Wii - pytania

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Wii - pytania

Post autor: ramzes64 » 2008-08-20, 23:17

Jako ze juz jutro prawdopodobnie (tzn juz dzis) dojdzie do mnie Wii - to mam kilka pytan - a moze i inni w przyszlosci cos beda chcieli sie doiedziec.

Jakie baterie, jak zasilane sa pady (pilot i "grucha")? Czy moga to byc akumulatorki czy zwykle baterie / alkaliczne? Na jak dlugo wystarczaja zwykle?

* gdzies slyszalem lub czytalem, ze nie wolno akumulatorkow uzywac - czego wy uzywacie? (jesli akumulatorki, to jakiej "pojemnosci?" - i na ile to Wam starcza - orientacyjnie.


Kolejne pytanie - save z gier zapisuje na czym? W pamieci konsoli? 512MB, czy ta pamiec jest tylko do gier z VC i Wii Ware? a moze na kartach SD lub memorkach z GC?


--------------------------------------------------------------
* kto pyta, nie bladzi (nie mowcie "wygoogluj sobie").
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
orzelek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2007-01-23, 14:57
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: orzelek » 2008-08-21, 07:50

a wiec witamy kolejnego posiadacza Wii :)

co do padow - gruszka (nunchuk) nie potrzebuje baterii, natomiast pilot (wiiremote) potrzebuje 2paluszkow AA,
ja osobiscie kupilem akumulatorki Energizera 2500mAh i jak na razie wszystko ok;) // ale zwyklych baterii to uzywalem, ale starczaly one na krocej niz te co teraz mam:)//

a ile wystarczaja roznie...raz z 6-8h (te zwykle...) a akum. od 8-11h (chociaz teraz mam (wy)grane ponad 11h i jeszcze nie "prosza" o ladowarke... wiec to zalezy nie wiem od czego...

przyjemnego grania :smile:
Bede czekal na odpowiedz
--------------------------------
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: tbxx » 2008-08-21, 09:34

Save z gier Wii zapisujesz na wewnetrznej pamieci lu karcie SD.
Save z gier Gamecube zapisujesz na karcie od GC

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: ramzes64 » 2008-08-21, 22:30

Dobra - klejne pytanko ;)

Konsola jak jest wlaczona, to dioda pali sie na zielono, jak jesy wylaczona to rozumiem ze na pomaranczowo (czuwa)... jest jeszcze jakis inny kolor - moze czerwony jak cos sie dzieje?

* mam zestaw bez papierow - wiec wiecie ;)

A i wylaczam ja za pomoca Wiilota przytrzymujac 4sekundy, i wylacza sie wilot i konsola?

* pogralem dzis roche w Wii Sports - glownie w BOX ktory jest nawet fajny, pozniej uz zakumalem ze mozna ruchy nadgarstkami robic, ale i tak mozna sie poruszac i rece troche bola - jak uda mi sie to wrzuce filmiki - bo sie nakrecilem - jak debiutowalem z Wii ;D


--------

w ogole to na poczatku konsola miala kilka zapisanych dupereli- uzywana - i sprawdzlame na tym, neta itd - pozniej postanowilem sformatowac konsole, bo po co mi jakies Ludziki w wiadomosciach do Oli i kogos tam - wiec po formacie musialem dzialac znow - ale sie udalo z pomoca jednego posiadacza Wii ;) - co nieco mi powiedzial.

zrobilem sobie Mii ;D - musze zapoznac sie ztymi kanalami -

najbardziej podoba mi sie Nintendo Channel - mozna sciagac DEMA gier na DSa - fajna sprawa ;D - w Ninja Gaiden zagralem, pozniej sprawdze INNE

JEST POZYTYWNIE ;D

Aha - do czego sa wejscia USB? Cos tam mozna podlaczyc? - pewnie Mikrofon, o ktorym mowa byla pzy nowym Animal Crossing, ale to za jakis czas, a teraz cos z tym mozna zrobic? - poza pewnie podlaczniem kabla do interetu(adaptera)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: tbxx » 2008-08-21, 23:21

