Z Archiwum X

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Z Archiwum X

Post autor: setezer » 2007-06-01, 20:01

Kilka lat temu ogladalem ten serial sporadycznie w telewizji. Ogolnie bardzo mi sie podobal, szczegolnie jeden odcinek - z czlowiekiem guma. Gdy to ogladalem sporo mlodszy, o poznej porze, sam w domu, to autentycznie sie balem. Teraz wydawnictwo DeAgostini zaczelo wydawac wszystkie odcinki na DVD. Pierwsze 4 sa za 9,90zl i naprawde warto kupic. Potem cena wzrasta do 29,90zl, ale mysle, ze bede kupowal.

Na pierwszym DVD jest Pilot i 3 pierwsze odcinki. Wydanie porzadne, dodatki skape: kilka scen z pilota z podkladem w innych jezykach - japonski niezly oraz usunieta scena z pilota, gdy Scully lezy w lozku i dzwoni do niej Mulder, mowiac o tym, ze akta sprawy zostaly usuniete - lezy z chlopakiem. Szczerze mowiac, to dobrze ze to wycieli.

Nie mam pojecia czy obraz jest poprawiony, ale watpie. Dobrze prezentuje sie menu, czarno-biale kadry z filmu. Sam serial to nadal swietna rzecz, jak na 1993 rok, to efekty specjalne sa w porzadku. Troche scenariusz naiwny, ale co ja bede Wam pisal, na pewno sami niejeden odcinek ogladaliscie. Czolowka serialu nadal mi imponuje, swietnie sie prezentuje.

Warto wspomniec, ze procz plyty z czterema odcinkami jest tez, liczaca okolo 30 stron, ksiazka. Kilka krotkich opisow UFO oraz opisy odcinkow, mila rzecz. Ksiazka jest polaczona z pudelkiem DVD. Fajnie sie to prezentuje i nawet nie moge sobie wyobrazic jak swietnie by wygladalo 51 takich pudelek.

Sumujac - wszystkim pierwsze wydanie polecam, za te cene to naprawde warto brac.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Gimiak » 2007-06-01, 20:08

Gdzie mozna taki produkt kupic? Sam sie z checia skusze na pierwsza serie.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Z Archiwum X

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-01, 20:11

Gimiak pisze:Gdzie mozna taki produkt kupic? Sam sie z checia skusze na pierwsza serie.
Skoro to DeAgostini, to szukaj po Empikach i in. wiekszych kioskach.

Archiwum X to nawet z perspektywy czasu dobry serial i duzy kawal popkultury. Dla mnie seria najbardziej interesujaca byla za czasow s.P. Secret Service, kiedy ktos - w specjalnym dziale poswieconym serialowi - co miesiac regularnie podkrecal czytelnikow newsami i innymi tekstami mniej lub bardziej zwiazanymi z Archiwum X.

No i sciezka dzwiekowa z serialu byla znakomita (podczas gdy OST z filmu kinowego byl nieporownywalnie slaby), jakbym poszukal, to bym na pewno gdzies jeszcze wygrzebal swoja kasete. Zobaczcie sami:

THE X-FILES: SONGS IN THE KEY OF X

01. MARK SNOW - X-Files theme (Main title)
02. SOUL COUGHING - Unmarked helicopters
03. SHERYL CROW - On the outside
04. FOO FIGHTERS - Down in the park
05. WILLIAM BURROUGHS AND R.E.M. - Star Me kitten
06. NICK CAVE AND THE BAD SEEDS - Red right hand
07. FILTER - Thanks bro
08. FRANK BLACK - Man of steel
09. MEAT PUPPETS - Unexplained
10. DANZIG - Deep
11. SCREAMIN' JAY HAWKINS - Frenzy
12. ELVIS COSTELLO AND BRIAN ENO - My dark life
13. ROB ZOMBIE AND ALICE COOPER - Hands of death (Burn baby burn)
14. P.M. DAWN - If you never say goodbye
15. MARK SNOW - The X-Files theme (P.M. dawn remix)
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Gosiek » 2007-06-01, 21:08

