Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-14, 07:29

Jestem ciekawy czy używacie wstecznej kompatybilności w konsolach?
Ja na np. jak chcę pograć w coś na GBA to nie idę po DS'a tylko wole pograć na oryginalnym sprzęcie :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: philipo » 2021-04-14, 07:44

Też wolę grać na dedykowanym sprzęcie. Nie ukrywam jednak,że ostatnio zdarza mi się często ogrywać gry z GB/GBC na GBA i gry s DSa na 3DSie.
Jeżeli to też można zaliczyć do kompatybilności wstecznej to także na Switchu gram w pozycje Z NESa i SNESa dostępne w abonamencie ;-)

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-14, 07:48

@philipo Ja nie przepadam zbytnio za tym SNESEM I NESEM na Switchu w ramach Switcha Online bo dla mnie to wygląda jak emulacja bo nią jest a ja wole pograć na oryginalnym sprzęcie :p
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: philipo » 2021-04-14, 07:50

A ja nawet to lubię bo w ostatnich czasach mam tak,że przedkładam przenośne grania nad stacjonarnym;-)

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-14, 13:31

@philipo Dla mnie to nigdy nie będzie to samo co oryginał :P
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Axi0maT » 2021-04-20, 09:38

Ze wstecznej kompatybilnosci korzystam chyba wylacznie w przypadku gier z GB i GBC ktore odpalam sobie na GBA, glownie z powodu podswietlenia ekranu. Pozostale raczej olewam bo wole grac na real hardware. Gry z GameCube jedynie z ciekawosci sprawdzalem na Wii - wyglada to 1:1 zgodnie z oryginalem i tez w sumie daloby sie uzywac, tyle ze kostka piekniejsza wiec wole ja wyciagnac jesli juz. Mam tez Game Boy Player dla GameCube ale raczej ciekawostke. Rozdzialka w grach na handheldach dostosowana jest do malych ekranikow i wyswietlanie ich na TV sprawia ze moje oczy krwawia ;) Analogicznie z Super GameBoyem dla SNESa.
Wsteczna z Xboxa na Xbox 360 to totalna porazka i nieporozumienie, ale rozumiem ze to pierwsze koty za ploty. Wsteczna na Xbox One wypada duzo bardziej korzystnie ale wciaz mnie odrzucaja niektore glitche czy rozjezdzajace sie tekstury, ze o rozciagancyh teksturach nie wspomne - sprawdzilem raptem niecale 10 gier (moze pechowo trafilem), dla mnie to jest niegrywalne, ale slyszalem ze jest troche dopracowanych i poprawionych gier... niemniej nie zamierzam juz wracac do tematu skoro mam 3x X360 i moge pograc na oryginalnym sprzecie.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-20, 09:48

@Axi0maT Ja też wolę grać na "real hardware" :lol:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Axi0maT » 2021-04-21, 10:34

Jakies uzasadnienie? Cokolwiek? Tak maja wygladac te dyskusje? 30 zdan vs jedno zdanie? Jakas wymiana pogladow i argumentacja bylaby mile widziana.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-24, 14:30

@Axi0maT Wole grać na oryginalnym sprzęcie ponieważ dla mnie wsteczna kompatybilność to coś w stylu emulacji, po prostu nie czuje się dobrze używając wstecznej kompatybilności bo dla mnie to nie to samo.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Forte » 2021-05-07, 17:50

Kiedy byłem młodszy, a GameBoy Advance nadal był w sprzedaży, doceniałem możliwość odpalania starszych tytułów na na moim SP. W taki sposób i grałem Pokemony, Kirbiego, Warioland i sporo innych tytułów z pierwszego grajchłopa i jego kolorowego następcy. Plusem było też to, że zwyczajnie - gry na starsze platformy były o wiele, wiele tańsze - i tak Pokemon Red czy Blue kupiłem za 40 zł, Kirbiego za 20 zł podczas gdy Fire Redy kosztowały kilka dych więcej, a wiadomo jak to dzieciak - kasy ma tyle co dostanie kieszonkowego czy ojciec wyskrobie z portfela za umycie samochodu ;)

Na Wii też zdarzyło mi się obgrywać trochę gier z GC, a na kablu Component wyglądały zacnie na TV HD ready. Również doceniałem wsteczną na Xboxie 360, a zanim kupiłem sobie i zmodowałem PS Classica, na PS3 odpalałem swoje ulubione tytułki z poczciwego szaraka.

Strasznie przemawia do mnie filozofia "wszystkiego w jednym miejscu", tzn. Lubię kiedy sprzęt mieści w sobie wszystko co oferowali poprzednicy. Gdyby takie PS5 miało możliwość odpalania gier z każdego poprzedniego PlayStation, była by to dla mnie konsola idealna - niestety tak nie jest, ale dobrze, że odpala chociaż gry z czwórki.

Odpowiadając więc na pytanie Tomka, tak - korzystam ze wstecznej kompatybilności i bardzo ją sobie cenię ;)
Sega!

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Czy korzystacie z wstecznej kompatybilności?

Post autor: Tomek Walancik » 2021-05-07, 17:56

@Forte, Znaczy wiesz, jeśli ja np chce sobie pograć w coś z Gamecube'a a nie mam go ale za to mam Wii no to gram na Wii.
Ale jeśli posiadam np. GBA to nie idę po mojego DS Lite tylko wolę pograć na oryginalnym sprzęcie ;p
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