Zlot retroage z okazji 18 urodzin serwisu (19-21 lipiec 2024)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Kontakt:

Zlot retroage z okazji 18 urodzin serwisu (19-21 lipiec 2024)

#1 Post autor: Axi0maT »

Witam wszystkich. Ci ktorzy jeszcze nie zauwazyli to retroage w zeszlym miesiacu pyknelo 18 lat. Jako ze serwis jest juz pelnoletni, to pora zorganizowac obchody aby uczcic to wyjatkowe wydarzenie! W zwiazku z tym chcielibysmy zaproponowac wszystkim zlot retroage. Kazdy jest mile widziany, bedzie okazja spotkac sie, pogadac, pograc, a zapewne wypic tez jakies napoje wyskokowe.

Termin jaki bierzemy pod uwage to 19-21 lipiec. Po pierwsze warto zauwazyc ze nasi uzytkownicy rozsiani sa po calej Polsce, dlatego celujemy w centrum naszego kraju tak aby kazdy mial mniej wiecej tak samo "blisko". Kwestia do dogadania jest forma w jakiej mialby sie taki zlot odbyc. Tutaj istotna jest liczba osob ktore mialyby wziac udzial w imprezie.

1. Jesli bedzie to 30 osob lub wiecej to mozemy sami cos ogarnac w rozsadnych pieniadzach. Lokalizacje ktore rozwazamy to Lodz lub Poznan. Tutaj usmiech do uzytkownikow forum - jesli mieszkacie gdzies w centralnej Polsce i macie jakies kontakty i chcielibycie sie zaangazowac w organizacje imprezy - dajcie znac. Zakladamy ze bylby to jakis hotel - pokoje 2-6 osobowe w zaleznosci od mozliwosci jak i tego kto tam z kim chce chrapac w jednym pokoju. Wynajac trzebaby tez jakas sale na sama impreze, a to pewnie tez ma swoja cene - tak wiec tutaj kwestia tego ile by to kosztowalo i ilu byloby chetnych, bo z czegos trzeba to oplacic.
2. Jesli bedzie nas mniej to pozostaje nam podpiecie sie pod jakis zlot. Od dawna bylismy zapraszani na FamiCON - zlot uzytkownikow forum Contrabandy, wiec mozemy do nich dolaczyc i wydaje sie to najbardziej oczywista opcja. Ich zlot odbywa sie w tym samym terminie, w remizie strazackiej w Cieksynie, 20km na polnoc od Nowego Dworu Mazowieckiego (60km od Warszawy). Chlopaki od lat organizuja tam swoje imprezy, koszt 50zl za 1 dzien, czyli w sumie wychodzi 150zl za 3 dni weekendowe. Na miejscu ekipa Contrabandy ma juz wszystko zorganizowane i w zasadzie jedzie sie na gotowe. Problemem dla wielu moze byc fakt ze to zlot Famicom/NES/Pegasus wiec tylko taki sprzet jest brany pod uwage na miejscu. Zadnych plejakow czy N64 albo Amig i Atarynek. Takie sa wymogi organizacyjne. Jesli bedzie nas duzo, to mozemy negocjowac i moze udaloby sie przeforsowac jakis turniej w Mario Kart 64 ale na wiecej to bym raczej nie liczyl. Spanie jest we wlasnym zakresie wiec trzeba sobie ogarnac karimate i spiworek oraz jakies miejsce znalezc zeby sie przespac, czy to w samochodzie, czy namiocie czy pod stolem na partyplace. Na miejscu jest kuchnia, toalety i prysznic.

Tak wiec teraz pytanie do Was drodzy uzytkownicy - dawajcie znac w komentarzach czy jestescie zainteresowani takim zlotem i ktora opcja by Wam bardziej odpowiadala.
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Kontakt:

Re: Zlot retroage z okazji 18 urodzin serwisu (19-21 lipiec 2024)

#2 Post autor: kolo »

Postaram się dla odmiany wpaść niezależnie od tego gdzie i w jakim formacie odbędzie się impreza, ale nie wiem czy będę tam z wami 1, 2, czy 3 dni. Termin mi prawdopodobnie odpowiada, bo raczej nie powinna mnie już dusić alergia.
Sega, Sega über alles
Obrazek
ramzes64
Redaktor
Redaktor

#3 Post autor: ramzes64 »

Cześć, chyba mnie tu dawno nie było. Jestem zainteresowany jakąś formą spotkania.

Wolałbym z RetroAge tylko - wszystko zależy od ludzi i terminu. 3 dni?
19 lipca - raczej dojazd
20 lipca - dzień główny
21 lipca - wyjazd

czy inaczej to widzicie?

