Horrorcore

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stillo
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 455
Rejestracja: 2011-01-02, 21:51
Lokalizacja: Oświęcim

Horrorcore

Post autor: stillo » 2012-09-18, 20:27

Interesował się ktoś kiedyś tyn podgatunkiem hip hopu? Co sądzicie w ogóle o poruszaniu takiej tematyki w muzyce?

Z wikipedii:

Horrorcore – podgatunek hip-hopu powstały na początku lat 90. XX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Teksty opowiadają głównie o przemocy, sadyzmie, morderstwach, seksie, śmierci, narkotykach, samobójstwach, kanibalizmie, torturach, gwałtach, czy też są inspirowane horrorami. Niektóre utwory zawierają czarny humor. Podkłady muzyczne często zawierają riffy gitarowe i motywy samplowane ze ścieżek dźwiękowych do filmów grozy. Często spotykane są teksty o tematyce znanej z utworów deathmetalowych.

Tutaj kilka utworów jedynego wykonawcy tego gatunku w Polsce:

http://www.youtube.com/watch?v=JZ_7za70UVo
http://www.youtube.com/watch?v=HHuhhEw2NN8

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Horrorcore

Post autor: equimanthorn » 2012-10-20, 14:34

Taki goregrind dla wrażliwych? ;-)

A Słoń, cóż, kiepsko, ale tak cholernie kiepsko trafia w mój gust. Podkład mnie w ogóle nie rusza (aż zbyt proste to), a warstwa liryczna jest zwyczajnie kiepska. Nie jest ani horror, ani twardo, ani ciekawie.

Czino
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2012-11-14, 21:43

Re: Horrorcore

Post autor: Czino » 2012-11-15, 18:50

Zgodze sie z kolega nade mna... nie hejtujcie mnie czy cos, ale ten typ muzyki mnie wgl nie rusza... jak czytam posty na yt typu ,,ja przy tym usypiam'' to az mi sie plakac chce... ze smiechu :) .
Nikt nigdy nie da mi takiego zajecia
Jak Hip-Hop i Reggae zajmuja w moim sercu miejsca!


BYCIE PRAWDZIWYM LICZY SIE BARDZIEJ NIZ TANI LANS!

antyHippie
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 11
Rejestracja: 2012-11-11, 23:52

Re: Horrorcore

Post autor: antyHippie » 2012-11-15, 23:36

Hmmm znajomek coś tam tworzy z tego gatunku. Tylko jedna piosenka mi z jego repertuaru wpadła w ucho reszta mnie nie kręci.

http://www.youtube.com/watch?v=hzgnzxWudqw

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Horrorcore

Post autor: PapaHerbal » 2012-11-16, 12:34

Wpadła Ci w ucho bo podkład to klasyk - Guns of Brixton - The Clash.
Obrazek

jamesking
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-07, 06:40

Re: Nowy Mortal Kombat?

Post autor: jamesking » 2012-12-07, 06:43

Interesował się ktoś kiedyś tyn podgatunkiem hip hopu? Co sądzicie w ogóle o poruszaniu takiej tematyki w muzyce?

Z wikipedii:

Horrorcore – podgatunek hip-hopu powstały na początku lat 90. XX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Teksty opowiadają głównie o przemocy, sadyzmie, morderstwach, seksie, śmierci, narkotykach, samobójstwach, kanibalizmie, torturach, gwałtach, czy też są inspirowane horrorami. Niektóre utwory zawierają czarny humor. Podkłady muzyczne często zawierają riffy gitarowe i motywy samplowane ze ścieżek dźwiękowych do filmów grozy. Często spotykane są teksty o tematyce znanej z utworów deathmetalowych.

Tutaj kilka utworów jedynego wykonawcy tego gatunku w Polsce:


Pokaż Uwagi moderatora
jimmy

ODPOWIEDZ