Seriale

Awatar użytkownika
szaden
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 46
Rejestracja: 2007-11-01, 15:07
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Seriale

Post autor: szaden » 2007-11-30, 21:13

Dexter

Widzieliscie ten swietny serial? Jestem wlasnie po zaliczeniu 1 sezonu i z niecierpliwoscia czekam na zakonczenie 2 bo ogladac po lepkach nie zamierzam. Ale o czym wlasciwie opowiada ten serial? Glowny bohater jest specjalista od badan krwi w laboratorium policyjnym. Dexter jest wydawaloby sie zwyklym, pogodnym mezczyzna jednak nikt nie zdaje sobie sprawy, ze tylko udaje. Traumatyczne przejscia z dziecinstwa spowodowaly u niego brak jakichkolwiek ludzkich uczuc, no i jeszcze jedna wazna rzecz... mordercze sklonnosci. Jednakze zabija on tylko ludzi ktorym system sprawiedliwosci nie moze udowodnic winy 8) Wiecej nie zdradze zeby nie zepsuc zabawy ludziom chetnym do obejrzenia tego swietnego serialu. Ponizej link do oficjalnego trailera:
http://www.metacafe.com/watch/647288/de ... _by_night/
Wedlug mnie ten serial miazdzy wszystkie Prison Break'i Lost'y razem wziete. Scenarzysci w mistrzowski sposob przeniesli akcje dobrego ksiazkowego thrillera i stworzyli naprawde wciagajace kino sensacyjne, a postac glownego bohatera jest nie do przebicia( te jego cyniczne komentarze). Jednym slowem: POLECAM!

Mejs: Zmienilem nazwe tematu na "seriale" dyskusja o Dexterze sie nie kleila, szaden zgodzil sie na zmiane tematu. Prosze sie wypowiadac
Ostatnio zmieniony 2007-12-04, 21:21 przez szaden, łącznie zmieniany 3 razy.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Morden » 2007-11-30, 21:56

Czy ja wiem. Dexter czy Criminal Minds ... To samo w kolo naokolo. Telewizja jakos mnie nudzi. Jedyne co ogladam to Simpsonow po powrocie z pracy i ew. jakies pojedyncze programy [innych animek nie licze bo Family Guy i American Dad tez sa spoko, ale od dawna same powtorki puszczaja].

Nie widzialem nawet jednego odcinka reklamowanego na prawo i lewo Heroes, nie ogladalem Weeds ani Invasion. Prison Break jest zenujace a glowny bohater ma ciagle mine pobitego szczeniaczka. Kiedys robiono lepsza telewizje. Teraz walna wysoki budzet, rozreklamuja i mysla ze starczy.

P.S. - Mala poprawka. Ogladalem Scrubs i nadal ogladam jesli trafie jakies odcinki ale nie widzialem nic, czego bym nie widzial wczesniej juz od jakiegos czasu.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: ramzes64 » 2007-12-04, 01:07

A ja moze sie zapoznam jakos z tym serialem - osttanio polubilem wiele ;) - moze obadam
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Seriale

Post autor: Mosquit » 2008-01-04, 16:21

Ogromnie polecam serial The IT Crowd. Jest krociutki - 2 sezony po 6 odcinkow. Opowiada o dziale IT w jednej z wielkich korporacji brytyjskich. Przesaczony jest masa humoru i gagow z ogromna iloscia easter egg'ow growo/muzyczno/filmowych. Na prawde warto - nikt sie nie powinien zawiesc na tym serialu :)

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: ashka » 2008-01-04, 18:31

Help me. Exclamation mark. Fire. Exclamation mark. Exclamation mark. Exclamation mark.
Zdecydowanie warto obejrzec IT Crowd :lol:
Moja komorka od roku wydzwania wylacznie melodyjke z serialu :oops:

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: philemon » 2008-01-04, 22:18

Morden pisze:Nie widzialem nawet jednego odcinka reklamowanego na prawo i lewo Heroes, nie ogladalem Weeds ani Invasion. Prison Break jest zenujace a glowny bohater ma ciagle mine pobitego szczeniaczka. Kiedys robiono lepsza telewizje. Teraz walna wysoki budzet, rozreklamuja i mysla ze starczy.

