Do jakiej gry najbardziej czujecie Nostalgie?

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Do jakiej gry najbardziej czujecie Nostalgie?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-05-16, 20:54

Siema, wspominając sobie stare czasy pomyślałem aby założyć temat w którym każdy będzie mógł się zwierzyć do jakiej gry bądź konsoli czuje nostalgię/sentyment :wink:


Zacznę od siebie, ja najbardziej czuje sentyment do Zeldy: Breath of the Wild (Tak wiem że ma tylko 5 lat XD), ale też czuje mocny sentyment do LEGO: Batman 2 i do Minecrafta na PS Vitę a zwłaszcza do tych tutorialowych map : P
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Do jakiej gry najbardziej czujecie Nostalgie?

Post autor: Forte » 2022-05-17, 20:11

Za dużo tego żeby wymienić wszystko więc ograniczę się do 3 pozycji:

Sonic the Hedgehog na SMS - bo to pierwszy Sonic w jakiego zagrałem. Bez tej gry nigdy nie związanym się z serią tak mocno.

Bugs Bunny Lost in Time na PSX - bo to najlepsza platformówka jaka kiedykolwiek wyszła spod szyldu Zwariowanych Melodii, z cholernie dobra muzyką i humorem. Przechodziłem wiele razy jako dzieciak i uwielbiam.

Crash Team Racing na PSX - w żadną grę nie włożyłem tyle godzin ile w tego Crasha. Najlepszy racer jaki kiedykolwiek wyszedł, to praktycznie platformówka na kółkach. Mistrzostwo nad mistrzostwa, Mario Kart wysiada.
Sega!

Awatar użytkownika
TankerPL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 78
Rejestracja: 2021-12-23, 05:32

Re: Do jakiej gry najbardziej czujecie Nostalgie?

Post autor: TankerPL » 2022-05-17, 22:54

Wybrać ciężko, ale najbardziej zżyty (i największe ciary mam) jak ogrywam Pokemon Emerald. Jakoś 10 lat grałem w karciankę Duel Masters, było dosyć fajne forum tematyczne. Więc jak los zabierał całą polską scenę w czeluści pamięci postanowiłem wymienić swoją kolekcję na konsole Game Boy z grą. Zgłosił się jakiś ziomek, więc wymieniłem na Game Boy Advance SP w kolorze srebrnym (lekko przetarty na lakierze :)) z grą Pokemon Emerald. Jak nie trudno się domyślić ów egzemplarz nie miał słoneczka Seal of Quality xD i nie trzymał zapisu gry, więc pierwszy wieczór po otrzymaniu konsoli grą poszedł... Natomiast grę ukończyłem po prostu nie wyłączając konsoli. Z biegiem czasu dorobiłem się wersji utrzymującej zapis, a potem grałem na emulatorach na PSP (jak wysiadł napęd w wersji 2004) i telefonie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem oryginału, ale ceny bolą :/
Zeo Ranger Mode! Gold!

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Do jakiej gry najbardziej czujecie Nostalgie?

Post autor: Tomek Walancik » 2022-05-18, 06:06

TankerPL pisze:
2022-05-17, 22:54
Wybrać ciężko, ale najbardziej zżyty (i największe ciary mam) jak ogrywam Pokemon Emerald. Jakoś 10 lat grałem w karciankę Duel Masters, było dosyć fajne forum tematyczne. Więc jak los zabierał całą polską scenę w czeluści pamięci postanowiłem wymienić swoją kolekcję na konsole Game Boy z grą. Zgłosił się jakiś ziomek, więc wymieniłem na Game Boy Advance SP w kolorze srebrnym (lekko przetarty na lakierze :)) z grą Pokemon Emerald. Jak nie trudno się domyślić ów egzemplarz nie miał słoneczka Seal of Quality xD i nie trzymał zapisu gry, więc pierwszy wieczór po otrzymaniu konsoli grą poszedł... Natomiast grę ukończyłem po prostu nie wyłączając konsoli. Z biegiem czasu dorobiłem się wersji utrzymującej zapis, a potem grałem na emulatorach na PSP (jak wysiadł napęd w wersji 2004) i telefonie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem oryginału, ale ceny bolą :/

Spojrzałem sobie na te Pokemon Emerald i na allegro masz aukcje za 1200 zł :lol:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Do jakiej gry najbardziej czujecie Nostalgie?

Post autor: cissic » 2022-05-18, 15:35

Nie ma opcji bym się mógł zdecydować. Jest masa takich gier z lat 80 i 90. Gdyby było pytanie odnośnie systemu, to było by mi łatwiej, bo tu zdecydowanie wskazałbym NESa :)

ODPOWIEDZ