Myślę, że najlepsza opcja to przygotować się na spotGRAnie od 10 do 23? w sobotę.

Więcej ludzi, to większa organizacja. Przy mniejszej ilości do 10 osób to można wparować nawet do takiego przybytku na dzień.
https://retrogamingclub.pl/
coś takiego w Łodzi znalazłem "Istnieje możliwość organizowania wydarzeń towarzyskich", wstęp na cały dzień to 40zł. Otwarte tylko 15-23... więc czy nie za krótko, a może na imprezę zorganizowaną wcześniej otwierają? Pewnie trzeba się dogadać.

Z racji, że nie byłem tu aktywny z kilka lat? To może mam mało do powiedzenia, może nawet są nowi retromaniacy i mnie nie znają. Więc ostatecznie dostosuje się. Ja nie wiedze problemu.

Dobrym pomysłem jest też jakiś punkt noclegowy z salką, gdyby tam było z 10 TV, jeśli ktoś może przytargać 1-2 TV i konsolkę i uzbieramy 10 sprzętów na 20-30 osób to można też nad czymś takim pomyśleć... pytanie jaki to koszt - wynajęcia sali, rozłożony na X przyjezdnych.

Termin już jest, teraz kto (ile osób) aby wiedzieć dalej.

Turniej na Nintendo mogę Wam zorganizować ;) w jakiegoś Mario ;p.

A jeśli nie Nintendo, to nawet Mistrzostwa RetroAge na wielu platformach (jeśli będą te platformy).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.
Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Kontakt:

#4 Post autor: tbxx »

Urodziny RetroAge bez Admina... to nie urodziny ;) dla mnie 20-21 lipca będzie ok.
Biorąc pod uwagę nasze zdolności organizacyjne, w tym ilość zorganizowanych do tej pory takich zlotów - skłaniał bym się ku opcji 2.
Z opcją "1" przydał by się ktoś, kto by miał możliwość ogarnięcia wszystkiego nie miejscu. Niestety do mnie większość ma za daleko...
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Kontakt:

#5 Post autor: Axi0maT »

ramzes64 - ten lokal wydaje sie calkiem ciekawa opcja. Pytanie czy tam mozna wejsc z browcem lub zwyczajnie z kanapeczka. W ciagu dnia mozna w takim lokalu posiedziec a wieczorem po prostu w hotelu juz zrobic afterparty. Mysle ze lokal jak zrobilby impreze zamknieta to moznaby sie dogadac bez problemu z godzinami otwarcia, zeby to bylo wczesniej lub pozniej. Jesli znajdzie sie gdzies jakas sala gdzie moznaby zjechac z naszymi sprzetami to tez spoko. Wystarczy nam pewnie z 10 stanowisk... kazdy by wzial po jednej maszynce. Ja moze nawet komplet TV zorganizowac bo mam duzo. Kwestia wynajecia lokalu w ktorym mozna siedziec do poznych godzin i "drzec morde" ;) Przeszla mi przez mysl rowniez jakiegos domku/osrodka gdzies na zadupiu. Sa takie miejsca ze wynajmuja na kawalerski czy cos. I wowczas mozna sie tam zjechac w 30 czy nawet 50 osob i zrobic imprezke i nikt nie ingeruje w to co tam bedziemy robic, od ktorej i do ktorej.

tbxx - jakby trzeba bylo zrobic u nas na Pomorzu Srodkowym to tez mamy z ramzesem takie mozliwosci... ale obawiam sie ze to dla wielu osob za daleko. Lepiej jak mamy po 4... max 5 godzin dojazdu do party place, niz jak niektorym wyjdzie 9 czy 10h.... To niemal automatycznie wyklucza te osoby z imprezy bo to zwyczajnie za daleko. Celujmy jednak w centralna Polske. No chyba ze sie towarzystwo okresli ze chce nad morze.. no to jestem w stanie to ogarnac niemal od reki.
Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Kontakt:

#6 Post autor: tbxx »

Tak, wiem że jesteście wstanie ogarnąć urodziny nad morzem. Dlatego coś w "centrum" Polski wydaj się właśnie najlepszą opcją (żeby każdy miał daleko ;) )
Tylko przydałby się ktoś, kto ogranie coś na miejscu.
ramzes64
Redaktor
Redaktor

#7 Post autor: ramzes64 »

Podstawowe pytanie, kto będzie w tym terminie. Może już coś dyskutowaliście ?

Palec do budki... albo zwyczajnie - łapa na pada.

19 - 20-21 lipca - komu pasuje ?

