Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Awatar użytkownika
jaruczek1
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2006-11-30, 19:24
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: jaruczek1 » 2007-02-12, 18:43

Kto ogladal ten genialny film anime? Widzialem go juz dwa razy (w odnowionej wersji na dvd, robi wrazenie) i stwierdzam ze to jeden z najlepszych filmow jakie widzialem :) Klimat, fabula,realizacja wszystko na mistrzowskim poziomie.Polecam goraco !

EDYCJA: Dodalem do tytulu tematu "(i inne filmy od Ghibli)", zeby obejmowal wszystkie filmy z tego studia. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-04-28, 18:13 przez jaruczek1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: ashka » 2007-02-12, 19:29

Ja widzialam, tak z 4 razy :) Pewnie dlatego, ze ja po prostu lubie filmy ze studia Ghibli :)
Zawiodlam sie tylko na "Ruchomym zamku Hauru", ale moze to dlatego, ze nie czytalam ksiazki, a film jest jaki jest. Podobno "Opowiesc o wojnie Ged'a" tez ssie :/

Co nowego jest w tej wersji DVD? Jakies nowe sceny? Bo ja do tej pory nie posiadam, to moze sie w koncu szarpne i kupie....

Awatar użytkownika
jaruczek1
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2006-11-30, 19:24
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: jaruczek1 » 2007-02-12, 20:15

Nowego nic,ale obrobiony dzwiek Dolby Surround (robi wrazenie,szczegolnie przy scenach z demonami) i chyba lekko poprawiony obraz,ale tego pewien nie jestem.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-12, 22:30

Ksiezniczka Mononoke? Bardzo dobry film, pamietam jak byl w kilku kinach na krzyz i udalo mi sie zalapac na premiere, a potem Kawaii (ten juz bez Mr. Jedi) z jakiejs tam okazji organizowal pokaz w Multikinie kolo mnie, wiec bylem na nim w sumie dwa razy w kinie. Plus 2-3 razy ogladany na polskiej edycji DVD.

Ruchomym Zamkiem Hauru sie nie zawiodlem, byl po prostu zupelnie inny i nie jestem w stanie powiedziec lapszy/gorszy (uwazam, ze wszystkie filmy Ghibli sa "zupelnie inne" od siebie). Oczywiscie kino i kupno DVD zaliczone (nie da sie ukryc, ze zbieram polskie edycje DVD filmow Ghibli).

Najwiecej przyjemnosci mialem jednak ogladajac Spirited Away (wybaczcie, ale nigdy nie przetrawie polskiego tlumaczenia tytulu: "W Krainie Bogow"). Magiczny i uroczy film. O kinie i DVD nie musze wspominac? :wink:

Ostatnio nie moglem sie przekonac do filmu Narzeczona dla Kota, bo niby to Ghibli, ale juz nie Miyazaki. Ostatnio napotkalem go w wypozyczalni DVD i jestem z niego zadowolony: lekki, ale bardzo sympatyczny film. Zwlaszcza dla milosnikow kotow (to ja! to ja!). Mocno rozwazam wlasne DVD, tylko trudno znalezc.

PS: Moze poprawic nazwe tematu, zeby obejmowala wiecej niz jeden film Ghibli, bo rozmowa juz zeszla z tylko jednego filmu?
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
jaruczek1
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2006-11-30, 19:24
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: jaruczek1 » 2007-02-13, 14:50

Lepiej nie zmieniac , trzymajmy sie tematu jednego ;p

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: Mejs » 2007-02-13, 15:39

jaruczek1 pisze:Lepiej nie zmieniac , trzymajmy sie tematu jednego ;p
No ale wtedy temat bylby wieksze czyt. wiecej postow wiecej mozna dowiedziec sie o tworczosci pana Ghbili.

Ja ogladalem jedynie Spirited Away i musze powiedziec ze naprawde swietny film. Zdecydowanie jeden z tych co mozna ogladac bez konca i polski dubbing nawet niezly.

Ogladalem tez urywki Latajacego Zamku Hauru i ten klimat zrobil piorunujace wrazenie, musze obejrzec caly.

