworami i calymi folderami (do nastepnego albumu). No i tryb shuffle tez byc musi. A do tego wszystkiego nie potrzeba wyswietlacza.

***

Przy okazji: Czy wiecie czy iPod Shuffle ma mozliwosc przeskakiwania pomiedzy folderami? Gdzies sie natknalem na informacje, ze nie ma, ale nie jestem tego pewien, dlatego pytam.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Lien » 2007-10-06, 16:46

Najlepiej by bylo jakby Oldschoolowy dziad podal budzet..
Bo jesli chodzi o jakosc muzyki to mozna polecac takie wynalazki jak Meizu M6, Vtec v39 lub np. iRivera T60..
No i nie nalezy zapomniec o konkretnych sluchawkach.


Tylko wlasnie nie wiadomo jak z kasa :P
Hell was full so I came back

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Inlagd sill » 2007-10-06, 16:58

Acha, zapomnialem napisac o zywotnosci baterii. Producenci deklaruja cos takiego:

iPod Shuffle (1GB): 12 h
ZEN Stone (1 GB): 10 h
ZEN Stone Plus (2 GB): 9.5 h
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Morden » 2007-10-06, 17:02

Inlagd sill pisze:Przy okazji: Czy wiecie czy iPod Shuffle ma mozliwosc przeskakiwania pomiedzy folderami?
Zeby zakonczyc temat Shuffle i braku wyswietlacza: Jak sama nazwa wskazuje, iPod Shuffle losowo odtwarza pliki zawarte w pamieci. Nie ma wiec znaczenia jak sa poukladane. Mozemy przeskakiwac do nastepnego utworu co najwyzej. Skoro odtwarzanie muzyki odbywa sie tylko i wylacznie losowo, nieobecnosc wyswietlacza jest jak najbardziej uzasadniona.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Inlagd sill » 2007-10-06, 17:10

Morden pisze:Jak sama nazwa wskazuje, iPod Shuffle losowo odtwarza pliki zawarte w pamieci. Nie ma wiec znaczenia jak sa poukladane. Mozemy przeskakiwac do nastepnego utworu co najwyzej.
Lolaboga, co za dziadostwo! :shock:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: setezer » 2007-10-06, 17:17

Zeby zakonczyc temat Shuffle i braku wyswietlacza: Jak sama nazwa wskazuje, iPod Shuffle losowo odtwarza pliki zawarte w pamieci. Nie ma wiec znaczenia jak sa poukladane. Mozemy przeskakiwac do nastepnego utworu co najwyzej. Skoro odtwarzanie muzyki odbywa sie tylko i wylacznie losowo, nieobecnosc wyswietlacza jest jak najbardziej uzasadniona.
A mozna chociaz ustawiac glosnosc, czy tez losowo wybiera?

---

Jak dla mnie, to mocny bubel, nawet bardzo.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Morden » 2007-10-06, 17:22

Inlagd sill pisze:Lolaboga, co za dziadostwo! :shock:
Hehehe. Myslalem ze to bylo oczywiste. Pomijajac fakt ze sam sprzet nosi nazwe "Shuffle", Apple reklamowalo ten odtwarzacz sloganem "Life is Random". Nie wydaje mi sie by ktos zdecydowal sie na pierwszego Shuffle'a, ale nigdy nie wiadomo wiec male slowo przestrogi: Stary Shuffle nie radzi sobie z wysokim bitrate [wsparcia dla AIFF ogolnie chyba brakuje]. Nie wiem dokladnie jaka jest granica, ale slyszalem narzekania. No i zapomniec mozna o lossless compression, co przy pojemnosciach Shuffle'a i tak mija sie z celem.
A mozna chociaz ustawiac glosnosc, czy tez losowo wybiera?
Mozesz ustawiac glosnosc, skakac do przodu, skakac do tylu, przewijac w przod i w tyl, pauzowac i to by bylo na tyle. A... no i mozna wlaczyc i wylaczyc. Hehe.
Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: froger3 » 2007-10-06, 17:26

Ale ze stajni Appla dlatego masa ludzi go kupila:) Testowalam ten badziew (IMHO of coz) i zdanie mi sie nie zmienilo. Ale znam ludzi zakochanych w shufflu wiec dla kazdego cos milego...

Stawiam cole ze gdyby shuffle wypuscila jakas inna firma, wszyscy by to skrytykowali:) A tak duzo ludzi rozplywa sie ze Apple na tka fajny pomysl wpadl i w ogole ah i oh!

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Odtwarzacze mp3

Post autor: Morden » 2007-10-06, 17:30

froger3 pisze:Stawiam cole ze gdyby shuffle wypuscila jakas inna firma, wszyscy by to skrytykowali:)
Na Zen Stone ludzie jakos nie narzekaja. Ci ktory to kupuja ma sie rozumiec, bo to ta sama grupa ktora kupilaby Shuffle'a tylko po co dawac wiecej pieniedzy za to samo.
Obrazek

ODPOWIEDZ