P.S. - Mala poprawka. Ogladalem Scrubs i nadal ogladam jesli trafie jakies odcinki ale nie widzialem nic, czego bym nie widzial wczesniej juz od jakiegos czasu.
Po obejrzeniu jednego odcinka Heroes w TV na drugi dzien pobieglem do sklepu i zakupilem pierwsze dwanascie odcinkow sezonu (calosc wydano na dwie raty a potem w boxie).
Serial, mimo iz nadmuchany potezna kampania reklamowa, prezentuje calkiem przyzwoity poziom i ma nietuzinkowa fabule. Wydawac by sie moglo, ze to czkawka po iks-menach czy innych produkcjach z super bohaterami ale wcale tak nie jest a mysl o wlasnie takim porownywaniu to niemal herezja.

Niestety druga polowa sezonu poziom strasznie zaniza i choc zakonczenie jest genialne to ogladanie poszczegolnych odcinkow jest niemal mordega. Cos musialo mocno i zewnetrznie wplynac na produkcje bo gdzies po 15 odcinku pewne elementy fabuly przestaly trzymac sie kupy a niektore sa zwyklym zapychaczem. :cry: Cale szczescie pierwsze polowa nie pozwala reszcie przewazych szali na niekorzysc calej produkcji, IMO jest po prostu genialna.

Herosow oglada sie jednak milo i mysle, ze mozna spokojnie po ten tytul siegnac w ciemno.

---
Scrubs tez ogladam na biezaco i choc zawiedzony jestem kazdym nowym sezonem to z checia wracam do dwoch pierwszych. Niestety, co roku zmienial sie rezyser a wraz z nim ogolny klimat calego serialu co strasznie sie odbija na ogolnej produkcji. Techniki przejscia kamery czy wprowadzenie dzingli calkiem zmienily klimat serialu. Gagi zrobily sie prostackie i przewidywalne, wprowadzono za duzo dramy a wszystkie problemy glownego bohatera skupily sie na problemach lozkowych. Porazka.

Niemniej jednak musze przyznac, ze pierwsze dwa sezony oglada sie calkiem milo i warto je zobaczyc. Reszte mozna spokojnie olac cieplym sikiem modulowanym. :twisted:

