Wasze top 10 piosenek/wykonów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: mentor93 » 2012-08-25, 23:02

Cześć,
Nie widziałem jeszcze takiego tematu. W ogóle dziwię się trochę, bo przeglądając ten dział można by pomyśleć, że forum odwiedzają tylko głuche szopy ;) W każdym razie, w tym temacie możecie przedstawić swoje 10 ulubionych piosenek. Ja zaczynam ;)

1. Smokie/Del Shannon - Needles And Pins
2. Ryszard Rynkowski - Natalie
3. The Box Tops - Letter
4. Wet Wet Wet - Goodnight Girl
5. Wet Wet Wet - Julia Says
6. The Beatles - Yesterday
& Jeff Buckley - Hallelujah
7. Manfred Mann - Do Wah Diddy
8. Michael Bolton - When a Man Loves a Woman
9. Queen - Somebody To Love
10. The Dave Clark Five - I Need Love

Wyjaśnienie, co do pierwszej pozycji - "Needles and Pins" pierwotnie wykonała Jackie DeShannon, ale to wersje Del Shannona i Smokie cenię znacznie bardziej.
"Letter" to chyba jedyny utwór The Box Tops, który mi się podoba. Alex Chilton ma świetny głos, ale szczęścia do piosenek raczej mu brakuje.
Od Wet Wet Wet generalnie najbardziej podoba mi się cover "Yesterday", ale jako że wciąż wolę oryginał, wstawiam tutaj dwa utwory ich autorstwa - moim zdaniem jedne z najlepszych, jakie przyniosły nam lata .90.
"Yesterday" Beatlesów to nieśmiertelny klasyk. Pozycję dzieli wraz z równie nieśmiertelnym "Hallelujah", tutaj w wykonaniu Jeffa Buckley'a. Ktoś, nie pamiętam już kto, określił wykonanie Buckley'a jako "seksowne", ale myślę, że to trochę dalekie od prawdy. Wykonanie Buckley'a było po prostu niesamowite i wręcz zmusiło mnie do poszukania innych jego wykonań. Poszukiwania okazały się owocne i Buckley wniósł do mojej biblioteczki utworów kilka chwytających za serce piosenek ;)
Manfred Mann jako zespół określiłbym jako "dobry", ale ich kompozycję "Do Wah Diddy" nazwałbym... No nie wiem jak, po prostu brak mi słów :) Wokal bije tu na głowę większość tego, co słyszałem do tej pory.
Queen jest moim ulubionym zespołem i żałuję, że na liście nie mogłem zamieścić więcej ich utworów. "Somebody To Love" reprezentuje zresztą całą grupę i jej dokonania, bo generalnie wszystkie piosenki Queen podobają mi się tak samo.
Ostatnie miejsce okupuje The Dave Clark Five - moje odkrycie tegorocznych wakacji. Nie mogę pojąć, dlaczego nigdy wcześniej nie znałem tego zespołu. "I Need Love" to świetny rockowy kawałek, któremu co najmniej kilka piosenek Beatlesów mogłoby czyścić buty.

A jakie są Wasze "topki"?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Storms » 2012-08-26, 07:34

Jestem zaskoczony że też jest tu jakiś retro meloman. :) Od piątki Dave cenie szczególnie "Glad all over" i to że niewiele osób wie, że są prekursorami mocniejszego brzmienia. :) Del Shanona bardziej za Runaway.

1. Roy Orbison - Oh, Preety Woman Obczaj to!
2. Los lobos - Come on Let's go Obczaj to!
3. Edward (Eddie) Cochran - Twenty Flight Rock Obczaj to!
4. Jerry Lee Lewis - Great balls of fire Obczaj to!
5. Dion & Belmonts - Runaround Sue Obczaj to!
6. Jackie Wilson - Reet petite Obczaj to!
7. The Beatles - Rock and roll music Obczaj to!
8. Elvis Presley - Return to sender Obczaj to!
9. Tennessee Ernie Ford - Sixteen Tons Obczaj to!
10. Robert Gordon - Red Cadillac and a Black Moustache Obczaj to!

