W co teraz grasz?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: kolo » 2022-02-14, 22:19

Czystego Gothica 2 próbowałem ponownie rozpocząć już ponad pół roku temu, ale jakoś się nie układało, Kroniki mogą poczekać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: W co teraz grasz?

Post autor: fakk3 » 2022-02-17, 10:45

Divine Divinity na PC. Super gierka. Jestem mega zaskoczony tą produkcją i dziwię się, że mi umknęła lata temu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2022-02-19, 23:17

Skonczylem w tym tygodniu The Medium. Przez cala gre mialem nieodparte wrazenie ze gram w Life is Strange w klimacie horroru... bardzo dobrego horroru dodajmy. Gra swietnie buduje atmosfere, straszy rzadko ale bardzo konkretnie. Polski Bloober Team po raz kolejny pokazal ze aspiruje do miana topowych tworcow horrorow. Gra ma oczywiscie niedociagniecia, jak chocby swietna ale nierowna grafika - poziomy z drzewami i krzewami wymiataja a puste korytarze czesto strasza bieda detali i jamimis teksturam z pogranicza breji i wymiocin (ale to moze byc wynik kompresji obrazu bo ogrywalem przez chmurke. W mojej opinii The Medium jest tez zdecydowanie zbyt prosta - 95% zagadek mozna rozwiazac w obrebie jednego pomieszczenia i to tak ze ciezko sie pomylic z dopasowaniem do siebie elementow. Fabula jest bardzo dobra, pogmatwana i baaaaardzo rozdrobiona na kawalki, ktore mozolnie przez cala gre ukladamy w jedna logiczna calosc. Podsumowujac gra mimo ze nie jest idealna to jednak oczarowala mnie do tego stopnia ze dla mnie jest to gra roku 2021.

Awatar użytkownika
TankerPL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 78
Rejestracja: 2021-12-23, 05:32

Re: W co teraz grasz?

Post autor: TankerPL » 2022-02-22, 08:44

Ostatnio wziąłem się za gry z serii Pokemon. Udało się ukończyć Pokemon Emerald (chyba moja ulubiona) i Pokemon Leaf Green, obecnie zacząłem Pokemon Crystal. Co do Crystal jakoś nigdy region Jotho nie wciągał mnie tak jak Hoenn czy Kanto i wstyd przyznać, ale jest to moje czwarte podejście do ukończenia tej części. Oby się udało :)
Zeo Ranger Mode! Gold!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2022-02-23, 16:05

Gram w genialne Bloodstained: Curse of the Moon i naprawdę dające sporo funu Mario + Rabbids Kingdom Battle

Awatar użytkownika
TankerPL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 78
Rejestracja: 2021-12-23, 05:32

Re: W co teraz grasz?

Post autor: TankerPL » 2022-03-02, 16:54

Mario + Rabbits- bardzo fajna produkcja :D, do dziś pamiętam jak się okazało, że Króliki nie uśmierciły Mariana (jak to zrobiły z Raymanem), a się okazały bardzo solidnym tytułem. Może nie must-have na Switch'a, ale kto kupi nie będzie żałował (tym bardziej, że teraz można dorwać za 100zł).

Ostatnio coś mnie wzięło na gry z Game Boy Advance. Co prawda nie są to jakieś OP tytuły, ale jednak bawiłem się przednio.
1) Duel Masters: Sempai Legends i Duel Masters: Kaijudo Showdown. Gry na podstawie karcianki/anime Mistrzowie Kaijudo. Zagrywałem się w te karcioszki w dzieciństwie, więc odświeżenie sobie pamięci jak to się pykało zawsze spoko. Co do fabuły to w Sempai Legends jest szczątkowa, ale jest parę momentów przy których można się uśmiechnąć. Kaijudo Showdown natomiast bardziej przypomina fabułą wydarzenia z anime. Podróżowanie po Krainach Cywilizacji, pokonywanie charakterów z kreskówki, Strażników i wyzwalanie Bestii z ich opresji- bardzo spoko. Dodatkowo w obu grach postanowiłem pozbierać każdą kartę, którą można odblokować w tych pozycjach. W Sempai Legends brakuje mi 5 kart, a w Kaijudo Showdown około 30.

2) Ed, Edd n' Eddy: The Mis Edventures. Bardzo krótka platformówka, ponownie na podstawie kreskówki (ktoś oglądał tu kiedyś Ed'ków?), ale za to również bawiłem się dosyć przednio. Również tutaj spotykamy postacie z kreskówki, staramy się zdobyć łamiszczęki, a podczas gry stopniowo "odblokujemy" kolejne formacje i umiejętności Edwardów. Najbardziej podobało mi się Ed Tower i walenie ze łba Ed'a. Niedosyt zostawił tylko ostatni "chapter", czyli walka z "bossem", bo było to najprostsze z całej gry (no, może jednak nie, ale...) to koniec końców nie udało się mu uciec (co zresztą często zdarzało się w samej kreskówce)

3) Mario Kart: Super Cuircuit. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać co to za gra i co się w niej robi. Niemniej warto dodać, że jak na wydanie na GBA to nie trąci jałówą. 50CC zrobiłem, napisy poleciały, więc pozycja na ten rok odznaczona :D. Za 100CC się wezmę jak braknie gier do ogrywania.

