Silent Hill

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radEk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 39
Rejestracja: 2006-07-01, 20:54

Silent Hill

Post autor: radEk » 2006-07-23, 19:53

Silen Hill zdazyl juz wyladowac w polskich kinach jakis czas temu wiec teraz mozna na spokojnie podzielic sie wrazeniami.
Przyznam sie bez bicia ze byl to najbardziej wyczekiwany film przeze mnie od roku 2005. Nie bede spojlerowac bo to nie ladne, ale powiem tylko, ze film zaskoczyl mnie i to bardzo pozytywnie m.in. klimat miasteczka jest bardzo odczuwalny, a i podobienstwo tez jest uderzajace, a wejscie starego znajomego podbilo mi cisnienie Fajnie natomiast, ze Gans nieco zmodyfikowal realia Silent Hill dzieki czemu dowiedzialem sie paru ciekawych rzeczy i moglem spojrzec na historie miasteczka z innej strony. Jednak SH jest filmem dla graczy, ktorzy rozumieja jego historie jak i wydarzenia dziejace sie w nim, zwykly widz poczuje sie nieswojo, nieco zagubi sie posrod bardzo ciezkiej do zrozumienia fabuly, ktorej wyjasnien nie jest za wiele podczas filmu. Summa summarum film powinien zobaczyc kazdy fan Cichego Wzgorza i z pewnoscia nie zawiedzie sie na nim, oczywiscie nadal jest sporo niedopowiedzen i niedociagniec, ale na pierwszy raz wyszlo lepiej niz dobrze.

Moja ocena: 8

A jakie sa wasze opinie ?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Silent Hill

Post autor: Blackie » 2006-07-24, 06:32

Poszlismy na ten film z kumplami do kina. Zalozenie - obejrzec dobry film na podstawie gry. Efekt - cala sala placze ze smiechu. Wiecej nie mam czasu teraz pisac, ale nie tylko my sie tak smialismy. To po prostu wszyscy pekali momentami ze smiechu.
Ocena - 6 (za to, ze swietnie sie bawilismy)
He only went so far as the subconscious.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: Gimiak » 2006-07-27, 10:24

Po waszych opiniach ja takze postanowilem obejrzec Silent Hill'a. Na PS niestety tylko 1 przeszedlem, a bylo to jakies 5-6 lat temu wiec za duzo nie pamietam ale duzo mi nie pasuje.

Film
W filmie nie pasuje mi sporo rzeczy nawiazujac do gry SH1. [np. kosciol, kult]
Uwazam, ze fajnie zrobiony - trzyma klimat SH z gry. :P Poza tym swietna, nastrojowa muzyka pasujaca do filmu. Bylo kilka dziwnych momentow - tzn. komicznych no ale nie az tak jak to Blackie mowisz. Moze dlatego, ze sam ogladalem i sie balem. :P

Zaskoczylo mnie zakonczenie ... jezeli to z SH 1 to mi nie pasuje - dziwne jakies ...

Ocena: 7

Awatar użytkownika
Kamillo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 32
Rejestracja: 2007-02-09, 16:10
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: Kamillo » 2007-02-10, 14:34

Aby zrozumiec Silent Hill'a, nalezy conajmniej dostatecznie znac fabule serii gier pod tym tytulem. Jak dla mnie film byl dobry, momentami nawet straszyl, a zakonczenie uswiadamiajace o kontynuacji sprawilo, iz niecierpliwie czekam na kolejna czesc. Pozdrawiam

Moja ocena - 8+

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: equimanthorn » 2007-02-10, 18:15

Ja filmu nie skomentuje a za to polece Wam cos na czym cale Silent Hill bylo wzorowane - Jacob's Ladder.
http://www.filmweb.pl/Drabina+Jakubowa+ ... lm,id=5188

Jedenn z niewielu tworow, ktory uswiadamia czym jest sztuka filmowa.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: Morden » 2007-02-10, 19:01

Jak dla mnie film dosc sredni. Po pierwsze, adaptacja filmowa prowadzi akcje w conajmniej chaotyczny sposob. Owszem, ci ktorzy grali w gre beda wiedziec o co chodzi, ale adaptacje filmowe maja za zadanie byc historiami samymi dla siebie, a nie dopelnieniem czegos, co widziala tylko czesc z potencjalnych widzow.

