Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Dred » 2012-09-21, 22:26

Aczkolwiek przy takiej rarowości zjawiska tylko raz bym winyl puścił zgrywając go na jakiś inny nośnik.
Ale przecież SPV wydało reedycje CD całej dyskografii Popola, z tego co kojarzę, parę lat temu. Chyba, że spieprzyli mastering...

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Keitaro » 2012-09-21, 22:37

Chodziło mi o ten kawałek co emde podał.

Braina płytki nie są tak drogie, tzn. za kilka złotych ciężko kupić, ale za te 20zł powiedzmy wiele rzeczy można znaleźć. Ohr to fakt, wydali pierwsze wydania płyt Klausa i zdaje się są bardzo poszukiwane. Jest jeszcze Electrecord od wspomnianego wcześniej Folkloru.

Np. kolejny zaginiony artysta:
http://www.youtube.com/watch?v=8-695OXV ... ure=relmfu

Panowie na czym odtwarzacie swoje winylki?

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: emde » 2012-09-21, 23:23

Ja się nie powstrzymałem i już kilka razy przesłuchałem Limbusa :)

Co do sprzętu to niestety się na tym nie znam i dopiero zaczynam kompletowanie sprzętu. Na razie ciągle odtwarzam na kupionym jakoś za impulsem gramofonie img DJP-104 (kiedyś miałem trochę inne pomysły na korzystanie z gramofonu, bardziej jakieś djowanie było mi w głowie, szybko przeszło, no ale sprzęt został). Niedługo biorę się za renowację pary głośników Unitry Zgc-80-8-559 (oczywiście na oryginalnych podzespołach Tonsila) i myślę nad jakimś ciekawszym wzmacniaczem.

Bardzo fajne te bułgarskie granie. Jeśli chodzi o Electrecordy to było to państwowe wydawnictwo w Rumunii coś jak u nas Muza i po demoludach trochę się tego walało, więc mam parę płyt od nich, ale niestety nic zbliżonego do folku. Za to od jakiegoś czasu nieśmiało jaram się tureckim rockiem z lat 70 i ogólnie szeroko pojętymi etnicznymi wariacjami na temat rock n rolla (np Irańskie kapele sprzed rewolucji).

Tego pana szczególnie lubię, polecam cały album "Elektronik Turkuler"
http://www.youtube.com/watch?v=cTnO4dlc1_8

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Rafi » 2012-09-22, 09:59

Dred, nieźle nieźle. Nareszcie coś konkretnego :D

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Keitaro » 2012-09-22, 10:45

emde pisze:Co do sprzętu to niestety się na tym nie znam i dopiero zaczynam kompletowanie sprzętu. Na razie ciągle odtwarzam na kupionym jakoś za impulsem gramofonie img DJP-104 (kiedyś miałem trochę inne pomysły na korzystanie z gramofonu, bardziej jakieś djowanie było mi w głowie, szybko przeszło, no ale sprzęt został). Niedługo biorę się za renowację pary głośników Unitry Zgc-80-8-559 (oczywiście na oryginalnych podzespołach Tonsila) i myślę nad jakimś ciekawszym wzmacniaczem.
Unitra to dobrze się składa, bo ja polecam gramofon Unitry model Daniel. Kawał ciężkiego solidnego sprzętu. Paskowy, grawitacyjny, z napędem pośrednim. Wkładka ortofona i żaden kompakt nie ma szans zbliżyć się do jakości ów zestawu :P Zasadniczo to ja też się nie znam, ale mam znajomego audiofila więc co nieco już miałem u niego okazję usłyszeć.

Z wzmacniaczy zerknij na Technicsa SU-V800 ponoć oferuje dźwięk zbliżony do lampowych wzmacniaczny.

Widzę że masz słabość do "zapomnianej" muzyki tak jak i ja hehe. Tureckiego rocka z tych lat nie miałem okazji jeszcze usłyszeć. Dzięki za linka, brzmi to intrygująco.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Rafi » 2012-09-25, 15:27

Eluveitie - Slania / Evocation I:

Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Keitaro » 2012-09-25, 18:33


Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Dred » 2012-09-25, 20:05

Ktoś się pytał o mój sprzęt. Otóż, jest to gramiec Pioneer PL-Z93 (3/4 automat - po zakończeniu się płytki, ramię się samo podnosi i "ucieka"), wzmacniacz Diora i... Prowizorycznie, stosuję głośniki od mojego 30" kineskopowego telewizora Sony. :x Ale wbrew pozorom, brzmienie jest super. Wcześniej miałem aż dwie inne pary głośników (w tym Unitry), i wszystkie mi "pierdziały", gdy zapuściłem stoner rockowe, baaaardzo basowa granie Kyuss (a konkretniej album Welcome To Sky Valley). Głośniki telewizora z tym materiałem poradziły sobie bezbłędnie.

Tak, wiem, muszę sobie w końcu sprawić jakieś "ludzkie" nagłośnienie...

PS, jakby ktoś planował robić jakiś import ze sklepu Hells Headbangers, dajcie znać, chętnie się podepnę. Jeżeli nikt czegoś takiego nie będzie planował, to sam prawdopodobnie pod koniec października/w listopadzie sam się chyba tegoż wyzwania podejmę (i będziecie się mogli dołączyć;).

PS2, ostatnio miała miejsce premiera nowego albumu Dead Can Dance "Anastasis", jest też oczywiście winylowy pressing, który wcale aż tak dużo nie kosztuje (sechs dyszken). Waham się, czy nie kupić. Ktoś już może materiał słyszał? ;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Storms » 2012-09-26, 06:25

Mój ostatni skromny nabytek. :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: emde » 2012-09-26, 08:37

Cena przegięta co najmniej 3x, poza Popol Vuh niestety nie ma nic szczególnie wartościowego, wszystkie trzy pozostałe płyty to budżetowe reedycje/kompilacje.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Rafi » 2012-09-28, 15:28

1. Behemoth - And The Forest Dream Eternally - reedycja albumu z 94r. wzbogacona paroma kawałkami
2. Behemoth - Grom - reedycja albumu z 96r.
3. Northern Plague - Blizzard of The North - tutaj bez szału. Ciekawostką jest tylko kostka do gitary z logiem zespołu i autografy.

Obrazek

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Damjen » 2012-10-12, 21:21

Nieźle :) Choć to zupełnie nie mój gatunek metalu.
Moje dotychczasowe nabytki muzyczne:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Al-Namrood - Kitab Al-Awthan
Korpiklaani - Tales Along This Road
Sabaton - Coat Of Arms (dziwnie odbił światło lampy bo to L.E., udało mi się dopchać do chłopaków i w środku są autografy starego jeszcze składu :) )
Satanic Warmaster - Opferblut (najnowszy nabytek)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Rafi » 2012-10-14, 11:37

O, widzę Korpiklaani. Chodźmy pobiesiadować przy piwie :D. Do mnie dotarły 2 kasety Sombre Présage. Udało mi się je wylicytować za 1,25zł i potraktowałem je jako ciekawostkę. Dark ambient z Francji. Całkiem, całkiem:
Obrazek

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: Damjen » 2012-10-14, 12:46

Odnośnie francuskiej (czy też może bardziej włoskiej) muzy to ja chętnie bym nabył splita Ad Hominem - Purification :) Gdybyś gdzieś na niego trafił Rafi (i nie kupowałyś go dla siebie) to daj mi znać na PW :)
Tymczasem chyba będzie musiało mi wystarczyć A New Race for a New World :wink:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pochwalmy się nabytkami muzycznymi ;)

Post autor: quit » 2012-10-17, 21:06

Obrazek

ODPOWIEDZ