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: quit » 2010-10-02, 23:54

Heloł, odkopuję, bo ostatnio zaczął się sezon na nowe seriale z USA i nie tylko, więc streszczę co sądzę o poszczególnych tytułach.
Dr. House - Sezon 7dmy, pierwszy ep bardzo nudny, za to kolejny oceniam już z 7/10, nie jest źle, ale jak każdy serial po tylu sezonach potrafi zamulić
Greys Anatomy - Także sezon 7dmy, serial dla bab, ale oglądam z przyzwyczajenia, w dodatku w sumie nie nudzi, 6sty sezon skończył się fenomenalnie, narazie pierwszy ep nowego sezonu bardzo ok jak na ten serial, nie ma lipy. 7/10.
How i met your mother - Sezon 6sty, ep 1wszy bardzo średni, 5/10, ale 2gi 8/10, Barney trzyma poziom, serial niby jednego bohatera, ale mnie rozwala totalnie. Krótkie odcinki jak to w amerykańskich sitocomach nie nudzą ;)
The Big Bang Theory Hahaha, no czekałem na to bardzo mocno, 4ty sezon miał zacząć sie mocno i nie było źle, pierwszy odcinek 8/10, ale drugi dla mnie 10/10, śmiałem się na głos pierwszy raz chyba od roku :D Sheldon jest niesamowity.
The Mentalist - 3ci sezon, serial obecnie na TVN leci, nie jest bardzo znany, ale całkiem fajny. Wszystko kręci się w okół jednego bohatera który jest tytułowym "mentalistą" czyli osobą która bardzo dobrze odczytuje m.in ludzkie emocje, przewiduje zachowania itd. Ciekawy serial, 2 sezony wciągnąłem praktycznie w 2 dni, teraz wyszedł nowy, pierwsze dwa odcinki na średnim poziomie, 6/10
Dexter - 5Ty sezon zaczął się nudnie, największy zawód puki co, czekam aż się rozwinie z czasem, uważam, że dziwne zakończenie czwartego sezonu to wymusiło, dlatego teraz taka zmuła, ale się poprawi, jak nie...to quituje serial. ;p 3/10
Nowe nowe ;p
The Event - Nowy serial, dopiero wchodzi, narazie 2 odcinki, coś jak Losty albo Flash Forward, w sensie nie wiadomo o co chodzi, jest tajemniczo i czuć klimat SF. Jest dla mnie lepiej niż we wspomnianym Flash Forward i Lostach, naprawdę wciąga, ale polecam żeby zaczać jak już będą ze 4 odcinki, bo fabuła jest taka rozpędzająca się z czasem. Każdy odcinek niesie nowe pytanie i odpowiedz na jedna rzecz z poprzedniego odcinka, twórcy obiecują, że tak ma pozostać. Ciężko mi opowiedzieć o czym dokładnie jest, bo narazie jak w początku każdego serialu ciężko to określić, ale można powiedzieć, że mamy 3 wątki: chłopak którego dziewczyna zagineła podczas ich rejsu/wycieczki, rząd który ma zamiar wyjawić jakąś tajemnicę która ma zmienić świat na zawszę, organizacja która jest tą "złą stroną" no i wszystko się zazębia, polecam komuś jak się nudzi ;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Storms » 2010-10-03, 07:27

quit pisze:Dr. House
Obejrzałem kilka odcinków z różnych sezonów, ale jako że wcześniej widziałem serial The Scrubs to House nie zrobił na mnie zaskakującego wrażenia. Może to przez Perrego Coxa który swoim szyderstwem wyprzedza Housa. ;)
quit pisze:Greys Anatomy
Nie wiem czy dla bab kumpel jest fanem serialu, ale to chyba przez to że jest na pielęgniarstwie i go kręcą seriale z kitlami. :D No może oprócz daleko od noszy :)
quit pisze:Dexter
Pierwszy sezon mi się w miarę podobał. Nie wiem jak kolejne szczerze to nawet nie wiedziałem że już 5 jest. Ale twoja ocena 3/10 nie rokuje że następne sezony są lepsze.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: quit » 2010-10-03, 09:12

Sezon chodzi mi o początek Dextera, np. cały sezon 3ci oceniam na poziomie 9/10, był fenomenalny! ;)

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Seriale

Post autor: hat » 2010-10-03, 09:22

Doktora oglądam od pierwszego sezonu i jeszcze mi się nie znudził. Są lepsze i gorsze momenty ale trzyma poziom. Z ciekawszych seriali szpitalnych mogę polecić Nurse Jackie. Właściwie jest to miniserial jeden sezon 12 odcinków a odcinek nieco ponad 20 min. Ogląda się nieźle, całkiem pomysłowo zrobiony. Poza tym Desperate Housewives zdaje się już siódmy sezon, ciagle daje radę, to raczej "babski" serial ale mi się podoba. A w Lostach wymiękłem na początku czwartego sezonu, kiedy głupota scenariusza przekroczyła moją tolerancję :smile:
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: DizzyX » 2010-10-03, 09:23

Storms pisze:ale jako że wcześniej widziałem serial The Scrubs to House nie zrobił na mnie zaskakującego wrażenia
No wiesz, Scrubs a House to dwie zupełnie różne ligi :) Scrubs to taka praktycznie typowa komedia z "poważnymi" wstawkami, House'a raczej komedią bym nie nazwał :)
Storms pisze:Obejrzałem kilka odcinków z różnych sezonów
Troszkę błąd, bo House'a trzeba jednak oglądać "po kolei" :)

Ale w każdym razie Scrubs jest świetne, bardzo lubię :)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Baieros » 2010-10-03, 09:46

Ja nie mogę oglądać House z racji hipochondrii zaraz łapie przynajmniej jedną chorobę na odcinek ;)

Scrubs rzeczywiście to zupełnie coś innego, ale raz na jakiś czas przyjemnie się to ogląda.