Pod usb mozna tez znalezc zestaw ladowrka+akumulatorki do Wiilotow
mozesz tez podpiac to
http://www.nowinki.net/mini-lodowka-usb.html
i schlodzic malego browara :grin:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: ramzes64 » 2008-08-22, 00:33

a ten teges - mialem konsole wylaczona i nagle zobaczylem ze wejscie na plyty zaczelo swiecic na niebiesko - jakas aktualizacja, dostalem maila czy cos? Bo jak wlaczylem Wii to mialem wiadomosc od Nintendo jakas - hmm?

konsoli nie da sie calkowicie wylaczyc, ciagle jest w stanie czuwania?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Wii - pytania

Post autor: 3bik_z » 2008-08-22, 08:07

Jak przytrzymasz wylacznik przez ok.5 sek. to sie wylaczy calkowicie (bedzie czerwona). A jak normalnie wylaczysz (pomaranczowa) to przejdzie do stanu stand-by i bedzie co jakis czas laczyc sie z netem i sprawdzac czy nie ma nowych wiadomosci. Ja osobiscie wylaczam calkowicie, bo Wii sie grzeje w stand-by. A te wiadomosci od Nintendo to czasem sa up-date'y, a czasem jakies duperele typu Mii Contest Channel.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: ramzes64 » 2008-08-22, 16:45

Aha, no mi powiedzial ktos, abym w opcjach wylaczyl ta funkcjei teaz jak Wiilotem wcisne, to odrazu mam czerone, ale nie mam uaktualnien rozumiem co jakis czas - ale jak wlacze konsolke to mi moze pobrac, czy wylaczajac stand by odrazu wylaczylem calkowicie?

I jak mozna sie kontaktowac z innymi, co daje Wii - tylko mozliwosc wysylania wiadomosci i ewentualnie prezentow czy cos jeszcze i jak to sie robi - moze ktos chetny :)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Wii - pytania

Post autor: 3bik_z » 2008-08-22, 21:59

Mozesz wyslac swoje Mii. Wii jak jest wlaczone to tez pobiera aktualizacje, tak samo jak w stand-by. A jak masz stand-by wylaczone to po prostu nie pobiera jak jest w stand-by.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: ramzes64 » 2008-08-22, 22:31

soberPL - Gimiak

da rade skontaktowac sie z Wami przez Wii ;> (nie mowie ze bede aktywny, ale fajnie by bylo sprawdzic jak to dziala i miec kogos dopisanego - zobaczylbym Wasze Mii ;D

* mam 4 remote, ale do dwoch jak wsadze baterie to odrazu pojawia sie kursor, a w dwoch wcale - niedzialaja, czy musze jakos zsynchronizowac wiiloty - przy bateriach jest czerwony przycisk. (dodam jeszcze, ze na tycg Wiilotach, na ktorych kursora nie widac pala sie diody, jak wcisne jakis przycisk, wiec dziala - ale kursowa brak) - Hmm?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Wii - pytania

Post autor: 3bik_z » 2008-08-23, 11:14

Tak, musisz zsynchronizowac. W wii pod klapka z przodu jest czerwony guzik i na wiilocie pod klapka do baterii. Po kolei zsynchronizuj.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: ramzes64 » 2008-08-23, 12:24

No juz dziala - w sumie to na wiicenter zadalem tez pytania i juz odpowiedzieli.

* wczesniej myslalem ze to SYNCH przy slocie na karty SD jest do czegos innego, bo tak przy karcie jest -no ale OK dzialaja wszystkie cztery
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Pious
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 14
Rejestracja: 2008-06-07, 21:21
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: Pious » 2008-08-24, 17:57

ramzes64 pisze:Jako ze juz jutro prawdopodobnie (tzn juz dzis) dojdzie do mnie Wii - to mam kilka pytan - a moze i inni w przyszlosci cos beda chcieli sie doiedziec.

Jakie baterie, jak zasilane sa pady (pilot i "grucha")? Czy moga to byc akumulatorki czy zwykle baterie / alkaliczne? Na jak dlugo wystarczaja zwykle?

* gdzies slyszalem lub czytalem, ze nie wolno akumulatorkow uzywac - czego wy uzywacie? (jesli akumulatorki, to jakiej "pojemnosci?" - i na ile to Wam starcza - orientacyjnie.


Kolejne pytanie - save z gier zapisuje na czym? W pamieci konsoli? 512MB, czy ta pamiec jest tylko do gier z VC i Wii Ware? a moze na kartach SD lub memorkach z GC?


