Zaufałem Wii

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Zaufałem Wii

Post autor: Kurt » 2011-02-14, 18:36

Z konsol stacjonarnych miałem xbox, gamecube, ps2 i xbox360. Tego ostatniego nabyłem
pod koniec lata. Ogromna ilość znakomitych tytułów, przy świetnej grafice sprawiła, że
wydałem na tę konsolę swoje oszczędności. Jednak do teraz zastanawiam się czy było warto. Pomijając awaryjność konsoli - 3. dnia od zakupu 3rod, a 4 miesiące później E74, gry nie były jakieś oszołamiająco grywalne. Gta4 jedna z gier dla, których nabyłem tę konsolę lekko mnie rozczarowała. Poprzednie części były dla mnie bardzo dobre, a 4 była tylko niezła. Jednak dodatek dał mi dużo radości, zabawy. Gears of War, Mafia2, Metro, Bad Company 2 to gry, przy których na prawdę znakomicie się bawiłem, jednak po raz kolejny konsola się popsuła. Konsola była z ixtreme i nie miałem gwarancji, szkoda było pieniędzy na naprawy. Sprzedałem. Zamierzałem kupić nową. Któregoś dnia wpadłem na pomysł zakupu Wii. Wahałem się między nią a xboxem 360. Wybrałem Wii.

Teraz mam kilka pytań. Graficznie wiem, że Wii jest znacznie słabsze od ps3 bądź xbox360, ale pomijając wątek wizualny, czy znajdę gry na serio? Nie chodzi mi tu o mini gry pod tytułem pogram w kulki sobie, ale w pełną grę typu Gears of War. Wiem, że Mario Galaxy jest mocnym tytułem, jednak jakie inne gry są na serio. Grał ktoś w Klonoa?
Czy Wii sports na prawdę rozwija choć trochę mięśnie, podnosi kondycję i samopoczucie?
Czy mogę grać 10 godzin dziennie i Wii nie złapie "diod"? Słyszałem, że Mario galaxy jest
na niskim poziomie trudności, czy to prawda? W jakie gry powinienem grać? Jak jest z nowościami np. wychodzi nowa gra na wszystkie platformy określana mianem hitu , czy
takie gry są fajne? Czy mając Wii przerobione soft mogę uruchamiać grę ntsc i będą
kolory? Mam tv lcd 32 cale, jak na nim Wii będzie wyglądało? Kabel component wiele daje?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Blackie » 2011-02-14, 19:05

Kabel komponent to IMO must have przy HD tv.
Gry? Mario Galaxy, New Super Mario Bros, Metroid Prime, Wario, Donkey Kong Country Returns, Kirby's Epic Yarn, Zelda Twilight Princess... Naprawde bardzo malo dobrych tytulow. Wybierajac Wii jako konsole "przewodnia" to raczej zly wybor. Ona swietnie dopelnia PS3/X0. To moje zdanie tylko.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-02-14, 19:56