Big Bang Theory obejrzałem wiele odcinków jednym tchem, spore wrażenie na mnie zrobił serial.

Osobiście poleciłbym Burn Notice - o amerykańskim szpiegu, który został spalony i próbuje się dowiedzieć dlaczego.

Leverage- Były agent ubezpieczeniowy wraz z czwórką przestępców pomaga ludziom odebrać co do nich należy od bogaczy(zwykle nie do końca legalnie).

Hung- w splajtującym Detroit nauczyciel Wf-u, któremu życie się wali postanawia podjąć się najstarszego zawodu na świecie.

Sekretny Dziennik Call Girl - Perypetia dziewczyny prowadzącej podwójne życie, dosyć interesujące ;)

Jest jeszcze parę, ale już mniej interesujących. Te powyżej polecam.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: kawka » 2010-10-03, 11:55

hattori pisze:Z ciekawszych seriali szpitalnych mogę polecić Nurse Jackie. Właściwie jest to miniserial jeden sezon 12 odcinków a odcinek nieco ponad 20 min.
Nieprawda, to nie jest miniserial. Wszystko, co ma więcej niż jeden sezon kwalifikuje się jako normalny serial, bez względu na to ile jest odcinków i po ile trwają minut. Miniserial to fabuła z góry zaplanowana wyłącznie na daną ilość odcinków (np. "Wybrańcy Obcych", "John Adams", "Pacyfik", "Kompania Braci").
hattori pisze:A w Lostach wymiękłem na początku czwartego sezonu, kiedy głupota scenariusza przekroczyła moją tolerancję :smile:
Początek czwartego sezonu był świetny z kapitalnym "The Constant" na czele. Niestety finał sezonu ze starożytnym "kołem" to dla mnie moment, który pogrążył serial do samego końca. Można powiedzieć, że wraz z wyspą zniknęło prawdziwe "LOST".

Ja może polecę od siebie klasykę, czyli "Z Archiwum X". Dla mnie to jest serial #1 już na stałe. Żaden serial nie potrafił tak mnie pochłonąć i wywołać tak dużo różnych emocji, stanów. Dziewięć sezonów (z czego najsłabsze i zupełnie zbędne dwa ostatnie można sobie odpuścić). Doskonały pod każdym względem, zarówno technicznym i merytorycznym. Świetny podział na odcinki mitologiczne i o monstrach. W przeciwieństwie do innych seriali ten mogę oglądać w kółko. Ponadczasowa perełka, której nic nie dorówna :smile:

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: quit » 2010-10-03, 12:02

Próbowałem oglądać Archiwum X, pierwszy sezon no i...poległem. Nie dałem rady oglądać Scully ;D

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Seriale

Post autor: hat » 2010-10-03, 18:23

kawka pisze: Nieprawda, to nie jest miniserial. Wszystko, co ma więcej niż jeden sezon kwalifikuje się jako normalny serial, bez względu na to ile jest odcinków i po ile trwają minut. Miniserial to fabuła z góry zaplanowana wyłącznie na daną ilość odcinków (np. "Wybrańcy Obcych", "John Adams", "Pacyfik", "Kompania Braci").
Czepiasz się :smile: , jest mniejszy niż normalny to dla mnie jest mini
kawka pisze: Początek czwartego sezonu był świetny z kapitalnym "The Constant" na czele.
No cóż kwestia gustu. U mnie wywoływał senność i tyle.
Obrazek

ODPOWIEDZ