Wii to HDMI Adapter

qjaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 85
Rejestracja: 2011-02-02, 20:46

Wii to HDMI Adapter

Post autor: qjaw » 2012-08-17, 07:41

Witam,

Znalazłem coś takiego - co podobno upscaluje i konwertuje obraz do rozdzialki 1080p

http://allegro.pl/hit-nowosc-wii-adapte ... 62257.html

Ktoś może coś takiego używał?
Warto inwestować w to? Bo skoro nie ma dużej różnicy względem componenta za 15zetek to po co przepłacać.
Kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi ...

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: chrno » 2012-08-17, 11:14

To jedna wielka ściema, podobne jest z odtwarzaczami DVD które rzekomo upscalują obraz a prawda jest taka że ten obraz będzie rozciągnięty i wyjdzie ci pikseloza. Również nie polecam ci brać tych tandetnych Componentów z allegro za 15zł, obraz jest nie wiele lepszy od oryg. RGB a największym problemem jest skakanie obrazu (ostatnio takie przetestowałem choć od firm third-party najlepszy Component jest od speedlinka choć też ma zakłócenia obrazu), więc polecam ci wyszukać oryg, Componenta od Ninny (na dniach widziałem nówkę na allegro a może nawet i używka się znajdzie) i potem cieszyć się najlepszym możliwym obrazem i nie wkurzać że wiecznie coś jest nie tak.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Baieros » 2015-11-22, 15:30

Kupiłem właśnie taki adapter bo w TV w salonie nawalają wejśćia EUR i component. Nie pokazuje jednego z kolorów... Przerabiałem już wszystkie rozwiązanie z neta i nic to nie dało. TV jest stary, ale nie używaliśmy go do niczego innego niż okazjonalnego grania na Wii/PS3. HDMI wyświetla kolory poprawinie, więc pomyślałem, że za 40zł mogę rozwiązać problem.
Pytanie czy to wymusza od razu 1080p i rozpieprzy mi obraz? Czy będę mógł sobie wybrać rozdzielczość?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Axi0maT » 2015-11-23, 07:31

Mowiac o kwocie 40pln masz na mysli pewnie ten model?
http://www.amazon.co.uk/Wii2HDMI-1080P- ... B007KLT54O

Wiekszosc wii2hdmi kosztuje ok 100pln. Sa co prawda rozne rodzaje, produkowane przez roznych producentow (pewnie roznia sie jakoscia wykonania), ale o tym po 40pln to nie chce sie raczej wypowiadac. Ta przelotka to ogolnie upscaler - wymusza przeskalowanie do zadanego trybu. Warto zwrocic uwage na to ze supportuje tylko 3 najczesciej wystepujace na Wii tryby: 480i, 480p, 576i. Jesli gra uzywa jakiegos niestandardowego trybu to czeka cie rozczarowanie.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Baieros » 2015-11-23, 09:14

Zwrot produktu jest gratis wiez zaryzykowalem. Ale faktycznie jest to taka przelotka...

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Baieros » 2015-12-30, 13:29

Zobaczymy co to będzie z tą zabawką, na razie odpalenie Wii i gra w Geometry Wars idzie świetnie.
Jest to dokładnie to czego szukałem, trochę się zezłościłem jak zobaczyłem, że z Chin mogę mieć dokładnie to samo za 4 USD... Ale trudno. Rozumiem, że jak trafie na tytuł z niestandardową rozdzielczością to może być problem bo coś się rozciągnie? Czy co się może dziać?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Axi0maT » 2015-12-31, 00:53

Baieros pisze:Rozumiem, że jak trafie na tytuł z niestandardową rozdzielczością to może być problem bo coś się rozciągnie? Czy co się może dziać?
Raczej bym obstawial ze kompletnie nie da sie grac. Albo czarny ekran, albo kasza na ekranie. Pochwali sie czyms wiecej niz Geometry. Przetestuj co najmniej kilka gierek i nie bede ukrywal ze chetnie przeczytam recenzje tego sprzetu. No i daj linka do tego za 4 dolce :)

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: przemorg » 2015-12-31, 01:03

