Kącik czytelnika

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: kolo » 2011-09-08, 20:46

Lód łyknąłem w 3 dni :P
Mam jeszcze "W krainie niewiernych" (zdecydowałem się ze względu na Katedrę) i "Wroniec" ogólnie pisze ciekawie, ale jak zwykle są gusta i inne takie.

Z książek nie fantasy które wywarły na mnie spore wrażenie to poleciłbym jeszcze:
Wieża (William Golding)
Lot nad kukułczym gniazdem (nie trawiłem filmu, ale książka była świetna)
Mistrz i Małgorzata (wszyscy marudzą że to komunistyczne świństwo, ale mnie wciągnęła)
Władca much (też Golding)
Alchemik (Coelho)
Stulecie kłamców (Łysiaka, z tym ostrożnie, bo gość ma dość drastycznie różne spojrzenie na pewne sprawy od poprawnej politycznie większości - podsumowanie XX wieku)
C.K. Dezerterzy


Młot na czarownice też kiedyś czytałem - był świetny, ale miałem problemy ze znalezieniem pozostałych (w bibliotece drugi raz też go nie widziałem już).


---------------
Byłbym zapomniał a to dla mnie jedna z najważniejszych książek...
Nędznicy (Wiktor Hugo) - jak dla mnie arcydzieło wczesnej francuskiej literatury popularnej (Trzej muszkieterowie mogą sobie muszkiety w dupę wsadzić i wystrzelić).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Mario_77
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-10, 14:20

Re: Kącik czytelnika

Post autor: Mario_77 » 2011-09-08, 20:49

mcfly12 pisze:(...) preferuję (...) fantastyka, ale czytam praktycznie każdą ciekawą książkę jaka mi w ręce wpadnie.
Ja tak samo :smile:
Polecam z czystym sercem: Saga "Harry Potter" J.K Rowling, Saga "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien oraz oczywiście genialną książkę "My, dzieci z dworca ZOO" Christine F. , jestem dopiero w połowie gdy Christine jest po tygodniowym odwyku i zaczyna od nowa z herą.Potem czeka mnie lektura szkolna "Szatan z siódmej klasy" Kornel Makuszyński. :shock:

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kącik czytelnika

Post autor: mcfly12 » 2011-09-08, 20:57

Szatana kiedyś czytałem, nie narzekałem. Ujdzie jak na lekturę. W szkole średniej się zaczną dopiero fajne lektury. Zbrodnia i Kara rox !
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik czytelnika

Post autor: yrkill » 2011-09-08, 21:57

mcfly12 pisze:W szkole średniej się zaczną dopiero fajne lektury.
A ja bym rzekł, że dopiero na studiach. Ale Dostojewski, Kuncewiczowa i Gombrowicz to naprawdę klasa :)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Kącik czytelnika

Post autor: Spyro1993 » 2011-09-09, 18:36

mcfly12 pisze:Szatana kiedyś czytałem, nie narzekałem. Ujdzie jak na lekturę. W szkole średniej się zaczną dopiero fajne lektury. Zbrodnia i Kara rox !
A ja powiem, że niewiele jest fajnych książek w szkole średniej. Jak czytałem lektury z romantyzmu, to myślałem, że coś mnie trafi. Najbardziej denerwowało mnie czytanie Kordiana i Cierpienia młodego Wertera (główny bohater to była taka dupa, która nie umiała się pożądnie zastrzelić).
Zbrodnia i Kara była ciekawa, muszę przyznać. Dobrze wykreowana jest postać Raskolnikowa.
Z lektur z liceum najbardziej podobał mi się Potop (ale nie dałem rady całości przeczytać, bo zbyt grupe to było i czasu mało). :P
Na poniedziałek mam przeczytac Chłopi - tom I - Jesień.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik czytelnika

Post autor: yrkill » 2011-09-11, 08:04

Spyro1993 pisze:Dobrze wykreowana jest postać Raskolnikowa.
Każda jest dobrze skrojona.
Spyro1993 pisze:Jak czytałem lektury z romantyzmu, to myślałem, że coś mnie trafi.
Najlepszy, pomijając współczesność (89+) okres w literaturze!
Spyro1993 pisze:Z lektur z liceum najbardziej podobał mi się Potop (ale nie dałem rady całości przeczytać, bo zbyt grupe to było i czasu mało).
Dobry jesteś, ja się ani przed maturą, ani przed egzaminem na studiach nie zmusiłem do przeczytania Sienkiewicza. Ba, nawet do obejrzenia :]
Spyro1993 pisze:Na poniedziałek mam przeczytac Chłopi - tom I - Jesień.
Łączę się w bólu. Ale z drugiej strony tak długo, jak nie trzeba w liceum czytać Próchna i Pałuby to nie ma się czym martwić :D
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kącik czytelnika

