Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Storms » 2012-11-04, 09:05

equimanthorn pisze:Super? Tak dupiatego filmu moje oczy nie widziały od dawien dawna. A trza zwrócić uwagę na to, że lubuję się mocno tandetnym kinie.
Tylko co właściwie ci tam nie pasowało? Było chyba wszystko co trzeba w sensacyjnym filmie, duże łubudubu, spluwy, teksty sarkastyczne twardzieli, +Chuck Norris, jakaś kobieta w tle. Przyznaj się że nie lubisz tych wielkoformatowych aktorów. :P

Ostatnio obejrzałem (wszystkie filmy z 2012):

I nationens intresse - W sumie dobre, szwedzkie kino akcji. Na podstawie jakiejś książki o agencie Hamiltonie. Planowany sequel. Nie przesadzony, tak jak to w zwyczaju mają amerykanie.

Kobieta w czerni - Niby horror, mało straszny ale swojego rodzaju klimat buduje. Ogląda się mimo wszystko przyjemnie.

Avengers 3D - Powiem tylko tyle że w planowanej dwójce, liczę na więcej akcji i gagów.

Dyktator - Poczucie humoru Sachy Barona Cohena jakoś nigdy do mnie nie przemawiało. Biorąc jednak pod uwagę jego poprzednie filmy (Ali G, Borat i Bruno w którego poziom zażenowania osiągnął granicę), to "Dyktator" jest w miarę OK. Coś na poziomie "Nie zadzieraj z fryzjerem".

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: equimanthorn » 2012-11-04, 12:01

Wręcz przeciwnie - w końcu wychowałem się (o ile to możliwe) "na" filmach, które Ex2 próbuje udawać. Assassination Games, czy nowe Uniwersalny Żołnierz to świetne filmy trzymające się danej kategorii, choć twórcy kompletnie pominęli element humorystyczny (co wyszło na plus). Nie, ja naprawdę lubię oglądać tych gości, lubię te mało zobowiązujące filmy, jednak przy Ex2 poszło coś nie tak. Po pierwsze to zbyt duże natężenie bad assów, nie było gdzie ich wsadzić, scenariusz ich nie potrafił objąć, więc jedyne co mamy to strasznie tandetne i tanie ujęcia na twarz i to wszystko. Czasem, czasem, których z tych "nieważnych" rzuci jakiś średnio zabawny tekst i to wszystko. W jedynce udało się - mniej, więcej - pokazać wszystkich kozaków i żaden nie ucierpiał, choć widać było dokładnie, kto tu jest najważniejszy. W dwójce dostajemy przeciwne informacje - widać, kto tu nie ma znaczenia. Efekty? Są paskudne, nie, poważnie, tak źle wykonanych efektów nie widziałem od dawna. Czasem wyglądają jak wyjęte ze starego Particle Illusiona, ale to zrozumiałe - za dużo kasy poszło na aktorów. Sceny walki są sztuczne, co mnie cholernie dziwi. Randy chyba wie jak przypierdolić, prawda? W jednej scenie uderza przeciwnika łokciem w twarz, tzn. tak to miało wyglądać, a wyszło to jakby tylko przykładał mu (dość powoli) do twarzy ten łokieć. Walka JCVD z Rambo? Tak źle zmontowanej walki nie widziałem - ponownie - od dawna. Trzęsąca się kamera przy upadku Rambo, powstanie, bliźniacza scena kopnięcia, znów upadek, znów trzęsąca się kamera, hmmm...

Ex2 nie jest kompletnym gniotem, na plus można zaliczyć Jasona, jak i tego walkę z Adkinsem. Duet JCVD i Boyka jest świetny, zawsze się ich dobrze ogląda (jak w wspomnianych wcześniej AG, czy nowy US), ale to wszystko na nic, bo z filmu nie wylewa się ani kropla testosteronu. Dobry film akcji, z miernym scenariuszem i tym czymś, co my faceci kochamy? The Raid Redemption.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: DizzyX » 2012-11-04, 12:10

equimanthorn, tylko ja nie podchodziłem do tego, jak do mega-filmu akcji "z miernym scenariuszem", a raczej do groteski, z jednej strony jest to niby właśnie taki film akcji "w starym dobrym stylu", z drugiej strony - film jawnie śmieje się właśnie z tych starych filmów. Nawiązania są, często dość jednoznaczne, film wywołał u mnie uśmiech na twarzy, parę razy nawet porządnie się zaśmiałem, dla mnie spełnił swoją rolę :D

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: equimanthorn » 2012-11-04, 12:25

Nie wiem jak podchodziłeś do filmu, ale to bez znaczenia, bo widzieliśmy ten sam, nieudolny film akcji. I pisanie, że jest "super" jest chybione, choć to może tylko ja się czepiam.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: DizzyX » 2012-11-04, 12:36

equimanthorn, ja oczywiście nie neguję Twojego zdania, każdy ma inny gust i każdemu podoba się co innego, to nie matura z polskiego, że interpretujemy wg klucza ;))
Zależy jak podejdziesz do tego filmu - jeśli do typowego filmu akcji, to faktycznie, może zawodzić... jeśli potraktujesz to jako groteskę czy pastisz (tak jak ja), wtedy zupełnie inaczej ten film się odbiera :)
Nie będę skłaniał Cię do powtórnego oglądania, bo nie ma to sensu, żebyś zmuszał się do czegoś co Ci się nie podobało. Zwróć jednak uwagę, że jeśli potraktujesz ten film jako żartobliwe podejście do filmu akcji, to zmienia wszystko :)
W każdym razie ja obejrzałem ten film po tym, jak zasięgnąłem opinii znajomych, którzy jednocześnie podpowiedzieli mi, że jest to raczej "śmiechowy" film niż film akcji... może dlatego taka moja opinia? :)