--------------------------------------------------------------
* kto pyta, nie bladzi (nie mowcie "wygoogluj sobie").

Akumulatorki zaleznie od pojemnosci starcza (przynajmniej moje 2600mAh) na okolo 10h, a iedy gra korzysta tylko z wychylen to na 2 razy tyle. Dla przykladu Excite Truck zjada mi baterie w okolo 20h, a Metroid w 10h. Baterie alkaliczne sa najlepsze, starcza na 30h, a w grach jak Excite Truck 60h. Wszystko sam sprawdzilem. 8h to dzialaja chyba najzwyklejsze baterie.

Pious
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 14
Rejestracja: 2008-06-07, 21:21
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: Pious » 2008-08-24, 17:58

ramzes64 pisze:Jako ze juz jutro prawdopodobnie (tzn juz dzis) dojdzie do mnie Wii - to mam kilka pytan - a moze i inni w przyszlosci cos beda chcieli sie doiedziec.

Jakie baterie, jak zasilane sa pady (pilot i "grucha")? Czy moga to byc akumulatorki czy zwykle baterie / alkaliczne? Na jak dlugo wystarczaja zwykle?

* gdzies slyszalem lub czytalem, ze nie wolno akumulatorkow uzywac - czego wy uzywacie? (jesli akumulatorki, to jakiej "pojemnosci?" - i na ile to Wam starcza - orientacyjnie.


Kolejne pytanie - save z gier zapisuje na czym? W pamieci konsoli? 512MB, czy ta pamiec jest tylko do gier z VC i Wii Ware? a moze na kartach SD lub memorkach z GC?


--------------------------------------------------------------
* kto pyta, nie bladzi (nie mowcie "wygoogluj sobie").

Akumulatorki zaleznie od pojemnosci starcza (przynajmniej moje 2600mAh) na okolo 10h, a iedy gra korzysta tylko z wychylen to na 2 razy tyle. Dla przykladu Excite Truck zjada mi baterie w okolo 20h, a Metroid w 10h. Baterie alkaliczne sa najlepsze, starcza na 30h, a w grach jak Excite Truck 60h. Wszystko sam sprawdzilem. 8h to dzialaja chyba najzwyklejsze baterie.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii - pytania

Post autor: ramzes64 » 2008-08-24, 20:19

S sumie mam dwa komplety baterii do aparatu, wiec narazie sobie gram juz 3dzien - mozliwe ze jedna pare sobie kupie specjalnie do Wii, bo aparat mi zzera mocno, a jak jest jakas imprezka, grill, wyjazd to jetem glownym fotografem i musze miec zapasowa (ostatnio zakupilem wieksza karte SD do aparatu, a ta mniejsza w miare mozliwosci bede uzywal do Wii).

* a apropo baterii, to wlasnie dzis z dziewczyna troche pobawilem sieWii - pokazalem jej to i tamto, sciagnalem gry no i w Tenisa razem zagralismy, wiec musialem z aparatu baterie wyciagac. Dlatego pare bateryjek kupic bede musial, aby byly, bo w drugim Wiilocie ich nie bede trzymal - bo praktycznie nie gram z kims - wiec tylko gdy potrzeba to bede wkladal.

** dzis zakupilem 2000Wii Points na Allegro za 65zl - kupilem sobie Internet Channel (przegladarke) - teraz mam internet na Wii i dwie gry z VC (Super Mario Bros."NES" / Yoshi's Story "N64") - wiec znow mam Wii Points na ZERO. ... te gry praktycznie dla dziewczyny, i dla mnie, bo ona w marianka se radzi" no i w gry 2D wiec i Yoshi i go wymasteruje sam ;D. ... no i jeszcze dziewczyna z Mario City podeslala mi DEMO Dr. Mario & Germ Buster.

Aha - pytanie - dlaczego i w ktorym momenci Wii swieci mi na niebiesko (slot na plytki) ? bo sie boje ze sie moze przegzac, jak siedze w internecie, jak mi sie cos laduje? Jak to jest z tym "swieceniem"?

*** Wii mam bez papierow - wiec pytam, a lepiej pytac niz szukac w necie

**** Pious - podaj mi twoj Wii number
moj: Wii number: 3982 9838 3794 7176
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