Post autor: hat » 2011-09-15, 21:05

Glen Cook - Powrót Czarnej Kompanii
Obrazek
Trzecia część cyklu fantasy. Żadnych elfów i krasnali, jest mrocznie z dużą ilością krwi i realistyczną przemocą. Do tego wciągająca fabuła, pierwsze dwa tomy połknąłem błyskawicznie. Trzeci niestety trochą się ciągnie, autor jakby trochę stracił wenę, czytam z rozpędu żeby zobaczyć co będzie dalej. Ale pierwsze tomy polecam z czystym sumieniem, moim zdaniem dużo lepsze od przereklamowanej Gry o Tron.
Obrazek

Mario_77
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-10, 14:20

Re: Kącik czytelnika

Post autor: Mario_77 » 2011-09-17, 15:26

Obrazek

Dziecko zwane "niczym" Dave Pelzer,

Sam autor jest bohaterem książki.Jego matka alkoholiczka znęca się nad nim psychicznie i fizycznie, np. chciała go spalić,utopić,zatruć i zagłodzić.Przeczytałem jednym tchem w niecałe 3 godziny.Polecam z czystym sumieniem.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kącik czytelnika

Post autor: hat » 2012-07-10, 11:10

Ale się temat zagrzebał głęboko :smile:

Moje nowe dziecko :twisted:
Obrazek

Bawię się od wczoraj i jestem zachwycony. Do beletrystyki i wszelakich książek jednorazowych rewelacja.
Obrazek

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Kącik czytelnika

Post autor: mingan » 2012-07-10, 14:20

Ja używam kindla 4, jakoś mizianie po ekranie nie pasowało mi do czytania książki 1 ręką (plus mam lekką nerwicę natręctw, która objawia się czystą nienawiścią do maz na ekranie co przy dotykowcach jest nieuniknione).
Mam na swoim wykupione już 40 książek i ponad połowa już poległa. Dzięki temu urządzeniu znowu zacząłem czytać jak za dawnych czasów (w ilościach hurtowych :grin: ).

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kącik czytelnika

Post autor: mcfly12 » 2012-07-10, 15:29

Takie tam zabawki :P Dla mnie ksiazka to musi byc papier. Z drugiej strony, jednak, cieszy mnie rosnaca popularnosc takich urzadzen, bo teraz na allegro fajne tytuly mozna wyrwac za grosze.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Kącik czytelnika

Post autor: mingan » 2012-07-10, 17:57

mcfly, ja nadal kupuję papierowe książki ale zaczyna mi na nie brakować miejsca (niestety wszystkie moje hobby zajmują go od groma) a taki kindle zajmuje tyle co 32kartkowy zeszyt. Do tego jak jadę na wakacje to biorę takie maleństwo zamiast np.3 1000 stronnicowych bydląt.
Ogólnie największe zalety to gabaryty i pojemność. Mogę sobie codziennie rano, jadąc busem, czytać nowiutką gazetę, która rano sama się wgrała na mojego kindla. A jak tylko mi się znudzi to jeden przycisk i czytam książkę.

To wszystko zmieszczę razem z fartuchem, netbookiem i długopisami w małej wąskiej teczce :grin:

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kącik czytelnika

Post autor: mcfly12 » 2012-07-10, 19:42

Jasne rozumiem to o czym mówisz ale ja jednak nadal będę taszczył w mojej torbie papierowe, ciężkie książki ;) Jeśli chodzi o feeling to musisz mi przyznać że nic nie jest w stanie zastąpić zwykłej książki.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kącik czytelnika

Post autor: hat » 2012-07-10, 21:23

Ja się dlugo opierałem. Co mnie przekonało do ebooków? Po pierwsze brak miejsca, mam ponad trzysta książek które zajmują masę miejsca. Po wtóre, duża część z nich to pozycje jednorazowe do których pewnie nigdy nie wrócę. Po trzecie to ceny, ostatnio cztery dyszki za książkę to standard. Ebooka bez trudu można kupić za połowę ceny a nawet mniej. Zresztą wcale nie chcę rezygnować z papieru, pozycje bardziej wartościowe i ładnie wydane nadal kupuję w wersji papierowej.
Obrazek

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kącik czytelnika

Post autor: mcfly12 » 2012-07-10, 21:43

Jak dla mnie zajmowane miejsce to właśnie jedyna wada książek. U siebie w pokoju mam około 150 książek - to co mam do przeczytania lub coś do czego wracam. Pozostała część księgozbioru leży albo złożona w kartonach albo z książkami mojej mamy. Co do cen to akurat mam lepiej. Moja mama pracuje w księgarni i nie dość że w ciągu roku mogę zrobić zakupy na 1000PLN z 25% zniżki to o wszelkich wyprzedażach wiem z wyprzedzeniem - (kupiłem np. Ring za całe 9,90 czy nawet znośne wydanie Zbrodni i Kary za chyba coś około 7PLN).

A co do ostatnio czytanych rzeczy to Trismus - S. Grochwiaka - już kończę i mogę polecić bo bardzo dobry kawał książki. Dziennik młodego SS'mana prowadzącego obóz zagłady. Podobała mi się narracja, i sposób przedstawienia panujących w tamtych czasach poglądów. Jeśli ktoś ma dostęp to śmiało może się za to zabierać. Do tego jeszcze Robinson Crusoe w oryginale ;)
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

ODPOWIEDZ