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: equimanthorn » 2012-11-04, 12:46

Podszedłem do filmu w sposób oczywisty - druga część świetnego Expendables. I na każdym poletku, gdzie jedynka radowała, część druga nie wyrabia. Tak cholernie widać, że film jest zrobiony bez żadnego polotu, bez wyobraźni, żeby tylko było. No i przypominam - zero testosteronu. Film z twardzielami? Buah. Ale zakończmy tą bezcelową dysputę.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Baieros » 2012-11-06, 17:34

Oglądałem Skyfall i poza całkiem niezłym początkiem, momentami przysypiałem nawet co mi się raczej w kinie nie zdarza... Takie 6,5/10 spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Jednak wole Seana Connery jako bonda ewentualnie Rogera Moora.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: soberpl » 2012-11-06, 20:36

Podpisuję się pod wypowiedzią kolegi Baieros. Dawno się tak nie wynudziłem w kinie. Jak dla mnie mało akcji, jakiś takie bezpłciowy ten film.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: ramzes64 » 2012-11-09, 08:12

Baieros pisze:Oglądałem Skyfall i poza całkiem niezłym początkiem, momentami przysypiałem nawet co mi się raczej w kinie nie zdarza... Takie 6,5/10 spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Jednak wole Seana Connery jako bonda ewentualnie Rogera Moora.
NO! taki czasem przegadany. Bez rewelacji. Ja tam nigdy za Bondami szczególnie nie przepadałem jakoś specjalnie.. tzn oglądałem, bo to dobre filmy - ot co. Najlepszy Bond, tzn ten ktorego najbardziej pamietam to GoldenEye 007 - ale chyba dlatego, ze pamietam misje z N64 ;D
soberpl pisze:Podpisuję się pod wypowiedzią kolegi Baieros. Dawno się tak nie wynudziłem w kinie. Jak dla mnie mało akcji, jakiś takie bezpłciowy ten film.
no mało akcji.

Dużo lepiej wspominam Pamięć Absolutną (nową). Tam było dużo akcji, fajna wizja przyszłości i świata przedstawionego, Sci Fi . A Bond to dobry film, choć momentami przypominał mi tego nowego Batmana. Fajnie że obejżałem, że poszedłem do kina, ale rewelacji nie było.

P.S. interesuje mnie teraz Pętla Czasu z Willisem
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Damjen » 2012-12-28, 19:31

Właśnie wróciłem z Hobbita. Jak dla mnie 9/10 :)
Widać, że pociągną w następnych częściach conajmniej dwa duże wątki i, pomimo że idąc na film uważałem to za głupotę by rozwlec "Hobbita..." na trzy filmy to teraz z chęcią zobaczę jak to wszystko się potoczy i splecie :) Nie mam wątpliwości, że końcówka 3. części będzie co najmniej tak epicka jak końcówka "Powrotu Króla" ;)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Bijman » 2013-01-04, 13:05

Wreszcie coś fajnego dla nas graczy. Nie mogę się doczekać, jak wyjdzie to 18 stycznia. :D
http://www.youtube.com/watch?v=dtC6wBK4pQ4

Poza tym myślę, że pójdę na Hobbit'a.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: DizzyX » 2013-01-04, 16:40

Damjen, na jakiej wersji byłeś?
Ja idę we wtorek na 48fps w 3D, zobaczymy czy taka fajna wersja jak zapowiadają i jak wszyscy chwalą ;)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: Baieros » 2013-01-05, 09:25

Bijman pisze:Wreszcie coś fajnego dla nas graczy. Nie mogę się doczekać, jak wyjdzie to 18 stycznia. :D
http://www.youtube.com/watch?v=dtC6wBK4pQ4

Poza tym myślę, że pójdę na Hobbit'a.

Śmieszne to, może też pójdę i namówię żonę :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: ramzes64 » 2013-01-06, 10:30

ja na Hobbita wybieram sie w środę - wersja 2D z napisami.

tak przy okazji, jeśli kogoś to interesuje w ten Piatek była na TVN pierwsza część Władcy Pierścienia. Co dwa tyg w piątek będą kolejne części.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Na jaki film oczekujesz (lub jaki widziales)?

Post autor: ramzes64 » 2013-01-09, 23:07

no i byłem ... Hobbit jest ZAJEBISTY .... musicie iść na to do kina (no chyba że nie lubicie krasnoludów). .... nie wiem do czego go porównać. W latach 70-80tych ludzie mieli Gwiezdne Wojny... my mamy Hobbita.

bylem na wersji 2D

kolega był na 3D i też mu się podobało. Mówił, że fajne efekty, inne niż zawsze.. że krasnolud wychodził mu z boku :?

także wiecie na co iść do kina ;D
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