Kurt pisze:Czy mogę grać 10 godzin dziennie i Wii nie złapie "diod"?
Wii naprawde ciezko zajechac. Ten sprzet jest niezwykle wytrzymaly i bezawaryjny. W sumie to nie znam nikogo komu Wii by sie skaszanilo (co najwyzej sa tylko tacy ktorzy grzebali, grzebali, az wygrzebali - bricka).
Kurt pisze:Czy Wii sports na prawdę rozwija choć trochę mięśnie, podnosi kondycję i samopoczucie?
Wii Sports - zakwasy bedziesz mial jesli zaangazujesz sie w rozgrywke. Czy ma to przelozenie na miesnie? Ciezko powiedziec - na pewnoe nie bedziesz wygladal jak Pudzian, ale to ze miesnie pracuja - nie ma watpliwosci. Samopoczucie - na bank bedziesz zajeb#$%#y jak po pracy na 3 etatach, wiec nie wiem czy to dla ciebie dobrze czy zle ;)
Kurt pisze:Jak jest z nowościami np. wychodzi nowa gra na wszystkie platformy określana mianem hitu , czy
takie gry są fajne?
Multiplatformowe hity - kwestia gustu. Jesli maja dobrze zaimplementowana obsluge kontrolerow ruchowych to warto zagrac, inaczej sa to zazwyczaj biedniejsze konwersje obciete graficznie. Ja osobiscie uwazam ze Star Wars: The Force Unleashed jest grywalny tylko i wylacznie na Wii, mimo ze gorzej wyglada. Kto zagra ten wie o czym mowie... Sterowanie na PS3/Xbox360 to klasyczy pad - na Wii mozna wczuc sie o wiele lepiej. Dla konfrontacji masz np. NFSy ktore wypadaja duzo slabiej - tyle ze maja sterowanie wii remote "jak kierownica", ktore jest fajne, ale nie rekompensuje calej reszty. Od siebie dorzuce ze z multiplatformerow nie ma za wiele takich gier ktore radzilbym brac w wersji na Wii - zazwyczaj jednak te na HD Geny sa lepsze.
Kurt pisze:Czy mając Wii przerobione soft mogę uruchamiać grę ntsc i będą
kolory?
Tak, nie ma problemu. O ile twoj tv obsluguje NTSC to kolory beda. Co prawda trzeba uwazac na Update systemu ktore sa dorzucane na plytach, bo mozna sobie skaszanic konsole, ale nowe wersje programow do odpalania gier maja juz wbudowane blockery takich updatow.
Kurt pisze:W jakie gry powinienem grać?
W takie ktore ci sie podobaja.
Kurt pisze:Wiem, że Mario Galaxy jest mocnym tytułem, jednak jakie inne gry są na serio. Grał ktoś w Klonoa?
Wydaje mi sie ze jestem jednym z nielicznych posiadaczy Wii ktorzy niemal calkowicie bojkotuja produkcje Nintendo. Dlaczego? Bo wole gry innego typu. Problemem Wii jest to ze mowi sie i reklamuje TYLKO produkcje od NINTENDO. Wiekszosc tytulow przechodzi kompletnie bez echa, a szkoda bo jest ich cale mnostwo i wielokrotnie przebijaja one gry z HD Genow. Powiem ci tylko ze na swojej wishliscie mam ponad 100 gier na Wii i bynajmniej nie jest to czesanie konikow i symulator dlubania w nosie. Rzuce ci tu kilka bardziej znanych i przede wszystkim tych mniej znanych tytlulow, ktore polecam sprawdzic na np. youtube.

Mad World, No More Heroes, No More Heores 2, Muramasa, The House of the Dead Overkill, Mushroom Men: The Spore Wars, Excitebike, Red Steel 2, PES 2008/2009/2010/2001, Monster Hunter 3 Tri, Sin & Punishment 2: Successor to the Skies, Deadly Creatures, The Sky Crawlers Innocent Aces, Tenchu: Shadow Assassins, NFS Nitro, Silent Hill: Shattered Memories, Cursed Mountain, Overlord: Dark Legend, SSX Blur...

to tyle tak w pierwszym rzucie, mysle ze wybierzesz sobie cos z tego na tyle zeby grac co najmniej przez rok.

Wielka zaleta Wii jest cena. Za 400pln spokojnie kupisz uzywany zestawik jak sie dobrze na allegro przyczaisz. Sprzet jak juz wspomnialem jest nie do zajechania, wiec spokojnie mozesz brac uzywke. Konsolka jest tez wrecz stworzona do imrezek. Jest cale mnostwo imprezowych gierek, tak wiec jesli organizujesz jakies spotkania przy konsolkach w domu to Wii doskonale sie sprawdzi (tyle ze wtedy musisz kupic dodatkowe Wiiloty). Wspomniane wyzej gierki sa wszystkie przeznaczone glownie dla singla i to topowe produkcje wg mnie. Moze i niektore maja oceny w serwisach internetowych na poziomie 7,5/10 lub 8/10, ale mnie czesc z nich urzekla swietnym sterowaniem, inne klimatem, a jeszcze inne pomyslowymi patentami niespotykanymi gdzie jeszcze dotychczas, wiec na swoj sposob sa to tytuly przelomowe, nawet jesli o nich za wiele sie nie mowi w kolorowych polskich pisemkach "branzowych" (no ale jak tu opisac dobre gry jak sie opisuje tylko jedna miesiecznie i do tego taka nadeslana przez Nintendo/EA/Ubisoft).

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: ramzes64 » 2011-02-14, 20:31

No More Heroes, Red Steel 2, Mario Kart Wii, Super Mario Galaxy (musisz zdobyć 120/240 gwiazdek)... do tego party games i bedziesz spelniony. Wii Sports bawilem sie miesiac sam, a pozniej juz tylko ze znajomymi BOX.

coraz bardziej doceniam ta konsole. Jest to najlepszy wybor, gdyz na tej konsoli mozna zagrac w gry z NES/SNES/N64 ... no i GameCube. Wiec jesli jestes urodzony w momencie swietnosci NESa/SNESa miales pare latek - to teraz mozesz na spokojnie jedna konsolką nadrabniać zaległości dobrych gier (no chyba ze wolisz starego NESa/SNESa przed TV).

