Laptop czy Komputer?

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Laptop czy Komputer?

Post autor: quit » 2010-09-09, 14:53

Dalszy ciąg dyskusji na temat wyższości komputerów nad laptopami i odwrotnie. [Moderator]


go laptop ;)
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 17:02 przez quit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Spyro1993 » 2010-09-09, 15:17

mrSin pisze:Mój wysłużony PC zdechł... Fuck, muszę znów wydać kasę
Proponuję zakup laptopa. Jeśli mam coś polecić to polecam Acer Aspire 5738G. :smile:

Żeby nie off-topicować - wkurzyłem się, bo głowa mi dziś nap********a. Heh... Dziś dostałem pierwszą ocenę w tym roku szkolnym - 5 z wf-u. :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Axi0maT » 2010-09-09, 15:23

quit pisze:go laptop ;)
Never, never, never. Pewnie wywola to dyskusje z serii wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkanocnymi, ale musze to powiedziec - Laptop to porazka na calej linii. Drogi, slaba wydajnosc, slaba matryca itd, itd, itd. Moze sluzyc jedynie do pisania postow na forum... Do czego innego laptopy sie nie nadaja. Inna sprawa jak ktos podrozuje i potrzebuje kompa - wtedy sprawa wydaje sie oczywista. Innego argmentu za laptopem nie widze.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Ukukuki » 2010-09-09, 15:29

Dokładnie jak komputer do domu to tylko i wyłącznie stacjonarny. W cenie średniego laptopa ma się całkiem dobry i wydajny komputer.
Famicom!

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: quit » 2010-09-09, 15:31

Są drogie jeżeli są bardzo wydajne i mają dobre matryce.
No chyba, że mówimy o wydajnościach potrzebnych do wydajnej pracy np. z grafiką 3D, ;p

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Ukukuki » 2010-09-09, 15:42

Tak ale za tą samą cenę zawsze kupisz dużo lepszy komputer stacjonarny. Do tego jak dla mnie olbrzymia zaleta jak mi się coś zepsuje to wysyłam tylko tą część lub po gwarancji sam sobie mogę to wymienić. Możliwość rozbudowy to kolejna zaleta. Jak ktoś nie szuka mobilności to nie widzę sensu kupować laptopa.
Famicom!

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: quit » 2010-09-09, 16:04

No, ale w obecnych czasach szczerzę mówiąc jak ktoś nie przykłada wielkiej uwagi do tego aby wydajnie grac na PCcie(a to forum o starych konsolach, więc tutaj raczej mało kto przykłada) to mało jest plusów, bo nawet wygody nie zalicze (fotel i stół i klawiatura vs. leże w łózku z laptopem i mam wszystko gdzieś! ;d )

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Ukukuki » 2010-09-09, 19:32

Leżenie z laptopem w łóżku jest mało wygodne. Sprawdzone :wink:
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Axi0maT » 2010-09-09, 19:34

quit pisze:No, ale w obecnych czasach szczerzę mówiąc jak ktoś nie przykłada wielkiej uwagi do tego aby wydajnie grac na PCcie(a to forum o starych konsolach, więc tutaj raczej mało kto przykłada)
tu nie tylko o granie chodzi... A o to zeby to wszystko racjonalnie dzialalo. Mialem juz pare laptopow (fakt ze firmowych ale jednak) i zaden nie spelnial chocby minimum moich wymagan. Dodam ze nie mialem zamiaru na nich grac.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Baieros » 2010-09-09, 20:07

Laptopy mogą spełniać te same funkcje tylko za odpowiednią wyższą cenę(z małym wyjątkiem obróbki dźwięku, chodzi o włożenie profesjonalnej karty dźwiękowej). Każdy rodzaj komputerów ma swoich zwolenników, ja osobiście jestem za stacjonarnym + netbook zważywszy na wykonywaną pracę. Bardzo niewygodnie mi się pisze na klawiaturze komputerów przenośnych, jak gdzieś tylko mogę posadzić go na chwilę to podłączam zwykłą(co ciekawe w tym netbooku po włączeniu zwykłej, macierzysta świruje).

Przy laptopach trzeba pamiętać, że dają sporo ciepła szczególnie po roku/dwóch jak się zasyfi wiatraczek. Jeśli będziemy chcieli kiedykolwiek używać laptopa na zewnątrz to koniecznie matryca matowa(mało ich produkują i są trochę droższe). Resztę wymagań trzeba dostosować pod siebie.