4) Golden Sun. Drugi raz w tej grze to pozwoliłem sobie przechodzić razem z YouTubem, aby odblokować wszystkie Djiny, bo za pierwszym razem niestety nie znalazłem wszystkich. Jestem w połowie gdzieś, ekipka już dosyć ładnie doświadczona, więc pewnie kwestia dwóch wieczorów i również na półkę z "odznaczoną" produkcją.

Co do wspomnianych parę postów wyżej Pokemon Crystal to zaciąłem się chwilowo, a w zasadzie po maratonie z Emerald i Leaf Green lekko znużyło, więc zabiorę się za nią z powrotem po Golden Sun.

I ostatnią pozycją, w którą pykam pomiędzy jest Gran Turismo na PSP. Tak tylko żeby odblokować wszystkie autka, ewentualnie te które mi się najbardziej podobają. Wiadomo, jak to Gran Turismo- bardzo mocny symulator wyścigu, nie ma w zasadzie możliwości jechania na kapuchę tylko faktycznie trzeba dostosować prędkość do zakrętu. Jedyne czego brak (to w zasadzie przez samą konsolę) to możliwość większej kontroli nad prędkością z poziomu klawiszy.
Zeo Ranger Mode! Gold!

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-03-19, 22:31

Parę dni temu zacząłem po długiej przerwie grać w Resident Evil 4 na Wii. Jak na razie gra bardzo mi się podoba i mnie wciągnęła i ogólnie polecam wszystkim którzy mają Wii aby w to zagrać : )
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2022-03-21, 20:37

Robię na 100% z dzieckiem Super Mario 3D World :)

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: philipo » 2022-04-03, 12:54

Zacząłem zabawę z Kirby and the Forgotten Land. Po kilku pierwszych etapach jestem zadowolony ;-)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2022-04-03, 20:27

Lecę z Kirby and the Forgotten Land na 2 graczy. Dobra gra na szarpanie z dzieckiem :)

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: philipo » 2022-04-04, 11:52

Tak przypuszczałem, że w koopie gra staje się jeszcze lepsza 😉

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: kolo » 2022-04-10, 21:51

Powoli posuwam się do przodu w Gothic II, niedawno rozpocząłem 4 rozdział i zacząłem polowanie na smoki - zdecydowałem się grać jako mag wpierdzielający sterydy (miksturki +5 do siły, mniam) - zobaczymy czy mnie to nie ugryzie w tyłek bo bez kodów zawsze grałem jako wojownik, ale generalnie podstawowa wersja Gothica II jest najtrudniejsza na samym początku, a z czasem jest coraz łatwiejsza z ewentualnym pominięciem 2 rozdziału.

Poza tym od czasu do czasu pykam sobie w 3D Super Hang On na 3DSie - dobry port, ale wyraźnie czuć że to starożytna gra arcade - nie ma za bardzo co robić poza szlifowaniem wyników.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2022-04-13, 15:15

philipo pisze:
2022-04-04, 11:52
Tak przypuszczałem, że w koopie gra staje się jeszcze lepsza 😉
Ma pewne wady, bo Kirby jest tylko jeden, ale i tak jest super :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2022-04-15, 08:35

cissic pisze:
2022-04-13, 15:15
Ma pewne wady, bo Kirby jest tylko jeden, ale i tak jest super :)
To jest wlasnie dziwne, ze nie dorobili mu jakiegos towarzysza. Gra ma mega potencjal i powinni isc w kierunku wytyczonym przez Mario&Luigi&Yoshi&Toad i spolka.az sis prosi zeby zaimplementowac tam rozwiazania na dwoch graczy.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: W co teraz grasz?

Post autor: cissic » 2022-04-15, 10:14

Axi0maT pisze:
2022-04-15, 08:35
To jest wlasnie dziwne, ze nie dorobili mu jakiegos towarzysza. Gra ma mega potencjal i powinni isc w kierunku wytyczonym przez Mario&Luigi&Yoshi&Toad i spolka.az sis prosi zeby zaimplementowac tam rozwiazania na dwoch graczy.
Nintendo takie już jest, że czasem dziwnie podchodzi do copa. Patrz Mario Odyssey czy Luigi Mansion, choć ten drugi trudny byłby do przeskoczenia fabularnie. W Kirbim denerwuje najbardziej mnie to, że tylko Kirby może prowadzić w grze, a Waddle Dee jest zdany na jego łaskę i nie łaskę. Zdecydowanie wolę rozwiązanie z Super Mario 3D World. Resumując gra się fajnie w dwóch i bardzo polecam wszystkim to szarpidło

ODPOWIEDZ