Kupując Wii nie żaluje wcale wydanej kasy - dobry zakup zrobilem, i mam nadzieje ze ty tez.

Oczywiscie na Wii trzeba umiec wybierać sobie gry, trzeba lubiec grac w inne gry. Jesli widzisz jakas gre na wszystkie konsole i na PC - to z pewnoscia moim zdaniem ta gra bedzie srednia na Wii(choć niekoniecznie). Ale jesli chodzi o gry na wylacznosc na ta konsolke, to REWELKA.

aha i polecam deBlob
Ona swietnie dopelnia PS3/X0. To moje zdanie tylko.
a moje jest odmienne. X360 dopelnia mi Wii. Wii to konsola główna, a X360 do gier multiplatformowych, i do wyscigówek.

wszystko rozchodzi sie o to - jakie gry lubisz.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Baieros » 2011-02-14, 21:57

Ciekawa konsolka szczególnie do zabaw grupowych. Wii sports mięśni sobie nie wybudujesz jak na siłowni, ale brzuszek piwny można zmniejszyć ;) Oczywiście jak Axiomat wspomniał trzeba się zaangażować bo w tenisa można grać tak na prawdę ruszając samym nadgarstkiem siedząc na kanapie.... A jak będziesz stał i wykonywał pełne wymachy ręką zupełnie inna zabawa i ćwiczenie.

Z gier od siebie spokojnie mogę polecić Wii sports, wszystko oprócz machania pałką daje frajdę na długo mnie, moim znajomym, a nawet rodzicom jak czasem im pożyczam konsole.

Drugim tytułem godnym polecenia jest Mario Kart wii, jeju ile to daje rozrywki, a w szczególności późniejsza gra w sieci. Nigdy jakoś nie byłem fanem gier z kierownica, a tu nie wyobrażam sobie już innego trybu jak machanie kierownicą w powietrzu.

Parę gier FPS i survival horrory nigdy nie były tak realistyczne.... Traktując pilot jako broń znów poczułem się jak dziecko z padem tego nie przeżyjesz.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Bijman » 2011-02-15, 20:10

Kurt pisze:Wiem, że Mario Galaxy jest mocnym tytułem, jednak jakie inne gry są na serio. Grał ktoś w Klonoa?
W Klonoa grałem, sympatyczna gra 2,5D z oryginalnym designem świata i postaci. Dość prosta, ale bardzo przyjemna w graniu, typowy odstresowywacz. Polecam.
Kurt pisze:Teraz mam kilka pytań. Graficznie wiem, że Wii jest znacznie słabsze od ps3 bądź xbox360, ale pomijając wątek wizualny, czy znajdę gry na serio? Nie chodzi mi tu o mini gry pod tytułem pogram w kulki sobie, ale w pełną grę typu Gears of War.
Wii to kopalnia unikalnych i mocno niedocenionych gier, chyba od dawna nie widziałem konsoli z tak dużą ilością tytułów, o których masa nie słyszała.
Polecam:
  • Muramasa: Demon Blade,
    Sonic Colours,
    Little King's Story,
    Dead Space: Extraction,
    Ivy the Kiwi,
    The Legend of Zelda: Twilight Princess,
    de Blob,
    Mushroom Men: The Spore Wars,
    Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon,
    Epic Mickey,
    Deadly Creatures,
    Red Steel 1 i 2,
    Metroid Prime 3: Corruption,
    Metroid Other M,
    Donkey Kong Country Returns,
    Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure,
    Tatsunoko vs Capcom,
    MadWorld,
    Wario Land: The Shake Dimension,
    Spyborgs,
    Overlord: Dark Legend,
    SSX Blur,
    Tornado Outbreak,
    Silent Hill: Shattered Memories,
    Tenchu: Shadow Assasins,
    Order Up!,
    Resident Evil: Umbrella Chronicles
    Disaster: Day of Crisis,
    seria Trauma Center,
    Super Smash Bros. Brawl,
    Super Paper Mario,
    Batman: The Brave and the Bold,
    a Boy and his Blob,
    Opoona,
    Shadow's Tale,
    No More Heroes 1 i 2,
    NiGHTS: Journey of Dreams,
    New Super Mario Bros. Wii,
    Geometry Wars: Galaxies,
    Need for Speed: Nitro,
    Mario Kart Wii,
    Kororinpa,
    Balance Challenge,
    Sin & Punishment: Successor of Skies
    The House of the Dead Overkill,
    The House of the Dead 2&3 Return.
    GoldenEye 007,
    Rabbids Go Home,
    Punch-Out,
    Dewy's Adventure,
    Eledees,
    Cursed Mountain,
    The Conduit,
    Excite Truck,
    Excitebots (import),
    Fatal Frame 4 (import),
    Captain Rainbow (import),
    Xenoblade (import),
    Monster Hunter Tri,
    The Munchables,
    Metal Slug Anthology,
    Sonic & Sega All-Stars Racing