Awatar użytkownika
Deimos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 113
Rejestracja: 2010-08-16, 16:01
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Deimos » 2010-09-09, 21:49

O czym ta dyskusja jest? Przecież sprawa jest jasna - przeznaczeniem laptopów jest mobilność i po to zostały one stworzone. Jeżeli ktoś potrzebuje dostępu do komputera, a często podróżuje - kupuje laptopa. Zainwestowałem w taki sprzęt na trzecim roku studiów, kiedy jeżdżenie z domu na stancję i ze stancji do domu, z koniecznością używania innego kompa (stacjonarnego) w każdym z tych miejsc, stało się nadzwyczaj niewygodne. Mając laptopa zawsze miałem swoje projekty, aplikacje i dokumenty pod ręką, bez względu na to gdzie byłem. Jeżeli ktoś nie podróżuje zbyt często i ma stałe miejsce zamieszkania, to działa na stacjonarnym. Dobrej klasy laptop zawsze będzie droższy od pieca z podzespołami o tej samej wydajności. Wybór jest oczywisty i raczej nie ma tu o czym dyskutować :)
I'm sorry, but the Princess is in another castle.
INDIEcator.pl - gry indie i arcade.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: quit » 2010-09-09, 22:52

Wchodzę na forum a tutaj znowu nowy topic założyłem i nie pamiętam skąd...a to modzi oddzielają moje off topy i robią nowe tematy, hehehe ;D

Nie wiem jaką trzeba specyfikację komuś, aby robiąc codziennie rzeczy mając 2.4ghz C2D/4gb RAM i mobilnego GF'a 9400M nie wiem jak mogę zamulić kompa w zwykłej pracy. Komputer jest nie wyłączany wcale, 24/7 działa, ew. hibernuje się jak pokrywę zamknę, czy filmy w HD/FULL HD, czy 100 zakładek w sumie na 5ciu przeglądarkach odpalonych i w tle jeszcze jakaś obróbka prosta audio + muza + komunikatory + jakieś pierdoły w tle. No nie da się tego zamulić! ;D ...
Takie same wrażenie miałem na PCcie z 8gb RAM i takie same na laptopie kumpla 3gb RAM, więc dla mnie tłumaczenie, że do codziennego użytkowania nie wyrabia Laptop jest bezsensu, szczególnie, że mają takie mocne specyfikacje ostatnio lapki, że jak widzę co uciągają i jak to jestem w szoku ;)
Miałem PCta wymarzone praktycznie na topowych podzespołach jeszcze rok temu i jak przestałem grać na kompie to sprzedałęm...w życiu już nie wrócę do stacjonarnego jako głównego kompa ;d;d
Kładę się spać, pod poduszką obok laptop, otwieram, wszystko gotowe w 3 sekundy jak się zaloguję do sieci, nie wiem jak można mówić, że w łózku nie wygodnie z lapkiem ;d chce iść do salonu, pod łapę i jestem w salonie, rozwale sie na sofie i mam i tv i internet, chce pograć na konsoli, to samo, obok laptop, można ogarniać wiele tematów na raz, potem potrzeba iść do pracy, wrzucam w plecak i idę, itd itd. Generalnie to chyba zależy od podejścia i tego jak się używa kompa. Ja mam potrzebe "posiadania go" caly czas obok siebie. Dlatego stacjonarny odpada.

Większość dobrych dźwiekówek, te drogie pod PCI do PCtów to zazwyczaj do masteringu i produkcji, ale mają w 90% wersji "zewnętrzne" ;)
Bez matowej matrycy da się zyć, miałem 3 matowe, mam błyszczącą, nie narzekam WCALE ;)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Baieros » 2010-09-09, 23:18

Jasne, że da się żyć bez matowej matrycy szczególnie jeśli używa się kompa głównie w pomieszczeniach. Ja to robię często na dworze i bez tego ani rusz.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Bijman » 2010-09-10, 00:00

Ja mam laptopa HP Pavilion dv5z z procesorem AMD Athlon 64 X2 (1.9GHz) i w miarę spokojnie wyrabia się z nowymi grami np. Mass Effect 2, jak i innymi czynnościami obciążającymi procesor, chociaż czasem myśli, to nie narzekam. ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Laptop czy Komputer?

Post autor: Axi0maT » 2010-09-10, 04:31

quit - chodzi o ogolna wydajnosc. Podzespoly w laptopach zawsze sa slabsze nawet jesli maja takie same parametry jak stacjonarka. Jak juz wspomnialem posiadalem pare laptopow firmowych i zawsze byl jakis problem. Osobiscie akurat duzo programuje i tez troche grafika sie zajmuje. Zawsze laptop wypadal gorzej w testach wszelakich. A to cos ie zapycha i procek sie dlawi robiac w sumie nie wiadomo co, a to dysk wolny, a to pamiec slamazarna, a na koniec jeszcze bateria pada. Dla porownania kompresja filmikow na retroage - u mnie 2:35 jak dobrze pamietam, a u tbxxa na laptopie ponad 20... Fakt ze pewnie ma ciut slabsza konfiguracje no ale jak ja mam kompa za 800pln to nie wierze ze on ma tanszego laptopa (musialby sie wypowiedziec). Wydajnosc jest bardzo zauwazalna przy dlugotrwalych procesach ktore czasem niektorzy ludzie odpalaja... i nie chodzi mi o przegladanie stron internetowych, a o np. przekompilowanie projektu. Ten sam projekt w javie na stacjonarce kompiluje sie 17 minut, a na laptopie o teoretycznie lepszej konfiguracji (wiecej ramu, procek o klase lepszy!!!) Jest to zawsze grubo ponad pol godziny. Gdzie tu sens i logika?

ODPOWIEDZ