Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Mosquit » 2006-08-21, 10:31

@Inglad Sill
Informacja rzetelna a informacja pochopna to dwie skrajne rzeczy. Wiem ze dzialal w dobrej wierze ale przeklamywanie [spowodowane nie sprawdzeniem do konca danego tematu] jest niezbyt porzadana rzecza.

@Morden
Widze ze nie czytales ze zrozumieniem moich postow. Ja nie twierdze ze oni NIE sprzedaja nieoryginalnych soundtrackow tylko ze NIE WSZYSTKIE sa nieoryginalne.

Square-Enix nigdy nie byl wydawca swoich wlasnych soundtrackow. Cos sie tak uczepil tych FF zreszta.. jakby innej dobrej muzy nie bylo.

Swoja droga.. czy ty sadzisz ze oni nie wiedza co sprzedaja? Bo ja jakos watpie w to.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: froger3 » 2006-08-21, 10:33

Mosquit: zawsze mozna zadzwonic i zapytac sie o ich zrodlo z ktorego maja te OSTY. Ciekawe czy podaliby takie info.

Set: z czystej ciekawosci, skad wiesz ze oni grajana piratach?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Morden » 2006-08-21, 10:50

Mosquit pisze:Square-Enix nigdy nie byl wydawca swoich wlasnych soundtrackow. Cos sie tak uczepil tych FF zreszta.. jakby innej dobrej muzy nie bylo.
A w jaki sposob odnosi sie to do sprzedazy tajwanskich CD? Nie czepilem sie danej serii, tylko oryginalnosci produktow, a to juz roznica. Rzeklbym zasadnicza.
Swoja droga.. czy ty sadzisz ze oni nie wiedza co sprzedaja? Bo ja jakos watpie w to.
Mysle ze wiedza, i tu lezy pies pogrzebany. PSX Extreme zawsze chcialo wyrobic sobie pewien status i image. Bedac jednym z wiodacych pism branzowych w kraju, maja strasznie luzne pojecie na temat tego co mozna a czego nie. Znalazlem kilka tajwanskich wydan w ich sklepie i co to dla mnie oznacza?

Oznacza to, ze sklep ten to biznes po najmniejszej linji oporu. Jak w Polsce jest, wie kazdy. Malo kto kupuje oryginalne sciezki. Wiekszosc zasysa hurtem mp3 z kazdej gry, w ktorej podobala im sie chocby jedna melodyjka. Jesli jedno z dwoch najwiekszych pism poswieconych konsolom sprzedaje bubel tym, ktorzy juz zdecydowali sie kupic oryginal, a jest ich na pewno niewielu, strasznie to nie fair.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Senshu » 2007-06-17, 23:33

Postanowilem odkopac stary temat, gdyz znalazlem calkiem fajny sklep z OST z gier...polski ! - http://gamemusic.minisklep.pl/ oferta jest bardzo bogata wg mnie, dawno szukalem takiego sklepu, ale pozostaje znowu kwestia oryginalnosci tych OSTow...jak to rozpoznac, czy wydaje sie Wam, ze oferowane przez nich plytki sa ok ?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-18, 06:33

Oryginaly lub nie, ale ceny to oni maja wyzsze niz na Play-Asia (lacznie z przesylka).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Senshu » 2007-06-18, 08:05

O nie zwrocilem nawet uwagi na ceny na P-A, fakt sa taniej, i pewnie na 200% oryginaly na P-A....

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: philemon » 2007-06-18, 11:25

Senshu pisze:Postanowilem odkopac stary temat, gdyz znalazlem calkiem fajny sklep z OST z gier...polski ! - http://gamemusic.minisklep.pl/ oferta jest bardzo bogata wg mnie, dawno szukalem takiego sklepu, ale pozostaje znowu kwestia oryginalnosci tych OSTow...jak to rozpoznac, czy wydaje sie Wam, ze oferowane przez nich plytki sa ok ?
Spytaj sie ich o numer wydawniczy i porownaj z cdjapan.co.jp...

BTW, przepraszam za tamto Chrono Trigger, poznalem sie na tym dopiero jak zwrociles mi uwage. :oops:

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Senshu » 2007-06-18, 11:49

Tzn. ? nie gadaj ze to Ty :lol:

edit:

"Senshu (147) (Kupujacy) Pozytywny pia 29 paz 2004 19:20:16 CEST 33841211
Wszystko OK ! + blyskawiczna przesylka. Musze jedynie dodac, ze zanim kupicie od Philemona OST'y poproscie o skana tylu okladki lub kraj pochodzenia, bo zdarza sie ze orginalny japonski OST pochodzi z Taiwanu."

haha, nie no spoko....i tak sie z niego ciesze/cieszylem...:P

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: froger3 » 2007-08-14, 21:01

Co do gamemusic.pl -> WSZYSTKIE osty sa oryginalne. Bylam na ich stoisku, macalam wieele plyt, pogadalam z Panami i sa to ludzie NAPRAWDE znajacy sie na rzeczy. I sprzedaja oryginaly gdyby to kogos interesilo:)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-15, 05:54

froger3 pisze:Co do gamemusic.pl -> WSZYSTKIE osty sa oryginalne. Bylam na ich stoisku, macalam wieele plyt, pogadalam z Panami i sa to ludzie NAPRAWDE znajacy sie na rzeczy. I sprzedaja oryginaly gdyby to kogos interesilo:)
http://gamemusic.minisklep.pl/index.php

Wybor maja niezly, probowalem wyszukac kilka tytulow i zaskoczylo mnie, ze cos znalazlem.