W prawdzie nie 4 a 5, ale sprzedawca jak najbardziej sprawdzony :)
http://www.aliexpress.com/item/Retail-W ... eb201560_1

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Baieros » 2015-12-31, 12:36

No tak przesadziłem z tymi 4 USD. Jest za piątaka z wysyłką wliczoną :)

Generalnie sprawdziłem zabawkę na większej ilości gier i nie działa na razie poprawnie z jedną tylko.
Mad Dog McCree: Gunslinger Pack, który najprawdopodobniej nie ma trybu 480 i obraz wyświetla się na różowo. To samo dzieje się jak w opcjach Wii zmienie z 480i na 50 lub 60hz. Może nie na różowo, ale z mocnym różowym zafarbem.

W grach, które sprawdzałem nie zauważyłem, żadnych rozciągnięć, pixelozy, zielonych pasów. Wszystkie gry z tyłu na pudełku mają napisane, że wspierają EDTV/HDTV oprócz Mad Doga.

Lista sprawdzonych:
Wii play
Lets's tap
Samba De Amigo
Mario Tennis
Mercury Meltdown
COD MW3
Geometry Wars

Na większej ilości przyznam, że mi się już nie chciało sprawdzać :P
Zamówiłem sporo nowych gierek więc siłą rzeczy z czasem będę sprawdzał więcej i jak ktoś jest ciekawy mogę dodawać kolejne pozycje do listy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Axi0maT » 2015-12-31, 15:18

Zapomniales dodac najwazniejszej w sumie informacji - jak to sie spisuje w praniu? Widac faktycznie spora roznice w jakosci obrazu? Warto zainwestowac?
przemorg pisze:W prawdzie nie 4 a 5, ale sprzedawca jak najbardziej sprawdzony :)
Dzieki wielkie za linka. Czekam jeszcze na jakas pozytywna opinie od uzytkownikow i tez chyba zamowie, bo za takie grosze zal nie brac :)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Baieros » 2016-01-02, 17:05

I niestety udało mi się odnaleźć gry, które faktycznie nie działają. Retro gierki z VC w moim przypadku: Metroid, Donkey Kong i Gunstar Heroes, ale podejrzewam, ze wszystkie nie będą działać. Contra Rebirth różowy ekran

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Axi0maT » 2016-01-02, 17:55

Baierosie, nie odpowiedziales wciaz na najwazniejsze pytanie: czy widac faktycznie spora roznice w jakosci obrazu?

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: Baieros » 2016-01-03, 13:15

Ja nie widzę żadnej różnicy w jakości obrazu między composite a tą przelotką, ale nie mam możliwości ustawienia dwóch obrazów koło siebie, żeby dokładnie porównać. Composite mi już nie działa na moim TV dlatego też zdecydowałem się na zakup tego i miało to pełnić tylko funkcje przelotki, żebym mógł sobie pograć w salonie.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: kolo » 2018-03-30, 14:38

Kupiłem sobie z aliexpress najtańszą przelotkę tego typu ze względu na to że mój nieoryginalny kabel component nie bardzo współpracuje a już przykleiłem sensor bar do TV. Różnica między composite a HDMI wyraźna, różnicy między nieoryginalnym componentem a HDMI chyba nie ma, ot poziom dobrego kabla RGB, może z trochę mniej głębokimi kolorami, ale niestety nie mam możliwości porównania.
Ze względu na wyjście minijack obok HDMI bałem się że nie będzie normalnego dźwięku przez HDMI, ale okazało się że te obawy były bezpodstawne - dźwięk po HDMI idzie w porządku.
Sega, Sega über alles
Obrazek

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Wii to HDMI Adapter

Post autor: alf » 2018-04-03, 10:19

Też mam przelotke Wii2HDMI converter.
Jakość obrazu moim zdaniem jest bardzo dobra, ale ustaw sobie w opcjach obrazu konsoli: HDTV (480p).
Czy ta przelotka nie korzysta z sygnałów component w gnieździe konsoli ? Bo jak by brała z composite to chyba nie byłoby tak dobrego obrazu.

ODPOWIEDZ