Zdecydowanie zbyt malo czasu poswiecono rozwojowi postaci a szczatkowe wyjasnienia zdarzen sa niewystarczalne by przecietny widz mogl powiedziec o filmie cos wiecej niz "Troche straszylo, fajne potwory, troche fajnej muzyki".

W dodatku film zlepia w jedna calosc zdarzenia z kilku czesci Silent Hill zmieniajac przy tym Harry'ego Masona w babe i jego corke Sheryl w Cybil. Tego ostatniego nie rozumiem zupelnie, podczas gdy zmiane plci sam rezyser wyjasnia mniej wiecej tak:

"Harry Mason byl strasznie kobiecy. Ma w sobie opiekunczosc matki... bla bla bla bla... Wiec zmienilismy go w babe".

Musialbym wlaczyc dodatki by przytoczyc dokladny cytat ale sensem wypowiedzi bylo wlasnie to. Kobiecosc Harry'ego sprawila, iz tworcy filmu postanowili naprawic blad Konami i uczynic go tym, kim Harry tak naprawde w sercu jest. Kobieta. *Tu wkleic Mordena przewracajacego oczami pietnascie razy. I gdy myslicie ze to juz koniec, przewracam nimi po raz szesnasty*.

Film na NACIAGANA trojke z plusem. Plus za wydanie, ktore co prawda rewelacyjne nie jest, ale rozbawilo mnie nadrukiem na plycie i tym jak komponuje sie on z otworem w CD. Pozniej strzele jakas fotke do wgladu. W Polsce moze to wygladac inaczej.

P.S. - equimanthorn: Co to za krzaczenie w podpisie? Brzmi to jak cos, co wykrzykuja czarodzieki z ksiezyca. Hehe. Tsuki no hana? Hehe. Zmien sobie na [ 月の花 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: froger3 » 2007-02-11, 11:20

equimanthorn: SH byl otez wzorowane na tworczosci pana Davida Lyncha:)

Film taki sobie, ale najbardziej nie rozumiem..


SPOJLER DLA TYCH KTORZY NIE OGLADALI ANI NIE GRALI W SH2

...wrzucenia Piramidoglowego do czesci w ktorej jego udzial nie ma sensu po prostu. Ciekawe jak to rozwiaza w dwojce.

SPOJLER END

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: Morden » 2007-02-11, 16:14

Jak pisalem wczesniej, plusem do trojki ktora wystawilem filmowi Silent Hill, jest wydanie. W ktorym zabawny szczegol sprawil, iz ocene lekko podnioslem. Dwie fotki ponizej.

Awers:

http://img217.imageshack.us/img217/4705 ... l01zb0.jpg

Plyta DVD [Ktora zarobila plus w ocenie]:

http://img217.imageshack.us/img217/5016 ... l02cp7.jpg

P.S. - Fanom Silent Hill, ktory sa rownoczesnie posiadaczami PSP, polecam Silent Hill Experience. Zerknijcie na fotki jesli nie wiecie co to. Maly opis mozna odnalezc na rewersie.

http://img59.imageshack.us/img59/3652/s ... e01lc3.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/5716/s ... e02yb9.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: Mr Shadov » 2007-03-04, 12:11

padaczka niewiele lepsza od RE. usmialem sie a potem zrobilo mi sie smutno ze na taki potencjal ktos wzial i nasikal. 5/10 bo widzialem bardziej debilne horrory ale na wiecej nie zasluzyl.
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

ODPOWIEDZ