Podsumowanie:
1. Axi0maT 19-20-21 lipca
2. ramzes64 19-20-21 lipca
3. tbxx 20-21 lipca
4. kolo
5.
6.
.
.
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Kontakt:

#8 Post autor: Axi0maT »

Dzwonilem do tego https://retrogamingclub.pl/ co podal ramzes. Do lokalu wchodzi tak do 60 osob, wiec to dla nas chyba w zupelnosci wystarczajaca liczba osob. Imrpeza zamknieta jak najbardziej wchodzi w gre - cena do dogadania w zaleznosci w jakich godzinach (bo zakladam ze 15-23 nas nie satysfakcjonuje wiec chcielibysmy dluzej - np od 10 rano do 2 w nocy). zobaczymy jak to finansowo bedzie wygladalo. W kwestii napojow - mozemy wnosic i pic co chcemy, procz piwa - piwo u nich tylko i wylacznie. Oczywiscie wszystko w granicach kultury, zeby nikt tam jakiejs obory nie zrobil i nie zalal jakiegos sprzetu. Zarcie do woli mozna sobie wnosic czy bezposrednio zamawiac wiec pizza czy hamburgery to takie naturalne "przekaski". Mozna powiedziec ze mamy zatem trzecia opcje na miejscowke - Retro Gaming Club w Lodzi.
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Kontakt:

#9 Post autor: Gimiak »

Mi pasuje. Piątek i sobota pasują najbardziej, najlepiej koło Łodzi. :)
ramzes64
Redaktor
Redaktor

#10 Post autor: ramzes64 »

LIPIEC
19: (03) xxx
20: (04) xxxx <--- 20 lipca to dzień, który najbardziej pasuje większości zainteresowanych
21: (03) xxx

Podsumowanie:

1. Axi0maT 19-20-21 lipca
2. ramzes64 19-20-21 lipca
3. tbxx 20-21 lipca
4. kolo
5. Gimiak 19-20 lipca
6.
.
.
Master
Redaktor
Redaktor

#11 Post autor: Master »

Ja, Damian i Storms chętni na Łódź. Przyjazd w piątek wieczorem, spotkanie w pokoju przy piwku, mario kart 64.
Sobota wynajęta sala - mogę przywieźć telewizory, konsole cokolwiek potrzeba, wszystkie sprzęty retro dostępne.
Niedziela powrót.
ramzes64
Redaktor
Redaktor

#12 Post autor: ramzes64 »

Ok, myśle, że nie ma co zapisywać. Po prostu i tak sobota cały dzień, niedziela powrót. Kto ma dalej i może być w piątek, by być już w sobotę na miejscu, to tak powinien przyjechać. Kto ma bliżej, to może przyjechać w sobotę z rana... także

Trzeba zaplanować sobotę, powiedzmy 10-2, a następny dzień rozjazdy.
a piątek (przyjazd kto może, aby być na 10 w sobotę)... bo bezsensu jechać 5g od 5, aby siedzieć od 10 do 2... bo odpadnie.

1 Axi0maT
2 ramzes64
3 tbxx
4 kolo
5 Gimiak
6 Master
7 Damian
8 Storms
Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

#13 Post autor: kanarekkk »

Co prawda miałem najpierw sprawdzić kiedy mam zaplanowany urlop, ale myślę, że da radę coś wykombinować na ten jeden dzień, do Łodzi daleko nie ma, to na 80% jestem 😉
Obrazek
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Kontakt:

#14 Post autor: Axi0maT »

No i mamy prawie 10 osob. Panowie, smialo, dopisywac sie :) licze ze te 20-30 osob jednak sie uzbiera.
ramzes64
Redaktor
Redaktor

#15 Post autor: ramzes64 »

jeśli 10 osób, trzeba szukać jakiegośś nocelu w okolicy tego grajdołka, aby nie było daleko, albo podjazd samochodem lub komunikacją.

Jeśli więcej osób, to może jakieś lohkum, z jakąś salką do wynajęcia, aby sobie tam Retro Games Party zorganizować.

Tak czy siak, trzeba noclegi szukać, gdzieś, coś - zależnie od ilości osób i formatu imprezy.

Może jakiś deadline ustalić do kiedy można się zgłaszać, aby ruszyć dalej.

Czy kase ktoś zbiera, aby zarezerwować itd, czy każdy sobie nocleg sam zorganizuje w okolicach.

Lista chętnych:
1 Axi0maT
2 ramzes64
3 tbxx
4 kolo
5 Gimiak
6 Master
7 Damian
8 Storms
9. kanarekkk
ODPOWIEDZ