setezer pisze:Teraz wydawnictwo DeAgostini zaczelo wydawac wszystkie odcinki na DVD. Pierwsze 4 sa za 9,90zl i naprawde warto kupic. Potem cena wzrasta do 29,90zl, ale mysle, ze bede kupowal.
[...ciach...]
Sumujac - wszystkim pierwsze wydanie polecam, za te cene to naprawde warto brac.
Ja sie doczytalam na stronie wydawcy, ze cena kolejnych numerow ma wynosic 24,90 zl., ale moim zdaniem to i tak srednio oplacalny interes - calosc ma miec 53 plyty czyli w sumie wyjdzie tego jakies 1300 zl, podczas gdy w tej chwili na brytyjskim amazonie box z pelnym wydaniem X-files ma przecene i kosztuje 95 funtow.

Ja milo wspominam poczatki tego serialu w polskiej telewizji i jego pierwsze sezony, ale pozniej fabula robila sie coraz mniej ciekawa i bardzo rozwlekla, wiec rozstalam sie z archiwum bez zalu.

@Gimiak - jest mozliwosc zamowienia prenumeraty - http://www.zarchiwumx.pl/
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Gimiak » 2007-06-01, 21:20

Wlasnie zauwazylem, ze na allegro box ze wszystkimi sezonami kosztuje ok 500 zl. Alternatywa jest jeszcze ebay - tam sezon kosztuje < 30 $ + koszt przesylki. Na razie mi sie jednak nie pali. :P

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: ashka » 2007-06-01, 21:52

Gosiek pisze:Ja milo wspominam poczatki tego serialu w polskiej telewizji i jego pierwsze sezony, ale pozniej fabula robila sie coraz mniej ciekawa i bardzo rozwlekla, wiec rozstalam sie z archiwum bez zalu.
Mialam dokladnie tak samo - pierwsze odcinki ogladalam z zainteresowaniem, ale TVP2 tak chachmecila z sezonami, ze gdzies w 2/3 sezon ze ogladac przestalam.

W koncu wrobilam Jon'a w streszczenie CALEGO serialu i powiem tak: nie zaluje, ze go nie widzialam. A juz ostatnie 2 sezony to zupelnie nieporozumienie. Niestety, wiekszosc seriali przeciaganych w nieskonczonosc podobnie konczy :(

I kraza jakies plotki o kolejnym X-owym filmie. Prawda to?

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Gimiak » 2007-06-01, 22:33

Mi tata zakazywal ogladac tego serialu gdy pojawiala sie informacja "film tylko dla doroslych". To byly czasy. ;)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: froger3 » 2007-06-02, 07:36

Bardziej sie boxa oplaca kupic - to fakt.
C Od oosta to ja wole instrumentalnego: http://www.last.fm/music/Mark+Snow/Musi ... he+X-Files

Miod!

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Morden » 2007-06-02, 08:48

X-Files jest niestety jednym z tych seriali, ktore po dziesieciu latach nie sa juz takie super jak pierwsze wrazenia z pieciu odcinkow otwierajacych pierwszy sezon. Ostro przegieto z przeciaganiem wszystkiego w nieskonczonosc, co stalo sie po prostu meczace. Ja rozumiem ze w naszym swiecie mozna cale zycie czegos szukac i nie znalezc, ale to byl serial w ktorym nie stroniono od pokazywania pokrak i mutantow a mimo to biedny Mulder tak naprawde nigdy nie zlapal obcego do wora.

Jak juz cos zobaczyl to nie bylo swiadkow, potem tracil przytomnosc, znajdowali go koledzy i smiali sie pod nosem ze znow wizje senne mial. Do tego wszystko komplikowano przesadnie. Po czasie okazalo sie ze rodziny glownych bohaterow siedza po uszy w ufo bagnie i juz nie raz poczuli chlodna stal sondy analnej.