1. Gdybym miał wymieniać utwory Orbisona które lubię to by ta dziesiątka została zdziesiątkowana. :) Wybrałem więc tą najbardziej rozpoznawalną. Gościa cenie sobie za głos, prezencje i teksty piosenek.
2. Z całym szacunkiem jakim darze twórczość Richiego Valensa, muszę przyznać że Los Lobos wykonał kawał dobrej roboty tworząc covery tego zacnego piosenkarza. La Bambe to chyba wszyscy słyszeli, tak jak Canción Del Mariachi (acz to już nie Valensa), ale to wykonanie które podaje, dla mnie przebija wszystkie pozostałe.
3. Najbardziej rock and rollowy kawałek Eddiego. Półtora minuty dobrego brzmienia.
4. Jeden z najlepszych kawałków r'n'r ever. Szkoda że inne kawałki tego gościa już tak nie przemawiają.
5. Diona poznałem dzięki...Raving Rabbits 2 i ich wersji Teenager in love. Od tego się zaczęło. :D
6. Dobre i tyle. :P
7. Twórczość Beatelsów tak mocno umiarkowanie lubię. Bo w sumie tylko 4 utwory mam na swojej playliscie. Po rozpadzie zespołu co najwyżej jeszcze Image Lenona i Harrisona Got My Mind send of you.
8. Elvis, ma mnóstwo dobrych kawałków. W liście nie umieściłem ani hound doga ani blue suede shoe (swoją drogą też dobre wykonanie oryginalne Perkinsa), wybrałem dość lekki ale przyjemny utwór.
9. Wpadło cholerstwo w ucho i wyjść nie może. Cover co prawda, ale chyba najlepszy, lepszy niż ten od The Platters.
10. Znam go od niedawna, utwór prawdziwie rockabilly. Cover niejakiego Smitha Warrena.

W sumie na mojej playliscie jest już 90 utworów z lat 50, 60. Więc cieżko jest wybrać "Top 10" :wink:

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: mentor93 » 2012-08-26, 10:59

Od "Glad All Over" zaczęła się moja znajomość Dave Clark 5 ;) Ten kawałek tak mnie chwycił, że z miejsca przesłuchałem tyle piosenek tej grupy, ile mogłem na YT znaleźć. A na dysku w mig znalazło się 21 utworów Dave Clark 5 :)

Co do Beatlesów, to mieli bardzo różnorodne brzmienie, ale radzili sobie zawsze - czy chodziło o ostre (jak na tamte czasy) "Revolution" albo "Helter Skelter", czy raczej lekkie, melancholijne "Yesterday" albo "Something". I za to ich lubię.

Od Del Shannona podoba mi się tylko jego cover "Needles and Pins" ;) Za to twórczość Smokie zaczyna mi się podobać o wiele bardziej, chociaż wciąż dopiero ją poznaję.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Bodzio » 2012-08-26, 11:00

Ciężko będzie wybrać tylko dziesięć kawałków, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

1. Dżem - Whisky
2. Queen - Bohemian Rhapsody
3. Stan Borys - Jaskółka uwięziona
4. Bob Dylan - Blowin' in the Wind
5. 4 Non Blondes - What's up
6. Iron Maiden - Brave New World
7. Budka Suflera - Jolka, Jolka
8. Perfect - Autobiografia
9. Gun's N' Roses - Knockin On Heavens Door
10. Kasia Kowalska - Modlitwa III

1/2. Dżem to moja ulubiona kapela razem z Queen więc na upartego pierwszą 50 mógłbym zapełnić tylko i wyłącznie kawałkami tych dwóch kapel. Obie kapele łączą niezwykle charyzmatyczni wokaliści, którzy mają to coś w sobie, że chce się ich słuchać na okrągło. Do tego masa genialnych kawałków, przede wszystkim świetnych tekstowo do czego przywiązuję dużą wagę. Nie o dupie marynie, czy pomarańczach w pustych szklankach, ale naprawdę o czymś. Z "Whisky" łączy się kupa moich najlepszych wspomnień, a "Bohemian Rhapsody" to klasa sama w sobie.
3. Przy tym wykonaniu mam zawsze ciary i to większe niż przy "Dziwny jest ten świat".
4. Jak dla mnie kolejny z nieśmiertelnych hymnów, na początku na tym miejscu dałem "My way" Sinatry, ale po dłuższym zastanowieniu zmieniłem właśnie na to.
5. Kapela jednego utworu, ale za to jakiego. Mam straszny sentyment do tej piosenki z lat młodzieńczych i stąd też musiał znaleźć się na liście.
6. Zastanawiałem się jaki kawałek wybrać z czasów gdy słuchałem głównie metalu i od razu przyszło mi na myśl "Brave New World". Myślę, że godny i najlepszy reprezentant.
7/8. Uwielbiam polskie kapele z lat 80tych i wczesnych 90tych i stąd oba te utwory. Niestety brakło miejsca dla Iry, Hey, ONA, Oddziału Zamkniętego, Lombardu, Edyty Bartosiewicz, TSA, Lady Pank, Kobranocki i wielu innych, ale cóż zrobić.
9. Po prostu klasyk, z którym łączy się sporo wspomnień.
10. Tu pewnie znalazł bym coś lepszego, ale na mnie to wykonanie utworu Dżemu zrobiło takie wrażenie lata temu, że postanowiłem je nagrodzić. Kowalska może nie ma jakiś super warunków wokalnych, ale przy tym utworze dała kawał siebie i to słychać.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Axi0maT » 2012-09-15, 08:29

Bodzio pisze: 5. Kapela jednego utworu
Eeee, Mr. President tez jest znany.. Przynajmniej ja go znam bardzo dobrze :)
http://www.youtube.com/watch?v=87HjsK10_74