i wiele, wiele innych.

Do tego bogaty wybór klasyków na stare konsole jak NES, SNES, N64, Mega Drive, Turbografx-16, Arcade oraz nowe gry z serwisu WiiWare jak np. Lost Winds, World of Goo, Jett Rocket.
Kurt pisze:Czy Wii sports na prawdę rozwija choć trochę mięśnie, podnosi kondycję i samopoczucie?
No jak wymachujesz w boksie, to rzeczywiście mięśnie rąk pracują, ale raczej dobrej kondycji nie zdobędziesz przez to.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Dred » 2011-02-15, 20:39

Czy Wii sports na prawdę rozwija choć trochę mięśnie, podnosi kondycję i samopoczucie?
Coś tam na pewno pracuje, ale w żaden sposób to nie zamieni prawdziwego ruchu fizycznego. To "chwyt marketingowy" na każuali, którzy myślą, że poza grami mogą dostać "coś więcej".

Trochę mi to też "niszczy" sens istnienia gier wideo. Możesz się wcielić w role osób i wykonywać ich zadania, których w normalnych warunkach na pewno byś nie robił! Na przykład rycerz, tajny agent, żołnierz z czasów Drugiej Wojny Światowej (zakładamy, że większość weteranów tej wojny nie jest graczami), robot, wróżka, ktokolwiek inny.

W tenisa, kręgle, boks można w każdym większym mieście pograć "na prawdziwo" pod opieką specjalistów za na prawdę niewielkie pieniądze.



Co do tytułów na WiiWare, dziwi mnie bardzo, że nikt nie wymienił Cave Story. Gra wyśmienita, jeden z niewielu przypadków, aby fanowskie tłumaczenie zostało oficjalnie wydane. Pozycja dostępna także jako jednomegowy freeware. Polecam!

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Kurt » 2011-02-15, 21:39

Nie liczę na wielki rozwój mięśni. Ja mam sporo ruchu, ale chcę jeszcze poprawić kondycję i myślę, że ta gra zapewni mi nie tylko zabawę, ale również poprawę samopoczucia i
mięśni.

Czy Mario Galaxy 2 jest taki trudny jak mówią ? O ile trudniejszy od części poprzedniej?

Po czym poznać oryginalnego Wiilota i gruchę?

Czy możecie podać strony skąd brać gry na Wii? - cel edukacyjny

Są jakieś tytuły z siatkówką? Wiem, że nowe Mario posiada ten sport, ale mi chodzi o coś jeszcze

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Bijman » 2011-02-15, 22:30

Kurt pisze: Czy możecie podać strony skąd brać gry na Wii?
Allegro i eBay to najlepsze miejsca do kupowania gier na Wii. Tanio i można zdobyć parę tytułów, które nie można spotkać na półkach polskich sklepów.
Kurt pisze: Po czym poznać oryginalnego Wiilota i gruchę?
Przede wszystkim nie używaj portali aukcyjnych i sklepów internetowych do zaopatrywania się w akcesoria, bo ryzykujesz tym, że dostaniesz bubla. Idź do Empiku, Mediamarkt, Saturna czy innej znanej sieci sklepów, tam znajdują się oryginały dystrybuowane przez Nintendo Polska.