Awatar użytkownika
jaruczek1
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2006-11-30, 19:24
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: jaruczek1 » 2007-02-13, 15:44

Ja takze widzialem Spirited Away (na Canal + w Cyfrze + wiec z napisami ;p) i bardzo pozytywne wrazenie wywarl na mnie ten film. Ruchomy Zamek Hauru z checia bym obejrzal :]

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: ashka » 2007-02-13, 20:30

Ja "Tonari no Totoro" i "Sen to Chihiro no kamikakushi" obejrzalam w oryginale. Zreszta to moje ulubione :)
Ten pierwszy film jest dosyc prosty, w drugim masa osob (np. obie babcie) mowi baaaardzo dziwnie (mowia niewyraznie i uzywaja dziwnych koncowek), ale najlepsza jest ta panna-przyjaciolka Chihiro z lazni: ona mowi jak facet i jest non stop BARDZO niegrzeczna ^_^

Dobrym filmem jest tez "Nausica z Doliny Wiatru" (Kaze no tani no Naushika), zwlaszcza jesli ktos lubi falloutowe klimaty i nie oczekuje grafiki komputerowej w kazdym anime, jakie oglada....

Awatar użytkownika
jaruczek1
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 59
Rejestracja: 2006-11-30, 19:24
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: jaruczek1 » 2007-02-13, 21:21

Hmm to Nausicaa z Doliny Wiatru mnie zaciekawilo ... zobaczylem na filmwebie i z checia bym zobaczyl ... wiesz moze skad moglbym go zdobyc?

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: ashka » 2007-02-14, 00:14

Pewnie amazon / ebay to twoja jedyna szansa. W PL do tej pory jej nie wydano :/
Ja nie posiadam, widzialam raz pirata (zassane z netu), raz pozyczone od znajomych japonistek (ale nie bylam hardcorowa, wlaczylam angielskie napisy).

Filmy studia Ghibli zawsze wydawane sa z angielskimi napisami, nawet te wydawane wylacznie na rynek japonski (taka ciekawostka ;) )

PS. Przegladam allegro i co widze? http://allegro.pl/item166611924_studio_ ... anime.html
jakis dziwny NTSC (co to jest ALL NTSC?), ale za to jaka kolekcja :-)

Ta lista przypomnialam mi o "Omohide PoroPoro" (Only Yesterday), kolejny swietny film.... opowiesc o powrocie do rodzinnej wioski, skladajaca sie glownie ze wspomnien z dziecinstwa doroslej juz Tomoko. swietny.

Na allegro jest tez "Narzeczona dla kota" i ultra-smutny "Grobowiec swietlikow"....

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: equimanthorn » 2007-02-14, 02:24

Sen to Chihiro? Dobrze kojarze? Jesli tak to jest to jedno z niewielu anime, ktore nie wylaczylem po 10 minutach z racji tego, ze malo ktory ruchomy obraz potrafi czlowieka tak uspokoic :)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: froger3 » 2007-02-14, 02:51

"Dobrym filmem jest tez "Nausica z Doliny Wiatru" (Kaze no tani no Naushika)"

Jezlei Naushika to tylko manga. Czytalam po angielsku, w domu mam pare rozdzialow w oryginale. Cudo.

Co do tej kolekcji to jakos mnie ona nie przekonuje. 6 plyt dvd? Na tyle filmow?;/

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: ashka » 2007-02-14, 11:33

Eee, Zabo, czepiasz sie. Jasne, ze manga lepsza, ale to dotyczy wszystkich mang przeniesionych na ekrany: tak jak ksiazka jest z reguly lepsza od filmu na jej podstawie, tak i manga jest bogatsza od anime ....

equimanthorn, zaryzykuj "Omohide PoroPoro". 100% obyczaj, ale cudny.

Ktos wie, nad czym obecnie pracuje studio Ghibli?

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: equimanthorn » 2007-02-14, 22:40

equimanthorn, zaryzykuj "Omohide PoroPoro". 100% obyczaj, ale cudny.
Nie watpie, ze wlasnie jest tak jak mowisz ale takie rzeczy nie dla mnie. Peace

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ksiezniczka Mononoke (i inne filmy od Ghibli)

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-28, 18:19

18 maja 2007: Opowiesci z Ziemiomorza w polskich kinach.

Polska strona: http://www.monolithplus.pl/opowiesci/
Trailer (3,5 MB): http://www.monolithplus.pl/opowiesci/tr ... efinal.mpg

To dla mnie juz drugi powod do pojscia do kina w maju (obok ostatniej czesci Piratow z Karaibow).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