Swoja droga kazdy lekarz chucha na stetoskop zeby zimny nie byl zanim zacznie nim pieczatki stawiac. Obcy tez by mogli na sonde analna chuchnac czasem. Wyzej zorganizowani a kultury za grosz w tych szarych lbach.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Z Archiwum X

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-02, 15:48

Swoja droga kazdy lekarz chucha na stetoskop zeby zimny nie byl zanim zacznie nim pieczatki stawiac.
Co lepiej pomyslane stetoskopy maja sluchawke pokryta guma, wiec nie trzeba na nie chuchac. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Morden » 2007-06-02, 16:32

No prosze. W takim razie mamy kolejny dowod glupoty szarych wodoglowych. Mogliby opracowac gumowe nakladki lub chociaz prezerwatywe naciagnac na taka sonde. No chyba ze odczyt wtedy niewyrazny. Ciezko powiedziec bo nie wiem dokladnie jak sonda analna dziala i czego oni tam szukaja.
Obrazek

Yoshi
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2007-02-27, 17:34
Lokalizacja: z dupy

Re: Z Archiwum X

Post autor: Yoshi » 2007-06-02, 16:56

Morden pisze:Ostro przegieto z przeciaganiem wszystkiego w nieskonczonosc, co stalo sie po prostu meczace.Ja rozumiem ze w naszym swiecie mozna cale zycie czegos szukac i nie znalezc, ale to byl serial w ktorym nie stroniono od pokazywania pokrak i mutantow a mimo to biedny Mulder tak naprawde nigdy nie zlapal obcego do wora.
Morden, jak Cie to meczy to po prostu nie ogladaj. :angry: A ze Mulder zadnego obcego nie zlapal, no coz....takie bylo zalozenie tego serialu
Morden pisze:Obcy tez by mogli na sonde analna chuchnac czasem.
taaaaa albo zaczac uzywac jakis podgrzewanych albo moze na baterie...

Swoja droga, ogladales calosc?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Z Archiwum X

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-02, 16:59

Morden pisze:Mogliby opracowac gumowe nakladki lub chociaz prezerwatywe naciagnac na taka sonde.
Juz to opracowano (i to bez udzialu pozaziemskiej technologii): http://www.allegro.pl/item201610972_osl ... cline.html

Uprzedzam mogace sie pojawic pytanie: zasadnicza roznica jest taka, ze nie maja zbiorniczka na koncu.
Morden pisze:Ciezko powiedziec bo nie wiem dokladnie jak sonda analna dziala i czego oni tam szukaja.
Pewnie dziala jak kolonoskop, ktory notabene metalowy nie jest, bo jakby sie nie wyginal, to by daleko nie zaszedl.

Faktycznie cos tym obcym ciezko idzie myslenie. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Morden » 2007-06-02, 17:45

Yoshi pisze:Morden, jak Cie to meczy to po prostu nie ogladaj.
I nie ogladam, lub dokladniej, nie ogladalem. Tak jak mialo to miejsce u wiekszosci, serial zaciekawil mnie z poczatku a potem po prostu znudzil.
Swoja droga, ogladales calosc?
Calosc? Calosc widzial chyba tylko sam rezyser i chlopcy od montazu. Wymieklem sam juz nie pamietam kiedy. Do tego skusilem sie na film kinowy. Gdzies obilo mi sie o uszy ze w sciezke dzwiekowa ma byc zamieszany Mike Oldfield i chcialem posluchac jak to brzmi. Okazalo sie ze Mike wrzucil na CD z soundtrackiem kawalek pod tytulem Tubular X i to by bylo na tyle. A sam film, coz...

- Mulder! Obudz sie! Nic ci nie jest?
- Ke? Gdzie ja... Sluchajcie! Obcy istnieja! Dziesiec metrow stad pod lodem jest... byl... niewazne.
- Mulder... chuchnij w aparacik stary...

Czyli historia jak zawsze. Flaki z olejem w dwugodzinnej wersji.
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z Archiwum X

Post autor: Snake » 2008-05-08, 16:46

Ostatnio (w zeszly wtorek) ukazala sie juz 48 (!) plyta DVD - ja mam wszystkie. Niezla jest z tego kolekcja (wartosc takze).

ODPOWIEDZ