Z kolei co do cen, to bardzo podobnie (czasem troche drozej, czasem troche taniej) wychodzi zamowic to samo z Play-Asia, ale do tego trzeba miec karte/PayPala.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Morden » 2007-12-27, 23:51

Odkopujac stary temat, zagladnelem ostatnio do sklepu PSX Extreme, zeby sprawdzic czy chlopaki sie poprawili. Niestety, nadal sprzedaja tajwanskie buble tak, jak robili to wczesniej. I zeby nie bylo ze uczepilem sie soundtrackow do gier Square ...

Przegladalem sobie ceny i zauwazylem ze na pierwszej stronie dwie sciezki odstaja. Jedna jest tansza, zaznaczono ja nawet kolorem czerwonym. Soundtrack z MGS3: Snake Eater w sklepie PSX Extreme bedzie nas kosztowal tylko 39 zlotych. Zaraz po Virtua Fighter 3 Vocal, najtansza sciezka jaka maja na stanie. Moze warto kupic? *klik*

Wydawca: Konami! Uff! Juz myslalem ze Miya Records [tajwanska wytwornia podrobek ktorej produkty sprzedaje sklep PSX Extreme]. Chlopaki napisali wyraznie Konami, wiec jak im nie wierzyc. Klikamy na powiekszenie okladki bo chce sobie poogladac zanim kupie. *klik*.

Tak sie sklada, ze Miya Records ma na stanie produkt bardzo podobny. Aby porownac okladeczki klikamy sobie tutaj.

W przypadku najdrozszej sciezki w sklepie, czyli soundtracku z Chrono Trigger, chlopaki napisali bez zenady ze wydawca jest Miya Records. Mimo to, za tajwanskiego pirata wolaja sobie 109 zlotych. Dla weryfikacji napisze slownie. STO DZIEWIEC ZLOTYCH.

Polecam stronke Miya Records ktora mozna znalezc tutaj. Fajna zabawa jest porownywanie sobie okladek ze sklepu PSX Extreme z tymi z Miya. Dodatkowo mozemy sprawdzic jakie tytuly Miya wydalo. Polakom ledwie na gry starcza pieniedzy a tu prosze, rodak pomoze. Pirat z tajwanu za 109 zlotych. Brac, bo okazja. Przeciez to az trzy CD!
Obrazek

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Gimiak » 2007-12-29, 00:36

A jak wyglada kwestia plyt na play-asia? Ostatnio zamowilem sobie OST z gry Metroid Prime, ktory jest prezentem swiatecznym ode mnie dla mnie. :grin: I ciekawi mnie czy P-A oferuje oryginalne plytki czy tez podrobki.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Morden » 2007-12-29, 00:41

froger3 pisze:Z szybkiej analizy zrobionej przez mojego lubego wynika iz np. OSTY do Castlevani SOTN oraz Chrono Trigger: Brink of Time sa wydaniami orayginalnymi.
Zdjecie okladki Symphony of the Night ze sklepu PSX Extreme mozna zobaczyc tutaj: *klik*. Wystarczy kliknac na okladeczke by uzyskac "powiekszenie". Jakosc zadna, ale wystarczy.

Teraz kliknijmy na link do japonskiego amazon: *klik*. Jako ze link zawiera japonskie znaki, dam tez bezposredni do jpg z okladka: *klik*.

Mimo ze jakosc okladki w sklepie PSX Extreme jest niewiarygodnie marna, widac wyraznie iz brakuje na niej jakiegokolwiek loga Konami. Na oryginale sa dwa. Jedno na dole, drugie w prawym gornym rogu. Tajwanskie wytwornie podrabiaja okladki ale praktycznie zawsze usuwaja loga.

Jak widac, szybka analiza mogla okazac sie zbyt szybka. Jesli tak wyglada oryginalne wydanie, to ja dziekuje. Jesli ktos zauwazyl tam sciezke ktora poza wszelka watpliwosc mozna nazwac oryginalem, poprosze o link i screeny. Milo by bylo gdyby sciezka ta nie byla rownoczesnie "wydawana" przez jedna z tajwanskich wytworni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: Mejs » 2007-12-29, 01:12

http://www.sklep.psxextreme.pl/product_ ... ts_id=2355
Wydawca: Miya Records i wszystko jasne.
Miya Records is a company based in Taiwan that releases unlicensed (bootleg), popular Japanese music, including many game and anime soundtracks.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Oryginalne OSTy do gier dostepne w Polsce

Post autor: froger3 » 2007-12-29, 10:39

Dla mnie problem zaopatrywania sie w OSTY w PL zniknal kiedy odkrylam ten sklep: http://gamemusic.minisklep.pl/ ;] polecam!

ODPOWIEDZ