Wii z portami padow od Gamecube??

ODPOWIEDZ
nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Wii z portami padow od Gamecube??

Post autor: nintendog » 2017-12-03, 14:44

Witam ponownie (po 3 letniej nieobecnosci na forum :) ). Planuje zakup Wii (mam okazje kupic konsole z wiilotem + gruszka za 100 zl). Na aukcji sa 3 zdjecia, na ktorych nie widac czy jest klapka z wejsciami na pady od GameCube, czy jest jakis inny sposob na rozpoznanie tego?? Drugie pytanie brzmi - za pomoca jakiego kabla najlepiej podlaczyc wii do tv lcd 32'? Widzialem na aukcjach urzadzenie przejsciowke wii2hdmi, czy lepszy bedzie zwykly kabel composite??

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii z portami padow od Gamecube??

Post autor: Bodzio » 2017-12-03, 14:56

Wii z portami padów to to na samej górze, ma znaczek Wii dostosowany do pionowego ustawienia.

Obrazek

Co do kabla to najlepiej sprawdzi się component.

nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Re: Wii z portami padow od Gamecube??

Post autor: nintendog » 2017-12-03, 15:09

Konsola ze wsteczna kompatybilnoscia to jest to co mi potrzeba, dzieki na informacje :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Wii z portami padow od Gamecube??

Post autor: kolo » 2017-12-03, 15:17

To co napisał wyżej Bodzio chyba bardziej przydatne. To co napisałem poniżej jest mniej praktyczne, ale potencjalnie przydatne.
Jeśli to oryginalny zestaw a nie składak to można poznać po Wiilocie. Motion Plus wbudowany = wersja bez kompatybilności, brak motion plus, albo doczepiany to wersja z kompatybilnością.
Czarna konsola chyba zazwyczaj ma kompatybilność, większość na rynku jest z późnego okresu, ale jeszcze przed wycięciem kompatybilności.

Co do przejściówki, myślę Wii2HDMI powinno dać trochę lepszy obraz niż chińskie kable component (composite to standardowy kabel dodawany do konsoli, raczej do kineskopów), ale wypuszcza audio osobnym wyjściem Jack, więc będziesz musiał podpiąć do jakichś zewnętrznych głośników ze względu na to że większość tańszychi sporo droższych TV nie ma specjalnego dodatkowego analogowego wejścia audio do cyfrowych wejść video, a już szczególnie dotyczy to HDMI, które samo w sobie jest także źródłem dźwięku.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Wii z portami padow od Gamecube??

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-29, 17:49

Model ze wsteczną kompatybilnością to RVL-001 z tyłu konsoli jest informacja jaki to model.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