Moje 10 kawalkow. Bedzie bez szczegolnego zaglebiania sie w temat - bez opisow, bo i tak nikt raczej nie zna 90% z tego, a tym bardziej sluchac nikt nie bedzie wiec po cholere opisywac :) (utwory bez kolejnosci bo wszystkie sa na rowni)

Therion - Birth of Venus Illegitima
Happysad - Dluga droga w dol
Draconian - September Ashes
Kauan - Tahtien Hiljainen Laulu
Anathema - Angelica
Tower - Magic Nights
Mortiis - Marshland
Tiamat - Misantropolis
Honor - Skrzydla walki
Ulver - Wild Cat

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Damjen » 2012-10-21, 13:01

Perfect - Objazdowe Nieme Kino
Akurat - Roman i Julia
Bad Religion - Walk Away
Sabaton - Coat of Arms
Finntroll - En Maktig Har
Fluke - Goodnight Lover
Andain - Promises
ATB - Ecstasy
Daddy Yankee - Gasolina
Alice in Chains - Grind

Kolejność przypadkowa ;)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Czino
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2012-11-14, 21:43

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Czino » 2012-11-15, 18:59

1. Trzeci Wymiar ft. Ras Luta- Dostosowany 2
2. Trzeci Wymiar ft. Peja- Luksusowe Getto (jak na Peje to miodzio)
3. EastWest Rockers- Proste Slowa
4. Maleo Reggae Rockers ft. EastWest Rockers- Reggae Radio
5. Paktofonika- Chwile Ulotne
6. Paktofonika- Powierzchnie Tnace (Fokus SOLO)
7. Kaliber44 ft. 3xKlan & Jajonasz- Psychodela
8. Trzeci Wymiar- Dolina Klaunoow
9. Kaliber44 ft. WSZ&CNE- Baku baku to jest sklad
10. Trzeci Wymiar- Zlap za bron

Jak widac lista ukazuje TOP10 piosenek Reggae i HH na moim odtwarzaczu. PFK- nie nie slucham od premiery filmu... slucham od 2010 jak mi kumpel na kolonii puscil track, ktory tu jest 5. EWR- polecila mi kolezanka i wpadlo. 3W- swietne piosenki wszystkie 4 :D. Inne to tak wiecie ;) wpadaly z czasem i zostaly :D
Nikt nigdy nie da mi takiego zajecia
Jak Hip-Hop i Reggae zajmuja w moim sercu miejsca!


BYCIE PRAWDZIWYM LICZY SIE BARDZIEJ NIZ TANI LANS!

jarmuz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-14, 13:44

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: jarmuz » 2016-07-22, 15:25

Liroy - Kiedy Jesteś Na Dnie
Liroy - Moja Autobiografia
Karramba-Pocałuj mnie w dupe
Kramba-Dla syna
Hasiok & Maciej Maleńczuk - Synu
Czeslaw Spiewa - Maszynka Do Swierkania
GrubSon - Na szczycie
KaeN feat. Cheeba, WdoWA - Zbyt wiele
Karramba - Ile kosztujesz?
Monopol - Zodiak na melanżu

Tylko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 87
Rejestracja: 2016-01-08, 18:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Tylko » 2016-07-23, 10:49

L.U.C. - Co z tą Polską
Tabasko - Zachłanność
Ela Rose - I Can Feel
Swedish House Mafia - Don't You Worry Child ft. John Martin
Tom Boxer feat. Antonia - Morena
TRZECI WYMIAR - DOLINA KLAUNOOW
Paktofonika - Dla pewnego swego
Edward Maya & Vika Jigulina - Stereo Love
Imagine Dragons - Radioactive
Klingande - Jubel

*kolejność przypadkowa

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Tanker » 2016-07-24, 09:17

1. Hollywood Undead- Hear Me Now
2. Linkin Park- Numb
3. Linkin Park- Somewhere I Belong
4. Skillet- Awake and Alive
5. Sum 41- Fat Lip
6. Crazy Town- Darkside
7. Hollywood Undead- Young
8. Fall Out Boy- Dance, Dance
9. Skillet- Hero
10. Grammatik, Fenomen- Każdy ma chwilę

Głównie "Rock" (głównie Alternative albo Rapcore/Nu Metal), ale jest jeden wyjątek na ostatnim miejscu, jest to oczywiście hip-hop, sama piosenka pochodzi z kultowej płyty grupy Grammatik pt. "Światła Miasta".
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: szczupi26 » 2016-07-24, 10:51

Podziwiam Was że potraficie wybrać te 10 naj naj. Ja miałbym ogromny problem z Top 100 :o
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Tylko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 87
Rejestracja: 2016-01-08, 18:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasze top 10 piosenek/wykonów

Post autor: Tylko » 2016-07-25, 10:25

Moje to raczej nie te najlepsze kawałki jakie kiedykolwiek słyszałem, ale po prostu utwory, do których najchętniej wracam.

ODPOWIEDZ