W celu pogłębienia wiedzy o odróżnianiu oryginalnego produktu Nintendo od podróbki, polecam poczytać to: http://mechaghidora.blogspot.com/2009/0 ... e-and.html

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-02-16, 06:50

Kurt pisze:Są jakieś tytuły z siatkówką?
Na Wii nie slyszalem o takiej (wiec jest chyba szansa ze ktos to wykorzysta i wyda jakas siatkowke). Biorac jednak pod uwage ze Wii jest w pelni kompatybilne z GameCube to polecam Beach Spikers: Virtua Beach Volleyball - co prawda to siatkowka plazowa, ale za to zdecydowanie najlepsza gra o tej tematyce jaka kiedykolwiek powstala. Rozgrywka dla 4 graczy po prostu wymiata totalnie cala reszte ktora chocby ociera sie o te dyscypline sportowa. Poza tym w Mario Party 5 (jesli dobrze pamietam) tez jest minigra w siatkowke plazowa z postaciami z uniwersum Nintendo, calkiem niezla chociaz Beach Spikers nawet do piet nie dorownuje.
Kurt pisze:Czy możecie podać strony skąd brać gry na Wii?
Procz tego co wymienil Bijman to ja bym jeszcze polecil www.game.co.uk - maja bardzo dobre ceny (zarowno nowosci jak i uzywek) i wysylka do Polski jest bardzo tania.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Kurt » 2011-02-16, 21:26

Sega superstar tenis grał ktoś w wersję na Wii ? ja grałem na innych konsolach i gra fajna. Graficznie to samo pewnie, ale sterowanie podobne do Wii sports ?

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Bijman » 2011-02-16, 22:06

Kurt pisze:Sega superstar tenis grał ktoś w wersję na Wii ? ja grałem na innych konsolach i gra fajna. Graficznie to samo pewnie, ale sterowanie podobne do Wii sports ?
Podobnie, tyle że Nunchakiem poruszasz postać i możesz wykonać różne strategiczne odbicia piłki wciskając A lub B, natomiast razem wykonujesz superstar mode.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-02-17, 06:35

Jesli chodzi o tennisy to ostatnio przerobilem dwa u znajomych ktorzy maja swira na punkcie tego typu gier :)

Virtua Tennis 2009 - tak zachwalana przez wielu, okazala sie produktem z calkiem dobra oprawa audiowizualna, ale niestety grywalnosc slabiutka moim zdaniem. Ma sie wylacznie wplyw na kierunek lotu pilki (pojawia sie nad postacia na chwile pasek z przesuwajaca sie kreska pokazujaca gdzie odbic pilke) i to tyle. Zadnego wplywu na sile uderzenia, zadnych "super ciosow" i oczywiscie archaiczny juz brak wplywu na przemieszczanie sie postaci.

Racket Sports Party - czyli taki zestaw Wii Sports od Ubisoftu z grami paletkowymi. Tennis, Ping pong, Badminton, Squash i tenis plażowy. Godne uwagi sa tylko dwa pierwsze, ale za to calkiem dobrze zrobione. Dobra grafika, obsluga zarowno standardowego Wii Remote jak i Wii Motion Plus, grywalnosc tez calkiem wysoka. Na bank przebija Tennisa i Ping-Ponga od Nintendo - co do tego nie ma watpliwosci (ale jest jednoczesnie trudniejszy). Jak dla mnie tylko jedna wada - znow nie ma mozliwosci biegania zawodnikiem.

Osobiscie to zastanawiam sie jeszcze wlasnie nad Sega Superstar Tennis i Top Spin 4 (ktory ma wyjsc lada moment - w marcu). Grand Slam Tennis tez ponoc ciekawy (ale to tylko na Wii Motion Plus). Wybor jest calkiem spory, mysle ze mozna znalezc cos ciekawego jesli chodzi o te dyscypline sportowa.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Kurt » 2011-02-17, 17:07

Grałem na Wii sports i w trakcie zabawy wpadłem na konsolę, która upadła. Obraz zniknął i jak pracowała ustawiałem ją, a przecież płyta była w środku. Na xbox 360 by już gra
była zarysowana. Tutaj wszystko działa, lecz pytam czy mogło się coś uszkodzić?

Kupiłem kabel component, podłączyłem ale różnicy w grafice nie widzę. Wii sports jakby obcięło kawałem boiska i widać bardziej piksele. Może w konsoli trzeba coś ustawić?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zaufałem Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-02-17, 19:06

Kurt pisze:Tutaj wszystko działa, lecz pytam czy mogło się coś uszkodzić?
Skoro dziala to dziala i nic sie nie zepsulo. Nastepnym razem po prostu ustaw ja w jakims normalnym miejscu zeby nie stracic to nie bedziesz musial sie o takie rzeczy martwic ;)

ODPOWIEDZ